Skocz do zawartości
method

Porzadne DVD czy moze Blu-ray - co teraz sie bardziej oplaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo mówić. Racja jest po obu stronach :) No bo trudno nie zgodzić się, ze treść filmu, gra aktorów itd itp ma kluczowe znaczenie i mając wolny czas i do wyboru tylko dwie pozycje: super dobry film na DVD i kiepski film w HD lepiej jest obejrzeć ten pierwszy. Z kolei jeżeli ktoś kto mówi, ze nie ma różnicy między jakością HD a DVD i że cytując: "jeśli masz zobaczyć jakiś szczegół to go tak zbliżą, że i w SD będzie widoczny" ma być tożsame z odczuciami oglądania filmu HD to ja mam wrażenie, ze ten ktoś po prostu nie miał okazji porównywać i plecie coś co zasłyszał. No bo szczerze mówiąc różnica między HD a SD to jest taka, jakbyś miał wadę wzroku -2 dioptrie i łaził w okularach lub bez okularów. Jak jest wygodniej i bardziej komfortowo? Chodzi prezde wszystkim o komfort. Każdy kto jakiś czas oglądał cokolwiek w HD wie, jaka przepaść jest między HD a SD i ciężko jest po takiej projekcji włączyć coś w gorszej jakości. Uwierz kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podsumował tak - jeśli obraz oglądamy na względnie małym TV, powiedzmy do 40'' to DVD powinno spokojnie wystarczyć. Do projektora tylko Blu-ray.

PS: Oczywiście komputer załatwi obie potrzeby, no ale jak ktoś chce mieć stacjonarny player...

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli obraz oglądamy na względnie małym TV, powiedzmy do 40'' to DVD powinno spokojnie wystarczyć

Jeśli zmniejszysz TV do 32" to się zgodzę (oglądany z nie bliżej niż 2 m).

Jeśli obstajesz przy 40" to pod warunkiem, że oglądasz go z odległości > 5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zmniejszysz TV do 32" to się zgodzę (oglądany z nie bliżej niż 2 m).

Jeśli obstajesz przy 40" to pod warunkiem, że oglądasz go z odległości > 5 m.

Tutaj ciezko wyznaczyc jakies granice. Jednemu bedzie sie podobac nawet na 50", mi nie podoba sie na 37" z 3m. Oczywisce nie mowei, ze nie da sie ogladac. Oczywiscie da sie, ale nie mozna tu mowic o delektowaniu sie obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zmniejszysz TV do 32" to się zgodzę (oglądany z nie bliżej niż 2 m).

Jeśli obstajesz przy 40" to pod warunkiem, że oglądasz go z odległości > 5 m.

Tak, wiadomo - odległości od TV ma znaczenie, ale podane przez Ciebie liczby nie mają sensu :rolleyes:

Zauważ, że jeśli 32'' z odległości 2m, to dla 40'' musiałbyś oglądać z odległości < 2,5m. Nie wiem więc skąd nagle Ci wyszło te 5m? :)

PS: Myślę że średnio rzecz biorąc ludzie siedzą od TV w odległości 3-4m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiadomo - odległości od TV ma znaczenie, ale podane przez Ciebie liczby nie mają sensu :rolleyes:

Zauważ, że jeśli 32'' z odległości 2m, to dla 40'' musiałbyś oglądać z odległości < 2,5m. Nie wiem więc skąd nagle Ci wyszło te 5m? :)

PS: Myślę że średnio rzecz biorąc ludzie siedzą od TV w odległości 3-4m.

To 5 metrów to tak walnąłem :) Faktycznie z tw.Talles'a wychodzi niby 2.6m dla 42'

Zresztą co by tu nie gadać. Ja oglądam swój 42" z 2.5-3m i różnica między SD i HD jest ogromna. Ale zaciera się właśnie przy 5 m. Więc stąd to 5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o opowiedzianą historię, dialogi, a nie kształt zmarszczki głównego bohatera (Jak zmarszczki będą ważne to je odpowiednio pokażą :rolleyes:)

Zgadza sie, zwykli zjadacze chleba "ogladaja" film zazwyczaj na glosnikach TV (czesto mono) podczas obiadu, albo inncyh "czynnosci domowych" chlonac fabule poprzez relacje lektora. No da sie i tak. Tylko film to nie tylko fabula. Zobacz w ilu kategoriach rozdawane sa oskary. Jest dzwiek, muzyka, efekty, ZDJECIA itd. Zeby to decenic trzeba do ogladania filmu odpowiednio sie przygotowac. HD pomaga tworcy pokazac widzom swoje dzielo tak, aby mozna bylo docenic ta olbrzymia praca potrzebna na stworzenie filmu.

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To 5 metrów to tak walnąłem :rolleyes: Faktycznie z tw.Talles'a wychodzi niby 2.6m dla 42'

Zresztą co by tu nie gadać. Ja oglądam swój 42" z 2.5-3m i różnica między SD i HD jest ogromna. Ale zaciera się właśnie przy 5 m. Więc stąd to 5 m.

Tylko przez SD prawdopodobnie rozumiesz kanały z platform cyfrowych - z odróżnieniem DVD dwuwarstwowego od HD już byś miał problem prawdopodobnie z 4m. A w pełni docenisz 1080p prawdopowobnie z ok 1,5-2m.... Mało kto tak blisko TV siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko przez SD prawdopodobnie rozumiesz kanały z platform cyfrowych - z odróżnieniem DVD dwuwarstwowego od HD już byś miał problem prawdopodobnie z 4m. A w pełni docenisz 1080p prawdopowobnie z ok 1,5-2m.... Mało kto tak blisko TV siedzi.

Bez przesady. Specjalnie kiedyś porównywałem film z porządnego, dwuwarstwowego (nie gazetowego) wydania DVD i rip BR (ściągnięty z internetu: 1080p, 12GB).

Nawet moje żona widziała różnicę w odległości 2.5m-3m (czyli w takiej jakiej oglądamy normalnie TV).

Przy kiepskich programach z satelity (typu TVP1/2) różnicę widzę nawet z odległości 6m.

Fakt (odpukać) mam niezły wzrok.

Oglądać 42" z 1.5m? To już chyba lekka przesada :rolleyes: Jak dla mnie właśnie te 2.5 m to optimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z 2,5-3 to ja się zgodzę że widzieliście różnicę :rolleyes:

Chociaż spróbuj jeszcze z 3m odróżnić 720p od 1080p, może być problem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż spróbuj jeszcze z 3m odróżnić 720p od 1080p, może być problem ;-)

Tu masz rację. Ale różnica między SD (czyli dobrego DVD) a 720p .... z 2.5m też jest możliwa :rolleyes:

Warunek to 720p też musi być dobre. A więc minimum 8GB objętości pliku na film 90-100 minutowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 - 3 metrów to my oglądamy 50", nie powiem że przy gorszym sygnale np. ze słabego DVD lub analoga nie widać różnicy bo widać ale z doświadczenia widzę że ta odległość jest zupełnie wystarczająca i z dalszej odległości jakoś nawet nie widzimy potrzeby oglądać.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku telewizorów 42 calowych to takie optimum to jest 1,6m, może dziwić, ale takie są fakty, jeśli człowiek chce się cieszyć szczegółowością to trzeba siedzieć najzwyczajniej w świecie blisko. Co do porównywania ripów do pełnego Blu raya, to jednak trochę brakuje, jeśli masz możliwość to przeczytaj co zostało obcięte...

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie, zwykli zjadacze chleba "ogladaja" film zazwyczaj na glosnikach TV (czesto mono) podczas obiadu, albo inncyh "czynnosci domowych" chlonac fabule poprzez relacje lektora. No da sie i tak. Tylko film to nie tylko fabula. Zobacz w ilu kategoriach rozdawane sa oskary. Jest dzwiek, muzyka, efekty, ZDJECIA itd. Zeby to decenic trzeba do ogladania filmu odpowiednio sie przygotowac. HD pomaga tworcy pokazac widzom swoje dzielo tak, aby mozna bylo docenic ta olbrzymia praca potrzebna na stworzenie filmu.

Też racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...