Skocz do zawartości
method

Porzadne DVD czy moze Blu-ray - co teraz sie bardziej oplaca?

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

ostatnio myslalem o zakupie odtwarzacza Blue Ray ale po przeczytaniu kilku testow zaczalem watpic czy aby na pewno to jest dobry kierunek ...

a to nie ma divxow a to mp3 odtwarzane tylko z plyt CD (!ZGROZA!) no i na dodatek dostepnosc i cena plyt z filmami BR w naszym kraju ...

tak wiec mialem juz dwoch faworytow a w zasadzie jednego Panasonic DMP-BD 55 ale niestety on tez "lyka" mp3 tylko na CD :(

no i zaczalem sie zastanawiac czy nie lepiej kupic porzadne DVD - koniecznie z upscalingiem do 1080.

ale tu sie pojawia kolejny problem ... czyli co wybrac ;)

dla mnie wazne aby DVD mialo upscaling do 1080, odtwarzalo divixy i mp3 oczywiscie z plyt DVD...

a co do dzwieku to wlasnie... hmmm czym sie kierowac w tym przypadku bo mi w sumie to nawet i 5.1 by starczylo ;)

zastanawiam sie jeszcze nad portem LAN i USB chociaz nie jestem przekonany czy to jest przydatne ?!?;)

mozecie cos polecic z autopsji - cena do ok 800 PLN mysle ?!?

no i jezeli "inny" dzwiek to dlaczego i jaki?;)

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze blu ray. A do mp3 jakąś mantę za 150zł.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ze blu ray. A do mp3 jakąś mantę za 150zł.

problem w tym ze nie za bardzo mam tyle miejsca zeby kupowac oddzielne urzadzenie do mp3 ;)

BTW to co mi da tak naprawde odtwarzacz BR - jak pisalem plyty w ciul drogie w PL (a regionalizacja nadal istnieje) :(

zaczynam sie zastanawiac powaznie (a bylem juz zdecydowany na zakupBR) czy jest sens... kupowac odtwarzacz BR po to zeby miec kilka plyty w swoich zbiorach ?!? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kup ps3? i mp3 i sieć i blu ray i dvd i divxy... i dysk twardy... no i grać można;) a wkrótce i trójwymiarowo ma być ponoć:D Ja mam dobre DVD i xboxa i tak mi brakuje czegoś jak ps3 które by pociągło wszystkie formaty w HD i bbly rey. bez koniecznosci konwersji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jesli lubisz grac to ps3, ale nie licz na ceny gier mniejsze od cen płyt blu ray w PL :D

Dla mnie odpowiedz jest prosta, stara technologia odchodzi, nowa przychodzi, nie ma sensu się pchać w prehistorie.

A jeśli pytasz sie co jest bardziej opłacalne, to zależy. Czy chodzi Ci co potem będzie łatwiej sprzedac? To raczej wiadomo. Za jakis czas nikt co dvd nie kupi :) Miałem to z magnetowidem. Dałem 1000zł, sprzedałem za 250 a i tak miałem farta bo jakbym poczekał ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły i teraz najtańsze odtwarzacze BD są w cenie przyzwoitych/dobrych odtwarzaczy DVD, natomiast PS3 nie tanieje i jest już 3 razy droższe od choćby Samsunga BD-P1500/Samsunga BD-P1400/Sharpa BD-HP20 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć komputer (który pewnie masz, skoro piszesz na forum) do TV - stacjonarne DVD wysiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś jeszcze nie ma DVD? (i siedzi w necie, i np. na tym forum? ) Nieźle :) Ja już w życiu chyba 4x dostałem gratis (ERA, Bank itp ; p) . Są ludzie którym to oczywiście nie jest potrzebne do życia ale raczej się tym po prostu nie interesują a tutaj widzę pytanie nawet o BD ; p

Skoro każdy BD to DVD to po co kupować DVD? Ale jeżeli BD to problem to Manta i z głowy ; ) 100 parę zł.

Moim zdaniem temat jest oczywisty i chyba jasnym jest , że nikt tutaj nie powie na tym forum: kup DVD bo BD jest be :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z jednym sie musisz zgodzic Gmeru- znacznie latwiej kupić dobrze brzmiące DVD niż dobrze brzmiacego bluray'a :rolleyes:

Kiedys sprzet był po prostu lepszy. Nie chce w tej chwili nikomu mieszac w glowie bo oczywistym jest ze bluray to jutro a dvd to wczoraj

Na miejscu kolego celowałbym w cos optymalnego - np sony s300

w tej chwili dają prawie darmo a do tego ma swietny tor audio na BurrBrown'ach, w miare dobrze zagra z dvd, muzę tez da sie posłuchac a do tego obejrzy sie zdjecia i filmy avchd no i bluray

Mozna oczywiscie celowac wyzej ale trzeba na prawdę duzo dopłacic by mieć wyrażnie lepszy srzet do codziennego uzytku

Poza tym - na S300 sie wiele nie straci - na poczatek jest to znakomity i uniwersalny sprzet w wybornej cenie. Na Allegro widzialem po 500... śmiech

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony s300 w RTV EURO AGD (Kalisz) kosztuje 599zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tutaj nie ma nad czym myśleć :rolleyes: tylko brać BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu to ostatnio sam stałem przed podobnym wyborem bo nie posiadałem ani stacjonarnego odtwarzacza DVD, ani odtwarzacza CD, za media center służył mi komputer podłączony do TV :rolleyes: Ale po zakupie popcorna, ampli, zestawu kolumn przyszedł czas na odtwarzacz. Z jednej strony racja, cena płyt BD jest wysoka więc można przypuszczać, że wykorzystanie tej ekstra wartości playera BD wobec DVD będzie małe. Z drugiej jednak strony doszedłem do wniosku, że nie warto w tej chwili kupować technologii, której w zasadzie obserwujemy powolny zmierzch czyli DVD. Ja uznałem, że warto dopłacić te 500 i zakupić player BD, który daje mi to wszystko co dawałby DVD plus jestem otwarty na nowe formaty jak BD. Co prawda ten BD nie odtworzy divx, xvid czy mp3, ale w moim przypadku taką funkcję spełnia popcorn więc to nie problem. Ponadto od czasu kiedy filmy HD są coraz powszechniejsze: mówię zarówno o wydaniach BD jak i ripach 720p czy 1080p to praktycznie nie oglądam nic poniżej 720p, po prostu ta starsza jakość już mi nie odpowiada. A niestety budżetowe DVD nie zapewniają wsparcia np mkv więc kupowanie takiej np vivy czy bellwooda kompletnie dla mnie mijało się z celem. Z kolei kupować markowe DVD za 500 czy więcej nie ma sensu jeśli za 600-650 można mieć BD playera, który jakością z pewnością nie jest dużo gorszy od tych zarąbiście drogich klocków. A funkcjonalność jest trochę poza dyskusją bo to wybiera się wedle potrzeb i jeśli np ktoś nie wykorzysta wyjść analogowych dźwięku 7.1 bo puszcza po optyku, koaksjalu czy HDMI to po kiego grzyba ma do nich dopłacać.

Odnośnie pytania czy jeśli już blu-ray to zwykły playerek czy może PS3 odpowiedź jest w sumie podobna. Zgadzam się absolutnie z opiniami że PS3 oferuje dużo więcej. Z drugiej strony kosztuje co najmniej 2 razy więcej i jeśli ktoś w ogóle nie gra lub gra sporadycznie to bez sensu jest dopłacać tyle kasy, żeby mieć. Płacić warto za to co się wykorzysta, a nie żeby chwalić się, że mam sprzęt który umie nawet ogródek pielić. A że nie mam ogródka, cóż ...

Jeszcze jedno mi się nasuwa na myśl. Zwykle przy kupnie sprzętu zastanawiamy się, czy warto już teraz. Czy może kupić ten tani DVD, poczekać i za pół roku czy rok kupić dużo taniej BD player. Moje zdanie jest takie, że jeśli cena jest rozsądna (mam tu na myśli wartość realną możliwości sprzętu do ceny) to jednak warto dopłacić i cieszyć się już teraz. Za rok kiedy już stanieje może być tak (i zwykle tak jest), że wejdzie coś lepszego i wtedy już się nie patrzy tak łakomie na ten przeceniony klocek, ale już na nowszy i tak można do śmierci :) Z kolei kupowanie czegoś co kosztuje mega dużo, tylko dlatego że to nowość dobrej firmy również mija się z celem, no chyba że ktoś ma kupe kasy i nie szkoda mu wydać dużo więcej, żeby mieć coś wcześniej niż pozostali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na PS3. Załatwiłem tym sposobem 2 w jednym - konsola dla syna i BR dla mnie ;-).

Już rok mija i odpukać bez problemu i z zadowoleniem.

Dla mnie w konsoli oprócz BR istotne znaczenie ma możliwość rzucenia okiem w internet bez ruszania się z kanapy i zbędnych kabli (WIFI w PS3), oglądanie zdjęć (błyskawiczna przeglądarka z licznymi możliwościami - już nie oglądam zdjęć na PC), filmiki z YouTube też nieźle śmigają online. No i zagrać też można ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kup ps3? i mp3 i sieć i blu ray i dvd i divxy... i dysk twardy... no i grać można;)

eeee mam dobrego PCta do gier wiec do tego to mi ps3 jest zbedne ;)

Najlepiej podłączyć komputer (który pewnie masz, skoro piszesz na forum) do TV - stacjonarne DVD wysiadają.

eee mam dosc biegania z piecem i kablami pomiedzy pokojami :)

Na miejscu kolego celowałbym w cos optymalnego - np sony s300

a to nie lepiej juz S350? to chyba nowszy model jest i ma port USB z tyly AFAIR - pytanie tylko jakiej wielkosci peny czyta i czy mozna z nich odtwarzac mp3 na S350 ?!? ;)

Odnośnie tematu to ostatnio sam stałem przed podobnym wyborem bo nie posiadałem ani stacjonarnego odtwarzacza DVD, ani odtwarzacza CD, za media center służył mi komputer podłączony do TV smile.gif Ale po zakupie popcorna, ampli, zestawu kolumn przyszedł czas na odtwarzacz. Z jednej strony racja, cena płyt BD jest wysoka więc można przypuszczać, że wykorzystanie tej ekstra wartości playera BD wobec DVD będzie małe. Z drugiej jednak strony doszedłem do wniosku, że nie warto w tej chwili kupować technologii, której w zasadzie obserwujemy powolny zmierzch czyli DVD

no w Twoim przypadku jak miales popcorna to rozumiem... IMO jezeli nie mam czegos w tym stylu to jest bez sensu robic kombinacjie i dokupowac takie urzadzenie ;)

moze i DVD powoli bedzie odchodzic do lamusa ale jeszcze dlugo np filmy snowboardowe beda wychodzic na DVD podejrzewam ;)

Edytowane przez method

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee mam dosc biegania z piecem i kablami pomiedzy pokojami

Kwestia długości kabli :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie lepiej juz S350? to chyba nowszy model jest i ma port USB z tyly AFAIR - pytanie tylko jakiej wielkosci peny czyta i czy mozna z nich odtwarzac mp3 na S350 ?!?

nie- nie lepiej.

1) jednak droższy

2) audio 2.0 tylko i do tego do dooopy. Audio 5.1 z s300 pożera s350 i s550 razem wzięte

3) wykonanie - co tu duzo gadac- s300 to nie jest plastikowa zabawka - jedyny minus s300 to to ze nie moze robic za transport dla gestych formatów. Przedmiotem dyskusji nie jest dobor najlepszego odtwarzacza tylko OPTYMALNEGO tzn takiego na ktorym sie da odczytac mozliwie duzo

4) a wiesz po co jest w s350 USB ? najpierw poczytaj.... Na pewno nie sluzy to do tego o czym myslisz :)

5) s300 jednak łyka MP3

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to PS3 radzi sobie z Divixem, ale fakt jeszcze parę miesięcy temu różnica między odtwarzaczem BD, a konsolą była bardzo niewielka jak masz dobrego kompa to fakt lepiej zdecydować się na bardziej konwencjonalne rozwiązanie. Ciekawie wygląda S350 kumpel kupił i jak do tej pory jest bardzo zadowolony. A jeśli chodzi o DvD i BD jak dla mnie nie ma sensu iść w przestarzały format ceny filmów blu ray systematycznie spadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił DVD Philipsa z USB za 140zł.

Blu-Ray to wielka pomyłka. W oglądaniu filmów wcale nie chodzi o przyglądanie się szczegółom. HD to wielka ściema, a HD z satelity, np z n jest gorsze od dobrego wydania DVD. Coraz więcej ludzi ogląda filmy online ze stron www i to jest

Zobaczcie w którą stronę poszło odtwarzanie dźwięku. mp3 99% ludzi w zupełności wystarcza, a pamiętam jak w 97 roku prawie wszyscy odrzucali możliwość słuchani mp3.

HD jest tylko towarem marketingowym. Platformy się licytują ile to mają kanałów HD. Niech lepiej napiszą ile puszczają filmów 16:9, albo z dźwiękiem 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogolnym jęciu wcale sie nie dziwie takiej postawie..

szczegolnie wziawszy pod uwage dostepnosc filmow, oferte..i cenę /w sklepie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ogolnym jęciu wcale sie nie dziwie takiej postawie..

szczegolnie wziawszy pod uwage dostepnosc filmow, oferte..i cenę /w sklepie/

No właśnie ! Nie chodzi o cenę odtwarzaczy BD - te są już naprawdę w rozsądnych cenach ale o ofertę oraz cenę filmów szczególnie w PL , nawet w "zachodnich" sklepach interesowało by mnie < 10 pozycji ( które nie ukazały się na HD DVD ). Jeszcze w 2003 roku mało który player DVD posiadał możliwość odtwarzania Divx'ów a dzisiaj...Myślę , że podobnie będzie z MKV to tylko kwestia czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ! Nie chodzi o cenę odtwarzaczy BD - te są już naprawdę w rozsądnych cenach ale o ofertę oraz cenę filmów szczególnie w PL , nawet w "zachodnich" sklepach interesowało by mnie < 10 pozycji ( które nie ukazały się na HD DVD ). Jeszcze w 2003 roku mało który player DVD posiadał możliwość odtwarzania Divx'ów a dzisiaj...Myślę , że podobnie będzie z MKV to tylko kwestia czasu .

Z tymi cenami na zachodzie to nie przesadzajmy, za 50 PLN można mieć film na BD. A przez ile lat oryginalne płyty DVD kosztowały w Polsce 50 lub więcej?? Więc ta cena jest już rozsądna, oczywiście w Polsce 100 PLN i więcej to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że dzisiaj mamy dwa trendy. Małe pliki z sensowną jakościa, parametrami lepszą od VHS, co w efekcie wygląda lepiej niż niektóre filmy np. w TVP1. Druga tendencja to kierunek jakości i gigabajty danych, czyli HD.

Mając wybór czy oglądac najnowszego Bonda

-na DVD 5.1 projektor przez component,

-czy ten sam projektor, ale stereo (bo tylko takie wyjście mam w kompie), za to obraz HD, plik 8GB ściagnięty z internetu

wybrałem DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybrałem DVD

W takim razie spytam .... projektor jest HD podłączony przed HDMI?

Jeśli nie: to rozumiem twój wybór w pełni :)

Jeśli tak: to dlaczego nie kupisz sobie coś w rodzaju Tvixa/Popcorna i nie obejrzysz w jakości HD z dzwiękiem 5.1 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie spytam .... projektor jest HD podłączony przed HDMI?

Jeśli nie: to rozumiem twój wybór w pełni :)

Jeśli tak: to dlaczego nie kupisz sobie coś w rodzaju Tvixa/Popcorna i nie obejrzysz w jakości HD z dzwiękiem 5.1 ? ;)

W przypadku Bonda miałem DVD Yamahy S550 podłąączone przez component. Computer przez VGA, czyli component.

Teraz Yamaha jest podłączona do LCD 32 cali i służy głównie do xvidów/divxów, a do pokoju kinowego kupiłem nagrywarke DVD panasonica z upscalerem podłączoną przez HDMI i jak mam porżadne DVD to słowo daje, że 8GB pseudo HD się chowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...