Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cles, czy Ty nie możesz zrozumieć, że w naszych KDS-ach które posiadamy ten problem NIE WYSTĘPUJE.
Czy możesz to przyjąć do wiadomości? Na tym forum jest jest co najmniej kilkunastu posiadaczy tych TV oglądających różne obrazy na codzień (z szarymi planszami włącznie) i nikt nie zauważył żadnej zielonkowatości.
Ty tego telewizora nie masz, nie oglądasz na nim ani twarzy ani tym bardziej szarych plansz, ale nadajesz z przekonaniem graniczącym z pewnością, że ta zielonkowatość, o której gdzieś przeczytałeś jest na pewno no bo przecież musi być.

KrzyHo

PS
uwielbiam virtualnych speców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cles' post='55527' date='07.08.2007, 08:21 ']Nie mam linka do zdjęcia, mam zdjęcie, szkoda, że nie mogę pokazać.[/quote]

Wrzuć na jakikolwiek darmowy serwer.

[quote name='cles' post='55527' date='07.08.2007, 08:21 ']Przyjrzyj się twarzom na swoim TV, nie mają lekkiego odcienia zielonkawego? Albo wrzuć z komputera pola jednolitych barw najlepiej kolor szary.[/quote]

Nie mają, a nawet jeśli by miały to od tego jest ustawienie 'green bias' w menu balansu bieli. Plansze testowe z szarościami oczywiście wrzucałem i żadnej zieloności nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='55541' date='07.08.2007, 10:21 ']Cles, czy Ty nie możesz zrozumieć, że w naszych KDS-ach które posiadamy ten problem NIE WYSTĘPUJE.
PS
uwielbiam virtualnych speców :)[/quote]

Kolega, który zapytał o ten model prosił o podanie jego ewentualnych wad. W związku z tym, że nie kupuje telewizora od Ciebie w sumie nie istotne jest czy Twój egzemplarz/Twoje oczy widzą jakieś niedociągnięcia.

Nie mam powodu by Tobie nie wierzyć, że niewidzisz żadnych zaburzeń jednorodności wyświetlanego obrazu.

Nie mam również powodu by nie wierzyć ponad kilkuset użytkownikom AVforums, którzy kilkakrotnie wymieniali telewizory / bloki optyczne by w każdym z nich odkryć to samo.

Z punktu widzenia kogoś kto na ten TV chce się zdecydować, myślę, że moja informacja jest przydatna.


Wygląda to mniej więcej tak
[url="http://www.imagic.pl/public/pview/60445/green%20haze%202.jpg"]http://www.imagic.pl/public/pview/60445/green%20haze%202.jpg[/url]
PS
uwielbiam wirtualnych miłośników tego co mają

Edytowane przez cles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cles, trochę mała rozdzielczość fotki, ale jeśli dobrze widzę to na środku ekranu jest na niej faktyczne jakieś takie odbarwienie. Gwarantuję Ci że u mnie niczego takiego nie ma. To musi być wada modeli na Stany. Nie słyszałem żeby w Polsce ktokolwiek miał coś takiego u siebie. A ten sprzęt kupują zwykle maniacy, którzy od razu by coś takiego wypatrzyli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sober

Tylko taką fotkę mam, ale jak znajdę jakieś większe zdjęcie to wkleję.

TV jest bez dwóch zdań super i jeśli nie masz z nim żadnych podobnych problemów to tylko pogratulować. Ja miałem go kupić ale przestraszyłem się i czekam teraz na TV laserowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cles' post='55574' date='07.08.2007, 14:21 ']Ja miałem go kupić ale przestraszyłem się i czekam teraz na TV laserowy.[/quote]

Obawiam się, że długo poczekasz bo wiem od SONY, że SONY się z niego wycofało.

SED umarł i mamy jajco.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='55626' date='07.08.2007, 20:53 ']Obawiam się, że długo poczekasz bo wiem od SONY, że SONY się z niego wycofało.

Pozdro[/quote]

Mitsubishi obiecało na przełomie tego roku coś pokazać, ale zobaczymy.

A Sony jak to Sony nie grzeszą rozsądkiem marketingowo-strategicznym. Z plazm też się wycofali dwa lata temu i co? Właśnie do nich wrócili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewając stary kotlet :) czy warto za ten KDS-55A2000 w kartonie nie używany dać 600euro ??

A kupisz za 2.800,- zł nówkę LCD 50" ???

To masz odpowiedź ... pakować i kupować.

A jak nie to daj kontakt, ja chętnie kupię.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzial bym go moze nawet i jutro ale wpierw chcial bym sprawdzic czy nie chodzil czasem a jesli chodzil to ile godzin, a aby to zrobic trzeba wejsc w menu serwisowe a tego nei wiem jak w ty mmodelu :)

EDIT :

Juz przyszykowany do transportu :) teraz pozostanie zrobic miejsce w domu na niego :D Myslalem o wstawieniu do ogrodu :D

Edytowane przez REPAIRMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz stoi w domu, i nawet jestem mile zaskoczony nie uzywany :)

Wszystkie nalepki, wszystkie folie ochronne , keble instrukcje, pilot zapakowane oryginalnie, mieli takie 3 na stanie ;)

No i BDP-S500 jest zapakowany nowka za 200euro, popatrze po sieci jak to cenowo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa Sony Center u mnie w miescie poszly do likwidacji no i pozostawalo troche "staroci" ( jak dla mnie "cukierkow" ) no i troche z nowszych a to co bylo calkiem swieze to poszlo jak swieze rogaliki w niedziele z rana ;)

Edytowane przez REPAIRMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może jak wygląda sprawa z lampami ? Moja już trochę wyświeciła i warto by było mieć zapasową, zanim przestaną je produkować. Ma ktoś namiary na dobre (czytaj tanie i pewne) źródło ?

Co do meritum to też jestem zadowolony, nawet dość słaby sygnał da się komfortowo oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie może jak wygląda sprawa z lampami ? Moja już trochę wyświeciła i warto by było mieć zapasową, zanim przestaną je produkować. Ma ktoś namiary na dobre (czytaj tanie i pewne) źródło ?

Co do meritum to też jestem zadowolony, nawet dość słaby sygnał da się komfortowo oglądać.

Ja też bym był zainteresowany lampeczką - :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama lampe ( zamiennik ) mozna juz wyrwac za 80 $, lampe z obudowa juz za 100$ sa to ceny z ebay

Tutaj masz firme w Polsce, maja lampy sa same jak i z obudowa ceny od 579pln bez obudowy i 1244pln z obudowa

Tutaj masz http://www.techlamps.pl/index.php/id_10424_mode_proddet.html sama lampa 616PLN

Edytowane przez REPAIRMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do czego jest ta obudowa i czemu jest taka droga?

Do czego jest ta obudowa?? = Do tego aby wymienic calosc , bez otwierania jej i wymieniania lampy samej tylko kompletnego modulu.

Czemu jest taka droga? = a to juz pytanie do producentow i dystrybutorow :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupienia lampy na ebayu, zastanawiam się jak to wygląda od strony cła - trzeba się samemu o to starać ? Wie ktoś może jakie formalności trzeba wypełnić przy takim zakupie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na ebayu, nie było z niczym problemów, nie naliczali cła. Lampa z obudową plus wysyłka kosztowała mnie około 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w porządku, ja się tylko obawiam, czy nie trzeba tego samemu gdzieś zgłosić. O ile wiem to tylko prezenty są zwolnione z opłat celnych a taka paczka nie będzie opisana jako prezent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaty celne (nie wiem jak VAT) są naliczane od jakiejś kwoty, która dodatkowo od grudnia ub.r. została podwyższona. Nie pamiętam do jakiej wysokości (100...150 EUR?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...