Skocz do zawartości
Dawidowski1000

Jaki zestaw Audio do 15 tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siema !

W najbliższych 2 miesiącach zamierzam zmienić mój stary wysłużony system audio na coś nowszego.

Szukam czegoś do 15 tyś zł Ampli+Kolumny.

Co moglibyście polecić do salonu 45m2

Podpięte do tego będzie Cyfra+, PS3, X360.

Okazjonalnie słuchanie muzyki.

Z góry dzięki za propozycje.

*Edit* + odtwarzacz Blu-ray

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema !

W najbliższych 2 miesiącach zamierzam zmienić mój stary wysłużony system audio na coś nowszego.

Szukam czegoś do 15 tyś zł Ampli+Kolumny.

Co moglibyście polecić do salonu 45m2

Podpięte do tego będzie Cyfra+, PS3, X360.

Okazjonalnie słuchanie muzyki.

Z góry dzięki za propozycje.

Ja osobiście posiadam zestaw Klipsch, do gier i filmów zarąbisty zestaw. Muzyki też można posłuchać , Klipsch ma bardzo dobrą skuteczność więc już przy cichym słuchaniu bardzo ładnie gra. 5 lat gwarancji na głośniki . 2 lata na suby.

http://www.allegro.pl/item792425524_klipsc...owe_cherry.html

Do tego suba np. Klipsch RT10 ok 4-5 tys kosztuje daje na prawdę niezłego kopa i zostanie z 4 tys na dobry amplituner może udało by się w tych 15 tyś tego zmieścić

http://www.eic.com.pl/pokaz/karta/id/26340

Centrala mam takiego samego i daje rade w filmach bez problemów , przody mam mniejsze ale też pokój dwa razy mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście w podobnym zakresie szykuje sie na zestaw KEF iQ90 (+60 +30) + Ampli (najpewniej Denon 3310, lub Pioneer LX52). W sumie czekam na wykończenie mieszkania i wtedy wniose sobie te sprzęty, posłucham i zapłacę na koniec ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił porządne Onkyo za jakieś 6tys (no chyba 90X albo te jeszcze nowsze) a reszta w głośniki. Sam mam porządne Klipsch i chyba byś się zmieścił w cenie za dobre modele. Filmy, Gry, koncerty > miazga. Muza też spoko ale ogólnie one są stworzone do filmów i efektów : )

A tak w ogóle to za tyle kasy to ciężko wtopić. Może jakieś THXy? Też chłopaki na forum mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe propozycje. Też jestem ciekaw jakiegoś THX, tyle że nie wiem czy starczy mi na to złotówek?

Dużo oglądam filmów na Blu-ray, DVD i Cyfra+ VOD. DivX w ogóle nie oglądam

Muzyka też okazjonalnie - rock, vocal trance, ale tak jak już wspominałem dużo filmów i ostatnio sporo gram na PS3 ,X360.

Jeszcze jedno. W tej chwili filmy na Blu-ray odtwarzam za pomocą PS3 (pierwszy model 60GB), czy niebyłby lepszy stacjonarny odtwarzacz BD?

Może warto zainwestować? A jak tak to jaki? do 2,5 tys zł, czy pozostać przy PS3?

Z góry dzieki

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się sugerować znaczkiem THX bo żeby go mieć producent sprzętu musi za to zapłacić. Jest pełno sprzętu bez znaczka THX równie dobrego lub lepszego niż ze znaczkiem. Jeśli masz na ampli+głosniki ok. 15.000 to rozważ amplituner do ok. 5000 i głosniki do 10000, choć ja osobiście miałbym chęć np. na nowy HK AVR660 który kosztuje coś blisko 8000 zł zaś wtedy głośniki trochę tańsze np. Paradigm 9v5, sub raczej innej firmy. Jeśli chodzi o PS3 to też mam ten sam dylemat, ale postanowiłem przeczekać używająć PS3 do czasu gdy pojawią się w ludzkich cenach nagrywarki stacjonarne blu-ray i wtedy taką kupię.

Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup se lepiej stereo bedziesz bardziej zadowolony

Szczególnie na filmach 5.1 albo 7.1 , sorry ale bzdura na maksa . Kolega chce się delektować dźwiękiem przestrzennym w filmach to niby jak to osiągnie na stereo ??????????

cytat kolegi co założył wątek "Dużo oglądam filmów na Blu-ray, DVD i Cyfra+ VOD" drugi "Okazjonalnie słuchanie muzyki." Ze stereo chyba nie będzie zadowolony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z uporem maniaka bede polecał KEF-y. CO do ampli to tak naprawde jak zwykle nie powiem nic odkrywczego bierz ten ktory bardziej Ci sie podoba i ma bardziej dla Ciebie odpowiednie funkcje za 4000 naprawde ciezko wtopić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo jest oki do tego Teufel Theater 8 THX Ultra 2 + przesyłka = 9000 bedziesz napewno zadowolony a sasiedzi beda cie lubic :(:):)

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no zaciekawiłeś mnie tym zestawem Teufel Theater 8. Można je gdzieś kupić w Polsce, bo jak na razie szukam i są do kupienia w "Deutschland" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie trzeba kupić w DE. Ale tutaj parę osób już kupiło. Paczka pod drzwi : ) Ja uważam, że cena za nie w stosunku do jakości to rewela. Nic tylko brać do kina :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam o czym myśleć w te święta. Do tego wrzucę KURO LX6090 i nie wychodzę z domu :lol:

Zdrowych spokojnych swiąt życzę.

*Edit* No i chyba w tych 15 tyś to napewno się nie zmieszczę, zwiększam limit :lol:

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość duża powierzchnia do nagłośnienia.Ja proponuje olać Onkyo i skierować się w stronę średnio lubianego na tym forum(w przeciwieństwie do Onkyo) Harmana Kardona.Weź poświęć chwilkę udaj się do salonu i odsłuchaj tandem H/K AVR460 plus kolumny Monitor Audio seria RX.Nie czytaj więcej o jakis tam systemach w onkyo 9.2 czy innych bajerach bo i tak tego nie wykożystasz.Zestaw ten w kinie rewelacja a i w stereo zagra dobrze.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz :lol: Teraz to już mam kompletny bałagan w głowie :blink: W środę będę we Wrocławiu na ul. Kruczej 79 w salonie i ostatecznie wybiorę/kupię sprzęt. Jest tego poprostu za dużo. Ale serdecznie wszystkim dziękuję za podane propozycje. W środę dam znać co wybrałem.

pzdro

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dość duża powierzchnia do nagłośnienia.Ja proponuje olać Onkyo i skierować się w stronę średnio lubianego na tym forum(w przeciwieństwie do Onkyo) Harmana Kardona.Weź poświęć chwilkę udaj się do salonu i odsłuchaj tandem H/K AVR460 plus kolumny Monitor Audio seria RX.Nie czytaj więcej o jakis tam systemach w onkyo 9.2 czy innych bajerach bo i tak tego nie wykożystasz.Zestaw ten w kinie rewelacja a i w stereo zagra dobrze.Pozdrawiam.

Pytanko slyszales kiedys zestawienie onkyo teufle??raczej nie bo bys tego nie napisal :blink::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchałem ale kiedyś wymieniliśmy się kilkoma wiadomościami isam stwierdziłeś,że do muzy te Teufele się nie nadają a autor wątku w malym,ale jednak,stopniu chce posłuchać też muzyki.Ja nie wątpie,że w kinie Teufele i Onkyo wymiatają ale wszytsko zależy od potrzeb i prefeerencji.Mój post mial na zadaniu pokazanie autorowi wątku że istnieje jakaś alternatywa nie koniecznie gorsza a może okazac się lepsz.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i tu autor wątku wie najlepiej czy okazjonalnie to godzina dziennie,tygodniowo czy moze w miesiącu i czy warto kupić Teufele czy lepiej dla tej godziny kupić coś bardziej uniwersalnego jak np:Monitor Audio RX czy inne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. Jak chodzi o glosniki THX nie nadaja sie do stereo ale w kinie rewelacja.Dodam ze System 6 THX Select slabo ale System 9 THX ultra 2 ku mojemu zaskoczeniu b.dobrze :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie małego offtopa ;)

Zastanawiam się nad TV i mam dylemat:

Co ma lepszą płynność KURO LX6090 czy w ogóle ma jakieś 100HZ, ale chodzi mi tu o płynność a nie odświeżanie obrazu czy może Panasonic TX- 65V 10E ma 600HZ.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...