Skocz do zawartości
lipa

Animal Planet HD w Polsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale z "pierwszego źródła" wiem że jeszcze w tym roku Discovery wprowadzi do Polski Animal Planet HD i kanał ten pojawi się m.in. w ofercie N.

Nie zdziwił bym się gdyby zostało to oficjalnie zapowiedziane na wrześniowej konferencji N - ale to już moje domysły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał zdaje się o reklamach tego kanału na Discovery, nie wiem na ile to się mieści w definicji "pierwszego źródła" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamy są ale w sumie to reklamy tego, że właśnie z Animal Planet HD poleci jakiś program na Discovery HD.

Ale kto wie co to się wydarzy z tym Animal Planet HD ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie z transpondera n-ki ... wielka trąba słonia w HD moze byc ciekawa ale niech nie zajmuje miejsca filmom i sportowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy premiera? Czy ktoś zna ramówkę zagraniczną w HD? Czy to jest to samo co zwykły Animal Planet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za "pierwsze źródło", jeśli można spytać?

Na tyle wiarygodna osoba, że wartało o tym wspomnieć w tym miejscu. Czy się sprawdzi zobaczymy za jakiś czas :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już polska wersja językowa na satelicie 0.8W w paczce canal digital ( akurat szwedzki)... tam bit rate kanałów sięga do 20mb/s ( c+film ) a ale średnia to ok 16 na kanałach takich jak kanal5 czy norge TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz juz w Nce na kanale 42 ;)

tyle że w SD :rolleyes:

EDIT

W SD leciało jeszcze do 9go rano, potem ruszył prawdziwy AP HD

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 września 2009 roku o godz. 9:00 w pakiecie kultura nauka świat telewizji nowej generacji n pojawił się nowy kanał Animal Planet HD dostępny na pozycji 42. Animal Planet HD to nowy, całodobowy kanał w całości poświęcony życiu zwierząt........ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po meczu koszykówki chciałem się trochę wyciszyć. Załączyłem nRadio HD - niestety nie nadaje, włączyłem programy przyrodnicze. National Geografic przez około 15 minut zaniki dźwięku na zmianę z obrazem, Animal zdecydowanie lepsza jakość niż dotychczas, ale jak koledzy słusznie zauważyli znaczek HD to nadużycie. Dodatkowo ścieżka dźwiękowa niekoniecznie wzmacnia obraz, który zanika. Z pakietu nFilmu wieje nudą, i jeszcze Polacy przegrywają w Słowenii. A miało być tak pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak narazie d...pa bo programy które lecą na Animal Planet HD już wcześniej były emitowane na Discovery HD i NatGeoWildHD :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno NGW HD jak i AP HD jadą na znanych juz wczesniej z NG HD i D HD realizacjach.

Jest wiec to sukces finansowy firmy sprzedającej transfer danych via satelita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie piszcie, że jest aż tak źle :) Po konfie. N byłem trochę zły na szefa cyfry który stwierdził, że jeżeli ma dodawac kanały pseudo HD to woli ich nie dodawac ale jeżeli jest tak jak piszecie to może miał trochę racji? a jeszcze do tego piszecie, że jest to misz-masz z wcześniejszych kanałów to kicha. Może dlatego cena była niezbyt duża i N je dołączyła albo te kanały same się narzucały nadawcom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro Nka robi już takie zamieszanie z nowymi programami to niech w końcu przeniesie z działu muzyka pozostałe kanały discovery do działy kultura nauka świat, no chyba że jest to celowe by wykupić pakiet muzyczny dla tych co chcą oglądać discovery T&L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem w nocy z IFY więc dopiero dzisiaj oglądam już kilka godzin Animala (akurat na Sony Z5500) i moja opinia jest taka:

- jakość taka jak na Discovery HD chociaż wydaje mi się nawet lepsza (porównuje np. Corvina...) bo leci (znowu.....). Żadnych pixeli, zbliżenia z bliska bardzo ostre

- jest kilka programów znanych z Discovery HD ale tak samo było już dawno na Discovery HD: tam są programy z Animal Planet

- logo na szczęcie małe i przezroczyste czyli bez skuchy

- ogólnie widać, że to kanał z tej samej grupy co Discovery.... trochę klon.

Ale dobrze, że jest wybór bo jak leci badziewny chooper (czepiam się ale zawsze robiłem sobie jaja z tego) to jest druga alternatywa : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawonogi są znane z Discovery HD ale patrząc na ten obraz muszę cos napisać: CZEMU TO WYGLĄDA TAK JAK Z Blu-raya? Jak widac da się.... bo obraz powala na kolana. Jak 20Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tylko 20mbps myśłałem,że przynajmniej ze 30 :) Widzę,że sporo grono albo niedowidzi, albo ma zbyt wysotrzony wręcz sokoli wzrok <_<Swoją drogą bardzo dobrze,że kanał ten zagościł u nas zawsze coś nowego/ no w miarę/

Edytowane przez pawcho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po zobaczeniu takich stawonogów jak ktoś mi powie, że to pseudo HD to go wyśmieję. Znam sporo gorszych pozycji przyrodnicznych na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też nigdy nie omawiano tu takiego zagadnienia:

Jaki minimalny strumień mpeg 4 jest wystarczający aby w przypadku materiałów o topowej jakości nastąpił u oglądacza opad szczeny.

Tego niestety nie wiemy.

Ja zachwycam się jakością seriali na TVP HD ( zwłaszcza "Na dobre i na złe" ale Twierdza szyfrów już nie) zaś powszechnie pisze się tu o "żenującym" bitrejdzie.

Wszyscy piszecie bitrate bitrate, a wiadomo, że kulawemu kontentowi nic nie pomoże.

Druga sprawa niejasna to pomiar strumienia w różnych formatach mpeg-4.

To to jeż jest zupełna "czarna magia".

Więc nie czarujmy się wartościami strumienia.

Jak może ktoś to proszę o podanie tych wartości dla TVP HD " Na dobre i na złe".

http://satcodx2.tele-satellite.com/0192/ts...9000000236586-v

wczoraj o 16.00 było 10,5 Mbps.

No i jeszcze kluczowy FEC czyli ile jest przekazanych (na wszelki wypadek) informacji dla uzupełniania ew. błędów transmisji.

Forward Error Correction

Korekcja błędów - poprawność przekazywanej informacji - ilość bitów niosących informacje do wszystkich odebranych np. w przypadku FEC 1/2 na dwa odebrane bity informacji jeden niesie informację natomiast drugi jest wykorzystywany do korekcji (itd. przy np. 7/8 na osiem bitów siedem to wiadomość natomiast jeden wykorzystywany jest do krekcji).

Im większa wartość FEC tym więcej jest w strumieniu kontentu.

Czyli strumień 10 Mbps 1/2 FEC zawiera 5 Mbps kontentu i jest równoważny 6 Mbps przy FEC 7/8.

No i typ kodeka: AVC czy VC1. Bo też różna jest tu skuteczność kompresji i Mbps nie równy Mbpsowi.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam ze jest w bardzo dobrej jakosci, prawdziwe hd a posty typu jest ale w sd to ten sam poziom co komementarze satkuriera. Może warto by czesciej dawac bany na tym forum bo inaczej komentarze z satkuriera zagoszcza tu na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was również na Animal planet HD jest przesunięcie dźwięku względem obrazu?Bo ja tak mam i na Discowery również to występuje(reklamy lecą normalnie).Nie wiem czy tylko niektóre pozycje ale większość napewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...