Skocz do zawartości
janek_pl

sygnał TVP1, TVP2, TVP Info, TVP HD i TVP Sport ZAKODOWANY !!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.pngW ramach kolejnej fazy testów platformy cyfrowej, TVP od godziny 00:00 dnia 09 października 2009 zakoduje sygnał TVP1, TVP2, TVP Info, TVP HD i TVP Sport. Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu.


Źródło : http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfrowa

O co chodzi ? Oby tylko o testy oferty, która ma wejść jako FTV. Mam nadzieję, że TVP HD nie zgaśnie na zawsze !

Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu.


Tutaj to już poszli na całego,haha Kto ma dostęp do tego...Kpina !!!!!!!!!


8f2333e8c01a.jpg

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiór "za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu"!!!???

Przepraszam za epitet, ale co za półgłówek to wymyślił, napisał i zatwierdził do publikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego się można było spodziewać .... :):angry:

To jest cwane podejście : najpierw kodujemy i umożliwiamy dostęp warunkowy za pomocą kart i dedykowanych odbiorników (których nie ma) więc mamy czysty Paragraf22 (jak ktoś nie wie o co chodzi to niech poczyta książkę J.Hellera). Następnie "ze względów oszczędności" - bo w końcu "nie ma chętnych" wyłączamy i/albo renegocjujemy umowę z Astrą. No a może C+, CP i n odkupią transpondery z Astry? No i wszyscy (czytaj platformy płatne) zadowolone. Cel - osiągnięty. Zachowaliśmy status quo. I teraz dalej zabawa w DVB-T - z dyktatem istniejących platform tv.

Polska to taka piękny kraj. Nie ma jak ciepła kokakola, zimny rosół, ciepła wódka i chałwa na zagrychę.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nie zorientowanych informuje ze teraz prezesem TVP z nadania PIS i SLD jest niejaki Tow Szwedo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać się czy płakać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że panowie Solorz i Walter chcieliby uwalić platformę TVP, ale spodziewałem się (jeżeli już) bardziej finezyjnego działania.

Ale żeby tak - że tak powiem - bezczelnie, na chama i w biały dzień?

Kpina i to w dodatku za nasze pieniądze.

Czy my żyjemy w jakiejś pier...... republice bananowej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynamy kodowanie anten

Ale mam brechte z tego textu :)

Zakodowali antenę O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to już tak faktycznie zostanie to powiem jedno: słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Antena" w w żargonie TVP = kanał TVP.

Od zawsze tak to nazywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież tego się można było spodziewać .... :dobani: :angry:

To jest cwane podejście : najpierw kodujemy i umożliwiamy dostęp warunkowy za pomocą kart i dedykowanych odbiorników (których nie ma) więc mamy czysty Paragraf22 (jak ktoś nie wie o co chodzi to niech poczyta książkę J.Hellera). Następnie "ze względów oszczędności" - bo w końcu "nie ma chętnych" wyłączamy i/albo renegocjujemy umowę z Astrą. No a może C+, CP i n odkupią transpondery z Astry? No i wszyscy (czytaj platformy płatne) zadowolone. Cel - osiągnięty. Zachowaliśmy status quo. I teraz dalej zabawa w DVB-T - z dyktatem istniejących platform tv.

Polska to taka piękny kraj. Nie ma jak ciepła kokakola, zimny rosół, ciepła wódka i chałwa na zagrychę.

pzdr

Tak mozna sie było tego spodziewac, gdy ktos prubuje zbic własny kapitał na cudzej kasie. Gdy Farfał mający świadomośc swojej tymczasowości w TVP, nie zwazajac na jej kondycje finansową buduje z jednej strony swój image dobrego wujka ( głownie wśród satelitarnych freaków - bo przecietny Kowalski o jego platformie nie słyszał ), z drugiej realizuje jakies cele innych podmiotow. Bo na Was, posiadaczach 6 tunerów, dwóch anten satelitarnych, spędzających wolny czas na skanowaniu satelitów i porównywaniu bitratów, to nie zależy ani płatnym platformom ani TVP. Z jednej prostej przyczyny jest Was/nas za mało!

Wiec zaangazowanie kapitałowe TVP, narazenie jej na spory prawne z nadawcami ( kablowki głownie ), poprzez odkodowanie reszcie tego za co one muszą płacic, skuteczne sabotowanie startu NTC.

Tak, to była rewolucja, ale nie dla cyfrowej Polski ( bo bez zaangażowania kapitałowego TVP, a zobaczcie ile pieniedzy pochłąnia prowadzenie platformy ), tylko dla garstki zapalenców kupujących najnowsze odbiorniki satelitarne.

Oprocz Was nikt nie był tym zainteresowany. Natomiast, wszyscy którzy kupili telewizor z MPEG 4, którym obiecano darmowa telewizje naziemna poczuli sie po raz kolejny wydymani przez nadawców - i przez Farfała

Zobaczcie jaki rezonas w mediach ogólnoinformacyjnych miało wprowadzenie platformy TVP i jej obecne zakodowanie i porównajcie chocby do reakcji na wyłaczenie nadawanie DVB-T w Krakowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobią:

darmowy tuner NDS/TVP za opłacenie (okazanie) abonamentu.

Ciekawe czy opłacacie w/w abonament ?

No i kto wie ile kosztuje rocznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się płaci abonament tylko pewnie FRAJERZY!!!! , a pozatym kto to badziewo oglada lepiej niech zdejmą to na zawsze .Kpina to co wyprawiaja a ludziska matołki płaca characz dla prezesó i całego tego bagna .:dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mozna sie było tego spodziewac, gdy ktos prubuje zbic własny kapitał na cudzej kasie. Gdy Farfał mający świadomośc swojej tymczasowości w TVP, nie zwazajac na jej kondycje finansową buduje z jednej strony swój image dobrego wujka ( głownie wśród satelitarnych freaków - bo przecietny Kowalski o jego platformie nie słyszał ), z drugiej realizuje jakies cele innych podmiotow. Bo na Was, posiadaczach 6 tunerów, dwóch anten satelitarnych, spędzających wolny czas na skanowaniu satelitów i porównywaniu bitratów, to nie zależy ani płatnym platformom ani TVP. Z jednej prostej przyczyny jest Was/nas za mało!

Wiec zaangazowanie kapitałowe TVP, narazenie jej na spory prawne z nadawcami ( kablowki głownie ), poprzez odkodowanie reszcie tego za co one muszą płacic, skuteczne sabotowanie startu NTC.

Tak, to była rewolucja, ale nie dla cyfrowej Polski ( bo bez zaangażowania kapitałowego TVP, a zobaczcie ile pieniedzy pochłąnia prowadzenie platformy ), tylko dla garstki zapalenców kupujących najnowsze odbiorniki satelitarne.

Oprocz Was nikt nie był tym zainteresowany. Natomiast, wszyscy którzy kupili telewizor z MPEG 4, którym obiecano darmowa telewizje naziemna poczuli sie po raz kolejny wydymani przez nadawców - i przez Farfała

Zobaczcie jaki rezonas w mediach ogólnoinformacyjnych miało wprowadzenie platformy TVP i jej obecne zakodowanie i porównajcie chocby do reakcji na wyłaczenie nadawanie DVB-T w Krakowie

1. Już to widzę za dwa-trzy lata jak trzeba będzie wyłączyć tv naziemna i przejście na DVB-T... : jak zostanie zapewniony (obowiązek ustawowy) sygnał w Biszczadach? albo w Puszczy Noteckiej? Oddzielny maszt dla 3-4 domów? O jakich kosztach tu mówisz..? Sygnał z Astry był dostępny ( z zawężeniem spotbean - zdaje się tak to się nazywa) do z grubsza terytorium PL - niezależnie od miejsca (puszcza czy góry). Ale nie trzeba teraz płacić gooownianym platformom za odbiór kanałów, które z mocy prawa powinny być dostępne FTA. O to jest gra - miliony-miliardy za reklamę w najpopularniejszych stacjach TV (TVP1, TVP2, Polsat, TVN, regionalne). I nie chodzi o mnie - tylko o te 60% ludzi, których się w konia robi : w imię tzw. cyfryzacji.

2. przeciętny widz ani nie słyszał ani nie wiedział o nowej platformie TVP? a skąd miał wiedzieć - jak CP, TVN - NIE ZALEŻY na tym aby klienci o tym wiedzieli... Informacje o włączeniu było i w TVPInfo i TVP, ale o wyłączeniu .... na razie cisza. Bo sie zmienił szef i rada nadzorcza. A poza tym to nie jest na rękę platformom.

3. Ja mam jeden tuner i jedną antenę -ale nie mam dostępu (jak jakieś 40-60% ludzi) do TVPHD poprzez kablówkę ani przez n - z tymi ostatnimi nie mam mieć więcej do czynienia. A za 3-4 lata chciałem miec dostęp w normalnej jakości poprzez sat a nie poprzez DVB-T, który może nie dochodzić do mnie i będę musiał - co? - kupic platformę cyfrową. I to chodzi. To nie jest mój casus - ale tych 20-30% ludzi nie wchodzących w zakres działania DVB-T. Przelicz to na wpływy z abonamentów.

4. A swoja drogą - czy ktoś ma dane jaki procent ludzi używa tylko

a. najtańszych pakietów CP i Cyfry+?

b. TNK?

5. Sabotowanie NTC ..... - TVP to firma, która ma zarabiać. I włączenie Platformy TVP dawało silną pozycje przetargową dla niej. Wystarczy pomyśleć co by sie stało gdyby TVP zagroziło wycofaniem zgody na retransmisje sygnału przez platformy cyfrowe (zachowując prawo , czyli nadając z Astry)? Dla jakiej grupy ludzi te 5-6 kanałów koncesjonowanych do darmowego nadawania zaspokaja potrzeby TV? Dla 40-50%?

6. A propos Krakowa - a tam było DVB-T ? (to a propos zainteresowania) Czy człowieka z Szczecina, Gdańska, Poznania interesuje problem DVB-T Kraków? Wolne żarty.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Już to widzę za dwa-trzy lata jak trzeba będzie wyłączyć tv naziemna i przejście na DVB-T... : jak zostanie zapewniony (obowiązek ustawowy) sygnał w Biszczadach? albo w Puszczy Noteckiej? Oddzielny maszt dla 3-4 domów? O jakich kosztach tu mówisz..? Sygnał z Astry był dostępny ( z zawężeniem spotbean - zdaje się tak to się nazywa) do z grubsza terytorium PL - niezależnie od miejsca (puszcza czy góry). Ale nie trzeba teraz płacić gooownianym platformom za odbiór kanałów, które z mocy prawa powinny być dostępne FTA.

Zdaje się, że w tnk programy TVP-1 i TVP-2 masz za darmo (o trzech dodatkowych TVN, TVN7, religiaTV już nie wspominam).

Tak więc dzisiaj w Bieszczadach możesz je oglądać do woli, do tego z HorBirda i na tanim tunerku DVB-S/MPEG-2/Conax.

Miłego oglądania.

Wystarczyło, żeby TVP wybrało DVB-S/MPEG-2/Conax i ich FTA zawitałoby pod strzechy. Ale "wasz" ukochany Farfałek musiał wybrać NDS. No to mamy teraz zakodowaną TVP bez mozliwości jej oglądania bo mamy opcję PIS+SLD. [beeep]iszczo. Ciekawe co jeszcze Panowie wymyślą.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się, że w tnk programy TVP-1 i TVP-2 masz za darmo (o trzech dodatkowych TVN, TVN7, religiaTV już nie wspominam).

Tak więc dzisiaj w Bieszczadach możesz je oglądać do woli, do tego z HorBirda i na tanim tunerku DVB-S/MPEG-2/Conax.

Miłego oglądania.

Wystarczyło, żeby TVP wybrało DVB-S/MPEG-2/Conax i ich FTA zawitałoby pod strzechy. Ale "wasz" ukochany Farfałek musiał wybrać NDS. No to mamy teraz zakodowaną TVP bez mozliwości jej oglądania bo mamy opcję PIS+SLD. [beeep]iszczo. Ciekawe co jeszcze Panowie wymyślą.

Pozdro

Daleko mi do tego - możesz mi wierzyć. Ani politycznie a orientację mam normalną :dobani:

Ale masz racje co do systemu kodowania - pełna zgoda. Ale nie w tym jest problem. Doskonale wiesz o tym. Tak samo jak to, że to był (bo wg mnie już jest martwy, pozamiatane) ciekawy projekt - dla rozruszania rynku i wpuszczenia trochę powietrza do tego zatęchłego pokoiku. Mówię o założeniach - a nie o realności działania. Niestety zagroził tzw.Wielkim tego rynku i ... kij się zawsze znajdzie jak ktoś chce psa uderzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daleko mi do tego - możesz mi wierzyć. Ani politycznie a orientację mam normalną :(

Ja myślałem, że rozmawiamy o telewizji a nie o polityce :dobani: :angry: .

Co nie zmienia faktu że 1-kę i 2-kę mozna z satki za darmochę odebrać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałem, że rozmawiamy o telewizji a nie o polityce :dobani: :angry: .

Co nie zmienia faktu że 1-kę i 2-kę mozna z satki za darmochę odebrać.

Pozdro

No jednak najpierw trzeba aktywować TNK, więc coś trzeba zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jednak najpierw trzeba aktywować TNK, więc coś trzeba zapłacić.

A do TVP Digital tunerka DVB-S2/MPEG-4 to kupić nie trzeba? Cuś ok. 400 zł, tnk ok. 200 zł. Do tego koszt zeza lub ustawienia drugiej anteny na Astrę.

Całkowicie pomijam różnice technologiczne, patrzę tylko na dostęp, mozliwość darmowego oglądania i cenę.

Od początku TVP Digital było grą polityczną Pana Farfała, popieranego przez jednych. Co widać dokładnie gdy przyszli ci drudzy połaczeni z trzecimi i TV Pana Farfała wyłączyli (znaczy zakodowali anteny :dobani: :angry::().

Proste. A my naiwniacy wierzyliśmy, że ktoś nam zrobi dobrze za darmochę. Echhh.

Miało być tak dobrze a wyszło jak zwykle.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pelna zgoda

cala ta platforma to było przedsięwzięcie czysto polityczne, nie mające nic wspolnego z rachunkiem ekonomicznym

A tak jak pisał Nowy66 TVP to firma która ma przynosic zyski. Zysków z darmowej platformy to raczej nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP ustanowiła chyba światowy rekord działania platformy cyfrowej - dokładnie 24 dni.

Względy polityczne i interesy wielkich sprawiły, że nadawany jest sygnał, którego nikt nie odbiera, bo nie ma na czym - nie wiem czy istnieje gdzieś na świecie drugi taki przykład marnortawstwa. A licznik w SES Astra cały czas tyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...