Skocz do zawartości
Gmeru

Popcorn Hour C200 Hardware - co z nim działa a co nie (sprawdzone HDD, czytniki Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisujemy tutaj to, co sami sprawdziliśmy, że działa lub nie z nowym Popcornem.

Lista:

Napęd Blu-ray:

LG BH08LS20 - nie wszystkie dyski BD działają, DVD działają OK (10 tytułów przetestowanych), CD działają OK (5 tytułów przetestowanych). "mjasinsk"

LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) BE06LU10 BOX USB 2.0 (nie czyta płyt HD DVD ;p ) - "Gmeru" - OK

Wewnętrzny dysk:

Seagate 500GB 7200.11 SATA - "janek_pl" - OK

Samsung F2EG HD154UI 1.5TB 32MB SATA2 - "mjasinsk" - OK

Seagate 500GB 2,5 Momentus 7200rpm,16MB - "mjasinsk" - OK

Seagate 500GB 3,5 Barracuda GT 7200.11 - "Gmeru" - NIE DZIAŁA

Seagate 500GB 3,5 Barracuda 7200.12 - "Gmeru" - OK

Maxtor DiamondMax 7 160GB - "braavoo" - NIE DZIAŁA

Samsung HD753LJ (750GB) - "braavoo" - OK

Fujitsu 80GB z konsoli PS3 - "Gmeru" - OK

WD 1TB NCQ SATAII 10EADS GreenPower - "Gelo5" - OK

WD 320 GB WD3200BEVT 2,5"- "Gelo5" - OK

WD 750 GB WD7500KEVT (Scorpio Blue) 2.5" - "Maxiuca" - OK

Samsung HD154UI 1.5TB 32MB SATA2 "braavoo" -OK Poziom hałasu akceptowalny. Temperatura bez zastrzeżeń.

Zewnętrzny dysk:

WD MyBook 3,5" 500GB USB - "janek_pl" -OK

SAMSUNG S2 PORTABLE 2,5" 500GB USB - "janek_pl" -OK

Pendrive:

A-Data MyFlash 2GB - "braavoo" -OK

- OCZ Rally2 USB 2.0 [OCZUSBR2DC-4GB] "koval44" - OK

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa napęd BD zewnętrzny LG: LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) BE06LU10 BOX USB 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru u mnie ten seagate ktory wylecial w kosmos 1TB to ta sama seria którą Ty podales u siebie. Ta seria jest "strzelona" przynajmniej moj po numerze seryjnym byl i obecnie go serwisuje. Zaglądałeś na stronę Seagate??? Tam jest opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam dysk ale w stacji dokującej chodzi..... :

stacjadokujaca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok moj tez chodził rowniutko przez rok w a110 az nagle zagotwal sie w C200. Bardziej wina dysku niz C200. Seagate przyznal sie otwarcie ze ta seria jest strzelona. Trzeba wymienic firmware. Nawet w pewnych przypadkach daja darmowy data recovery. Generalnie uwazaj na ten dysk.

pzdr

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seagate 500GB 3,5 Barracuda GT 7200.11 - "Gmeru" - NIE DZIAŁA

Zerknij wyżej. Mam ten sam i działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten dysk co nie dziala pod c200 spokojnie idzie w PC-cie :-). Pewnie to kwestia firmware w c200

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melduję posłusznie, że dzisiaj przy pomocy starego odbiornika Irda to COM ( z jakiejs karty telewizyjnej ktora juz dawno nie istnieje) kawałka kabla z wtyczką mini jack oraz lutownicy przypomniałem sobie czasy młodości i skonstruowałem kabelek IRDA do PCH C200. Odpalił od pierwszego razu (jestem dumny), również natychmiast przestał działać oryginalny pilot (tak to jest ustawione), harmony One zaprogramowany pod A110 natychmiast zaczał sterować C200 (czyli wystarczy dodac tylko kilka funkcji do niego) co mne niesamowicie ucieszyło. Aha dla porządku sprawdziłem jeszcze pilota z A110 i oczywiście działa :))))))

Mały sukces a cieszy. NIe chodzi o te kilkanascie dolców ale ta cała zabawe w przesyłki czekanie itd itd.

Korzystałem z tego schematu troche w ciemno bo nie byłem pewny jaki mam układ IR

http://www.topaudio.website.pl/remoteir.htm

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś testował z Lite-ON Bluray iHOS104-32. Na wiki jest starsza wersja iHOS104-37 i działa.

Dzisiaj sprawdziłem Lite-ON Bluray iHOS104-32, aktualnie sprawdzone na 1 płycie Blu-Ray, 1 płycie DVD, ale trzeba ustawić region, oraz płyta CD, na razie OK.

Dysk HDD 2,5" WD Scorpio Blue 500GB - działa bez problemów.

Edytowane przez Krzy$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić dysk 3.5, 1.5TB do PH C200. Zastanawiam się nad następującym dyskiem: Samsung HD154UI 1.5TB 32MB SATA2.

mjasinsk, pytanie do Ciebie (i nie tylko): jak u Ciebie działa ten dysk, są jakieś problemy, czy C200 się mocno grzeje z tym dyskiem, czy sam dysk się mocno grzeje, jak z głośnością pracy dysku? Czy musiałeś zainstalować wentylator?

Ewentualnie jaki inny dysk polecacie 1,5TB?

Poszukuje również kieszeni 5.25, w którą będę mógł równocześnie zamontować dysk 3.5 oraz napęd DVD slim. Nigdzie nie mogę znaleźć sklepu (w Polsce), gdzie coś takiego jest dostępne. Zna może ktoś sklepu, który ma coś takiego w ofercie?

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Przemek

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ze można kupić przejściówk sata->cf i kartę cf 1-2 GB PCH powinien zobaczyć ją jako dysk sformatować i zainstalować apilkacje. Myślicie ze zadziała. Na pewno będzie ciszej i chłodniej w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Co lepiej brać, jak dają? :)

Western Digital 1TB WD10EARS

Samsung 1TB HD103SI

Dzięki za podpowiedź :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede dolewał oliwy do ognia że wolę samsungi. Ale napiszcie dlaczego WD. Mam teraz w kompie seagate 750GB, dwa samsungi 1,5 TB i 1 TB oraz WD 1TB i najmniej kłopotów mam z Samsungami. Seagate wogole miałem wymianiany bo wystrzelilo go w kosmos. Byc moze to moja wina z konfiguracja ale WD działa wyraźnie wolniej od Samsungów (mam na mysli kopiowanie w przeroznych konfiguracjach i wielkosciach plikow)

Teraz do NAsa wybrałem wyłacznie 2TB dyski Samsunga serii F3 i jestem poki co ogromnie zadowolony poniewaz oprocz krotkiego denerwujacego dzwieku startu z uśpienia sa niesamowicie cichutkie, do tego utrzymuja niska temperature. nie moge coprawda wiele powiedziec o wytrzymałości bo chodza dopiero 2 tygodnie ale zawsze jest 3 lata gwarancji wiec sie nie przejmuje.

Chyba ze piszecie o super szybkich raptorach. No to wtedy nie mam pytań :)

P.S. Wszystkie dyski sa podlaczone pod SATA

P.S. Przy okazji żeby pozostać w topicu to NAS QNAP TS410 działa idealnie z C200 :) Zarówno po sambie jak i po NFS filmy z BD katalogów czy iso działaja bez problemu. Wyznacznikiem testowym jest dla mnie zawsze Dark Knight bo jeżeli on idzie bez problemu w czasie testow to oznacza ze wszystko inne tez ruszy bez zaciec i szarpań

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ja zapomniałem dopisać, że potrzebuję 2x 1TB włożone w obudowe Welland ME-540Q po USB 2.0.

Także dyski nie mają się grzać, ciche nie muszą być aż tak koniecznie, ale mile wskazane.

Te Green Power z tego, co widzę, to 7200 RPM, a Samsungi 5400 RPM przynajmniej na stronie producenta.

Dyski będą szczelnie zamknięte w aluminiowej obudowie z wiatraczkiem 6 cm.

No sam nie wiem, mam mieszane uczucia. Samsungi zawsze były kichowate.

Mam zamiar puszczać po USB 2.0 filmy w BDMV strukturze, nie chciałbym, żeby mi nagle coś trzasło i cała praca na marne, bo dysk siadł.

W sklepach sieci Balta mówią, że Samsungów już nie mają, bo wracały w wielkich ilościach, jako wadliwe.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie namawiam. :) Mnie akurat jako jedyny dysk w historii moich potyczek z komputerami padł seagate. Wiec reguły w moim przypadku nie działaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego nie namawiam. :) Mnie akurat jako jedyny dysk w historii moich potyczek z komputerami padł seagate. Wiec reguły w moim przypadku nie działaja.

W mojej historii a miałem dysków przez ostatnie 10 lat kilkanaście ... padły dwa: WD i Seagate :)

Ja też Samsungi darzę zaufaniem.

Ale "reguły w moim przypadku nie działają" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Przy okazji żeby pozostać w topicu to NAS QNAP TS410 działa idealnie z C200 :) Zarówno po sambie jak i po NFS filmy z BD katalogów czy iso działaja bez problemu. Wyznacznikiem testowym jest dla mnie zawsze Dark Knight bo jeżeli on idzie bez problemu w czasie testow to oznacza ze wszystko inne tez ruszy bez zaciec i szarpań

Hameryki nie odkryłeś u mnie również śmigają bezproblemowo na tym sprzęcie :)

Powiedz mi coś więcej o 2TB Samsungach F3 bo też się przymierzam do tego ale w Raid0 postawić

Odnośnie dysków mam takie szczęście że żaden mi nie padł z posiadanych (choć Seagate z lapka wysyłałem na gwarę bo były bady )

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki może nie ale warto zaznaczyc, ze ten sprzet nie jest najsilniejszy i nie do konca bylem przekonany czy sobie poradzi. Model wyzszy byłby w stanie streamowac do C200, równoczesnie do Drugiego pokoju do innego media playera i rownoczesnie zapisywac jeszcze pliki z kompa. Tutaj tego nie zrobisz a ja dodatkowo zrobilem Raid 5 co tez zwolnilo serwer o jakies 6-10%.

W kazdym razie przerzucanie pliku 10GB z dysku kompa uzyskiwałem predkość 20MB/s a po przejsciu na RAID5 spadło mi do ok. 17,5-18 MB/s (ten sam plik te same warunki)

\

Samsungi jak samsungi. Według mnie sa bardzo ciche tylko start maja taki świszczacy. Mam je dopiero od kilku dni. Do tej pory na probe chodzil jeden w QNAPie jakies 2 tygodnie i wszystko było ok.

Nie wiem jak z tym RAID 0 ale u mnie migracja z pojedynczego dysku na Raid5 trwała 38 godzin :)

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie,a może ktoś miał zamontowany dysk 5400rpm zdaję się ,że nie było by problemu z właściwym odtwarzaniem...i zarazem cichszy...i tańszy...poprawcie mnie jak się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ameryki może nie ale warto zaznaczyc, ze ten sprzet nie jest najsilniejszy i nie do konca bylem przekonany czy sobie poradzi. Model wyzszy byłby w stanie streamowac do C200, równoczesnie do Drugiego pokoju do innego media playera i rownoczesnie zapisywac jeszcze pliki z kompa. Tutaj tego nie zrobisz a ja dodatkowo zrobilem Raid 5 co tez zwolnilo serwer o jakies 6-10%.

W kazdym razie przerzucanie pliku 10GB z dysku kompa uzyskiwałem predkość 20MB/s a po przejsciu na RAID5 spadło mi do ok. 17,5-18 MB/s (ten sam plik te same warunki)

\

Samsungi jak samsungi. Według mnie sa bardzo ciche tylko start maja taki świszczacy. Mam je dopiero od kilku dni. Do tej pory na probe chodzil jeden w QNAPie jakies 2 tygodnie i wszystko było ok.

Nie wiem jak z tym RAID 0 ale u mnie migracja z pojedynczego dysku na Raid5 trwała 38 godzin ;)

mjasinsk

A mozesz napisać jakiego NASa masz? I w jakich okolicznosciach ta migracja trwala 38h?

Blacklio

Szczerze Ci radzę nie pchaj się w Raid 0.

Rozumiem, że dotychczas nie miałeś kłopotów z dyskami, ale na dłuższą metę to samobójstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki, czy ktos próbował wykorzystać dysk w C-200 do nagrywania materiału z Dreamboxa 8000 ?

Z poziomu Dreamboxa dysk jest widoczny jako upnp natomiast nie mogę za cholery dostać się do niego, próbowałem montowania cifs nfs i samby i nic, robił to ktoś ?

pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...