Skocz do zawartości
autorus

Onkyo 906 - pierwsze spotkanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wtargałem onkyo , ledwo weszło do szafki. Na razie czeka mnie czytanie instrukcji bo w niczym sobie poradzić nie mogę.
Menu ekranowe ładnie się wyświetla na projektorze ale nie wiem jak zmusić n żeby zaczęła sie wyświetlać. Ustawiłem in na hdmi1 i nic.

Poza tym po odsłuchu kolumn o którym napisze w innym watku nie moglismy zmusić samsunga 1400 żeby po hdmi wydał cos więcej niz stereo. Ja wiadomo jestem "0" w onkyo doświadczony ale obsługa sklepu tez nie dała rady ;)

Na pewno jutro wyjdzie słonko.

Autorus

Ciężka noc przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ to sa najfajniesze chwilie HD fana.
Też tak miałem.
Wypij kawę i do ataku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, a jak można się przy tym spocić... Z emocji oczywiści :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='132075' date='19.11.2008, 18:39 ']Dzis wtargałem onkyo , ledwo weszło do szafki. Na razie czeka mnie czytanie instrukcji bo w niczym sobie poradzić nie mogę.
Menu ekranowe ładnie się wyświetla na projektorze ale nie wiem jak zmusić n żeby zaczęła sie wyświetlać. Ustawiłem in na hdmi1 i nic.

Poza tym po odsłuchu kolumn o którym napisze w innym watku nie moglismy zmusić samsunga 1400 żeby po hdmi wydał cos więcej niz stereo. Ja wiadomo jestem "0" w onkyo doświadczony ale obsługa sklepu tez nie dała rady :)

Na pewno jutro wyjdzie słonko.

Autorus

Ciężka noc przede mną.[/quote]

No to dobrze, że nie wziąłeś Denona AVC-A1HDA, menu 3 razy bardziej rozbudowane i tam dopiero jest zabawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gratulacje autorus,

pamiętasz, jak u mnie przez 1,5 godziny mieliśmy HDMI Sru ?

Ale się udało.
P.S. Ile dałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='132120' date='19.11.2008, 21:57 ']gratulacje autorus,

pamiętasz, jak u mnie przez 1,5 godziny mieliśmy HDMI Sru ?

Ale się udało.
P.S. Ile dałeś ?[/quote]

Po wizycie u Areckiego jestem pod wrażeniem zestawu głosników THX.

I zachorowałem na zestaw Teufel Theater 8 THX Ultra 2. Można go wyrwać w wersji 5.1 za 2.250 EUR lub w 7.1 za ok. 3.000 EUR.
Jak za darmo za defacto dźwięk jak w Theater 10.
BTW ten zestaw wymyślono w 2002 roku i dlatego teraz ma tak atrakcyjną cenę, porównajcie do świeżej 9-ki czy 10-ki.
Będę w Berlinie w grudniu i zmaierzam go posłuchać.
Polecam, prawie w ciemno.

Autorus, jak weźmiemy dwa to na pewno cos utargujemy.

BTW popatrzcie na ten SUB, ciagle to szczyt hi-end'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zestaw jamo thx d7 7.1? U francuzów jest za 3500EUR. A w Polsce na stronie dystrybutora 26tys :lol:

Choć te podawane przez Ciebie : [url="http://www.teufel.de/de/THXsysteme/Theater-8-THX-Ultra-2.cfm"]http://www.teufel.de/de/THXsysteme/Theater-8-THX-Ultra-2.cfm[/url] wyglądają ok.Tylko to trzeba koniecznie przesłuchać.

Autorus

Sprzęcik odpalony :) Banan mi się smieje. Nie wiem jak oni w tym sklepie podłączali ale co ja podłącze to działa. Teraz oglądam Die hard 4.0 w dts-HD master :) Jest pięknie :)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='132134' date='20.11.2008, 00:09 ']A może zestaw jamo thx d7 7.1? U francuzów jest za 3500EUR.[/quote]

To podobno dobry system ale w porównaniu do Tego Teufel'a 8 wygląda takoś jakoś ... mizernie i niepozornie.
Poza tym transport z Francowa zabije no i nie ma za bardzo jak posłuchać.

Ale pomysł jest.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się odkuję po budowie domu, to sobie sprawię Theater 10, ale polecam 8, ma świetne noty w niemieckim Audio i jest w najwyższej kategorii Referenzklasse.
Poza tym testy na www.areadvd.de i nagrody pokazane na stronie Teufel.de mówią same za siebie.

Zgadzam się z pmcompem co do Jamo, zresztą ich zestaw jest droższy

P.S. Jak ktoś jest zainteresowany moim zestawem letko używanym, to sprzedam chętnie, żeby kupić Teufla.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyższy model Teufela był kiedyś testowany i porównywany do Jamo D7 i niemieccy testerzy zdecydowanie palme pierwszeństwa przyznali dla Jamo...
[url="http://www.areadvd.de/hardware/jamod7.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/jamod7.shtml[/url]
Przeciw dla Jamo do w/g nich wysoka cena i nie podobało im się w jamo gniazdo przewodu zasilającego subwoofer(brak IEC)...
D7 był też testowany przez angoli i po raz pierwszy w ich pokoju odsłuchowym w czasie testu zaczęły spadać przedmioty z półek (do tej pory im się to nie zdarzyło) - to świadczy o potencjale jakim dysponuje zestaw D7. Swego czasu E.I.S.A też je doceniła w kategorii głośników kina domowego Hi-End...
Dlatego mnie jakoś nie kusi zamiana na inne...
Pozdrawiam Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Deimos' post='132218' date='20.11.2008, 17:45 ']Najwyższy model Teufela był kiedyś testowany i porównywany do Jamo D7 i niemieccy testerzy zdecydowanie palme pierwszeństwa przyznali dla Jamo...
[url="http://www.areadvd.de/hardware/jamod7.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/jamod7.shtml[/url]
Przeciw dla Jamo do w/g nich wysoka cena i nie podobało im się w jamo gniazdo przewodu zasilającego subwoofer(brak IEC)...
D7 był też testowany przez angoli i po raz pierwszy w ich pokoju odsłuchowym w czasie testu zaczęły spadać przedmioty z półek (do tej pory im się to nie zdarzyło) - to świadczy o potencjale jakim dysponuje zestaw D7. Swego czasu E.I.S.A też je doceniła w kategorii głośników kina domowego Hi-End...
Dlatego mnie jakoś nie kusi zamiana na inne...
Pozdrawiam[/quote]

Wcale Ci się nie dziwię, gdybym miał D7 to też bym nie zamieniał, choc w moim przypadku chcę mieć dwa zestawy: do stereo moje dotychczasowe Thiel'e CS3.6 a do kina cos w THX.

Niestety Jamo D7 jest zbyt drogie nawet przycenie 3.500 EUR (za 5.1) gdzie Teufel Theater 8 kosztuje 2.250 EUR (5.1) lub 3.000 EUR (7.1).

PS. skąd jesteś? chętnie bym tych Jamo posłuchał.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z centralnym. TZn wysokośc centralnego musi być do ok 21cm, i tego nie przeskoczę. Właśnie strzeliłem sobie stolik dębowy na zamówienie, i normalnie nie ma szans zeby go teraz wywalić bo by mnie zona ......, poza tym jest super. Prozaiczny powód , ale mnie ogranicza. Dlatego d6 i d7 odpadają :) Poza tym mam pokój 23m2.

Autorus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość pomieszczenia nie jest przeszkodą, system Audyssey doskonale sobie z tym poradzi. :)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorus,

Jak potrzebujesz pomocy z tym onkyo to daj znac, podjade to troche pobawimy sie nim.
Piatek wieczor chyba mam free.
Masz juz kolumny ?
MOge zabrac PS3 to sprawdzimy co i jak

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to nie dam rady ;) Ale dzięki z góry i oczywiście się odezwę :rolleyes:

Deimos to fajnie ze wielkość pomieszczenia nie jest przeszkodą. Została jeszcze wysokość centralnego. Kurcze spać przez to nie mogę :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[size=3][b]No ja pewnie nie pośpie jak podczepie wreszcie jakiś Blu Ray, a chodzi mi po głowie Pioneer[/b] [/size][b][font="Arial"][color="#ff0000"][size=3]BDP-LX91[/size][color="#000000"][size=3], lub [color="#ff0000"]Den[/color][color="#ff0000"]on BD3800[/color] :) [/size]
[size=3]Czekam, niech się wreszcie ruszy jakaś sprzedaż i może jakieś recenzje...
Pozdrawiam[/size][/color][/color][/font][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Polaczenie Onkyo 906 tuefelSystem 6 THX Select "Cinema-Set 7.1" to bajka :rolleyes:http://www.teufel.de/de/THXsysteme/System-6-THX-Select.cfm?show=order Tutaj wszysztko pasuje detalicznosc ,spojnosc ,dynamika ,scena.Z 8 kami bedzie jeszcze lepiej to toroche starasza technologia ale napewno zagraja super.Jak chodzi o wykonanie to zrobicie oczy to som cacka fornirowane lakierowane na wysoki polysk.W tej cenie to trzeba dlugo szukac cos lepszego.Jak chodzi o muze mozna zaraz zapomniec to sa glosniki tylko do kina,jakos sobie tam radza ale czegos tam brakuje, w systemie wielokanalowym graja super np JMJ koncer w chinach wDTS iTHX Jak chodzi o kino to bracia szczeki opadly"brat powiedzial ze idzie sie bac".Skoki dynami sa tak ogromne ze idzie sie wystraszyc.I wlasnie to sa zalety systemow THX.Kolego pmcomp jak juz bedziesz w berlinie to koniecznie trzeba zaliczyc w kinie jakis film wTHX i to samo cie czeka wdomu,proponuje jakies tabletki na serce"to byl zart" ja sie wystraszylem kilka razy, serce staje.Polecam brac w ciemno.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę z wysokością centralnego :) tzn gadałem ze stolarzem czy mi podwyższy ( w stoliku) górną półkę o 5cm . Jest to wykonalne. :) Czekam na projekt jak on sobie to wyobraża. Niby można byłoby powiesić centralny nad ekranem projekcyjnym pod kątem, ale wygląd będzie taki sobie :) Ekran mam na wysokości ponad 2m.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='132130' date='19.11.2008, 22:41 ']I zachorowałem na zestaw Teufel Theater 8 THX Ultra 2. Można go wyrwać w wersji 5.1 za 2.250 EUR lub w 7.1 za ok. 3.000 EUR.
Autorus, jak weźmiemy dwa to na pewno cos utargujemy.[/quote]
Panowie :huh:, jak już plany przejdą w czyny to dajcie znać ( mam na myśli rzeczony grudzień i wizytę w Berlinie ). Na kilku zestawach zawsze będzie taniej ( może ) i koszty transportu się obniżą ... . Jak weźmiemy trzy, będzie jeszcze taniej ... :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie je miec jeszcze w tym roku to proponuje to zrobic jak najszybciej i zanim pojedziecie koniecznie zadzwonic, czesto jest tak ze tylko na zamowienie . i jeszcze jedno do nich trzeba miec cierpliwos Kompetentność niemcow :) czasy swietnosci maja juz za soba ,powodzenia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zacząłem programować radio internetowe w 906. Wiec podłączyłem do ruterka, pobrał adresy. Odpaliłem iradio i cos tam wcisnąłem i sczytał wszystkie adresy. Normalnie bardzo fajnie :) Słucham trójki. Samemu też oczywiście można dopisywać. A u mnie zwykłe radio to bardzo słabo odbiera, tzn znajdę raptem 3 stacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem ten skromniutki ampli. Dołączyłem do niego JBL Studio L 3+ i dodałem na środkowe JBL L810 żeby to chodziło w 7.1. Podpiąłem plazme 5090H przez hdmi i musze pochwalić ten zestawik. Chodzi bardzo przyzwoicie. Pokój ma 34m2 i boje się rozkręcać na maxa, żeby sąsiedzi mnie nieznienawidzili. aha. Przed listwe wsadziłem UPS żeby nie mieć kłopotu z prądem. Polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości się zapytam.

Jak tam temperatura u użytkowników tego amplitunera?.

U mnie górna część pokrywy jest dosyć ciepła,mimo iż przestrzeń nad ampem jest znaczna.

Wiem że moduł "usprawniacza" obrazu jest właśnie mniej więcej tam ulokowany,ale zastanawiam się jak będzie latem :).

Gdzie temp. w domu są nieco większe.

Bo na razie postawić cokolwiek na nim by było ciężko.

Tak się zastanawiam czy ktoś może użytkuje takie urządzenie?

A jeśli tak,to jak to się sprawuje?

Klika recenzji z netu :

1

2

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...