Skocz do zawartości
Ziomek1981

Odległość od TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić TV LCD 37" - 40"

odległość sofy od ściany to jakieś 3m

Czy te telewizory nie będą za duże??

modele:

LCD SONY KDL-40Z4500AEP

LCD Sony KDL-40Z5500AEP

LCD Sharp LC40LE700EV

LCD Sony KDL-37W5500K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym na forum wielokrotnie, nie będą za duże. Z 3m można spokojnie oglądać nawet 50-55''.

Gorzej z kwestią wysokości na której warto ustawić odbiornik. Wcześniej TV miałem na dedykowanym standzie, dolna krawędź ekranu była na wysokości 75cm i to było dla mnie zdecydowanie za nisko i niewygodnie. Następny powiesiłem na wysokości zalecanej w jakieś tabeli, dolna krawędź ekranu (nie ramki tylko ekranu) na wysokości ~100cm, pisano, że wyżej będzie bolała szyja od unoszenia głowy. Znowu było jakoś za nisko i niewygodnie. Teraz powiesiłem 40'' - dolna krawędź ekranu na wysokości 115cm i dopiero jest OK, kanapa 3m od TV, można się oprzeć wygodnie i dla komfortu szyi to chyba optymalna wysokość. Szczególnie, jeśli ktoś chce powiesić płaski audiobar pod ekranem, przy niższych wysokościach ekranu dźwięk byłby emitowany w kolana :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar zakupić TV LCD 37" - 40"

odległość sofy od ściany to jakieś 3m

Jak finanse pozwalają, to śmiało kupuj i 46 cali na taką odległość. Ja mam podobną i 40 cali dla mnie za mało :lol:

Ważne też co będziesz oglądał, jak głównie SD, to nie zbliżaj się za bardzo do LCD heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wiem że znowu napiszecie że to było ale jak już założyłem wątek to proszę o odp...

Co to jest dokładnie to SD?? (karta pamięci)???

Będę miał kablówkę cyfrową telkab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD - zwykła telewizja, nie HD. Standard Definition ;):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SD - zwykła telewizja, nie HD. Standard Definition ;):(

No tak Standard Definition

Czy to jest w takim razie sygnał z anteny naziemnej czy nasza kablówka www.telkab.pl podoła mojemu TV który zamierzam zakupić LCD Sharp LC40LE700EV bo juz na 100% chciałbym ten model wczoraj byłem w salonie i przekonałem się na własne oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest każdy cyfrowy sygnał. Chyba, że kanał jest HD to HD ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejmuje wiec zabawe

i jak sam widzisz ten twoj wykres pochodzi z 2008 roku a my jestesmy przy koncowce 2009 ego wiec sam wiesz chyba co to oznacza rok w technice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie w rozdzielczosci i stosunku rozdzielczosci do ogladalności. w 2010 tez bedzie aktualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar zakupić TV LCD 37" - 40"

odległość sofy od ściany to jakieś 3m

Czy te telewizory nie będą za duże??

modele:

LCD SONY KDL-40Z4500AEP

LCD Sony KDL-40Z5500AEP

LCD Sharp LC40LE700EV

LCD Sony KDL-37W5500K

Standardowa odległóść "oglądania" - ekran LCD a widz - zalecana przez producentów sprzętu powinna wynosić 3 x przekątna matrycy LCD, natomiast wysokość ustawienia lub zawieszenia LCD na ścianie powinna być tak dobrana aby pozioma oś matrycy LCD znajdowała sie na wysokości oczu widza.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowa odległóść "oglądania" - ekran LCD a widz - zalecana przez producentów sprzętu powinna wynosić 3 x przekątna matrycy LCD, natomiast wysokość ustawienia lub zawieszenia LCD na ścianie powinna być tak dobrana aby pozioma oś matrycy LCD znajdowała sie na wysokości oczu widza.

Andrzej

A któryż to producent zaleca taką odległość?

Właśnie oddaliłem się od mojego 24" monitora LCD FullHD na odległość 3 przekątnych, czyli 183 cm. Liter z tej odległości nie jestem w stanie czytać!!!

Wygodna dla wzroku odległość jest o mniej więcej połowę mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A któryż to producent zaleca taką odległość?

Właśnie oddaliłem się od mojego 24" monitora LCD FullHD na odległość 3 przekątnych, czyli 183 cm. Liter z tej odległości nie jestem w stanie czytać!!!

Wygodna dla wzroku odległość jest o mniej więcej połowę mniejsza.

3 x przekątna matrycy to odległość zalecana do oglądania programów telewizyjnych, jeżeli ty używasz monitora do pracy na kompie to wiadomo, że będziesz siedział bliżej.

Jeżeli by przyjąć twoją zasadę "odległości oglądania" to dla przykładu TV 32 cale ma przekątną 81cm, to należałoby oglądać audycje TV z odległości ok 1,2m. Nie bardzo to sobie wyobrażam. A gdybyś Ty chciał oglądać programy TV z takiej odległości to proponuję stosować krem z filtrem UV np 25 (oczywiście żart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 x przekątna matrycy to odległość zalecana do oglądania programów telewizyjnych,

A cóż to za specjalna kategoria obrazu - programy telewizyjne?

jeżeli ty używasz monitora do pracy na kompie to wiadomo, że będziesz siedział bliżej.

Wydaje ci się, że jak puszczam na nim film w rozdzielczości 1920 x 1080, to muszę się odsunąć? Aby mnie nie oślepiło?

Jeżeli by przyjąć twoją zasadę "odległości oglądania" to dla przykładu TV 32 cale ma przekątną 81cm, to należałoby oglądać audycje TV z odległości ok 1,2m. Nie bardzo to sobie wyobrażam.

To masz słabą wyobraźnię. I słabą znajomość zaleceń nie tylko producentów LCD, ale i organizacji zajmujących się tego typu rekomendacjami.

Przy oglądaniu obrazu FullHD na LCD FullHD 32" optymalna odległość oglądania zalecana przez SMPTE i THX to od 109 do 154 cm.

Zalecenia producentów znajdziesz tu: http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...