Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wcześniej była lista użytkownika? Przyznam, że zakręcony jetem jak tramwaj na pętli i sam nie wiem :angry:. W każdym razie po wybraniu ulubionych kanałów i nazwaniu listy, dostępna jest pod czerwonym przyciskiem.

Jeśli to już było wcześniej, to sorry, nigdy się w menu nie zagłębiałem wcześniej, a późna pora jest na dogłębne analizy wcześniejszych postów.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lista byla.

Aktualnie nBOK jest niedostepny z poziomu dekodera, zreszta ze strony www tez - chyba ze mi sie cos poknocilo lub przeladowanie systemu maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No coz, jest nowy soft ale grafy 3D na Turbaczu nie ma!

Grafa 3D będzie od jutro w nowo zawartych umowach pod warunkiem, że opłacisz aktywację za turbo. To już było wiadomo od jakiegoś czasu przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bylo wiadome poza tym, ze opcja platna bedzie za 500GB i kilka doopereli czy w tych dooperelach byla grafika 3D to byc moze dzisiaj sie dowiemy co i na jakich zasadach.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie bylo wiadome poza tym, ze opcja platna bedzie za 500GB i kilka doopereli czy w tych dooperelach byla grafika 3D to byc moze dzisiaj sie dowiemy co i na jakich zasadach.

Nie będzie ciekawie moim zdaniem. Weź taką promocję "Hollywood". Różnica między aktywacją recordera a turbo wynosi 151,- zł. i weź pod uwagę, że fizycznie klient może dostać ten sam sprzęt. Różnica będzie tylko i wyłącznie w opłacie aktywacyjnej. Płacący 48.- będzie miał recorder a płacący 199,- dostanie soft z satelity i będzie miał turbo.

Jeśli dla nowych abonentów kosztuje to ponad 150 zeta to dla starych stawiam na min. 199,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bedzie z oplatami, na ten temat nie bede sie wypowiadal bo nic nie wiem.

Widze teraz, ze nie mam napisow na MGM / nFilm HD 1/2, tzn lataja jak chca, bardziej nie lataja.

Wg informacji nBOK aktywacja oprogramowania Turbo bedzie mozliwa w godzinach mocno popoludniowych lub wieczornych (ze wzgledow technicznych).

Koszt aktywacji standardowo 199zl, promocyjnie 148zl. Zamowione programowanie przesylane oczywiscie via sat.

No i tradycyjnie juz pojawiaja sie pierwsze problemy - prawdopodobnie dzisiaj nie bedzie mozliwosci aktywowania turbo.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

mam zwykłego recordera a raczej miałem,

dziś ok 16 zaczął ładować się nowy soft - wiecie może jaki? - i niestety po tym recorder już nie wstał,

jutro idzie do serwisu,

ma ktoś pomysł jaki soft wskoczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu tvp2 > klawisz info > zaprogramowałem nagrywanie "szkła kontaktowego" na tvn24. Sprawdzam później na liście nagrań. Jest nagłówek "Szkło kontaktowe", ale zawartość to tvp2. Dekoder turbo, soft turbo i zonk,. Mam go podłączonego od dwóch godzin i taki psikus. Denerwujące są też te monstrualne cyfry i loga kanałów wyświetlane podczas wybierania kanałów z klawiatury numerycznej na pilocie. Poza tym cała reszta wygląda bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem strone N-ki i...jak powiedział na konferencji Pan B. "...Oto on jest...".Jest info o turbo dekoderze na stronce n.Info o promocjach też jest.Fajnie to wszystko wygląda i ja chyba w sobote biore turbiaka z promocją FULL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapamiętuje ustawień spod klawisza "opt". Upierdliwie podaje lektora i napisy jednocześnie na nfilmach, no i co jest chyba najbardziej denerwujące nie zapamiętuje ustawień wielkości obrazu na poszczególnych kanałach.

Plusy. Zmiana kanałów działa szybciej niż na DM800. Bardzo fajnie wygląda epg "gazetowe". YouTube wygląda i działa lepiej niż plugin pod DM800. Duży plus za jakość grafiki menu. Naprawdę fajnie to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem juz po przeladowaniu softu czyli funkcjonalnosci Turbo mam dostepne.

Grafika 3D jest bardzo atrakcyjna, chodzi szybko. Jest kilka zaskakujacych motywow graficznych typu szybki wybor kanalu (z klawiatury pilota) z oficjalnej listy pojawia sie duze logo stacji z gigantycznym opisem na ekranie (tu przegiecie moim zdaniem).

VoD wreszcie wyglada tak jak powinno - foto z okladki DVD/BR, a po chwili zwiastun filmu w okienku.

Pod przyciskiem "APP" (na pilocie) dostep przewijanego horyzontalnie menu z "ikonami" do YT/gry/platnosci/nRadio/portal/vod/nagrania/epg lista/epg gazeta/szukanie programow/polecamy.

You Tube chodzi zaskakujaco plynnie i ladnie.

Jest to na 100% ogromny skok jakosciowy vs. poprzednie oprogramowanie.

Oczywiscie dysk 500MB!

To oprogramowanie zostalo nadane wczoraj (od wczoraj) wiec wszystkie dekodery z serii CLRA, ktore zostaly zaktualizowane maja w "bebechach" nowy soft, ktory musi byc uaktywniony przez zamowienie w nBOK.

Niestety nie mam dzwieku w TV (w kinie jest) i teraz skoncentruje sie na znalezieniu przyczyny ;)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jestem juz po przeladowaniu softu czyli funkcjonalnosci Turbo mam dostepne.

Grafika 3D jest bardzo atrakcyjna, chodzi szybko. Jest kilka zaskakujacych motywow graficznych typu szybki wybor kanalu (z klawiatury pilota) z oficjalnej listy pojawia sie duze logo stacji z gigantycznym opisem na ekranie (tu przegiecie moim zdaniem).

...

Soft ma parę bugów. Nie jest tak całkiem cacy. Nie pamięta ustawień spod klawisza "opt" no i nagrywanie u mnie nie zadziałało tak jak trzeba. Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Ale zgodzę się idzie ku dobremu. Czekam aż rodzina pójdzie spać, będe mógł się trochę podbawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego nowego turbo S/N CLRA... Soft mam najnowszy wczoraj w nocy się pobrał lecz jest to tzw. standard - nie turbo.

Podłączony do Onkyo 906 kablem HDMI i dodatkowo optykiem przy programach nadawanych w Dolby Digital 2.0 lub 5.1 np. TVN HD, TVP HD, DiscoveryHD, TVP Historia itp. po próbie cofnięcia w czasie rzeczywistym (timeshift) lub po nagraniu programu na HDD i potem odtwarzaniu jest obraz ale dźwięku nie słychać !

Miałem wcześniej recordera "starego", wypowiedziałem umowę i kilka dni temu przysłali mi nowego w nowej promocji. Na tamtym takich problemów nie było!

Był DD zawsze bez względu na przewijanie przód-tył, pauzę itp zarówno po HDMI (tutaj jest tylko PCM nawet przy normalnym odtwarzaniu) jak i po optyku.

Możecie to sprawdzić u siebie czy odtwarza poprawnie audio DD 2.0 i DD 5.1 przy podłączeniu dźwięku n-boxa recordera do amplitunera przez optyka SPIDIF? A czy jest na ampli. Dolby Digital przy przesyłaniu audio i video przez HDMI?

Chyba znowu coś spieprzyli bo u kolegi jest to samo na nowym turbo ze standardowym softem! Teraz sprawdzałem.

Jak na sofcie "turbo" wszystko będzie oki to najwyżej dopłacę chociaż nie planowałem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam dzwieku w TV (w kinie jest) i teraz skoncentruje sie na znalezieniu przyczyny ;)

Spróbuj przełączyć Dolby Digital - NIE. Zdaje się, że to najprostsze wyjaśnienie. Nowo aktywowany recorder samoczynnie przełącza się na TAK. Wtedy w TV rzeczywiście nie będzie dźwięku, ale tylko na kanałach z dźwiękiem DD. Jeżeli na wszystkich brakuje dźwięku, to może być kabel HDMI (lub wyjście z recordera) uwalone.

Może być też przyczyną oprogramowanie - BlacJack1 - też ma jakieś kłopoty w "tym temacie".

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek jest juz ok - musialem przekonfigurowac ustawienia zlacza HDMI w telewizorze.

Jak teraz przelaczam na biedniutki dekoder Cyfry HD PVR to plakac sie chce tak prosta grafa (z lat 90) a tak muli!

Sile nowego dekodera pokazuje to jak plynnie wszystko chodzi przy dosyc zaawansowanej grafice.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie turbo-właściciele, czy w związku z tym ze ten dekoder to całkiem nowa konstrukcja, procek itp. to czy jakość kanałów SD, skaler, czy jest różnica w jakosci obrazu SD jak i HD po HDMI. Wiadomo ze w starych recorderach nie jest z tym najlepiej, chodzi o SD. Pozdr,

P.S Moze ktos wrzucic skan z Satkuriera, test turbox'a, wiem ze moge kupic ale pytałem w 2 kioskach i nie ma a zimno jak cholera:)

Edytowane przez tomhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ tesbor

Czy mógłbyś sprawdzić czy na nowym sofcie "turbo 3D" mój problem nie występuje?

Z góry thx.

Jezeli chodzi o audio DD2.0 / 5.1 to po optyku przesyla bez problemow - jezeli dobrze pamietam na TVP HD jest 5.1, na TVN HD bylo akurat 2.0, na Servus TV 5.1.

Nie mam polaczenia dekoder turbo do ampli przez HDMI - tego nie sprawdze.

Nowym softem bawilem sie wczoraj/dzisiaj krotko wiec nie mam pelnej wiedzy co i jak "piszczy" w tym sprzecie.

@tomhd - trudne pytanie czy obraz jest lepszy - wg mnie nie ma roznicy - jezeli nawet wydaje mi sie, ze jest lepszy to samemu jest mi trudno w to uwierzyc ;)

Jezeli dobrze pamietam byla zmiana w jakosci obrazu, niestety na gorsze, 3 lata temu przy jednym z pierwszych upgrade recordera - taki fakt mam zachowany w pamieci (sa tacy co twierdza ze wtedy nic sie nie pogorszylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie turbo-właściciele, czy w związku z tym ze ten dekoder to całkiem nowa konstrukcja, procek itp. to czy jakość kanałów SD, skaler, czy jest różnica w jakosci obrazu SD jak i HD po HDMI. Wiadomo ze w starych recorderach nie jest z tym najlepiej, chodzi o SD. Pozdr,

P.S Moze ktos wrzucic skan z Satkuriera, test turbox'a, wiem ze moge kupic ale pytałem w 2 kioskach i nie ma a zimno jak cholera:)

Różnicy w skalowaniu ( jakości obrazu) nie widzę. Przy podłączeniu poprzez HDMI do ampli Denona i z Denona do TV - dekoder się zawiesza. Więc podłączyłem jak poprzednio - dźwięk optykiem do ampli a HDMI do TV ( z ustawienieniem w recorderze - rodzaj dźwięku przestrzenny).

Co do Sat Kuriera, to akurat test Recordera Turbo to "pomyłka" - wygłąda jakby ktoś wykonał streszczenie z konferencji.Nie ma żadnych konkretów, ani opisu testowego.Są zdjęcia porównawcze wyglądu z tyłu i dołu obu modeli oraz krótki opis pewnych nowości w EPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis problem z odtwarzaniem nagran i timeshift. Faktycznie czasami pojawia sie brak audio przy odtwarzaniu. podobnie przy timeshift - by audio przywrocic trzeba wejsc w opcje i zmienic z przestezennego na stereo.

Do tego mialem kilka chwilowych "zamrozen" - dekoder nie reagowal.

Mysle, ze niedlugo bedzie update do turbo.

P.S.

Mialem nadzieje, ze nowe oprogramowanie rozwiaze problem braku mozliwosci zalogowania sie do nBOK czy tez zamawiania filmow z Premiery VOD czy tez programowanie nagran ze strony n.pl czy n.lajt.pl - oczywiscie doopa jak nie dzialalo (na starym czarnym) to nie dziala na nowym!

To taka uwaga do Tomasza Berezowskiego zeby wiedzial, ze dalej wciskaja kit z funkcjonalnosciami, ktore nie dzialaja!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie działa Ci zamawianie VOD przez dekoder jak masz podpiętego do sieci? Dziwne bo to działa ok. Reszta zresztą też. Nawet sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "prosił pan, musiał sam". Niebawem zdam relacje co do poboru energii przez nowego boxa. Na razie leci update, pobór energii 24W.

Z pierwszych spostrzeżeń, box wydaje się być cichszy nawet od drugiej wersji "starego" recordera. Dalsze realacje po aktualizacji, aktywacji i czort wie po czym tam jeszcze :(. Uwaga techniczno organizacyjna, jeśli ktoś w Krakowie chce wymienić boxa na Turbo, to polecam w Bicie na Conrada, goście znają się na rzeczy i cała operacja przebiegła nadzwyczaj sprawnie. Nie będzie przesady jeśli powiem, że poniżej 10 minut, w tym zdanie starego boxa, przygotowanie papierzysk i odbiór nowego.

EDIT

Przy okazji zapytam, bo soft cały czas się ciągnie (63%) i dość powolnie mu idzie. Czy ktoś ma doświadczenie i po wymianie boxów, trzeba dzwonić o aktywację i soft w wersji turbo, czy może pójdzie z automatu?

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja jest od pewnego czasu automatyczna. Nie trzeba już dzwonić. Na każdym dekoderze n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie działa Ci zamawianie VOD przez dekoder jak masz podpiętego do sieci? Dziwne bo to działa ok. Reszta zresztą też. Nawet sprawdziłem.

Nie nie dziala, nic nie dziala co wiaze sie z logowaniem przez dekoder. nPortal, nRadio dzialaja czyli polaczenie z siecia jest.

"100" telefonow do BOKu i jedna spiewka - "wersja beta". Zreszta moj przypadek nie jest jedyny to jest plaga.

SlawekR - moj Turbo aktywowal sie samoczynnie bez telefonu do nBOK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...