Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

@ Adamelab

Przy podłączeniu poprzez HDMI do ampli Denona i z Denona do TV - dekoder się zawiesza. Więc podłączyłem jak poprzednio - dźwięk optykiem do ampli a HDMI do TV ( z ustawienieniem w recorderze - rodzaj dźwięku przestrzenny).

Ja też tak mam podłączony i działa w czasie rzeczywistym. Ale przy programach z dzwiękiem przestrzennym Dolby Digital 2.0 lub 5.1 np. TVP HD, Discovery HD itp. przy użyciu "timeshift" czyli np. cofnięciu podczas oglądania danego programu trochę do tyłu i odtwarzaniu z przesunieciem obraz jest BEZ GŁOSU! Ten sam problem wystepuje (już nawet podczas normalnego odtwarzania) podczas odtwarzania nagranego wcześniej programu z dźwiękiem DD i wybranego z listy nagrań. Też jest obraz a głosu BRAK!

Brak mi słów dla programistów z ADB. Wypuszczają spier[beep] soft!!!

A u Ciebie jest wszystko w porządku??? Przetestuj dokładnie...

@ tesbor

Jest jakis problem z odtwarzaniem nagran i timeshift. Faktycznie czasami pojawia sie brak audio przy odtwarzaniu. podobnie przy timeshift - by audio przywrocic trzeba wejsc w opcje i zmienic z przestezennego na stereo.

U mnie nie jest to czasami ale stale... :(

Ale tylko przy pozycjach z dźwiękiem DD!

Opis wyżej...

A miałem nadzieję, że tylko nowy soft (ten bez menu 3D i 500Gb HDD) dla recorderów nowej serii CLRA skopali podczas implementacji ze starych nbox rec. (a tam działał bez zarzutu mi przez cały rok). Już miałem zamawiać nowy 3D za 148 PLN a tu widzę , że też ZONK!

APEL:

Proszę wszystkich mających podłączone recordery do amplitunerów po optyku lub HDMI aby sprawdzili jak u Was odtwarzane są programy z Dolby Digital po użyciu timeshift'u i te nagrane na HDD!

Zgłosiłem ta sprawę w BOK. Mają to przekazać dalej ale jeśli u Was też tak jest to dzwońcie i piszcie emaile w tej sprawie!

Czym więcej zgłoszeń tym szybciej to poprawią...

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czort wie. U mnie działa (zamawianie VOD, nlajt itd). W robocie też. A tam także mamy boxa ; ) Jak wyślę info o nagrywaniu to po kilku sekundach wskakuje na listę nagrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackJack1, przy odtwarzaniu nagran z listy: np. dzisiejsza Brzydula audio startuje i gra w "stereo" (nagrywane bylo w DD2.0) musze recznie zmienic w Opcjach Programu "jezyk dzwieku" z DD na stereo i na DD by zagralo DD2.0.

Przy Timeshift jest podobnie przeskakuje z DD na stereo ale dzwiek jest. Aby powrocic do DD musze to zrobic recznie.

Teraz nagralem testowo "szansa na sukces" (odtwarzane na kinie domowym 5.1 po optyku)

odtworzenie nr1

DD5.1 z listy odtwarza poprawnie DD5.1.

odtworzenie nr 2

startuje w stereo

odtworzenie nr 3

startuje w stereo co ciekawe w "opcje programu" nie moge zmienic (nieaktywne) "jezyk dzwieku" ani "rodzaj dzwieku" (gdy leci Live te opcje sa aktywne)

Natomiast po Timeshift odtwarza w stereo.

Nie ma co sie rozwodzic - ewidentnie skopane oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasność!

Wypuścili spier[beep] soft !!!

Dzisiaj u kumpla sprawdziłem na nowym recorderze CLRA ze starym softem.

Wynik: TO SAMO !!!

Ponawiam prośbę:

Dzwońcie i piszcie emaile w tej sprawie do BOK!

Czym więcej zgłoszeń tym szybciej to poprawią...

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, dalej mamy "jazdy" z DD5.1!!! - platforma n nie ma "szczescia" do dzwieku przestrzennego!

P.S.

kurcze, moze przelacze z HDMI na tryb DVI - jak bede mial dostep do sprzetu to sprawdze.

Sprawdze tez jak odtwarza nagrania, ktore zaprogramowalem przed aktywowaniem oprogramowania Turbo.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co, dalej mamy "jazdy" z DD5.1!!! - platforma n nie ma "szczescia" do dzwieku przestrzennego!

Nie przejmuj się drobiazgami, ja przytachałem do domu turbo i nie mam żadnego problemu z dźwiękiem po HDMI. U mnie HDMI w ogóle nie działa ;). Działa cvbs, RGB, component, HDMI ni czorta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR, no to wyrazy wspolczucia!

- sprawdzilem tryby HDMI--->DVI nic nie pomaga przy odtwarzaniu nagran leci w stereo. Ponadto zrobienie "bypassu" osobnym kablem audio do TV czyli praca w trybie DVI+audio analogowe z CINCH nBoxa do TV (HDMI+audio analog) nie dziala bez wzgledu na ustawienia rodzaju dzwieku (przestrzenny/stereo) w dekoderze!

Audio w TV dziala tylko po HDMI gdy w TV konfiguracja HDMI jest ustawiona na dzwiek cyfrowy ( na oprogramowaniu przed i po 3/4 listopada dzialalo przestalo dzialac po instalacji oprogramowania turbo)

Sprawdzilem tez nagranie z TVP HD "Dzika Polska" (z 22 pazdziernika) na oprogramowaniu przed 3/4 listopada bylo DD5.1 teraz na Turbo nie ma - gra tylko Stereo.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co, dalej mamy "jazdy" z DD5.1!!! - platforma n nie ma "szczescia" do dzwieku przestrzennego!

P.S.

kurcze, moze przelacze z HDMI na tryb DVI - jak bede mial dostep do sprzetu to sprawdze.

Sprawdze tez jak odtwarza nagrania, ktore zaprogramowalem przed aktywowaniem oprogramowania Turbo.

U mnie po hdmi wypluwa tylko i wyłącznie pcm. Na tym samym porcie w amplitunerze (Yamaha RX-V1600 przez switcha) chodzi dm800 i jest dd.

Na starym recorderze nie było najmniejszego problemu.

No to mamy powtórkę z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny lut na gnieździe HDMI mam, jak wygnę wtyczkę do góry na maksa, to wtedy działa, porażka normalnie. Gdzie oni to składają.... ;). A na infolinii muszę udowadniać że nie mam garbatego mózgu i to nie wina złego podłączenia, tylko sprzęt zwalony, ech. Argument, że ta sama instalacja działała jeszcze 2 godziny temu, ze starym boxem, widać jest trudny do pojęcia.

Z innych rzeczy, to nie zapisuje opcji wyłączenia napisów, o czym już inni wspominali, po powrocie na kanał gdzie są napisy, wracają jak bumerang. Z timeshiftem też mam problem, jak cofnę zbuforowany przekaz live to się zatrzymuje zamiast odtwarzać normalnie. To tyle tak na szybko. Po aktualizacjach już nie jest taki cichy jak zaraz po tym jak go przyniosłem, już się rozkręcił widać. Podczas pracy bierze 27W. Na czuwaniu 26W.

Powoli zaczynam odczuwać lekkie poirytowanie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podłączenie dekodera HD poprzez urządzenia D-Linka oznacza też dostęp do kilkuset stacji radia internetowego w jakości dźwięku DD 5.1."

Najwyższej klasy dezinformacja. - To się naukowo nazywa marketing. ;) Natomiast, za możliwość słuchania Nradia, bez włączonego TV, nagroda w jadłospisie, może nawet browar się znajdzie. Tylko czemu tego natychmiast nie naprawiono, wtedy kiedy spardolili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie niesmialo dopytam kolegow czy nowy serial "Pamietniki wampirow" puszczony na nFilmHD jest w DD5.1? Pewnie to bez znaczenia bo teraz i tak z nagrania DD5.1 nie uzyskam ale interesuje mnie czy to tez swiadome klamstwo n?

Ja przegapilem poniedzialkowa emisje, a w news'ach na stronie n stoi :

---Na antenie nFilmHD serial nadawany będzie - oczywiście w jakości HD i dźwiękiem 5.1 - w każdy poniedziałek około godziny 21:00. "Pamiętniki wampirów"---

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem zapytac o turodekoder w media, owszem mieli ale nie moglem zamienic z rekordera zwyklego na własnie tego, dziwna sprawa, skierowali mnie na inna ulice gdzie tym sie zajmują, a co do radia to na zwykłym rekorderze działa mi radio bez tv:) Z tego co widzę po opisach Ci co mają nowy dekoder powstrzymam sie z zamiana. Spodziewalem sie ze ten nowy dysk 500gb bedzie cichszy od obecnego 250gb. Heh nastepny dekoder bedzie na SSD wtedy bedzie nieslyszalny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o dysk to moj egzemplarz Turbo chodzi ciszej niz poprzedni rekorder, ktory tez dosyc cicho pracowal.

Jest jeszcze jeden prawdopodobny bug oprogramowania - bylo to wczoraj i dzisiaj po nocnej przerwie - po 1szym wlaczeniu z rana dekoder jest "zamulony" maksymalnie.

Z duzym opoznieniem reaguje na "komendy" z pilota (zmiany kanalow, wejscie do setup/EPG/APP...) - w moim przypadku pomoglo wylaczenie (co oczywiscie tez trwalo z powodu zamulenia) / wlaczenie.

Poza tym napisze, ze mimo tych niedoskonalosci nowego oprogramowania to "ergonomia" funkcjonalnosci jest bez porownania lepsza niz na klasycznym menu - zreszta generalnie calosc jest fajna.

Kierunek modyfikacji jest bardzo dobry, a skala zmian w nowej wersji oprogramowania jak na nasz rynek jest gigantyczna - pomijam kwestie czy to powinno kosztowac mniej czy wiecej niz 148zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny efekt po godzinie 1 w nocy na nfilm. Klawisze zaczęły działać z 10 sekundowym opóźnieniem. Efekt ustąpił po wciśnięciu vol + na pilocie ale może to zbieg okoliczności, w każdym razie potwierdzam, że tak się dzieje.

Co do kierunku zmian to zgoda, ale tuner zachowuje się jak wersja dla beta testerów. Jeśli o mnie chodzi to gdybym nie obniżył na maxa abonamentu na moim starym nrecorderze (będę miał go do końca grudnia jeszcze) to bym go podłączył zamiast turbo. Pal licho wszystkie bugi, ale brak dd (2.0 czy 5.1) po hdmi to kompletna porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
APEL:

Proszę wszystkich mających podłączone recordery do amplitunerów po optyku lub HDMI aby sprawdzili jak u Was odtwarzane są programy z Dolby Digital po użyciu timeshift'u i te nagrane na HDD!

Zgłosiłem ta sprawę w BOK. Mają to przekazać dalej ale jeśli u Was też tak jest to dzwońcie i piszcie emaile w tej sprawie!

Czym więcej zgłoszeń tym szybciej to poprawią...

Mam nboxa podłączonego do ampli via HDMI oraz równolegle po optyku. Potwierdzam występowanie problemu niezależnie od wersji softu w nowym rekorderze. Zgłosiłem temat w BOK. Miły pan zeznał że problem jest znany i pracują nad jego usunięciem. Niestety nie był w stanie powiedzieć kiedy syt. wróci do normy. Przeprosił i kazał czekać.

M.

Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tuner zachowuje się jak wersja dla beta testerów

To akurat odnosi sie do chyba do wszystkich nowinek od N!!! Chyba latwiej jest policzyc wszystko to co nie jest wersja beta! :lol::):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miły pan zeznał że problem jest znany i pracują nad jego usunięciem
to chyba najczęściej padająca odpowiedz w N odnośnie sprzętu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To akurat odnosi sie do chyba do wszystkich nowinek od N!!! Chyba latwiej jest policzyc wszystko to co nie jest wersja beta! :D :D :D

E tam , stary recorder był już dość dobrze dopracowany. Ten nowy testuje na razie.

Koledzy ile trzeba czekać na te nowe menu? Bok mi tłumaczyli ze 24h. No i na razie vod nie ruszyło :( Wielka pustka.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Podłączenie dekodera HD poprzez urządzenia D-Linka oznacza też dostęp do kilkuset stacji radia internetowego w jakości dźwięku DD 5.1."

Najwyższej klasy dezinformacja. - To się naukowo nazywa marketing. :( Natomiast, za możliwość słuchania Nradia, bez włączonego TV, nagroda w jadłospisie, może nawet browar się znajdzie. Tylko czemu tego natychmiast nie naprawiono, wtedy kiedy spardolili.

nie kumam sensu tego rozwiązani nie lepiej było zrobić na USB adapter wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale usb jest przecież już zajęte.

Tez mam przez d-link, działa ok.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy jak przyjedzie kurier to czy odrazu po kartonie lub liscie przewozowym itp. rozpoznam czy to jesy półTurbo ?

Chodzi o to ze zamowiłem dzisiaj nke "Wielką rew" i facet nie był w stanie zagwarantowac ze dostane nowy sprzęt tzn CLRA z możliwością dogrania Tutbo.

Twierdził,że niby to loteria i umówiliśmy sie ,że jak przyjdzie stary model to nie odbiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam , stary recorder był już dość dobrze dopracowany. Ten nowy testuje na razie.

Koledzy ile trzeba czekać na te nowe menu? Bok mi tłumaczyli ze 24h. No i na razie vod nie ruszyło :( Wielka pustka.

No, teraz wydaje sie, ze klasyczny recorder byl "stabilny".

Na aktywacje oprogramowania Turbo czekalem ok 1h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, teraz wydaje sie, ze klasyczny recorder byl "stabilny".

Na aktywacje oprogramowania Turbo czekalem ok 1h.

No super a ja czekam już dobre 6h :(

Dobra właśnie przyszło. Uf no panowie niezły wypas. Szczególnie fajne jest dla mnie lista nagrań gdzie przy każdym nagraniu mamy filmik. Bomba :D Coby to jeszcze dobrze działało. Ogólnie wygląd super :D

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy jak przyjedzie kurier to czy odrazu po kartonie lub liscie przewozowym itp. rozpoznam czy to jesy półTurbo ?

Chodzi o to ze zamowiłem dzisiaj nke "Wielką rew" i facet nie był w stanie zagwarantowac ze dostane nowy sprzęt tzn CLRA z możliwością dogrania Tutbo.

Twierdził,że niby to loteria i umówiliśmy sie ,że jak przyjdzie stary model to nie odbiore.

Wątpię :( ale jak przy kurierze otworzysz to popatrz na tylną ściankę ot :D Poza tym z ulotki reklamowej wynika ze przy tej promocji taki dekoder się nie należy. Musiałbyś sporo dopłacić . Ja dopłaciłem 99zł.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...