Skocz do zawartości
crazy-j

Onkyo z serii "tysiąc" czyli 1007, 3007, 5007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już ktoś o tym pisał to proszę o usunięcie posta.

Onkyo wprowadziło nową serię AV z numerami jak wyżej. Muszę powiedziec, że jak nie jestem jakimś wielkim fanem Onkyo (chyba dlatego, że nie cierpię projektu pudła), to model 5007 (nie 5507) powalił mnie na kolana. I chociaż go jeszcze na oczy nie widziałem to dla mnie jest to teraz numer 1.

212199714bb08ecf46.jpg

By krejac at 2009-09-15

Nie będę przepisywał danych technicznych, ściągnijcie ten PDF> http://www.hembioconsult.se/partnerfiles/h..._ex_leaflet.pdf

Nie napiszę jaka jest moc bo Onkyo je podaje dla obciążenia jednego kanału, szkoda, że idą w taki marketing. Wymienię tylko parę cech dla modelu 5007 (najdroższego, podobno z mocą 280 W i maks. poborem 1160 W, sami policzcie ile wychodzi na jeden kanał)

• THX® Ultra2 Plus™ Certified

• DSD Direct for Super Audio CD

• Audio and 1080p Video Processing via HDMI (1 Front/7 Rear

Inputs and 2 Outputs [Main/Sub])

• HDMI Video Upscaling to 1080p with HQV Reon-VX

• Push-Pull Amplification Design with Three-Stage Inverted

Darlington Circuitry

• Massive Toroidal Transformer and Two Separate Transformers

for Audio and Video Processing

• Customized 22,000 μF Capacitors for Effective Power Supply

• Burr-Brown 192 kHz/32-Bit DACs (PCM1795 x 6) for

All Channels

• Ultra-Low-Jitter PLL (Phase Locked Loop) Circuitry to

Improve Audio Quality

• Three TI (Aureus™) 32-Bit DSP Chips (DA830 x 1, DA788 x 2)

for Advanced Processing

• VLSC™ (Vector Linear Shaping Circuitry) for All Channels

• Audyssey (5 różnych)

• Network Capability for Streaming Audio Files (MP3, WMA,

WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, LPCM)

• Internet Radio Connectivity Through vTuner

• Certified with Windows 7 and DLNA Version 1.5

• Bi-Amping and BTL (Bridged Transless) Capability

• 2 Independent Subwoofer Pre Outs

• H.C.P.S. (High Current Power Supply) Massive High

Power Transformer

• Double Bass Function

• Direct Mode and Pure Audio Mode

• Non-Scaling Configuration

• Tone Control (Bass/Treble) for All Channels

• Independent Crossover Adjustment for F/C/S/SB/FH/FW

(40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz)

• Gold-Plated A/V Inputs and Outputs

• Customized, Gold-Plated Speaker Posts

• Gold-Plated, Machined Solid Brass, 19 mm-Pitch Audio Inputs

(CD and Phono)

• Bi-Directional, Preprogrammed, and Customizable RI Remote

Control with Backlight, Onscreen Setup, Mode-Key LEDs, and

Macro Presets for Four Activities

Nie mogę jeszcze znależc potwierdzenia, ale jak rozumiem, będzie można podłączyc 7 kolumn (nie liczę subów) z czego dwie przednie w Bi-ampie ! Do tego dokadamy odtwarzacz audio w formie BR i może wreszcie będzie naprawdę dobra jakośc muzyki za ludzką cenę. No właśnie, ten najdroższy model (5007) ma cenę w Szwecji ponizej 2500 euro, a model 1007 poniżej 1500 euro. Fizycznie jeszcze ich nie ma ale ceny już są: http://www.hembioconsult.se/Produkter/Hemb...r/TX-NR5007.htż

Strona Onkyo: http://www.eu.onkyo.com/indices/A_V_Receiver_5917373.html

Onkyo chyba wyrosło na wiodącą firmę AV, to jest ten kierunek (i cena), zaskakuje mnie negatywnie parę innych wielkich firm, których z imienia nie będę wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście, tutaj Onkyo poszło w ślad Yamachy i oferuje dodatkowe głośniki. Mnie jednak wystarczy 7, szczególnie, że nie wiem jak będzie wyglądała przeróbka z 5.1 na 9.1. (wciąż jednak wiekszośc fimów to 5.1)

Natomiast możliwośc podłączenia 7 głośników z czego 2 przednie w Bi-amp może poprawic jakośc zwykłego audio, i o ile się nie mylę to jest pierwszy receiver, który to umożliwa (bo kilka stref nagłośnienia to jest już od wielu lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle wiadomosci.

Poczytalem instrukcje do topowego ampli czyli 5007 i o ustawieniu glosnikow 7.2 i jednoczesnym podlaczeniu frontow w bi-amp mozna zapomniec ! A moglo byc tak pieknie. W kazdym razie ampli dziala jako:

9.2 czyli 9 glosnikow i 2 NIEZALEZNE suby (to nie jest zdublowane wyjscie) albo,

7 glosnikow i OSOBNO 2 glosniki stereo (o szczegolach podlaczenia subow odechcialo mi sie czytac), albo

5 glosnikow (TYLKO TUTAJ fronty w bi-ampie albo zmostkowane ale musza miec co najmiej 8 omow) plus OSOBNO 2 glosniki stereo.

Troche to dziwne, bo podobno mialo byc 9 takich samych torow audio, i wzmak dziala dla 9 kanalow na raz, wiec trudno to tlumaczyc przegrzaniem itp. Za te pieniadze to juz mozna kopletowac przedwzmaka 7.1 z osobnymi koncowkami mocy (uzywanymi) z na pewno lepszym efektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po prawie 3- miesięcznej przerwie. Eh ta robota ... . Jeżeli zaś chodzi o TX-NR 5007, to właśnie dzisiaj kupiłem, a dokładniej zamówiłem. Co będzie, to będzie :lol:. Jednak jako długoletni użytkownik amplitunerów ONKYO sądzę, że będzie dobrze ( ten będzie moim czwartym - do tej pory było bez zarzutu ). Powinien do mnie dotrzeć około wtorku. Na pewno podzielę się z Wami moimi pierwszymi wrażeniami, które jednak mogą być trochę subiektywne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz bedziesz mial to napisz troche zdan na jego temat, dzieki z gory...

Super testu się nie Spodziewaj :o. Jedyne porównanie jakie będę mógł przeprowadzić to: 5007 kontra 875. Dzisiaj jestem na etapie poszukiwań drugiego identycznego suba, żeby przetestować 9.2 z procesora. Górne przody już mam ( TANNOY ), niestety nie z tego samego zestawu ( DALI BLUE ). Jeżeli nie znajdę do wtorku suba, to podepnę inny pożyczony od któregoś ze znajomych.

P.S. Niestety nie mam możliwości konfrontacji z żadnym z poprzednich "flagowców" ONKYO 905 lub 906. Brak posiadaczy wśród znajomych :).

Edytowane przez Corvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zle wiadomosci.

Poczytalem instrukcje do topowego ampli czyli 5007 i o ustawieniu glosnikow 7.2 i jednoczesnym podlaczeniu frontow w bi-amp mozna zapomniec ! A moglo byc tak pieknie. W kazdym razie ampli dziala jako:

9.2 czyli 9 glosnikow i 2 NIEZALEZNE suby (to nie jest zdublowane wyjscie) albo,

7 glosnikow i OSOBNO 2 glosniki stereo (o szczegolach podlaczenia subow odechcialo mi sie czytac), albo

5 glosnikow (TYLKO TUTAJ fronty w bi-ampie albo zmostkowane ale musza miec co najmiej 8 omow) plus OSOBNO 2 glosniki stereo.

Troche to dziwne, bo podobno mialo byc 9 takich samych torow audio, i wzmak dziala dla 9 kanalow na raz, wiec trudno to tlumaczyc przegrzaniem itp. Za te pieniadze to juz mozna kopletowac przedwzmaka 7.1 z osobnymi koncowkami mocy (uzywanymi) z na pewno lepszym efektem.

W świetle tego co Kolega napisał, to faktycznie lepiej kupić procesor ONKYO PR-SC5507 i pare końcówek mocy.

Gdybym miał dzisiaj zmieniać sprzęt, to byłby jedyny słuszny wybór.

Procesor np. Lexicon + jakieś końcówki, ale to inna półka w stosunku do Onkyo...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie trzeba napisac jedno:

nowy 5007 ma: • Burr-Brown 192 kHz/32-Bit DACs (PCM1795 x 6) for All Channels

Tak zaczalem z grubsza przegladac specyfikacje innych ampli innych firm, ale wszedzie widze przetworniki 24 bitowe, ciekawe czy bedzie to mialo duzy pozytywny wplyw na jakosc dzwieku u Onkyo? Mam coraz wiekszy szacunek dla tej FIRMY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo tu:http://www.avland.co.uk/aasp/onkyo/0920/txnr5007/txnr5007.asp podają

Burr-Brown 192kHz/24bit DACs dla wszystkich kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Potwór" (5007) dotarł do mnie wczoraj. Niestety zacząłem akcję dopiero o 22. Przemeblowanie w szafce i podpięcie nowego ampa trwało jakąś godzinę, ale przecież nie to Was interesuje :rolleyes:. Szybka kalibracja ( tylko dla trzech miejsc odsłuchowych ) i niestety na razie tylko w konfiguracji 7.1 ( brak mocowań do przednich górnych głośników i drugiego suba ). Na początek "na tapetę" poszły najczęściej odtwarzane i uznane jakościowo ( dźwięk ) tytuły:

- koncerty: DAVID FOSTER (DTS-HD MA), ANDREA BOCELLI ( )

- filmy: WAR (ZABÓJCA) (PCM 7.1), GLADIATOR UK (DTS-HD MA)

Każda z powyższych pozycji zabrzmiała inaczej - pełniej. Największe "dostrzeżone" przeze mnie różnice to ogólnie dużo większa analityczność i głębia basu. Boki i tył sceny dźwiękowej nabrały większego wyrazu i znaczenia. Od razu nasunęło mi się żeby sprawdzić parametry odległościowe zapisane w ampie po kalibracji. Wszystkie są identyczne z tymi z 875. Czyli tutaj wszystko jest ok. Z tego wniosek taki, że sekcja audio jest po prostu dużo lepszej jakości. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy in plus. Jednak aby mieć pełen obraz 5007 pozostało jeszcze dużo do zrobienia:

- instalacja głośników FRONT HIGH

- zakup drugiego suba ( albo dwóch nowych mocniejszych i z trochę wyższej półki ) i jeszcze jednej pary głośników FRONT WIDE.

- ponowna kalibracja systemu i testy

Dopiero wtedy będzie można określić przydatność i sensowność systemu 9.2 w którym chyba jeszcze nie ma żadnych dostępnych materiałów na rynku. Ja jestem zadowolony z zakupu już w obecnej formie (7.1). Będę Was informował na bierząco o zmianach dokonanych w systemie i ich skutkach (jeżeli jestem w stanie obiektywnie je określić :P )

Pozdrawiam. Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pieknie pierwsze wrazenia z uzytkowania juz sa-tak sie zlozylo, ze sam zamowilem ten model :) i jak juz dojedzie to sam skrobne kilka zdan i postaram sie na bieżąco cos napisac co mi sie podoba a co nie ,pozdr......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez moge juz cieszyc sie 5007. Moj poprzedni model byl 607 kupiony w maju. Byl bardziej z praktycznych powodow kupiony niz z koneserskich. Lekki szok jaka roznica dzwieku! Przedzierajac sie przez gaszcz funkcji i ustawien otwieraja sie oczy, co to monstrum potrafi nie tylko w obszarze dzwieku ale i obrazu. Podstawa dobry TV i bardzo dobry system glosnikow. Kurcze...no fajny jest! Poza tym mam juz odbior w 9.2. Mimo, ze nie ma jeszcze materialow dzwiekowych w tym systemie, to onkyo robi swietna robote przetwarzajac dzwieki roznych formatow do poszczegolnych listening mode. Fajnie je rozdziela na te 9 kanalow i jest naprawde niezly efekt. Duzo zalezy od wlasiwosci akustycznych pomieszczenia. W moim przypadku mimo, iz warunki nie sa optymalne mozna sie rozkoszowac krystalicznym, wyraznym i dzialajacym na zmysly dzwiekiem. Troszke walcze jeszcze z logowaniem sie do internetu z poziomu radia. Nie moge sie zalogowac i musze powalczyc w ustawieniach routera. Ogolnie maszyna warta tych pieniedzy chociaz to boli wydac ponad 2000 euro za ta skrzynke. Jednak po podlaczeniu, wykalibrowaniu ustawien mozna rozkoszowac sie dzwiekiem i obrazem pozwalajacym zapomniec o cenie. Wielu pisalo na roznch forach, ze w 9.2 lepiej odbiera sie efekty w systemie front wide. Ja jednak sobie cenie efekty w front hight. Niby mialy sie rzadziej odzywac (gora- Hight) ale sa ustawienia do wzmacniania efektow w tej konstelacji. Efekt-super.

Edytowane przez adi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Niestety nie mam możliwości konfrontacji z żadnym z poprzednich "flagowców" ONKYO 905 lub 906. Brak posiadaczy wśród znajomych :lol:.

mow co chcesz wiedziec, uzywam 905ki ....

ja natomiast mam pytanie - jak wyglada kwestia handshake'u HDMI 5007 z innymi urzadzeniami - czy nadal tak wolno przelaczaja sie zrodla ?

czy nadal slychac pstrykanie przekaznikow przy przelaczaniu zrodel dzwieku?

jak sprawuje sie skaler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mow co chcesz wiedziec, uzywam 905ki ....

ja natomiast mam pytanie - jak wyglada kwestia handshake'u HDMI 5007 z innymi urzadzeniami - czy nadal tak wolno przelaczaja sie zrodla ?

czy nadal slychac pstrykanie przekaznikow przy przelaczaniu zrodel dzwieku?

jak sprawuje sie skaler?

Nie wiem, co rozumiesz pod pojeciem wolnego przelaczania. U mnie (5007) nie odczuwam wolnego przelaczenia, chciaz to zalezy od tego czy uzadzenia juz sa wlaczone, czy dopiero odpalane. W tym drugim wypadku mozna mowic o minimalnej zwloce czasowej. Ja mam podlaczone DVD, PS3, Konsole WII, Recorder Nki, Telewizor Samsung Led 46 i chodzi super. Jesli chodzi o pstrykanie, to slychac jak dzialaja przelaczniki przy zmianie zrodla dzwieku lub trybu-formatu. Zawsze.

Skaler chodzi bez zarzutu. Jesli porownuje np. programy niemieckie nadawane z astry w jakosci SD po skalowaniu mozna mowic o super jakosci. Wazne, zebys mial Telewizor Full HD a nie HD Ready. Wtedy nie ma sensu kupowac AV z skalerem do 1080p kiedy telewizor moze najwiecej dac 1080i. Ustawienia obrazu najlepiej zostawic fabryczne w 5007. Jest pare automatycznych ulepszen obrazu i mozliwosc pelnej regulacji manualnej obrazu. Trzeba samemu jednak sie pobawic.

Edytowane przez adi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nabylem Onkyo 5007 ale u mnie brak entuzjazmu jak u innych. Dobrze, ze jeszcze nie pozbylem sie 905tki..

Objawy:

-przerywanie dzwieku z efektem strzelania w glosnikach na zdrodle usb/serwer/iradio

-po wylaczeniu AV przez czasownik amplituner wlacza sie tylko z obrazem brak dzwieku, ponowne wylaczenie i wlaczenie rozwiazuje ten problem

-1 raz juz sie sam AV podczas pracy wylaczyl i sam wlaczyl :)

Najbardziej mnie wku..ia, ze zmiany formatu dzwieku na byle jakim zrodle (SAT, BD, DVD) np. z DD2.0 na DD5.1 na PCM skutkuja pstrykaniem "przekaznikow" czego nie ma w Onkyo 905. Mam bezposrednie porownanie 5007ki i 905tki i w tym drugim mozna powiedziec, ze jest cisza. Jeszcze jedna rzecz zauwazylem, ze obudowa 5007 jest wykonana z cienszej blachy jak w modelu 905- chcieli zejsc z wagi czy to Panie jednak kryzys :)..

Pozostaje mi jedynie wysylka do EIC moze cos poradza ale tak miedzy nami forumowiczami, Onkyo 905 sprawia duzo lepsze wrazenie..

Edytowane przez FIRMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz, to albo jakis nieciekawy egzemplarz nabyles albo... podlaczenia nie wspolgraja z ustawieniami. Jesli wlaczasz przez czasownik,to wazne aby wszystkie zrodla byly wczesniej zalaczone jak AV. U mnie mialem podobna sytuacje. Ciekawe, moze przy wylaczeniu czasownikiem (nagle odciecie pradu) nie zapisuje ostatnich ustawien dla zrodel ?

Nie wiem, na ile omow ustawiles i na jaka konfiguracje glosnikow w setupie AV. Jak sie wylacza to albo brak wentylacji albo ustawienia masz w tym przypadku nieciekawe (wylacznik bezpieczenstwa zadziala zeby nie uszkodzic sprzetu). Nie zawsze ustawienia z 905 musza byc dobre dla 5007. Ja mialem ustawienia z 607 i musialem jednak podejsc do 5007 jak do innego sprzetu. Nie ma jednak nic gorszego jesli nie jestes zadowolony z nowego nabytku a stary sprzet wydaje sie byc lepszy. Wtedy jak najpredzej oddac nowy z powrotem :)) Pstrykanie przy przelaczaniu jest caly czas obecne. Mi to nie przeszkadza jesli za tym idzie jakosc dzwieku. W 607 nie pstrykalo a dzwieku i jakosci obrazu nie ma co porownywac. Jesli juz mam taki sprzet to ze wzgledu na jakosc obrazu i dzwieku oraz mozliwosci roznych ustawien. Jesli pstrykaja w AV przelaczniki przy zmianie formatow lub zrodla to mi to nie przeszkadza. Wazne, zeby dzialal jak nalezy i dal z siebe wszystko w dziedzinach, do ktorych zostal stworzony.

Dzisiaj odtwarzalem material blueray w full hd i audio Master HD, Dolby HD 7.1 mix (3D). Odkrylem nowe listening mode :) Im lepszy format tym wiecej mozliwosci w modusach. Dzwiek otulal mnie jak aksamit z wszystkimi szczegolami(rozszerzenie do 9.1). Obraz az do bolu ostry w szczegolach.

Edytowane przez adi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez urazy kolego ale nie siedze w tym temacie od wczoraj, ustawienia i podlaczenia glosnikow sa zrobione na tip-top (rozne kombinacje aby wyeliminować dostrzezone usterki), wiec jak piszesz cos jednak musi byc z tym modelem nie tak.

Najbardziej nie rozumie tego pstrykania przy przelaczaniu formatow oraz przy roznych operacjach typu zatrzymanie ogladania filmu, czy sluchania muzyki i analogicznym wznawianiu. Jezeli czegos podobnego nie bylo w modelu 905 podejrzewam ze i w 906 to jaki mieli cel aby zaserwowac to w swoim najnowszym i najwyzszym modelu.

Przyklad:

Ogladam SAT, zmiana programu z audio DD2.0 na program z audio PCM powoduje ciche pstrykniecie ale jezeli wejde na program z audio DD5.1 i przerzuce na kanal z audio DD2.0 czy z PCM to juz jest niezly wystrzal, ktory poznym wieczorem moze zbudzic domownikow. Jak juz pisalem swoj egz. odsylam do serwisu ale watpie czy cos zrobia, testujcie i piszcie czym nowym zaskakuje was 5007ka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie stoje przed dylematem czy Onkyo 5007 czy Pioneer sc-lx82 czytam ten temat i widze calkowicie skrajne opinie na temat tego sprzetu tu dziesz problemy techniczne z tym sprzetem , ciekawi mnie czy serwis sie uporal z przypadloscia kolegi @FIRMA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer sc-lx82 porównaj raczej z Arcam AVR600, ciekawe co wybierzesz po odsłuchu? :rolleyes:

Zdania są podzielone ... np. kiki woli dżwięk Lx82. Dla mnie to już ..." wsio ryba" , choć pewnie "nietoperze" mają tu wysublimowane zdanie!

Onki grają poprawnie, ale .....posłuchaj sam! ,Tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...