Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwacje z wczoraj - zmiana samego rozszerzenia z txt na srt nic nie daje. Napisy, które przekonwertowały się na prawdziwe srt działały z plikiem bez problemu. I generalnie przy konwersji napisów trzeba niestety uważać żeby podać prawdziwy FPS pliku - niektóre programy podają go błędnie dla MKV lub nie podają wcale.

Ehh ... uparci jesteście z tymi napisami :)

Jakieś 10 postów wyżej pisałem o tym ale powtórzę:

Sama zmiana rozszerzenia może nic nie dać. To tak jakby przemalować malucha na czerwony kolor ferrari i udawać że ma się ferrari.

Plik TXT może zawierać kilkanaście różnych formatów tekstu a tylko format SRT jest na pewno odtwarzany.

Użyjcie pierwszego z brzegu konwertera. To naprawdę nie boli. Minuta "zabawy" a efekt 100%-wy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czwartek dostawa w neo24 !

Jest też ponownie dostępny w Zadowoleniu (1099 zł) i Mixelectronics (1040 zł) - bodaj od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o nie wczytujących się napisach w formacie TXT.

Na stronie 41 w instrukcji obsługi jest napisane:

" Jeśli napisy dialogowe nie wyświetlają się prawidłowo, nacisnąć i

przytrzymać przez 3 sekundy SUBTITLE w czasie odtwarzania.

Pojawi się kod języka. Należy naciskać wielokrotnie SUBTITLE, aby wybrać

inny kod języka, aż do momentu kiedy napisy są poprawnie wyświetlane,

po czym nacisnąć ENTER."

Może warto to sprawdzić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze o nie wczytujących się napisach w formacie TXT.

Na stronie 41 w instrukcji obsługi jest napisane:

" Jeśli napisy dialogowe nie wyświetlają się prawidłowo, nacisnąć i

przytrzymać przez 3 sekundy SUBTITLE w czasie odtwarzania.

Pojawi się kod języka. Należy naciskać wielokrotnie SUBTITLE, aby wybrać

inny kod języka, aż do momentu kiedy napisy są poprawnie wyświetlane,

po czym nacisnąć ENTER."

Może warto to sprawdzić?

Pozdrawiam

To nie ma nic dorzeczy. Kodowanie to co najwyżej złe wyświetlanie polskich znaków (ąćęłńóśżź).

Jeśli nie wyświetla się nic to zły jest format całych napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie czy z neo24 BD390 ma polskie menu.

Dla mnie to nie problem ale chcę kupić go dla syna do pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zapytasz się w formie pisemnej (elektronicznej-mail) jednego z konsultantów Neo. Jego odpowiedź będzie podstawą do ewentualnych reklamacji, gdyby rzeczywistość mijała się z prawdą:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy z neo24 BD390 ma polskie menu.

Dla mnie to nie problem ale chcę kupić go dla syna do pokoju...

Kupowałem właśnie w Neo24 więc odpowiem. Oczywiście jest polskie menu.

Sprzęt jest z polskiej dystrybucji i posiada nawet pudełko ze wszystkimi napisami w języku polskim i adresem LG Polska w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie czy z neo24 BD390 ma polskie menu.

Dla mnie to nie problem ale chcę kupić go dla syna do pokoju...

Na pewno ma bo mają z polskiej dystrybucji! Jutro Ci powiem na 100% bo odbieram go jutro z NEO24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chce mi się czekać na poprawiony firmware, to od wczoraj przerabiam napisy txt na srt przy mkv.

Sprawdzona metoda jest taka: instalujemy SubEdita i otwieramy napisy ściągnięte Napiprojektem. Dla pewności usuwamy pierwszą linijkę, którą dodaje ten program. Niestety dosyć często zdarza się, że zamieszczone w sieci napisy mają jakieś błędy - niektóre odtwarzacze komputerowe nie mają z tym problemu ale niektóre owszem, więc dla pewności załóżmy że nasz LG również mógłby mieć. Dlatego wybieramy opcję popraw napisy pozostawiając domyślny FPS. Następnie konwertujemy napisy na format czasowy tmplayer (pierwsza linijka w okienku). Niestety bezpośrednia konwersja z formatu klatkowego na srt nie wiedzieć czemu nie zawsze daje pożądany rezultat więc stąd ten pośredni krok. Jeżeli na tym etapie program sygnalizuje jakieś błędy w napisach to jeszcze raz wybieramy opcję popraw napisy. Po tym możemy wybrać już opcję ekportuj do srt. I to w zasadzie wszystko, napisy srt zadziałają w odtwarzaczu przy wyświetlaniu filmu. Jeżeli jest problem z synchronizacją napisów najczęściej wystarczy zmienić fps co również robimy w SubEdicie.

Może jest prostsza skuteczna metoda tworzenia srt ale skuteczność tej przetestowałem wczoraj.

Niezainteresowanych przepraszam za spam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie coś więcej o działaniu po wi fi. Rozumiem ze przez wi fi robi aktualizację. Ale jak z np oglądaniem ze tak powiem zwykłych divix? Bo rozumiem ze mkv odpadają :angry:

I tak coś czuję że czekać mnie będzie ciągnięcie skrętki.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kominacjami z przerabianiem napisów to duży minus dla LG. Mam nadzieje że niedługo to poprawią bo inaczej skreślam go z listy zakupowej... 370-tka też ma wady bo nie czyta NTFS... widać zawsze muszą coś sknocić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzajcie z tym brakiem czytania txt,

to po prostu ściągnijcie w formacie SRT jeśli nie chcecie przerabiać,

na 2 dużych serwisach z napisami jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi kominacjami z przerabianiem napisów to duży minus dla LG. Mam nadzieje że niedługo to poprawią bo inaczej skreślam go z listy zakupowej... 370-tka też ma wady bo nie czyta NTFS... widać zawsze muszą coś sknocić :)

Przedszkole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie testuję BD390, i mały problem - czy widzi Wam osobne pliki ac3? bo u mnie niestety nie, na razie sprawdzałem z twardziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Astromatrix dzięki za info.

matizek jak ty mi potwierdzisz to w poniedziałek zamówie :angry:

Wszystko w naszym ojczystym języku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze hdpower... jak masz już kolekcję filmów z plikami TXT to przegrywanie ich na nowe płytki z SRT to pomyłka a nie "przedszkole".

Jak ktoś lubi sobie komplikować życie to proszę bardzo... niech kupuje... ja wole poczekać aż to naprawią albo będę szukał czegoś innego.

Każdy ma jakieś swoje preferencje i kupuje to co mu odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby coś takiego powstało. Choćby dla tego ze txt nie jest formatem napisów, jak zresztą juz było pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG BD390

Kupiłem ten sh--it kilka dni temu i teraz chce go jak najszybciej zwrócic!!!

A konkretnie:

-praktycznie wogóle nie wyświetlają sie napisy przy mkv w paru na krzyż cos tam sie wyświetliło

-nie odtwarza mkv w formacie 5.1( 4.1 daje rade)

-nie odtwarza mkv bezprzewodowo z dysku z resztą daje rade

A zalety to:

-szybko się uruchamia

-szybko załączają sie filmy

-odtwarzanie dvix, muziki z dysku

-całkiem niezły dźwięk 5.1 z analogówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG BD390

Kupiłem ten sh--it kilka dni temu i teraz chce go jak najszybciej zwrócic!!!

A konkretnie:

-praktycznie wogóle nie wyświetlają sie napisy przy mkv w paru na krzyż cos tam sie wyświetliło

-nie odtwarza mkv w formacie 5.1( 4.1 daje rade)

-nie odtwarza mkv bezprzewodowo z dysku z resztą daje rade

A zalety to:

-szybko się uruchamia

-szybko załączają sie filmy

-odtwarzanie dvix, muziki z dysku

-całkiem niezły dźwięk 5.1 z analogówki

Tez kupiłem i wiem o tych minusach tylko co proponujesz za niego co ma mkv 5.1 i mkv bezprzewodowo bo napisy srt odtwarza na mkv wiec ten minus odrzucam. Zapomniałes dodac ze ntfs jest obsługiwany. Masz cos wzamian czy oddasz i tyle. Ten 5.1 to tez niepotrzebnie wstawiaja 4.1 daje tak samo fullhd wiec trzeba bedzie sprawdzac zeby na 5.1 nie trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby dlaczego LG BD370 obsługuje txt skoro to nie jest format napisów?

Ja jakoś przy 99% filmów mam txt i jakoś mam napisy momimo że Ty twierdzisz że to nie jest format... dla mnie bez różnicy ja to nazwiesz, ale txt jest w naszym kraju w 90-95% stosowany jako napisy do filmów i tyle.

Ja bynajmniej nie mam zamiaru wszystkiego przegrywać na nowe płyty z SRT żeby mieć napisy. Bo jak już ktoś wcześniej wspomniał nie ma możliwości puszczenia filmu z DVD a napisów z USB.

Jak komuś innemu to nie przeszkadza to OK, jego sprawa... każdy wyraża swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bd370 odtwarza txt to znaczy ze lg czegos nie dopatrzyło i rzeczywiscie trzeba wysyłac maile zgłaszajace problem z zaznaczeniem ze bd370 txt odtwarza i niech robia aktualizacje firmware jesli chca sprzedawac 390 w Polsce, musza byc swiadomi ze u nas 90% napisów to txt. Jesli jeden odtwarza a drugi nie to pewnie drobnostka w firmware do poprawienia tylko trzeba ich uświadomic.

Niech ktoś wrzuci link gdzie wysyłac maile w tej sprawie zeby wszyscy zainteresowani wiedzieli.

Nie jest to problem tylko bd390 jest info od forumowicza w watku link ponizej ze samsungi po aktualizacji firmware mkv odtwarzaja ale o txt mozna zapomniec wiec tylko bd370 jak na razie pozwala na mkv+txt napisy. Nie ma co narzekac na bd390 tylko uzyc napisy w formacie srt i czekac na update.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry176272

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...