Skocz do zawartości
janek_pl

sygnał TVP1, TVP2, TVP Info, TVP HD i TVP Sport ZAKODOWANY !!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Przewidywałem to i nawet pisałem w innym watku ze zakoduja i tylko z tunera z karta kodowana w nds bedzie mozna ogladac a to ze sprawdza czy ktos płaci abonament to chyba kazdy wczesniej sam wiedział tego nie trzeba nawet nigdzie pisac bo to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie możliwości kodowania w NDS jest świadomą i przemyślaną decyzją.

Chodzi w niej o to, żeby użytkownicy innych platform ( np. TNK) nie mogli odbierać kanałów TVP z fazy II i III.

Pisanie , że gdbyby było w conaxie to by było cacy dowodzi kompletnego niezrozumienia o co tutaj chodzi.

Tego nie wymiślił Farfał a grupa speców z TVP. On tylko pozwolił wreszcie na realizację koncepcji.

Może jest tak, że to naprawdę faza testów dla sprawdzenia szczelności i sprawności tunerów oferowanych do autoryzowania przez TVP SAT.

Zobaczymy.

Koncepcja bardzo mi się podoba:

faza I: paczka FTA TVP,

faza II: kodowanie NDS za jednorazowa opłatę (potrzebny tuner NDS z CI),

faza III: wszystkie kodowane kanały oferowane bez pakietów i pojedynczo.

Dziwi mnie tu powiew zadowolenia.

Z wyeliminowania kolejnej powstającej SAT TV ?

Kogo to ma niby cieszyć oprócz pozostałych nadawców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprowadzenie możliwości kodowania w NDS jest świadomą i przemyślaną decyzją.

Chodzi w niej o to, żeby użytkownicy innych platform ( np. TNK) nie mogli odbierać kanałów TVP z fazy II i III.

Pisanie , że gdbyby było w conaxie to by było cacy dowodzi kompletnego niezrozumienia o co tutaj chodzi.

Tak myslisz?

Tylko gdyby wybrali Conax/MPEG-2 to karty TVP Digital FTV weszłyby jak w masło w kilkaset tysięcy tunerków tnk, które już są na rynku (o ile nie ma tam funkcji blokady dla tylko jednego operatora) i misja o której Farfał tak głosno nawijał byłaby szybciutko spełniona.

Tylko nikt by na tym nie zarobił. Ciekawe kto i jak duzy interers miał w tym aby wybrać NDS i dać zarobic NDS-owi i producentom settopboxów.

Teraz rozumiesz?

Miała być polityka promująca Farfała i była polityka promująca Farfała. Teraz jest inna polityka i PIS/SLD zamknęło dostęp. Gdyby mili zrobic testy NDS mogli to zrobić z innego transpondera. Poza tym TVP nie może puszczać na free tych kanałów, za które od innych operatorów bierze kasę (np. TVP Sport czy TVP HD). I to pewnie był też powód zakodowania.

Ciekawe w jakiej firmie na stołku prezesa ew. dobrze opłacanego doardcy Farfał teraz wypłynie ???

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłajcie pod te adresy swoje zazalenia na dzialania TVP, opisujcie swoje koszta jakie poniesliscie w zwiazku z wystartowaniem darmowej paczki TVP

Oto adresy:

widzowie@tvp.pl

abonament@krrit.gov.pl

skargi@krrit.gov.pl

uke@uke.gov.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe w jakiej firmie na stołku prezesa ew. dobrze opłacanego doardcy Farfał teraz wypłynie ???

Ja tam wiem w jakiej firmie NIE wyląduje - ani w TVN ani W Polsacie ani w TP ani w C+ : :angry: :dobani:

Ciekawe kto i jak duzy interers miał w tym aby wybrać NDS i dać zarobic NDS-owi i producentom settopboxów.

Wiemy kto miał interesy by było inaczej :( - a producenci settopboxów ... trudno jest sterować tak ogromnym rynkiem. Dlatego nie miało być sprzedaży z magazynu TVP tych'że odbiorników.

Poza tym TVP nie może puszczać na free tych kanałów, za które od innych operatorów bierze kasę (np. TVP Sport czy TVP HD).

A może to był początek drogi..? W drugim etapie kanały TVP wypadłyby z płatnych platform - bo były by dostępne na ich własnej?

Klasyczny przykład ilustrujący powiedzenie : siła złego na jednego. Bronię klienta mr. F - bo bronię wolnej konkurencji a nie konkurencji reglamentowanej.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiem w jakiej firmie NIE wyląduje - ani w TVN ani W Polsacie ani w TP ani w C+ : :angry: :dobani:

zebys sie nie zdziwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiemy kto miał interesy by było inaczej :angry: - a producenci settopboxów ... trudno jest sterować tak ogromnym rynkiem. Dlatego nie miało być sprzedaży z magazynu TVP tych'że odbiorników.

Nie, to nie tak. Jakoś wszystkie firmy produkujące konsumencką elektronikę użytkową radzą sobie z tym problemem. Także wspomnieni operatorzy płatnych telewizji cyfrowych. Wyjątkiem jest Cyfrowy Dom z tnk ale ta spółka nie jest operatorem.

Dlaczego nie miałaby tego zrobić TVP?

Ano dlatego, że:

1. do tego trzeba mieć kasę na inwestycje

2. tak jak jest dzisiaj miało być od początku (to taka moja teoria spiskowa :dobani:).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dodałem Astere i wieczorem cieszyło oko kilka godzin TVP HD.Juz sie na jutro szykowałem do ogladania meczu Rosja-Niemcy a tu taki klops!!!!!To trzeba miec szczescie odpaliłem o 20.00 zgasło 0.00.Dzisiaj próbowałem wyjasnic sprawe u gosci którzy mi to zakładali ale tez nic nie wiedzieli-jeszcze?Kuzwa i co to bedzie dalej z tym?Ja nic z tego nie rozumiem,wydałem 100 na instalacje i co ..............radia mam słuchać z satelity?b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z SAT Kuriera:

2009-10-09 13:46:30

lisek

moim zdaniem powodem jest protest platform w związku z podpisanymi umowami w myśl których za ww kanały one muszą płacić. A chciałyby darmowego dostępu i jest to wymierna strata TVP. A kto by chciał płacić...

coś się zdaje, że p. Farfał za daleko posunął się z obietnicami i jakoś nikt tego nie zauważa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wolnych środków też jest składową podejmowania decyzji - po co iść tą sama droga jak wszyscy? Sam dałeś przykład tnk - więc jednak można.

tak jak jest dzisiaj miało być od początku (to taka moja teoria spiskowa

Nie wiem czy tak MIAŁO być - można się było tego spodziewać (z powodów już wielokrotnie opisanych). Staram się byc jak najdalej od teorii spiskowych - bo za zwyczaj to rozwiązanie, które jest najprostsze jest również prawdziwe. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... Ale dla ciekawości - podziel się ta teorią spiskową.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tak MIAŁO być - można się było tego spodziewać (z powodów już wielokrotnie opisanych). Staram się byc jak najdalej od teorii spiskowych - bo za zwyczaj to rozwiązanie, które jest najprostsze jest również prawdziwe. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... Ale dla ciekawości - podziel się ta teorią spiskową.

pzdr

Ona była opisana w jednym w Newsweeków zaraz po ogłoszeniu tego cudu TV :rolleyes::lol: .

Polityka panie, polityka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat z SAT Kuriera:

2009-10-09 13:46:30

lisek

moim zdaniem powodem jest protest platform w związku z podpisanymi umowami w myśl których za ww kanały one muszą płacić. A chciałyby darmowego dostępu i jest to wymierna strata TVP. A kto by chciał płacić...

coś się zdaje, że p. Farfał za daleko posunął się z obietnicami i jakoś nikt tego nie zauważa.

To jest moim zdaniem odwracanie kota ogonem - to właśnie platformy miały najwięcej do stracenia. TVP jest firmą i jako taka powinna wyrabiać sobie pozycje negocjacyjną - czy posiadanie takiego programu jak TVP1, TVP2 i TVP HD nie jest wystarczająco mocnym argumentem aby samemu stawiać warunki? Własna platforma mogłaby znaaacznie podnieść siłę TVP. To jest moim zdaniem przesuwanie odpowiedzialności na druga stronę. Farfał działał jako szef firmy zagrał i przegrał.

A ja sobie myślę, że za jakieś dwa-trzy miesiące wrócą do przekazu - i wtedy nowy zarząd będzie zbawcą (chyba jednak sam w to nie wierzę :rolleyes: )

@pmcomp - to ty pisałes ten artykuł w newsweeku? :lol:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma TVP NIGDY nie była zagrożeniem dla innych komercyjnych.

A wszystkie tanie platformy najwiecej do stracenia maja przy masowym DVB-T. Bo tylko przy kilkunastu programach cyfrowych dostepnych z druta w wiekszosci Polski sens ich istnienia ginie

I nie pisz tu znowyu o dziurach w Bieszczadach, bo żadnego nadawcy nie interesuje zasieg 100% terenu Polski

Operatorzy komorkowi tez mają dotrzec do dziewiędziesieciu kilku procent populacji. Nigdzie nie ma obowiazku dotarcia do 100 % i nikt nie bedzie wykladał milionów na dotarcie do kilku wiosek w górach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale wydaje mi się, że spółka TVP S.A. postąpiła bezprawnie. Start platformy (nie testów) został oficjalnie ogłoszony w Internecie oraz w programach informacyjnych TVP. Kodując sygnał TVP wprowadziła wobec tego ludzi w błąd. Jeżeli ktoś na podstawie tych informacji zakupił dekoder do odbioru sygnału FTA może spokojnie domagać się zadośćuczynienia za niekorzystne rozporządzanie mieniem na podstawie fałszywych informacji. Sprawą powinien się zainteresować KRRiT i UOKiK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale wydaje mi się, że spółka TVP S.A. postąpiła bezprawnie. Start platformy (nie testów) został oficjalnie ogłoszony w Internecie oraz w programach informacyjnych TVP. Kodując sygnał TVP wprowadziła wobec tego ludzi w błąd. Jeżeli ktoś na podstawie tych informacji zakupił dekoder do odbioru sygnału FTA może spokojnie domagać się zadośćuczynienia za niekorzystne rozporządzanie mieniem na podstawie fałszywych informacji. Sprawą powinien się zainteresować KRRiT i UOKiK.

Na jakiej podstawie?Czy jeżeli ktoś otworzy stację benzynową, ty kupisz samochód, właściciel stacji się rozmyśli i ją zamknie, to możesz go o coś skarżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Platforma TVP NIGDY nie była zagrożeniem dla innych komercyjnych.

A wszystkie tanie platformy najwiecej do stracenia maja przy masowym DVB-T. Bo tylko przy kilkunastu programach cyfrowych dostepnych z druta w wiekszosci Polski sens ich istnienia ginie

I nie pisz tu znowyu o dziurach w Bieszczadach, bo żadnego nadawcy nie interesuje zasieg 100% terenu Polski

Operatorzy komorkowi tez mają dotrzec do dziewiędziesieciu kilku procent populacji. Nigdzie nie ma obowiazku dotarcia do 100 % i nikt nie bedzie wykladał milionów na dotarcie do kilku wiosek w górach.

Tutaj się nigdy nie zgodzimy : platforma TVP była - potencjalnie - ogromnym zagrożeniem - i dlatego ja uwalili. Znasz inny powód tak nagłej decyzji - pierwszej decyzji nowego zarządu? (poza zwolnieniami i posadowieniem "swoich" na stołkach). Tutaj popełniasz kolejny błąd (bo nawet w zamyśle) - tylko częściowo druga i cała trzecia była komercyjna. Policz, że zakup karty (do drugiej części) byłby połączony z okazaniem opłaconego abonamentu i tak samo trzeci pakiet - pomyślałes o tym? C+ już jest dostępny oddzielnie, HBO też, BBC, Discovery itp podobnie. To był dobry pomysł. Zsumować "nowych" opłacających abonament z ceną za "2 i 3" pakiet.

I ostatnia sprawa - czy myślisz, ze Farfał był samobójcą? Jako prezes zarządu odpowiada za działanie np na szkodę spółki - myślisz, że nie przygotował tego od strony finansowej? że się tak łatwo podłożył? Przecież wiedział, że go wywalą.

Moim zdaniem masowego DVB-T nigdy nie będzie; jest to rozwiązanie zbyt drogie i w związku z tym nieopłacalne. Pamiętasz : sygnał cyfrowy jest albo go nie ma. Jestem pewien , że za 2-3 lata projekt upadnie. Pożyjemy-zobaczymy. A o dziurach w Bieszczadach będę pisać - bo to jest obowiązek a nie dobra wola nadawcy publicznego - odwrotnie do operatorów komórkowych.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie tu powiew zadowolenia.

Z wyeliminowania kolejnej powstającej SAT TV ?

Kogo to ma niby cieszyć oprócz pozostałych nadawców ?

Zgadzam się z tobą. Tolerancji za grosz. Zakładam, że serce jest neutralne - chociaż prywatnie wiadomo, że niektórzy tutaj nie są/byli neutralni. Z czego tu się cieszyć?, że jeden kanał HD mniej i to głównego gracza TV?

Porównywanie do TNK nie ma sensu, bo tam nie ma TVP HD.

Zamieszanie takie, że wymiotować się chce, do tego złośliwe/stronnicze komentarze. Chcecie wystraszyć ludzi od HD i od forum? Jedynie słuszne decyzje i wizje dawno się przeżyły.

Ludzie szukają tu porady a nie narzucania opinii. Tolerancja polega na wymianie opinii a nie na wyższości moderatora nad "zwykłym" użytkownikiem forum. To dotyczy nie tylko tego tematu ostatnio. :(

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, pokażcie chociaż jeden taki post gdzie ktoś się z tego cieszy albo wyraża jak to napisał dominikjestem: powiew zadowolenia. Jakiś jeden post który to sugeruje? W sumie to już trudno powiedzieć tak jak pisałem: śmiać się czy płakać z tego co się dzieje? Ja się śmieje bo od razu na starcie wiedziałem jak to będzie. Ponieważ ze swojego doświadczenia wiem jak to działa i że to było nierealne.

A tutaj jest napisane:

Treść notatki na stornie TVP:

Jakie programy są dostępne w platformie cyfrowej TVP?

15.09.2009

• Podstawowe i najpopularniejsze obecnie kanały telewizyjne: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TV Puls – wszystkie one są odbierane bezpłatnie, przy czym TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD będą dostępne po jednorazowej opłacie pokrywającej koszt karty abonenckiej.

• Popularne kanały nadawców komercyjnych: Polsat, Polsat2, TVN, TVN7 – dostępne po jednorazowej opłacie pokrywającej koszt karty abonenckiej.

• W perspektywie - wybrane kanały wyspecjalizowane (filmowe, rozrywkowe, sportowe, przyrodnicze, dokumentalne, muzyczne, dziecięce itp.) – dostępne w dowolnym zestawieniu, bez podpisywania umów, za opłatą pokrywającą wyłącznie ich rzeczywistą cenę i koszt obsługi technicznej.

Tak jak pisałem. HD za darmo ? Never. Nie w takiej formie jak TVP HD. Za dobry kanał.... nigdzie w EU nie ma kanału HD w takiej formie za free.

Robić DVB-T jak w całej EU a nie jakieś kolejne platformy. Ile można? Przez te dzielenia praw to np. kanały filmowe są takie biedne, że ehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem. HD za darmo ? Never. Nie w takiej formie jak TVP HD. Za dobry kanał.... nigdzie w EU nie ma kanału HD w takiej formie za free.

@Gmeru - nikt tutaj chyba nie ma złudzeń, że za dobre trzeba płacić.

Problem polega na tym, że TVP HD jest nadawane a nikt tego nie odbiera (a Astry). Tak jak wielu innych Kolegów na tym forum jestem gotów za to zapłacić, tylko mi to uniemożliwiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko jest robione od d*** strony i takie są efekty..... :(:angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to wszystko jest robione od d*** strony i takie są efekty..... :(:angry::angry:

Tu się z Tobą nie zgodzę. Pomysł i założenia projektu były dobre, jak na polskie warunki aż za dobre. Szczególnie możliwość zakupu po 15 grudnia pojedynczych kanałów - wg mnie największe potencjalne zagrożenie dla konkurentów.

Od formacji politycznej, którą reprezentuje p.Farfał dzieli mnie przepaść, jednak trzeba jasno powiedzieć, że był to jak do tej pory jedyny prezes z Woronicza otwarty na nowe technologie. Teraz zaś wszystko wróciło do "polskiej normy" - rządzą stare pryki, których obchodzą tylko własne stołki i ochrona tych, którzy ich na te stołki wsadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wiara w pojedyncze kanały. Yh. Moim zdaniem nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal wiara w pojedyncze kanały. Yh. Moim zdaniem nierealne.

Wiara już się, niestety, skończyła przedwczoraj.

Najśmieszniejsze jest to, ża tak naprawdę nikt się tym - poza takimi maniakami jak my - nie przejął.

Wczoraj, tak z czystej ciekawości, przejrzałem wszystkie większe portale. Onet, Wirtualna Polska, RMF, Gazeta Wyborcza - absolutnie nic. Jedynie na interia.pl była krótka wzmianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najśmieszniejsze jest to, ża tak naprawdę nikt się tym - poza takimi maniakami jak my - nie przejął.

Wczoraj, tak z czystej ciekawości, przejrzałem wszystkie większe portale. Onet, Wirtualna Polska, RMF, Gazeta Wyborcza - absolutnie nic. Jedynie na interia.pl była krótka wzmianka.

Na branżowym SAT Kurierze wrze jak w ulu, ludziska się skrzykują coby protesty pisać.

Tej branzy się nie dziwię, na samych zezach, dodatkowych antenach na Astrę czy modyfikacjach instalacji mogli zarobić niezłą kasę.

Policzmy:

Farfał mówił 700-900 tys rocznie. W tyle nie wierzę, niech będzie 200 tys.

Z tego powidzmy 25% to instalacje razy średnio 100,- zł = ........................... 5.000.000,- za usługę plus 20% marzy na klamotach typu kable, konwerter, uchwyt, antena itp. Nie dziwię się im.

W przyszłym tygodniu są targi SATKrak, na pewno będzie to temat numer jeden.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...