Skocz do zawartości
Jax

PÓŁ W DÓŁ w MM

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna sprawa, na ostatniej promocji w Saturnie udało mi się wyrwać kilka rzeczy w super cenach. Teraz zamierzam uzupełnić swoją kolekcję o kilka filmów na Blu-ray'u :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalnie można zaoszczędzić ok 25% więc całkiem elegancko...a jeśli ktoś planował zakup jakichś dwóch rzeczy to nawet bardzo elegancko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja fajna. Sam zeszłym razem skorzystałem kupując małemu kierownicę do XBOXA i gierkę.

Byłem ostatnio w MM we Wrocku, a tam pustka. Ceny Kosmiczne na niektórych produktach. Jakiś miesiąc temu kupiłem Eos-a 450 + dodatkowy obiektyw w Euro RTV i bez żadnej promocji dąłem tysiąc złotych mniej niż teraz jest cena w MM :P

Uważajcie, żeby nie przepłacić :)

MM nie dla idiotów...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia , mam do kupienia lodówkę w niedługim czasie ,no i model jaki mam na celowniku w MM ,jest droższy o 849zł,niż w 5 sklepach internetowych.

Przy takiej cenie mało się już opłaca dobrać drugi produkt,zakładam iż będzie on droższy o jakieś 500zł.

No chyba iż ktoś potrzebuje bardzo 2 produktów to wtedy jeszcze jakoś to wychodzi.

Chyba drobniejsze rzeczy się opłaca brać.

Jakieś płyty DVD czyste..może drobne agd,rtv.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "promocjach" typu "bez Vat'u" cena spada do... poziomu odrobinę wyższego niż w sklepach internetowych... jak więc łatwo wyliczyć ok 20% to marża MM... O ile rozumiem ją na akcesoriach "Made In PRC" to na RTV/AGD to dla nie czyste złodziejstwo.

Skoro za lodówkę przepłacisz 800pln a na drugim skorzystasz 250 to i tak jesteś 550pln w plecy - ot taki biznes...

Metro Group doi z MM jak tylko może.... sieć Real to pikuś (Pan Pikuś) w porównaniu z tym jak się z ludzi idiotów robi w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupilem lcd-ka w euro-net agd 500zl taniej niz normalna cena ;) W sumie bylo taniej niz w sklepach internetowych itp , ale coz maja robic , lepiej sprzedac z minimalna marza niz by sprzet zalegal magazyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-

Małe dodanie do tego co pisałem wcześniej.

100 płyt Verbatim DVD+R cena 135zł

W sklepie w Warszawie(sprzedającym na allegro) 97zł.

Nie mam więcej pytań/propozycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem zmywarki, w necie 3100, w MM na Krakowskiej ponad 4kzł. Niemożliwe żeby tyle kosztowała wcześniej bo w saturn była po 3600 , no ale w saturn nie było promocji ;)

Co nie zmienia faktu ze zawsze coś fajnego można wyczaić, tylko trzeba dokładnie policzyć :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo normalne ceny to tylko w promocji ;)

Podam przykład, kilka miesięcy temu chodziłem za laptopem ( ach te komunie :) )

Spodobała mi się Toshiba - wszędzie cena w okolicy 3000 (MM 2999).

No ale że było trochę czasu to odwlekałem, w końcu pojawiła się promocja 50 PLN w kartach rabatowych za każde wydane 500 PLN. No to kupiłem lapka i jakąś "pierdółkę" żeby było ponad 3kPLN i dostałem 300PLN w kartach rabatowych, czyli lapek kosztował mnie 2700. Ze dwa tygodnie później zaglądam do sklepu a tu już nowa cena tego modelu 3299. No to mówię sobie, optymalnie wybrałem moment zakupu. Ale to nieprawda, bo tydzień później była promocja "bez VAT" i w niej wyszło prawie dokładnie tyle co sam zapłaciłem. A po promocji cena spadła.

I tak to się kręci: cena w miarę normalna => ostra podwyżka => promocja dająca cenę niższą niż przed podwyżką => obniżka ceny do w miarę normalnej i wszystko od początku.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sugerowanie że Media ma konkurować ze sklepami internetowymi ceną to przecież jakaś totalna pomyłka, oni nie maja na to najmniejszych szans. Poza tym tego typu molochy są o tyle dobre że jak już chcą się czegoś pozbyć to nie liczą się z cena ( miesiąc temu onkyo 905 ok 4000zł) ale jak dziś byłem to się trochę posmuciłem nad sony ericssonem C905- 2000zł ....no ale od okazji do okazji i można dobre tam zakupy zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie mają szans

chłopie-Media kupują w HURCIE i to takim jak NIKT inny w Polsce /od razu dla wszystkich marketów sieci Saturn i Media Takie Euro AGD ma raptem 1 magazyn w Wawie na stanie którego i tak rzadko co jest a na sklepach mają zwykle sprzęt po sztuce// Dostają więc rabaty, terminy płatności i co nie tylko

Mały internetowy sklepik rzadko kiedy ma sprzet na stanie i jadą na najmniejszych marżach /takich samych warunków handlowych w życiu nie dostaną/ żeby ich konkurencja nie wykosiła bo przecież nikt nie przysoli marży 15-20% w dobie takiego Ceneo czy Skąpca... A media i Saturn są typowymi sklepami dla ludzi którzy MAJĄ PIENIĄDZE ale nie mają czasu ich wydawać.... Od czasu do czasu robią promocje dla motłochu który nie wie co to internet - wtedy schodzą z marży do poziomu sklepów internetowych /ale nawet wtedy zarabiają wiecej niz one/- czyszczac sobie przy okazji magazyny na nowe modele

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media nie kupują hurtem dla wszystkich sklepów w Polsce (moze z 5 % sprzętów jest kupowana w ten sposó:) . Kierownik każdego działu z osobna zamawia co mu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj w MM na Krakowskiej twardziele Samsunga 500 GB zewnętrzne chodziły po 499 zł. Jeśli taka cena będzie jutro, to taki twardziel za 250 zł będzie nie lada okazją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zeby kupic cos taniej- cos innego musisz kupic drożej :)

BTW 500 gigowego maxtora kupilem w media rok temu za 3 stowy bez promocji /zewn/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jak było kilka dni temu bez VAT w Saturnie to przykładowo Samsung 40B620 był w cenie +- 3400zł, a wersja 40B650 za 3640zł :) Więc kupiłem bez promocji 620ke za 28150 w normalnym sklepie :)

PS.

Są dwie marże jedna sklepowa, a druga za "markę". Dodatkowo warto wiedzieć że ekspozycja gdzie jest dużo wystawionych modeli służy do upłynniania zwrotów i "po-serwisówek", więc jak już tam się kupuje obowiązkowo należy sprawdzić czy opakowanie jest "fabryczne" oraz jego zawartość pod kontem śladów "użytkowania".

PS2.

MM i Saturn to jedno i to samo.

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba jak tak kiedys trafilem, a zapewniano mnie w sklepie ze dopiero co rozpakowali, w domu po glebszej analizie okazalo sie cos innego, ja nie polecam pospiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną przewagą dużych sklepów jest możliwość zakupu na raty. Mam świadomość , że dodaje parę procent do wartości tego samego produktu w necie, ale w ten sposób w ogóle mogłem wejść w posiadanie sprzętu HD. Nawet mając gotówkę w ręce, jeśli różnica cenowa nie jest miażdżąca, to biorę na raty, a pieniądze zarabiają na siebie w inny sposób.

Edytowane przez S.E.B.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy Inwestor z Ciebie

nie powiem, ale czesto te raty sa wysoko oprocentowane, rozumiem ze grasz na kontraktach na surowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet każdy sklep internetowy (S.E.B.O przeglądnij allegro z "kup teraz") umożliwia zakup ratalny (formalności załatwiasz wtedy w najbliższej placówce banku lub telefonicznie z kurierem w zależności od sklepu) i często to wychodzi taniej za produkt oraz koszt oprocentowania ratalnego w niejednym przypadku jest niższy. Naprawdę warto się rozglądnąć w normalnych sklepach, czy w internetowych (które często mają net-punkty i sam osobiście możesz sprawdzić, przetestować sprzęt, którego pierwsze otwarcie prosto z fabryki będzie dokonywane przez przyszłego właściciela, tak jak w sklepach niemolochowych). Tu nie mówimy o małych oszczędnościach ale o różnicach nie raz 1000zł. Sam z ciekawości wybrałem się do Saturna na akcje bez VAT i koszt zakupy wyszedł by mnie u nich na starcie drożej o 550zł, a do tego raty z ubezpieczeniem na 24 miesiące około następne 300zł więcej co generowało mi cenę modelów o półkę wyżej (przy 36 miesiącach dajemy ponad 1000zł więcej :) ).

Oczywiście był jeden model Samsunga najtaniej, czyli 37B650 za 2850, ale zerwane folie zabezpieczające obudowę i podstawkę, oraz rysy mówiące że ktoś wciskał sprzęt w wnękę, kabel oraz pilot luzem :)

Edytowane przez ZzackK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty 10x0% czy 20x0% przecież często się zdarzają. Musimy oczywiście nie zapomnieć o porównaniu cen, gdyż czasem przy tych promocjach chcą nas klientów zrobić w jajo i podnoszą ceny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raty 30x0% 40B650 za jedyne 3999zł jakieś tydzień temu w RTV-EURO-AGD na Zakopiańskiej w KRK :) Tak jak kolega wyżej mówi pilnować się oraz dwa razy sprawdzić karton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW 500 gigowego maxtora kupilem w media rok temu za 3 stowy bez promocji /zewn/

2,5"? :)

Jeśli tak to piękna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5" 7200 z 8MB cache z bardzo fajna funkcją auto-usypiania

wracając do tematu

wlasnie wrocilem z media- ceny - tak jak sie spodziewalem- powalają na kolana

Kilka przykladow sprzetu sony

kamery

XR520 - ok 7 tysiecy !

HDR-TG7 - 4999 :)

bluray

s350 - 1499 :)

s550 - 2200 !! :)

aparat foto

DSC-T900 - 1900zl

nic innego nie sprawdzalem bo bolał mnie brzuch od śmiechu :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...