Skocz do zawartości
crazy-j

Onkyo z serii "tysiąc" czyli 1007, 3007, 5007

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!Jak tak sledze wasze wypowiedzi to widzę ze tu sami nadziani ludzie są:)a to ten kupił Onkyo 5007 a to drugi właśnie zakupił, trzeci właśnie zamówił i czeka na kuriera a najlepszy jest ten co ma 905 i 5007 dwa modele na wypasie!!kurde skąd wy macie kasę?:)moim marzeniem jest 905 i to tylko używana w grę wchodzi.A tak przy okazji z tego co wyczytałem na necie (a trochę dni spędziłem w sieci)to widzę że ta 905 tka to killer w swojej klasie do 8000tys rozjechał konkurencję maksymalnie.Jeden z najlepszych wzmacniaczy firmy ONKYO.A wy tez z czystym sumieniem polecacie go?Czy 906 jest lepsza?brak problemów z Firmware...szkoda że model 905 sam nie nie aktualizuje po podłączeniu do sieci , najnowsze modele to maja.Jeśli chodzi o wygląd najnowszych modeli to mi osobiście podobają się bardziej niż 905/906 obecny Design uważam za ideał!perfect!Chodzi mi o klapkę przez cały przedni panel jak do tej pory nie zauważyłem aby ktoś tak to zrobił jak Onkyo.U konkurencji widać że jest klapka a tu po prostu jej "nie ma"Dla kogoś to może i drobiazg ale dla mnie Design jest ważny.No dobra tak się rozpisałem.Pozdrawiam

Zadam przy okazji pytanie.Model 3007 nie ma zasilacza toroidalnego a model 5007 tak jak modele 905/906 posiadają, wiec mam pytanie czy jest to aż tak ważne?wyczuwalna jest różnica?warto dopłacać?wagowo są identyczne więc?dobrze by było jakbym się doczekał na odpowiedz:)Podobno zasilacz taki jest odpowiedzialny za lepsze basy??lepsze doznania słuchowe?

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem posiadaczem Onkyo 5007 od miesiąca i co dzień zaskakuje mnie ten klocek oczywiście na plus.Mieszkam w bloku więc nigdy nie wykorzystam mocy jaka drzemie w nim ,ale nie o to przecież chodzi by rozsadzać ściany tylko o czysty dźwięk jaki się wydobywa z niego.Bardzo wysoko cenię sobie radio internetowe,które posiada oraz możliwość słuchania muzy po usb.Kiedy pozbawili mnie radia z kabla(mieszkanie na parterze i o jakiejkolwiek antenie nie ma mowy)radio internetowe to dobra alternatywa.Jedynym minusem jest brak przepuszczania sygnału po hdmi w trybie stand by,ale ten problem rozwiązałem wpinając switcha(oglądając tv z tunera kablowego nie muszę uruchamiać AV)Ja jestem zadowolony z tego AV a przecież o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać o radio i USB? Da się tego używać bez podłączonego TV/monitora, przy pomocy samego wyświetlacza amplitunera (szczególnie nawigacja po zasobach dysku USB)? Jakie pliki z USB odtwarza, czy robi to bez przerw pomiędzy nimi (ang. gapless), jaki format dysku podpiętego pod USB akceptuje? Niby większość informacji powinna być w instrukcji lub specyfikacji, ale często w tym zakresie są one mętne i nie ma to jak info od użytkownika... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod pytanie w zakresie odtwarzania muzy z kompa po LANie. 905 to ma, czy ten też? I jak wybierać lub nawigować między utworami, plikami, itp., bez podpiętego wyświetlacza? da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem połowicznie na zadane pytania,jeżeli chodzi o przeszukiwanie zasobów radia i zawartości w np.pendraivie to nie potrzeba uruchamiać tv wystarczy sam wyświetlacz AV chociaż na monitorze jest to bardziej przejrzyste(czytaj więcej widać)ale można się przyzwyczaić.Posiadam odbiornik plazmowy więc obraz statyczny nie jest wskazany do tego typu.Samo radio internetowe można modyfikować jak się chce tzn.można dodawać i usuwać stacje wg.własnego uznania,na stronie vTuner jest ich ponad 14000.

Nie posiadam dysku zewnętrznego więc się nie wypowiem,muzyki słucham z pena.Co do formatów odtwarzania to odsyłam do instrukcji obsługi strona 124.Nie rozgryzłem jeszcze w jaki sposób odtwarzać muzę z PC po lanie.Niby WMP widzi AV ale AV nie widzi serwera(pewnie mam coś pokopane)Szczerze mówiąc nie wiem czy jest mi to potrzebne.Co do przerw między utworami to w niektórych albumach są a w innych nie(dla mnie to czarna magia)Jeżeli ktoś przeczyta tą wypowiedź to ja mam pytanie :jak uruchomić funkcję by można było odtwarzać pliki z PC na AV,taki problem mam też z odtwarzaczem BD,niby wszystko ok a nie działa. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:jak uruchomić funkcję by można było odtwarzać pliki z PC na AV,taki problem mam też z odtwarzaczem BD,niby wszystko ok a nie działa. :(

jeśli dobrze zrozumiałem i chodzi o problem z puszczaniem plików AV zawartych na PCie przez jakiś media server (np. WMP)

nie wiem czy problem jest podobny i czy to ci pomoże ale miałem coś podobnego z odtwarzaniem plików na PS3 z PC po wifi. wszystko było podłączone ok, ustawienia wifi ok, i ciągle jakieś błędy...

1. wyłączyłem firewalla - nie pomogło (gdyby u ciebie pomogło to proponuję pogrzebać w wyjątkach)

2. błąd, który mi wyskakiwał wrzuciłem w gugle i okazało się, że moja plejka nie lubi się z moim antywirusem w PCie(dasz wiarę?) - po zainstalowaniu innego, wszystko chodzi jak ta lala

3. tylko czytałem, bo u mnie zadziałał p.2 - trzeba grzebać w ustawieniach routera.

oczywiście założyłem, że masz poprawnie skonfigurowany WMP i dodane biblioteki multimediów.

Co do BD to się nie wypowiem, bo nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz toroidalny ma znaczenie?zbytniej przewagi model 5007 nad modelem 3007 to nie ma widzę!niby 32bitowy przetwornik?taka sama waga!nie widzę powodu aby aż tyle kasy dopłacać!tak jak testowali modele 805/875/905 brzmienie takie same tylko sekcja video rozbudowana bardziej w najwyższych modelach.A wyczytałem ze model 5007 ma 2 porty USB..dobrze wyczytałem?:)a drugi to niby do czego służy?przez port USB można czytać pliki muzyczne FLAC i LOSSLES ??905 tego podobno nie potrafił.Czekam na odpowiedż ludzi znający ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prezesa 79,dzięki za podpowiedź,mam antywira kaspersky internet security którego wyłączyłem na chwilę i wszystko jest ok tzn i AV i BD widzi PC i wszystko śmiga jak trzeba.Swoją drogą szkoda że kaspersky nie współdziała bo to jest jak jazda samochodem pod prąd!W 5007 są dwa gniazda usb,jedno z tyłu a drugie z przodu pod klapką i myślę ,że jest to dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak teraz potestujesz odtwarzanie z pc to daj znać czy można w jednej strefie odtwarzać np. muzę z pc a strefie głównej (drugiej) np radio czy muzę z płyty - jednocześnie.

poza tym daj znać jak wygląda sprawa z wybieraniem plików do odtworzenia znajdujących się na kompie bez użycia zewnętrznego wyświetlacza (tv/monitor)

byłoby to dla mnie BAAAAAAAAAAArdzo pomocne przy wyborze.

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak teraz potestujesz odtwarzanie z pc to daj znać czy można w jednej strefie odtwarzać np. muzę z pc a strefie głównej (drugiej) np radio czy muzę z płyty - jednocześnie.

poza tym daj znać jak wygląda sprawa z wybieraniem plików do odtworzenia znajdujących się na kompie bez użycia zewnętrznego wyświetlacza (tv/monitor)

byłoby to dla mnie BAAAAAAAAAAArdzo pomocne przy wyborze.

dzięki

Ja skonfigurowałem system kina do 9.1 więc nie mam jak sprawdzić strefy 2 lub 3(trzeba przepinać kable i przestawiać konfiguracje w AV,zresztą nie nagłaśniam innych pomieszczeń i ta funkcja jest dla mnie zbyteczna).Na przednim panelu AV wyświetlają się pojedyncze pliki a na tv kilkanaście.Kursorem na pilocie wybierasz plik jaki Cię interesuje

(góra/dół)i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...