Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem w MM na Górczewskiej w Wawie. dzisiaj około 15:00 mieli 2 sztuki w tym jedna z wystawy.

cena 1299 pln, ale dzisiaj była jakś wielka wyprzedaż , kupiłem za 1149 PLN !!!!

więc może mają jeszcze jedną szt.

na razie poszło kilka pozycji MKV z dysku USB, jakość dużo lepsza niż z PS3 (używałem PS3 MediaServer).

koniec ze streamowaniem na PS3 i męczarniami w przerabianiu plików z mkv !!!! pół życia mi to zaoszczędzi !!!!

potem poszła płyta BD z koncertem M.Buble. bez zarzutu, choć lekko gorzej niż PS3 (tak mi się wydaje że delikanie większa ziarnistość). you tube też działa świetnie.

jest DLNA, jest Wifi, jest Divx HD, jest AVC HD....

player jest super szybki !!!!!!!!!!!

jutro pójdą divxy i DVD z płyt, zobaczymy jak skaluje.

moim zdaniem player genialny, więcej mi nie trzeba !!!!

właśnie ściągam coś w 1080p.

pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oczywiście zaraz po podłączeniu do sieci przez Wifi zapytał czy zaktualizować soft, więc kliknąłem tak....

wszystko trwało jakieś max. 5 minut.

super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic straconego , spróbuj w sobotę, nie sądzę aby im się sprzedała ta ostatni sztuka.

ja z górczewskiej pojechałem przez te korki na krakowską i na szczęście dostałem jeszcze dysk 1TB 3,5cala, za 290 plnów.

na górczewskiej już nie było....

powodzenia.

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta ostatnia sztuka w MM na Górczewskiej w Warszawie została sprzedana wczoraj wieczorem.

Ja ją kupiłem :(

Na razie nic o szczegółach nie piszę bo miałem za mało czasu na testowanie, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu najwaznieszy test

filmy divx z pendrivu odtwarza w sekunde i upscaling wyglada bardo dobrze

twardy dysk 400GB seagate popdlaczylem przez kieszen BlacX ..USB (wklada sie dyski SATA pionowo, nie ma zadnej obudowy)

podlaczenie zostalo szybko wykryte i po chwili widzialem zawartosc calego dysku (format oczywiscie NTFS)

ale zdziwilem sie gdy po kliknieciu na file dostawalem komunikat "can not play this file". dziwne tez bylo ze twardy dysk caly czas mrugal jakby komunikowal sie z playerem. Dopiero po jakis 15 minutach jak pilotem wylaczylem player i wlaczylem go ponownie wszystko zaczelo grac.

Wszystko tzn to co tam mialem na dysku, TS, x264.MKV, i to 720p jak 1080p DD 5.1 jak i dts. Oczywiscie DivX i XviD graja tez. Sciagam wlasnie jakis DivX HD to go rowniez przetestuje

LG w stanach ma promocje "i daja "5 filmow free do ogladniecia z CinemaNow. Jak tylko dostane kody dostepu to ta opcje rowniez przetestuje.

Jutro podlacze 1 TB dysk gdzie mam wiecej filmow "poukladanych". Ale juz dzis musze powiedziec ze jestem na maxa zadowolony i mysle ze wlasnie LG390 moze zostac odtwarzaczem roku.

na stronie:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....111&page=54

pokazuja motherboard tego odtwarzacza, ponoc jest taki sam w modelach 300,370 i 390..rozni sie tylko ROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche szkoda że nie czyta FLACzków ale trudno. Na dysku miałeś zrobione partycje ? Widział je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergio213

Dziękuję Ci za info. To skłania mnie do ponownego rozważenia zakupu PH C200 w obecnej fazie (czytaj betatestowej). Chyba jednak pora na rezygnację z zamowienia i wejscie w LG BD390.

Tych , którzy już go maja proszę o kolejne posty opisujące doświadczenia z tym modelem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzet radzi sobie z filami na BR to poradzi sobie z kazdym innym gorszym mniej obciązajacym plikiem. Kwestia tylko odpowiedniego softu to by wyjaśniało bliżniacze plyty główne. Co do flac to chyba nikt nie bedzie płakał to margines Nie lubie słuchać muzyki przy właczonym tv <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie mm za 1450zł, może w tej cenie zawarte są jeszcze jakieś usługi:)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczy nawet 1499... Teraz czekamy na "-22% VAT" plus pojawienie się w sklepach internetowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no pojawił sie :P 100zł taniej :( ale zerknelem po ile ma ten sklep 370 ich cena to 900zł a jak wiemy mozna je dostac juz za mniej niz 700zł idąc tym tropem najnizsza cena w sklepach internetowych powinna oscylowac w granicach 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo negatywnych opinii ma ten sklep.

Zwłaszcza w temacie "nie mania towaru na stanie" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę dużo negatywnych opinii ma ten sklep.

Zwłaszcza w temacie "nie mania towaru na stanie"

Prawie kazdy sklep nie ma na stanie towaru i miedzyinnymi dlatego masz taką dobrą cene. Mniejsze ryzyko dla sklepu sprzedawca natychniast moze reagowac na zmiany cenowe u dystrybutora/hurtowni. Wiele sklepów nawet z odbiorem osobistym nie sprzda Ci nic jak nie przelejesz im kasy dopiero wtedy możesz to odebrac.Jestto konsekwencja minimalnej marży mosza mieć pewnosc że to kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy widzi partycje na dysku!?

Tak widzi partycje i pokazuje je na gornej listwie jako Drive1 i Drive2....taki znalazlem dysk z dwoma partycjami w FAT32.

Do skladowania filmow na twardym dysku nie urzywam partycji...Po co????

Robie foldery na kazdy typ filmow a teraz mysle zeby caly twardy dysk przeznaczac na gatunki filmu np :filmy przyrodnicze, komedie , dramat...itp

Zasilacz odtwarzacza wytrzymuje bez problemow obciazenie zewnetrzym 2.5" twardym dyskiem. Jak beda one tanialy w takim samym tempie jak dyski 3.5" to faktycznie moze lepiej z nich korzystac. Wyglada to bardziej estetycznie , zajmuje malo miejsca no i nie trzeba ciagnac kolejnego kabla z zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano partycje przydają się wówczas jak mam już inny odtwarzacz, który widzi dyski

sformatowane tylko w FAT32. Mogę wtedy taki dysk z partcjami zrobionymi w różnych

systemach używać w obu odtwarzaczach. Starszy widzi swoje FAT32 a 390-tka

zobaczy wszystko. Poza tym dysk zewnętrzny należałoby od czasu do czasu

zdefragmentować a mniejsze rozmiary parycji bardzo to ułatwiają:blink:

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym dysk zewnętrzny należałoby od czasu do czasu

zdefragmentować a mniejsze rozmiary parycji bardzo to ułatwiają:blink:

Pozdrawiam.

To właśnie małe partycje przyczyniają się do fragmentacji, a w zasadzie duży procent wykorzystania ich wolnej przestrzeni. Najprostszy sposób na fragmentację do duży zapas wolnego miejsca na partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prośba do użytkowników 390-tki. Proszę sprawdzić czy w przypadku MKV są problemy z odtwarzaniem zewnętrznej ścieżki filmu (np. z lektorem). Osobny plik z filmem + osobny plik z audio (lektor), ew. czy wersja wmuxowana umożliwia wybór ścieżki audio. Pytam ponieważ ja np. wolę oryginał + napisy, ale żonka lektora, mając dwie ścieżki mam spokój :-)

z góry dziękuję

Pixeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To właśnie małe partycje przyczyniają się do fragmentacji, a w zasadzie duży procent wykorzystania ich wolnej przestrzeni. Najprostszy sposób na fragmentację do duży zapas wolnego miejsca na partycji.

Jeśli są małe partycje to jak mogą mieć dużą wolną przestrzeń? Zawsze mają mniej wolnego

miejsca od dużej partycji czy całego dysku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...