Skocz do zawartości
rakso

Sprzęt pod HTPC (mini-itx)

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś testy 4k ?

Ja mam g2020 + radeon hd7750

Mogę zrobić kilka prób na HEVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przepraszam że się podpinam po temat ale nie chce zakładać nowego wątku mam dwa pytania dotyczące płyty głównej.

QC5000-ITX/PH
  1. AMD FT3 Kabini A4-5000 Quad-Core APU
  2. Solid Capacitor design
  3. Supports DDR3 1600
  4. 1 PCIe 2.0 x16, 1 mini-PCIe
  5. Graphics Output Options : D-Sub, DVI-D, HDMI, DisplayPort
  6. Integrated AMD Radeon™ HD 8330 Graphics, DX11.1, PS5.0
  7. 6 x USB 3.0 (2 Front, 4 Rear), 6 x USB 2.0 (4 Front, 2 Rear), 4 x SATA3,1 x COM Port Header
  8. Realtek Gigabit LAN
  9. 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)
  10. Supports ASRock Full Spike Protection, A-Tuning, XFast LAN, XFast RAM, USB Key

Pierwsze czy jest wydajniejsza z praktycznego punktu widzenia od Asrock E350m1 bo nie mogę znaleźć recenzji oraz czy naprawdę poradzi sobie z odtwarzaniemw 4K?

Drugie czy znacie może jakieś alternatywne rozwiązanie teraz mam własnie Asrock E350m1 i trochę mnie denerwuje wentylator podczas słuchania muzyki dlatego chciałbym przejść na pasywne chłodzenie no i oczywiście nie miałbym nic przeciwko większej wydajności stąd pytanie pierwsze pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na nowości w niższym procesie technologicznym 14/16 nm FinFET.

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 60Hz dla 4K nie ma sensu niczego kupować. To o co kolega pyta jest realnie wydajniejsze od starszych rozwiazan ale to i tak grał jeśli ktoś ma TV 4K z nowymi złączami obsługującymi 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedzi co do technologi 14/16 nm to już są płyty główne pasywne z procesorem Intel® Quad-Core Pentium® Processor N3700 niestety nie wiem co z wydajnością no i wszystkie są z SO-DIMM czyli musiałbym kupić dodatkowe kości co podniesie koszty unowocześnienia sprzętu. Przejrzałem oferty różnych firm i naprawdę ciężko coś dobrać pod siebie mam obudowę która ma 70 mm wysokości (Tendraw H116) więc nawet dokupienie chłodzenia pasywnego nisko profilowego stanowi wyzwanie gdyby ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe propozycje to jestem otwarty na propozycje jedyne ograniczenie to zasilanie mam pico i nie wcisnę nic innego. A co do 4K 60Hz czy jakakolwiek zintegrowana grafika to obsłuży ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę złożyć całkowicie bezgłośny HTPC. Płyta główna musi posiadać zasilanie DC oraz slot na zewn. kartę graficzną. Posiadam ampli z HDMI 1.3 a chcę odtwarzać 3D wraz z HD Audio, także jedna karta będzie od obrazu (posiadam pasywny HD 6450) a druga od dźwięku. Mój typ na dziś: procesor Athlon 5350 z pasywnym chłodzeniem Arctic Cooling Alpine M1, płyta główna AsRock AM1H-ITX. Czy jest jakaś alternatywa od Intela? Wyczytałem, że N3150 i N3700 nie obsługują bitstream HD Audio. Czekam na Wasze propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam N3150 i rzeczywiście w tej chwili nie obsługuje DTS HD MA i TrueHD. Z DTS i DD radzi sobie bezproblemowo.

Od siebie polecam starszy model Q1900DC-ITX. Mam taki właśnie w HTCP i przesyła do amplitunera dźwięk HD :) Nie potrzebujesz też zewnętrznej karty graficznej. Działa np. podłączenie amplitunera za pomocą DVI-HDMI (łącznie z DTS HD MA i TrueHD), a za pomocą HDMI - HDMI podłączony projektor. Sprawdzone osobiście.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Rozumiem, że w/w urządzenie wypuszcza dźwięk hd na windowsie? U mnie niestety Twoje rozwiązanie z kablami nie działa, ponieważ system zawsze ustawia głośniki tv jako domyślne urządzenie (u Ciebie jest to projektor, który zapewne nie posiada głośników). Posiadam obecnie procesor i5 3570k, który ma na pokładzie grafikę HD 4000. W porównaniu do radeona HD 6450, intel wyświetla wyprane kolory. Możliwe, że nowsze generacje intelowskich integr mają to poprawione. Rozważe Q1900DC-ITX bo cenowo wychodzi podobnie co mój zestaw. Ciekaw jestem czy ta płyta obsługuje zewn. grafike z zasilaniem DC? Czekam na inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w Windows. Z TV też tak chyba działało. Ciężko będzie z inną propozycją. Nie wiem jak teraz, ale jak kupiłem Q1900DC-ITX to zrobiłem rozeznanie i nie było nic ciekawszego. Jeżeli zrezygnujesz z DC wbudowanego w płytę to jak najbardziej. Ewentualnie rozważ zasilacze Pico. Są dostępne całkiem potężne modele, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego artykułu: http://www.jdhodges.com/blog/asrock-am1h-itx-discrete-video-dc-power/ na "mojej" płycie udało się odpalić NVIDIA 750 GTX, która jest o wiele bardziej wydajniejsza i prądożerna od mojej popierdółki. Nie chcę inwestować w pico, ponieważ posiadam zasilacz do takich płyt. Nie chciałbym, żeby po złożeniu komputerka coś na nim nie chodziło. Twój zestaw jest atrakcyjny ze względu, że ma wszystko od razu na pokładzie. Athlon jest jednak wydajniejszy od tego Celerona. Znalazłem jeszcze Celerony i Pentiumy (Haswell) z tdp 35 ale koszt zestawu idzie znacznie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zbudowałem w końcu swojego HTPC :) . Athlon 5350, AsRock AM1H-ITX, Arctic Alpine M1 passive. Dodatkowo pasywny Radeon HD 6450 (pisałem wcześniej dlaczego). Wszystko zamknięte w Antec Fusion Black i zasilane laptopowym "brickiem". System Win 10 oraz KODI.

Na pokładzie nie ma żadnego wentylatorka. W pokoju panuje zupełna cisza. Zestaw odtwarza blu ray 3d z dźwiękiem HD. Pomimo braku chłodzenia procesor nie przekracza 60 st. C. Z minusów: nie mogłem znaleźć opcji "format pikseli" dla zintegrowanej grafiki, także podejrzewam że nie obsługuje ona pełnego zakresu RGB (na szczęście działa zewn. karta). jest możliwość podpięcia tylko 2 dysków twardych na zasilaniu 19V. Miałem również problem z zasilaniem wyświetlacza obudowy. Trzeba było "ukraść prąd" z pinów USB płyty głównej.

Jestem bardzo zadowolony z mojego zestawu. Chętnie odpowiem jakby ktoś miał jakieś pytania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... Chętnie odpowiem jakby ktoś miał jakieś pytania.

Jaki jest max pobór prądu Twojego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanie uspienia 3W, spoczynku ok 14W, a przy ogladaniu 3d bluray max 25W. Podejrzewam ze byloby kilka wat mniej bez zewn. grafiki. Nie sprawdzalem zadnych gier ani wymagajacych aplikacji poniewaz wykorzystywany jest tylko do filmow i muzy.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów próbował już poskładać taki komputer, który udźwignąłby filmy w jakości 4k60hz, obsłużyłby kodeki x265 HEVC i VP9 oraz dźwięk DTS HD Dolby True HD ewentualnie najnowsze Atmos i DTS x? Dobrze by było by mieć hdmi 2.0 lub może przejściówkę z dp na hdmi 2.0, która pociągnie taki obraz wraz z dźwiekiem?

A może jest jakiś sprzęt gotowy to uzyskać?
Z uwagą czytam nowe wpisy i posiadacze różnych wynalazków na androidzie jakoś nie pieją z zachwytu.
Niby ogarnia to HI Media q10 i q5 pro ale może jest jakiś patent, żeby jeszcze uzyskać fukcjonalność pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania typu NUC i pochodne oparte o procesory Kaby Lake ze sprzętowymi dekoderami HEVC i VP9.

http://asrock.com/nettop/Intel/Beebox-S Series (Kaby Lake)/index.pl.asp

Powoli wchodzą do sklepów. Wersja z i3-7100 to wydatek około 1400 zł + do tego ram i dysk SSD + magazyn wedle uznania.

http://cenowarka.pl/asrock-beebox-s-7100u-b-bb-czarny-90bxg3001-a10ga0p-a1532591.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radier napisał:

Rozwiązania typu NUC i pochodne oparte o procesory Kaby Lake ze sprzętowymi dekoderami HEVC i VP9.

http://asrock.com/nettop/Intel/Beebox-S Series (Kaby Lake)/index.pl.asp

Powoli wchodzą do sklepów. Wersja z i3-7100 to wydatek około 1400 zł + do tego ram i dysk SSD + magazyn wedle uznania.

http://cenowarka.pl/asrock-beebox-s-7100u-b-bb-czarny-90bxg3001-a10ga0p-a1532591.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Ciekawe jak to się będzie miało w praktyce. Cena wraz z dyskiem i ramem może dojść do 2000zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nowoczesnego, energooszczędnego i funkcjonalnego PC'ta to całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...