Skocz do zawartości
Jax

PÓŁ W DÓŁ w MM

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za przyklady, dobrze ze nie pojechalem wolalem sobie polezec, ciekawilo mnie wlasnie ile bedzie kosztowala ta kamera XR, jak widac szkoda czasu a ludu pewnie pelno, dlatego tez wole promocje saturn bo sa lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za przyklady, dobrze ze nie pojechalem wolalem sobie polezec, ciekawilo mnie wlasnie ile bedzie kosztowala ta kamera XR, jak widac szkoda czasu a ludu pewnie pelno, dlatego tez wole promocje saturn bo sa lepsze.

28150zł(zwykły sklep) vs 3400zł(saturn w promocji "bez VAT") :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to zakup ma sens gdy sie kupuje 2 rzeczy w zbliżonych cenach. Najlepiej się z kimś zgadać i wtedy wychodzi nieco taniej niż w necie

media:

40B7000 - 6999

40B6000 - 6499 ( -50%) 3249,50

suma: 10.245,80

ceneo I ceny:

40B7000 - 5589

40B6000 - 4887

suma:10.476,00

przykład nr 2

media:

40Z5500 - 7299

BDV-IT1000 - 7199 (-50%) 3599,50

suma:10.898,50

ceneo:

6193+6499 = 12.692

a trzeba jeszce wziąść pod uwagę, że I ceny na ceneo są bardzo czesto wziete z czapki i jak przychodzi co do czego to są wyższe. Tak kupili to moi 3 znajomi (LED-y wybrały żony :lol: )

Edytowane przez keks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie z nikim sie dogadywac, robienie łaski, zeby zaoszczedzic grosza

"28150zł(zwykły sklep) vs 3400zł(saturn w promocji "bez VAT") " nie wiem co Ty piszesz do mnie?

XR byla jak mobor pisal blisko 7tys szkoda gadac w sklepie normalnym mam duzo taniej

za to wzmacnicze byly w normalnych cenach HK 2000 tys a onkyo 905 niecale 5tys, ale nie rozgladalem sie bo bylem tylko przejazdem, a MM zawsze dla mnie byl kiepski, wole saturna i tam kupuje sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie jedyną przewagą dużych sklepów jest możliwość zakupu na raty.

W tzw małych sklepach, licząc bardzo prosto, miesiąc kredytu kosztuje 1% i chulaj dusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byla promocja w saturnie, a niestety przejezdzalem niedaleko samochodem wiec mowie zobacze co jest ciekawego i byl moj TV ktorego zawsze chcialem kupic, a ze nie mialem kasy w portfelu poszedlem sobie po kredyt, mowie krotki (6m) ile wyjdzie doplaty a Pani mi mowi 600zl to ja dziekuje, 5 minut pozniej mialem kase (byla niedaleko stacja benzynowa i na szczescie mialem cos co przypomina narzedzie :lol: i kupilem sobie go, tak wiec czesto jest tak ze ceny obnizaja a kredyt rosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że "parowane" przedmioty muszą się różnić ceną co najmniej o 1 zł. Dopiero przy "drukowaniu zlecenia" dowiedziałem się, że z tego powodu nie uda mi się kupić "Top Gun" na Blu-ray w parze ze stojakiem na DVD (obydwa w tej samej cenie 99 zł).

Edytowane przez harry_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zagadac ze sprzedawcą zeby ci podniosl cene na jedno albo drugie- wystawia wtedy taki swistek i idziesz z tym do kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy zagadac ze sprzedawcą zeby ci podniosl cene na jedno albo drugie- wystawia wtedy taki swistek i idziesz z tym do kasy :D

Szkoda, że na to nie wpadłem. Z drugiej strony te stojaki zalegają u nich już od jakichś trzech lat, jest więc szansa, że doczekają do następnej "promocji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duza wyprzedaż ma byc w sierpniu w MM rozmawialem ze znajomym z MM. aj uzupelnilem kolekcje na dvd paki sie oplacalo. mozna tez bylo na blu kupic bondy bo kazda czesc byla w innej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem czy można podnieść cenę o złotówkę ale przynajmniej tam gdzie ja byłem nie było takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W foto nie siedzę ale najtańszy obiektyw do lustrzanek Canona za 1699 (Krakowska) to chyba przegięcie...

Twardziele Samsunga 500 MB były na szczęście po poprzedniej cenie (499) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"28150zł(zwykły sklep) vs 3400zł(saturn w promocji "bez VAT") " nie wiem co Ty piszesz do mnie?
dlatego tez wole promocje saturn bo sa lepsze.

Odnośnie tych lepszych promocji. To cena modelu LE40B620 w sklepach przyrównana do niedawnej promocji w Saturnie bez VAT w Krakowie :)

Swoją drogą może niektóre osoby nie wiedzą ale MM i Saturn to jeden właściciel. Cały system i marketing dla obu sieci powstaje w jednym miejscu (są ze sobą ściśle powiązane). Każdy market ma oczywiście swój plan cenowy zależny od miejsca ulokowania oraz ilości konkurencji (np zdarza się tak w Polsce że jeden sklep utrzymuje drugi np. aby blokować konkurencje).

Media-Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

PS.

Są dwie marże jak już wiecie jedna sztywna odgórnie narzucona, druga dynamiczna którą sobie może pewnie pomachać nawet kierownik działu. Jak to się mówi, kasa i tak wróci do źródła, czyli na zachód (Sieć supermarketów Media Markt rozpoczęła swoją działalność w Niemczech. Otwarty w 1979 roku w Monachium) :D

PS.2

Po połączeniu z siecią specjalistycznych marketów elektronicznych Media Markt w 1990 roku powstał Holding Media-Saturn, który następnie wszedł w skład Holdingu Kaufhof AG.

PS.3

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metro_Group

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam nasze polskie euro-agd :)

mają niekonczące się raty 30x0% a ceny znacznie przyjemniejsze od mediowych.

Jezeli ktos planuje zakup na kreskę - u nich bedzie korzystnie

ale trzeba uważać bo przez net najczęciej sprzedają tzw "półkowniki" - tak wcisneli mi nie dawno odtwarzacz - mial byc oryginalnie zapakowany a przyszedl karton ktory byl 2x zaklejany i w którym pilot latał luzem choć z drugiej strony odtwarzacz odpalany nie był. Teraz jestem juz baaardzo czujny Zamowilem aparat Lumix LX3 ale na pewno nie odbiorę jezeli zobaczę zerwany sticker panasonica

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiscie polecam nasze polskie euro-agd :)

Również często tam coś kupuję, i z doświadczenia wiem, że przy większych kwotach zakupów typu 10.000zł można z kierownikiem wynegocjować urwanie kilku-kilkanastu procent ceny. Również biorąc np. TV czy lodówkę z ekspozycji i pokazując wyimaginowane ryski na obudowie można urwać nawet 20-30%.

Problemem są czasem oferty gazetkowe, bo to co jest w naprawdę atrakcyjnych cenach często jest na sklepie tylko w kilku egzemplarzach a w magazynie centralnym widnieje jako "brak". Zadzwoniłem kiedyś do Euro AGD na poznańskim Franowie z pytaniem czy są telewizory LG w gazetkowej, bardzo korzystnej cenie, pani mi powiedziała, że mają na magazynie 8 sztuk, pojechałem, okazało się, że gość przede mną kupił wszystkie 8 jako wyposażenie do swojego hotelu.

Była też kiedyś dziwna sytuacja, kiedy stała sobie wysokiej klasy pralko-suszarka z kartką "artykuł z ekspozycji 50% ceny", obejrzałem, wyglądała absolutnie idealnie więc zdecydowałem się na zakup. Dziewczyna wypisała kwitek, ale kiedy stałem przy kasie przyszła druga pani i mnie przeprosiła, że nici z zakupu bo podobno była na pralce kartka "rezerwacja" tylko ktoś ją ściągnął. Poprosiłem dziewczynę która wypisała mi kwitek o wyjaśnienia, coś tam plątała z zażenowaniem, w końcu zrozumiałem, że ta "ekspozycja" i przecena były zrobione specjalnie dla konkretnego klienta, członka rodziny kogoś z obsługi, i stąd ta "rezerwacja". Szkoda mi się tej dziewczyny zrobiło i odpuściłem, nie jej wina w końcu że ktoś takie kombinacje przeprowadza, ale sytuacja sama w sobie wysoce irytująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice wzieli tam lcd za 9 tys zl na raty 30*0%.Czyli powinno byc po 300 zl miesieczne,ale wcisneli im ubezbieczenie w wysokosci 33 zl miesiecznie.Czy to jest zgodne z prawem? Oczywiscie chodzi o zakup w euro rtv agd,zamiast 300 zl miesieczie ,jest 333 zl

Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice wzieli tam lcd za 9 tys zl na raty 30*0%.Czyli powinno byc po 300 zl miesieczne,ale wcisneli im ubezbieczenie w wysokosci 33 zl miesiecznie.Czy to jest zgodne z prawem?

Często chcą wcisnąć ubezpieczenie, wystarczy się nie zgodzić, mówią wtedy coś w stylu "to musi pan zaczekać 15 minut bo musze dostać zgodę z centrali" i za chwilę panienka mówi, że wszystko OK i podpisujesz umowę na prawdziwe 0%, przerabiałem to wielokrotnie.

Jeśli niestety już podpisali, to jest jeszcze możliwość rezygnacji z ubezpieczenia w ciągu 10 dni od podpisania umowy (ubezpieczenie NIE JEST częścią umowy o kredyt, to produkt dodatkowy) bo umowę podpisali poza siedzibą ubezpieczyciela. Z papierami powinni dostać pusty druczek o odstąpieniu od umowy do ewentualnego wypełnienia. Kredyt ratalny i ubezpieczenie kredytu to dwa różne produkty bankowe, i wbrew temu co sugerują sprzedawcy, można zrezygnować tylko z ubezpieczenia, trzeba je wypowiedzieć na piśmie w ciągu 10 dni.

Wynika to z Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów --> http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...=WDU20000220271

Art. 2.

1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej

odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w

terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wy-

starczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Jeżeli Twoi rodzice nie podpisali, że zostali poinformowani o możliwości odstąpienia od ubezpieczenia i nie dostali takiego druczku, to mają 3 miesiące na rezygnacje:

Art. 4.

Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umo-

wy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wy-

padku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania

informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstą-

pić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.

Sprzedawcy czasem mówią coś w stylu "jak pan zrezygnuje z ubezpieczenia to Lucas więcej może nie przyznać żadnego kredytu" albo "to jest jedna umowa i można zrezygnować tylko w całości z kredytu, nie da się z samego ubezpieczenia" ale jedno i drugie to nieprawda, warto powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku powiedzieli ,ze za duza kwota i ubezpieczenie musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie syny wciskają kity... :)

A wracając jeszcze do RTV Euro AGD, ja nie mam dobrych doświadczeń z ich ratami "xx x0%", zero procent to było, gdy się kredyt spłaciło w... SZEŚCIU ratach! Powyżej dowalali normalne oprocentowanie. Co wyszło mimochodem, zakłopotana pani w okienku sprzedała taką informację w odpowiedzi na moje dociekanie o kruczki... Nie wiem jak jest teraz, rzecz miała miejsce parę lat temu (3 razy), ale od tego czasu mają u mnie dużą krechę! Za to w sklepach nie dla idiotów i dla skner kupowałem niejedną rzecz, i 0% zawsze znaczyło 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9990zl na 30 rat daje ratę 333zł wiec sobie policz...

powyżej 5000zł wymagają tylko zaswiadczenia o zarobkach - ubezpieczenie NIE JEST obligatoryjne - podobnie jak ta ich HYPER gwarancja kosztująca 30% kupowanego sprzętu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Euro to można tam coś brać jeśli się wie co się chce. wiem że w MM pracownicy też nie są idealni ale w Euro spotkałem się z jednej strony z chamstwem a z drugiej z totalnym brakiem wiedzy o sprzedawanym produkcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PÓŁ w DÓŁ oznacza, że o poranku podniesiono ceny o ~ 10-20%

KURO - 7999 pln na 9999 pln.

Płyta indukcyjna 1999 pln. - 2399 pln.

Iron Maiden - 109 na 129 pln.

3 różne działy - jak dla nie wystarczy ... :) Ogłupianie "debili" ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań co za idioci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co się oszukiwać...

Za tanio nie może być :)

Każda sieć tak robi. np. Euro RTV gdy otwiera swój nowy sklep lub robi lokalna promocje pod otwarcie konkurencji w danym mieście to sciąga sztuki ekspozycyjne na tzw. demo rabatach z innych salonów.

Avans jak zrobił promocję -50% na 2 produkt to dopiero było przegięcie. Ceny podnieśli znacznie w górę, ale dodatkowo trzeba było wykupić obowiązkowo przedłuzona gwarancję do tych 2 produktów a kwota gwarancji do produktu tańszego liczyła się od pierwotnej, wyższej ceny...

Pamiętam tez niezły przekręt w MIx-ie. Było to w momencie gdy samsung wypuścił serie B na rynek. Pokazali w gazetce 32B450 za świetne pieniądze 1299, gdy wszyscy mieli go w granicach 1799. Problem polegał na tym, że ten TV był na punktach ujemnych, tzn w Mix-ie tak jak i w Euro każdy towar ma swoją punktacje ( która jest uzależniona np od ceny). W związku z tym, żaden sprzedawca nie chciał go sprzedawać, bo raz, że nic z tego nie miał, a dwa odejmowało mu punkty - to jest dopiero chore.Oczywiście zostało to przedstawione przez centralę jako metoda na sprowadzenie klienta do sklepu i możliwość wykazania sie sprzedawcy aby sprzedał produkt inny.

Edytowane przez keks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9990zl na 30 rat daje ratę 333zł wiec sobie policz...

powyżej 5000zł wymagają tylko zaswiadczenia o zarobkach - ubezpieczenie NIE JEST obligatoryjne - podobnie jak ta ich HYPER gwarancja kosztująca 30% kupowanego sprzętu

Ale cena byla 9000 zl.,wiec rata powinna wynosic 300 zl,a z ubezpieczeniem jest 333zl.Inaczej jak bez tego ubezpieczenia nie chcieli dac tego kredytu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...