Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy co tam z penem i dyskiem. DVDR mnie nie interesuje bo mam mkv ponad 10GB :(

No to nośniki BD-R :) Sam chyba zrzucę wszystkie swoje MKV-y na BD-R i jazda. :)

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sergio213 - a testowałeś napisy?

Jakie formaty działają?

pod reka nawinela mi sie plyta z filmem w zwyklym Divx ..The Reader plus polskie napisy w txt. Wrzucilem i poszlo...trzeba tylko kliknac w folderze na file txt i zapala sie taki czerwony znak odfajkowane. Potem klikasz na film i zaczyna grac z napisami.......jasne ze pomija polskie znaki bo to wersja amerykanska...w polskiej powinno wszystko chodzic.

Dzis plyty BDR maxell 25 GB sa po 39.99$ za 15 szt supermedia store moze tez bede zrzucal wszystko na BDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo niesamowitych upalow dzis zmobilizowalem sie i podlaczylem moj LG390. Poszedlem po najmniejszej lini oporu i wymienilem po prostu mojego starego AVelLP2 (takie amerykanskie Snazio) na nowy player. Czyli polaczenie component do starego Panasonica HDTV CRT 32' i ustawienie 1080i a audio optyczne do Sony STR-DE845

Postanowilem dzis testowac wylacznie plyty, twardy dysk zostawie na testy za tydzien . No i powalilo mnie....... jakosc obrazu rewelacja,,,nie ma to jednak jak kineskop. Zagraly prawie wszystkie plyty co zdazylem przetestowac. Wiec gra MKV i to format 1080p 4.1 a o 720p nawet nie wspomne hula z DVDR az milo.

Koniec wiec moich problemow z przetwazaniem MKV na format dogodny dla PS3. Nastepna rewelacja czyta 24fps jak i 25 fps. Ta ostatnia ilosc klatek tez jest zmora PS3 amerykanskiej wersji.... bo ich poprostu PS3 nie gra.....

Oczywiscie mpeg2.TS....x264.TS 0 problemu. A w formacie avi...nawet niespodzianka bo zagral film z nietypowym Ultra HQ 1280x544.....czego na PS3 nie uswiadczysz. Nie zagral XivD duzej rozdzieczosci i filmy w VC-1. Tych ostatnich po prostu nie widzi. DivX HD nie mialem pod reka.

Musze przez tydzien troche odetchnoc bo spodziewam sie jeszcze wiecej rewelacji odtwarzajac filmy z twardego dysku.

Wedlug mojej oceny ta sprawdzona juz cecha LG390 ...tzn granie MKV z plyt DVDR jest nacjenniejsza z punktu praktyki zycia codziennego. Cena czystych plyt DVDR spadla juz w dyskatowych sklepach w stanach do 5 centow za sztuke (i to markowej firmy TDK, Sony) czyli 1Gb za 1 centa. Latwiej tez jest dac kumplowi plyte z ciekawym filmem niz targac do niego twardy dysk, ktory moze na skuteg nawet malego uderzenia stracic cala swoja zawartosc. Nie mowiac juz o lawosci wysylania plyt poczta.

Po dzisiejszych testach LG390 oceniam rewelacyjnie

Witam

Ponawiam pytanie czy to player z regionu A

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie czy to player z regionu A

TAK !!!

BTW - tnij cytaty !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info że LG dało już partię bd390 do MediaMarkt-u czyli w teorii powinien stać już u nich na półce! Jak mi się uda to sprawdzę dziś!!

Chyba że cwaniaki z media pierw zrobią promocję na 370 a potem ustawią na półkach dopiero 390!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to stestuj pliki FLAC. Czy czyta, przewija etc.

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja DVD-R niczego nie załatwia jedynie słuszna rozdzielczość to 1080p :) a płyty DL nadal dziwnie drogie... nie wspominajac o BR i napędach do nich. Dobrze wiedzieć że 390 juz poszły do MM teraz najważniejsze CENA :) przy dolcu po 2.8zł mam nadzieje ze bedzie znosna. Cieszy fakt że odwarzacze BR mocno potaniały i markowe mozna juz kupic za 400zł więc cen zbyt mocno windować w gore LG nie moze. Ja i tak chyba przeczekam ten początkowy szał pał na 390:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD DL można już znaleźć za niecałe 2 PLN na allegro

no tak czyli 3x tyle co jedna warstwa nie jest to jakas kosmiczna technologia wiec dla mnie cena z sufitu w porownaniu z jedna warstwą. Poza tym 2zł to za jakąs Omege czy cuś Kup za 2zł verbatima czy tdk :blink: Jest jeszcze jedna kwestia DL kiepsko sie wypala i czesto sa problemy z odczytem materiału na playerach stacjonarnych.

A teraz dwa pytanka w temacie

Czy może ktos zrbic foto obrazu z czcionką (tekstem) 370 ma jedną czcionke o niezmiennej wielkosci więc 390 pewnie to samo. Interesuje mnie jaka ona jest (jestem z deka ślepy :D )

I jeszce jedno pytanko czy korzystanie z You Tube moze byc za posrednictwem wifi? kabel sieciowy niepotrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak najlepiej gdyby rozdawali je za darmo :blink: A płyty zawsze dobiera sie pod kątem swojego lasera to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bardziej martwił bym się czy z dysku przenośnego wszystko czyta!!?? Za moment Pena 32GB będzie można kupić poniżej 100 złotych!

Tak a pro po sprawdziłem Media w Warszawie na Ostrobramskiej i w Markach i nie posiadają jeszcze 390-tki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś mógł to stestuj pliki FLAC. Czy czyta, przewija etc.

Z góry dzięki :(

co to sa te pliki FLAC? moze wyslij na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to sa te pliki FLAC? moze wyslij na PW

Naprawdę nie wiesz co to są pliki FLAC??

"FLAC (ang. Free Lossless Audio Codec) - format bezstratnej kompresji dźwięku z rodziny kodeków Ogg. Format ten jest rozwijany przez Xiph.Org Foundation, a jego wzorcowa implementacja jest Wolnym Oprogramowaniem.

W przeciwieństwie do stratnych kodeków dźwięku takich jak Vorbis, MP3 i AAC, kodek FLAC nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy dźwięk identyczny z pierwowzorem. Format FLAC jest obecnie obsługiwany przez większość oprogramowania służącego do edycji i odtwarzania dźwięku (czasami wymagana jest odpowiednia wtyczka)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD 390 widziałem dziś w MM przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Cena 1299 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak odtwarzane są filmy DivX po wybraniu proporcji ekranu na 16:9 (proszę o opinie także użytkowników modelu BD370) ? Mam nagrywarkę DVD LG RH7900MH i przy oglądaniu filmów DivX, film nie jest kadrowany w ten sposób żeby wypełnić cały ekran (tak jak naprzykład w odtwarzaczu Philips DVP720SA), ale jest zgniatany w pionie w taki sposób, że nadal widoczne są paski na górze i dole ekranu.

Czy filmy MKV także są wyświetlane poprawnie ?

Mam jeszcze pytanie odnośnie odtwarzacza LG BD370, czy odtwarza on system plików ExFAT z dysku twardego/pendrive, bo właściwie brakuje mi w nim głównie obsługi systemu plików NTFS przez USB (pliki nie mogą być większe jak 4 GB) , więc jeśli obsługuje on ExFAT to po co dopłacać 500 zł za DLNA któego nie wykorzystam (gdyby tylko jeszcze miał dekodery dźwięku HD na pokładzie) ?

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdpower ---- na to co pytasz masz odpowiedz w tym temacie tylko go przeczytaj.

Nie po to LG wypuszcza 390 jak by brakujące funkceje miała 370 , jak ci szkoda dopłacać 500zł do 390 poczekaj aż wyjdzie nastepca 390 i wtedy nie będziesz przepłacał.

Bo jak pamiętam 370 jak weszła na rynek też kosztowała coś koła 1300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300zł drogo ;) ciekawe jak cena bedzie sie przedstawiala w najtanszych sklepach netowych Teraz 370 najtaniej mozna kupic za 690zł wiec moze 90 bedzie do dostania za około 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie czy w tym playerku pójdzie uruchomić movie jukebox ? coś takiego jak na odtwarzaczu nmt - popcorn hour ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergio213, zaglądałeś do środka?

jest może złącze usb na płycie (choćby do tego frontowego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
link nie dziala

a gdzie jeszcze poza waskim gronem hobbistow taki format istnieje?

Jakis film na BR wydali?

Witam

Mam w MKV rip bluray Blood Diamond jest tam audio zakodowane we flac bodajrze DD.640.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...