Skocz do zawartości
autorus

Onkyo 906 - pierwsze spotkanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie użytkuje ale to normalne, że Onkyacz się bardzo grzeje. Ja tam mam na nim XE1 od chyba 7 miesięcy, ampli chodzi non stop i żyje ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczywiście sie tez grzeje i to solidnie :) Poczekam na lato i wtedy się zastanowię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tego powodu nie ma co się spinać. On tak ma i już. Chyba to przewidzieli bo jeszcze się nie spotkałem by komuś się przegrzał ; p albo na pewno nie jest to problem poruszany gdzieś jakoś specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na jakimkolwiek ampli nic nie stawiał. Nie na darmo producent przewidział tam szparki ... Ma być luzik i cyrkulacja powietrza ...

Edytowane przez bob1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie poogladać jaka jest temperatura w środku obudowy - naciśnij DISPLAY i trzymając go naciśnij Staandby/on a następnie TONE (oczywiscie wszystko na ampli a nie na pilocie...) - wyświetlane są wyniki pomiaru temperatury z czujników w 2 miejscach obudowy i informacja, czy wewnętrzne wiatraki działają i z jaką prędkością.

Generalnie problem wysokiej temperatury w Onkyo z Reonem (906/876) był dyskutowany z detalami na avsforum z konkluzją ze raczej się nie ma czym przejmować, choć parę osób doklejało dodatkowe radiatory na kośc reona albo montowało całą baterię dodatkowych wentylatorów na górnej części obudowy. Uzasadnieniem tego działania miało byc jakoby przedłużenie życia elementów elektronicznych które w wyższych temeraturach szybciej tracą swoje parametry i się starzeją. No i w sumie słuszne podejście choć nie wiem, czy nie armata na muchę...

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy element elektroniczny ma przewidywana temperature pracy maksymalna, ktora jest i tak zawsze brana z tolerancja, tak wiec nie sadze, zeby chlodzenie mialo akurat tutaj jakies kolosalne znaczenie. Gdyby tak bylo pewnie Onkyo pomyslaloby o jakims nawet biernym chlodzeniu niektorych elementow.

Tak wiec spokojnie, bardziej bym sie martwil o skoki napiec jakie ostatnimy czasy czoraz czesciej zaczynaja goscic w sieci.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...