Skocz do zawartości
Ghrom

Poradnik: (PC) Odtwarzanie ripów płyt Blu-Ray z zachowaniem menu i dodatków

Rekomendowane odpowiedzi

I jedno i drugie zostaw. Jeśli dobrze pamiętam to kasowanie plików pomaga jedynie odtworzyć BD z katalogów, tyle że najczęściej w takich przypadkach film nie będzie prawidłowo odczytywany.

Sam nie mam tego filmu na dysku więc nie sprawdzę jaka ma być prawidłowa struktura, fakt faktem że dodanie pustych katalogów i zrobienie ISO często umożliwi odtworzenie takiego filmu w PowerDVD8/9 - TMT nie jest podatny na takie zabiegi. To że dany użytkownik jeszcze nie trafił na taki przypadek wcale nie świadczy o tym że tak nie jest. :)

Skłaniałbym się nawet ku stwierdzeniu że to TMT łamie standardy struktur plików, nie czyta zmodyfikowanych plików XPL z dodanymi napisami w porzuconym standardzie HD DVD. Co ciekawe stacjonarne odtwarzacze i PDVD nie mają z tym problemów więc wniosek jest prosty. Podsumowując obydwa programy PDVD i TMT to buble z podobnymi błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa ok w TMT nie chce sie odpalić ale w PowerDVD 8 chodzi płynnie ale mam jeszcze jeden problem mam telewizor Full HD a mimo to w czasie odtwarzania film posiada dwa czarne paski na dole i górze czy nie powinien być w pełnej rozdzielczości?

Jak takie coś zlikwidować ponieważ ekran tytułowy mam w pełnym 1920x1080 menu tak samo tylko film nie.

Za pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradnik stracił sens, bo nowy Arcsoft TotalMedia Theatre 3 odtwarza zasadniczo wszystko, co choćby z grubsza przypomina Blu-ray. Ripy BD idą obojętnie czy z folderu czy z ISO, z menu i dodatkami. Również kontener .mkv ( tu brak obsługi wielu ścieżek audio i napisów), m2ts itd. Wszystko z akceleracją DXVA, zerowe obciążenia procka.

Szkoda tylko, że TMT3 nie rejestruje w systemie swojego dekodera H.264 (jedynie spliter), więc inne aplikacje nie korzystają z kodeka Arcsoftu.

MAM ZGRANY OBRAZ PLYTY BLU RAY, ZROBILEM TO ZA POMOCA ANY DVD. NIESTETY POWER DVD NIE OTWIERA MI TEGO JAKO PLYTE BLU RAY POMIMO ZE MAM ZOAMONTOWANY OBRAZ W DAEMONIE. OTWIERA ZA TO SAM PLIK Z FILMEM ALE NIESTETY NIE DZIALA WTEDY MENU W FILMIE. CZY DZIEKI WYZEJ WYMIENIONEMU PROGRAMOWI TERAZ BEDE MOGL OTWORZYC W PELNI DAIALAJACY FILM ?? I O CO CHODZI Z REGIONAMI?? JAK POWINIEN BYC SKONFIGUROWANY ANY DVD KIEDY ZGRYWAM BLU RAY?? Z FILMEM NA HDDVD NIE MAM PROBLEMU. DZIEKUJE Z GORY ZA ODPOWIEDZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - czy w katalogu STREAM pliki powinny byc w kolejnosci czy też moga być braki w numeracji plików ?

np - jest rip gdzie mamy ponad 90 plików mts z numerami do 110 co sugerowywałoby brak ok 20 plików... Czy to normalne czy też rip jest z czegoś orżnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko - czy w katalogu STREAM pliki powinny byc w kolejnosci czy też moga być braki w numeracji plików ?

Wydaje mi się, że mogą być braki w numeracji, np. w Hi-Definition Reference Disc 2008 numeracja jest od 0000.m2ts do 00087.m2ts a plików tylko 77 (po 00063 następny jest 00075).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko - czy w katalogu STREAM pliki powinny byc w kolejnosci czy też moga być braki w numeracji plików ?

np - jest rip gdzie mamy ponad 90 plików mts z numerami do 110 co sugerowywałoby brak ok 20 plików... Czy to normalne czy też rip jest z czegoś orżnięty ?

Rip może być też orżnięty. W przypadku kiedy w STREAM są dwie wersje filmu (np. kinowa i reżyserska) to np. po ogoleniu z reżyserskiej zostają takie "dziury". Inny przykład to koncerty z wykorzystaniem ANGLE, jeśli dana scena jest nagrana z kilku ujęć kamery. Np. koncert POLICE. Po wygoleniu m2ts z tymi różnymi ujęciami, też zostają dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już normalnie się pogubiłem:)

To jak jest na dzień dzisiejszy z tym tworzeniem obrazu płyty Blu-Ray? Da się zrobić obraz 1:1 czy nie?

Z powyższych wypowiedzi wynika że jedynym programem który to potrafi jest AnyDVD HD, ale nawet on robi jakieś cięcia i modyfikacje w czasie odczytu z płyty i zapisu do .iso, co może skutkować tym że obraz nie da się później odtworzyć lub będzie miał mniejszą funkcjonalność.

Zależy mi na idealnym obrazie płyty BD ze wszystkimi dodatkami jakie ma. Kupować AnyDVD HD czy nie kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że kupować;)

I nie mieszać potem w ustawieniach, zostawić domyślne. Będziesz miał wszystko, w zależności co wybierzesz na wyjście. Strukturę albo obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem:)

Jak na razie zrobiłem obrazy .iso ośmiu tytułów które mam w kolekcji i Acsoft Total Media Theatre nie ma problemu z ich odtwarzaniem.

Może ktoś spotkał się z inforamacją z jakimi tytułami może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kupiłem:)

Jak na razie zrobiłem obrazy .iso ośmiu tytułów które mam w kolekcji i Acsoft Total Media Theatre nie ma problemu z ich odtwarzaniem.

Może ktoś spotkał się z inforamacją z jakimi tytułami może być problem?

Ile czasu zajmuje taki zrzut całego filmu z płyty BD na dysk (do iso lub struktury)? Planuje własnie zakup napędu blue ray do pc celem zgrywania filmów BD na dysk i zastanawiam się jaki czytnik kupić. Czy wystarczy jakis tani np. LiteOn iHOS104 za 240pln z predkoscia odczytu 4x, czy moze lepiej dorzucic kasy i kupic cos lepszego i szybszego? Ew. jakie modele możecie polecić?

PstryPtak, mozesz podac jaki ty masz model i ile czasu zajmuje zrzut 1:1 na dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd LITEON iHOS104 sata BLU-RAY Combo

Zgrywa się coś około godziny? Nie mierzyłem dokładnie. Jak będę robił jakąś kopię jednej moich płyt Blu-Ray to sprawdzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć ten temat, choć (przyznaję się bez bicia) jestem laikiem. Posiadam odtwarzacz HDD Novatron NTR83 i sciągnąłem kilka filmów 1080p ze struktórą (chyba) blue-raya. "Film" składa się z kilku folderów i w folderze STREAM znajduje się naiwiększy plik z filmem. Novatron odtwarza film normalnie ale ... z dźwiękiem tylko w wersji oryginalnej. Czy da się coś zrobić żeby był (ponoć gdzieś tam jest) polski lektor ?

Edytowane przez jp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się coś zrobić żeby był (ponoć gdzieś tam jest) polski lektor ?

Wczytaj więc ten duży plik do TSMuxer lub DVDFab i zobacz z czego się składa - czy w ogóle jest tam inna ścieżka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD Fab jest nieodzowny.. Czesto sie zdarza ze TSMuxer wymieka przy strukturach gdzie film jest posztakowany na wiele m2ts'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam wymięka ..... :)

Do TSMuxera wczytujesz playlistę (mpls.) odpowiedzialną za wersję filmu ( np. SALT ma ich trzy ) i TSMuxer pięknie wybiera co potrzebne, tworząc wybraną wersję.

Wersje ( i playlistę) można ustalić w kilku programach, ale chyba BDRebuilder robi to najlepiej i poza tym jest darmowy, a to zapewne także będzie argumentem...

DVDFab robi wszystko szybko, ale .... na wersji DEMO nie polatasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje ( i playlistę) można ustalić w kilku programach, ale chyba BDRebuilder robi to najlepiej i poza tym jest darmowy

Wersja dla lenia heheh, jeśli główny film jest poszatkowany na kilkanaście/dziesiąt m2ts:

Otwieramy z płyty folder z PLAYLIST (w tle oczywiście AnyDVD). Nawet jeśli w tym folderze ujrzymy kilkadziesiąt pliczków to nie załamujmy rąk. Zwróćmy tylko uwagę na te które ważą kilkanaście/dziesiąt kilo. Zostaje takich pliczków kilka...

Ładujemy je po kolei do TSMuxer, na którymś "wylezie" film główny, bądź też np. wersja reżyserska filmu (oprócz kinowej zawartej w strukturze) - w tym przypadku zwracamy uwagę na czas trwania materiału!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bdinfo nie słyszeli ? :)

Kilka sekund skanowania i podaje wszystko na tacy, która playlista czemu odpowiada (czas trwania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam wymięka ..... :)

Do TSMuxera wczytujesz playlistę (mpls.) odpowiedzialną za wersję filmu ( np. SALT ma ich trzy ) i TSMuxer pięknie wybiera co potrzebne, tworząc wybraną wersję.

Wersje ( i playlistę) można ustalić w kilku programach, ale chyba BDRebuilder robi to najlepiej i poza tym jest darmowy, a to zapewne także będzie argumentem...

DVDFab robi wszystko szybko, ale .... na wersji DEMO nie polatasz :)

Jest lepszy program te tego,

HD-DVD/Blu-Ray Stream Extractor, i wszystko wiadomo. Film, audio, rozdziały itp.

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=141829

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja dla lenia heheh, jeśli główny film jest poszatkowany na kilkanaście/dziesiąt m2ts:

Świeży przykład, film Incepcja, poszatkowany ale za to w Playlist mamy tylko jeden pliczek ważący 13 kilo...

Leniwiec nie musi posiłkować się innymi programikami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech żyją leniwce - hurrrrrra ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie odnośnie blu ray czy w przypadku gier jest tak samo jak w przypadku filmów czy inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży przykład, film Incepcja, poszatkowany ale za to w Playlist mamy tylko jeden pliczek ważący 13 kilo...

Leniwiec nie musi posiłkować się innymi programikami:)

nie wiem gdzie to zapytać czemu incepcja po skompresowaniu DVDFab 8 traci opcje przewijania do przodu i tyłu działa tylko przeskok po scenach, a przy próbie przewinięcia odtwarzacz się zawiesza albo stoi obraz a idzie sam głos, czy jest jakiś sposób tego obejścia prócz oczywiście zgrania na DL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się coś zrobić żeby był (ponoć gdzieś tam jest) polski lektor ?

Na pilocie powinien być przycisk audio i możliwość wyboru kolejnych ścieżek dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...