Skocz do zawartości
rakso

Sprzęt pod HTPC (mini-itx)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, podpowiedzcie mi coś, bo mnie szlag trafi niedługo. Mam komputer typu HTPC:

procek i3 2130
mobo Asus P8H67-M Pro
pamięci Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9
grafika Asus GeForce GT520 1GB DDR3/64bit
dyski: OCZ Agility 3 60GB SSD, Samsung F3 HD502HJ 500GB, Samsung F4EG HD204UI 2,0TB,
zasilacz: OCZ 500W
Komputer z GF podłączony przez HDMI do amplitunera, a stąd również po HDMI do telewizora.
Powraca mi problem z brakiem obrazu po przejściu do ekranu logowania. Wygląda to tak: włączam komputer, pokazuje się komunikat biosu, przechodzi do logo windows i trwa uruchamianie windowsa, po czym następuje czarny ekran.
W windowsie (jak jeszcze działało wszystko normalnie) miałem ustawione odświeżanie 60Hz i hulało ładnie, aż do wczoraj. :(
Zastanawiam się czy to wina grafiki, tego cholernego GF, czy coś mam nie tak z amplitunerem, czy z systemem na kompie... Po ostatniej reinstalacji pochodziło wszystko może ze 4 miesiące bez problemów.
Myślicie, że wymiana grafiki na jakiegoś radeona rozwiąże problem? Czy szukać winowajcy gdzie indziej, np. w amplitunerze? Poradźcie coś, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działało do wczoraj (czyli wszystkie sterowniki były w porządku) to zakładając że nic nie nie instalowałeś i nie zmieniałeś w systemie ... wygląda na uszkodzenie kabla?

Kabel chodzi w niskich rozdzielczościach a w wysokich (full HD) sobie nie radzi.

Spróbuj zmienić rozdzielczość Windowsa na np. 1280x720 i sprawdź czy to nie pomoże.

Jeśli tak to wymiana kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz bezpośrednio do tv albo sprawdź inny kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działało do wczoraj (czyli wszystkie sterowniki były w porządku) to zakładając że nic nie nie instalowałeś i nie zmieniałeś w systemie ... wygląda na uszkodzenie kabla?

Kabel chodzi w niskich rozdzielczościach a w wysokich (full HD) sobie nie radzi.

Spróbuj zmienić rozdzielczość Windowsa na np. 1280x720 i sprawdź czy to nie pomoże.

Jeśli tak to wymiana kabla.

Podlacz bezpośrednio do tv albo sprawdź inny kabel.

Nie bardzo miałem czasu w ubiegłym tygodniu na zabawy, ale wczoraj siadłem na chwilę i wypróbowałem XBMCbuntu. Zrobiłem sobie bootowalnego pendrive'a i odpaliłem jako "live CD". Obraz się pojawił w 1080p 50Hz... Ręce opadają, tym bardziej, że poszło to z live CD. Jednocześnie wskazywałoby to, że problemem nie jest sprzęt tylko oprogramowanie.

Na razie czytam o tym XBMCbuntu i się przygotowuję do przesiadki, a jako, że jestem nieszkolony w linuxach to trochę się dygam. W sumie XBMC do tej pory jakoś mnie nie porwał (bawiłem się trochę na windowsie), ale chyba dam mu drugą szansę. Przetestowałem apkę na androida do sterowania XBMC i działa. Głównie zależało mi na odpaleniu muzyki bez włączania TV, a to udało mi się zrobić, więc jestem jak na razie pozytywnie nastawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem chce zmodernizować swojego HTPC i przygotować go do filmów 3D 1080p SBS MKV w najlepszej jakości,

na ten moment wygląda to tak ;

PROCESOR INTEL CELERON DUAL CORE G550 2x 2.6GHz

MSI H61I-E35 (B3) INTEL H61 LGA 1155 (VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) MINI-ITX

GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Obudowa CM elite 120 + dysk samsung 1 TB

Chce zmienić tylko procesor na i3 jaki polecacie ?

energooszczędny, wydajny, w niskiej cenie.

komputer tylko i wyłącznie wykorzystywany będzie do ; 95% - filmy 2d, 3d SBS, 5% internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędny - wydajny - w niskiej cenie ... te trzy słowa wzajemnie się wykluczają :)

Ja używałem I3-2100T ... był energooszczędny (35W) ale nie tani i niezbyt wydajny.

Pamiętaj zresztą, że do odtwarzania filmów 3D SBS procesor nie musi być specjalnie wydajny.

Tak naprawdę to każdy współczesny Pentium serii G czy D da radę.

Pytanie a co jest nie tak z twoim obecnym procesorem? Przecież powinien sobie radzić bez problemu ...

Chyba że chcesz stosować różnego rodzaju filtry "poprawiające" jakość (np. MadAVR) wtedy potrzebujesz bardzo wydajnej jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakąś kartę graficzną z wyjsciem hdmi 1.4 ?

Karta do filmów 3D BD ISO

Prośba o dwie wersje ;

1 budżet do 150 zł

2 budżet do 250 zł

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 budżet do 150 zł

HD 6450

2 budżet do 250 zł

R7 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czołem wszystkim,

Po namyśle i zakupie projektora 3D DLP będą musiał zmodyfikować swojego HTPC.

na ten moment specyfikacja ;

Obudowa : CoolerMaster elite 120

Płyta Główna ; H61I-E35 (B3) Intel H61 LGA 1155 (VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) Mini-ITX

Pamieć RAM ; DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Procesor ; Celeron G550 2,60 GHZ

Zasilacz ; firmowy 300W (na ten momen nie pamietam firmy)

Dyski twarde ; 2x 1000GB SAMSUNG

Co chce osiągnąć po modernizacji ;

Odtwarzać filmy 3D bez żadnych zacięć - 3D MKV , 3D Full SBS i OU, 3D ISO, pełne blu ray 3D

Napewno będzie konieczna wymiana procesora pytanie na jaki ?

Czy będe musiał dokupić jakąś kartę graficzną z hdmi 1.4a ? (najlepiej aby przesyłała obraz i dźwięk)

HTPC będzie podłączony do ampli ONKYO TX 609, ampli do BENQ w1070

Budżet jaki przewiduje na modernizację ? jak najtaniej (wiadomo mało prądożerne żeby było), ale żeby w 100% te filmy 3D jak wyżej śmigały.

Pozdrawiam !

Edytowane przez cUbOnZU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie możliwości: droższa to wymiana proca na i3, a tańsza to pozostajesz na tym celeronie i dokupujesz grafikę z obsługą bd 3d (np. te które wcześniej podawałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy płyta główna Asrock AD2550-ITX z prockiem intel 4x1,86 i 2 GB ram będzie w porządku pod mkv 1080p z DTS/DD ( bez 3d i bez dzwięku HD ) i internet, youtube.

Czy jest możliwość założenia zewnętrznego zasilacza ?

Chciałem ten komp złożyć i zaadoptować w obudowie po starym sprzęcie DVD lub podobnym - w jak najmniejszej obudowie, żeby postawić pod telewizorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie możliwości: droższa to wymiana proca na i3, a tańsza to pozostajesz na tym celeronie i dokupujesz grafikę z obsługą bd 3d (np. te które wcześniej podawałem).

a co byś polecał do zbudowania htpc do odtwarzania BD/BD 3D z wykorzystaniem madVR (z włączonymi opcjami poprawy - tymi bardziej zaawansowanymi)?

jaki proc i jaka karta graficzna (najchętniej nvidia bo ma support 4k 60hz) jako minimum jest potrzebna?

a może sam procek z integrą typu hd4600 starczy?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napomknąłeś o 4K to doprecyzuj co ten htpc ma robić ? :)

Dobrze rozumiem, że docelowo będzie podłączony do wyświetlacza 4K i w grę będzie wchodzić skalowanie 1080p do 4K przez madVR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączony będzie do 40 cali lcd 4k i plazmy - ale na funcji 4k zależy mi głównie do pracy z pulpitem - filmów 4k nie planuję oglądać (bo w sumie takich nie ma) choć pewnie skoro pulpit byłby 4k pewnie madVR też skalowałbym do 4k - jakby dał radę na karcie graficznej do 1000zł to byłaby to dla mnie opcja ale nie chcę temu podporządkowywać zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej tabelki niezawodnego renethx.

Dla wyświetlacza 1920x1080

c49fc27d_madVRFHD.png

Dla wyświetlacza 3840x2160

8bd10240_madVR4KUHD.png

i który poziom jakości jakim ustawieniom w madVR odpowiada:

900x900px-LL-03dd882c_madVRLevels.png

Nową opcją w madVR image doubling na razie nie zawracam Ci głowy bo do niej trzebaby się zaopatrzyć w jakiegoś potwora dla wyświetlacza 4K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oznacza Film i Video? czym się różnią?

może podałbyś link do tej strony źródłowej na której są te tabelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie jeżeli kręcimy się tylko wokół BD to video to jest głównie przyroda/koncerty (zapisane w postaci 1080i50 i 1080i60), a film to cała reszta.

Dokładnego linka źródłowego ci nie podam bo już nie pamiętam, one są z avsforum najpewniej gdzieś stąd lub stąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś złożyłem w Brutus Q30. Całkowicie pasywny. Pobór prądu 15-20W. Jak na niecałe 600 zł (zasilacz, ramy i dysk miałem po starym laptopie) to jestem mega zadowolony. Całość obsługuje za pomocą Unified Remote na Note 3 i Tab S 8.4

Siedzi tam ASRock Q1900DC-ITX, do tego WD RED 3TB na dane i dysk 2,5" Hitachi 7200 obrotów 320GB na system. Ten drugi musi wylecieć bo jest głośny. Zamiast niego będzie mój SSD z PC Plextor M5S 128GB, ale to dopiero jak się ceny uspokoją i za 499 zł kupie sobie Plextora M6S 256GB :D Całość zasilana jest laptopowym zasilaczem Delta. Nie ma żadnego wentylatora i w Idle na CPU nigdy 60C nie było. Praktycznie cały czas jest w okolicach 50C, ale jak włączymy jakiś program testujący to temperatura podskakuje w kilka minut do 70C. Trzeba jednak zauważyć, że nigdy podczas normalnej pracy nie osiągnie takiej temperatury, bo służy tylko do torrentów i filmów. Gdzie obciążenie CPU przy filmie 1080p z bitrate 29.9 Mbps i dźwiękiem DTS-HD MA 4063 Kbps nie przekracza 15% procent :) Może na lato zamontuje jakiś wentylator 12cm ~500 obrotów, ale wszystko zależy od tego jak się będzie grzał.
Dla mnie priorytetem było uzyskanie DTS HD MA na amplintunerze:
20150213_155641.jpg
Kilka zdjęć Brutus Q30 na swoim miejscu. Według mnie prezentuje się bardzo dobrze i idealnie komponuje z resztą sprzętu.
20150213_164348.jpg
20150213_164430.jpg
Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa cały czas. Nie wyłączam go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie jest kilka opcji włączania. Wake On Lan, przez klawiaturę, myszkę i coś tam jeszcze (przy dysku SSD start trwa kilka sekund), ale nie próbowałem bo jest mi to zbędne.

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...