Skocz do zawartości
crazy-j

Odtwarzacz BR Panasonic DBP-BD 55

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://img152.imageshack.us/img152/3968/testujemyyw0.gif[/img]

[center][img]http://images6.fotosik.pl/332/02e66831a333afbb.jpg[/img][/center]

To nie jest test ([b]Gmeru:[/b] nie bądź taki skromny...), a tylko wstępny opis, do tego dotyczący głównie audio. Ktoś musi się dołączyć i napisać jak wygląda całość przez HDMI. Mam odtwarzacz od dwóch dni i wciąż wiele wątpliwości. Na pewno parę osób będzie chciało dopisać swoje uwagi do czego bardzo zachęcam (uwagi a nie roszczenia ! zrobiłem tyle ile mogłem, może coś dopiszę za tydzień, po kolejnym widzeniu :) ). Gmeru, obiecał wkleić potem lepsze zdjęcia i napisać własne uwagi (zgadzam się na pełną edycję ! ;) ). Pamiętajcie, że ocena bardzo zależała od MOJEGO sprzętu dodatkowego, osobistych preferencji i oczekiwań.

[b]PANAS W OTOCZENIU SPRZĘTU STARSZEJ GENERACJI[/b]

Jak napisano w jednym z angielskich czasopism, Panas 55 to odtwarzacz BR, na który czekał świat. Dziennikarze lubią ładne zwroty, ale ja czekałem na niego, bo miał rozwiązać problem braku wzmacniacza z HDMI z dekoderami HD audio. Analogowe wyjście 7.1, komplet dekoderów, profil 2.0 i przystępna cena: z tym to może konkurować tylko Sony 550.

MÓJ SPRZĘT:
1. Wzmacniacz Sony STR DB 1080 (tylko 3,5 gwiazdki w What Hi-fi pokazuje, że niewiele można się po nim spodziewać). Ma wejścia analogowe 6.1 i 5.1 (a więc nadal mogę podłączyć jednocześnie SACD).
2. DVD/SACD Sony NS 900 V (4,5 gwiazdki w kategorii audio). Moim zdaniem dość dobry
3. Projektor Panasonic 700, konwertuje 1080i do 720p
4. Kolumny KEF Reference z przodu i w centrum, boki i tyły to Kef-y Q 3 i 1.

[b]KUPNO I DOSTAWA:[/b]

Nie chciałem dłużej czekać i zamówiłem za około 1400 zł przepłacając około 300 zł w stosunku do tańszych sklepów, gdzie wciąż ich brakuje (Szwecja). Paczka doszła następnego dnia, zapakowana w dodatkowe, ochronne pudło. Sam player zapakowany standardowo, czyli dobrze. Miłą niespodzianką okazało się dołączenie filmu National Treasure 2 i kupon na część drugą opowieści z Narni. W pudle poza tym za duży i nie przemyślany pilot (jak w nagrywarkach Panasach), instrukcje (brakowało polskiej) i kabelek, którego się już nie używa...

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/837531fbc72b92fc.html"][img]http://images35.fotosik.pl/31/837531fbc72b92fcm.jpg[/img][/url]

[b]ODTWARZACZ[/b] wyprodukowano w Słowacji. Jak wiadomo jest niewysoki i tutaj drugie pozytywne zaskoczenie – jak na tą grubość wydaje się ciężki i solidny, ponieważ jest bardzo płaski to plastik z przodu nie razi, wręcz przeciwnie wydaje się elegancki. Z tyłu standard, ale po podłączeniu większości kabli wygląda to dość dziwnie.

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6a1ee500902fa6f.html"][img]http://images39.fotosik.pl/31/f6a1ee500902fa6fm.jpg[/img][/url]

Słynne antywibracyjne nóżki (koledzy mają podobne w cenie tego odtwarzacza, podobno świetnie poprawiają dźwięk B) )

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7fd56ccf1f34a3e.html"][img]http://images24.fotosik.pl/296/e7fd56ccf1f34a3em.jpg[/img][/url]

Wyświetlacz jest nieduży, od razu go ściemniłem i wyłączyłem też niebieską latarnię :) .

- Czas startu jak dla mnie OK, okolo 30 sek od początku zamykania szuflady dla BR i 20 sekund dla DVD.
- Dość głośno zgrzyta i szumi na początku mieląc płytę, potem lekko szumi. Przy filmie nie przeszkadza, ale jak próbowałem słuchać muzyki to razem z N-ką "w pracy" trochę dają czadu.
- Koszmarnie długi czas wejścia do setup-a (od zatrzymania płyty około 20 sekund !) Jaki procesor tam w środku siedzi ?
- Mogliby się postarać o napisy w setupie w formie HD
- Pilot jest idiotyczny :rolleyes: : ma klawisze: 1 audio, 2 re-master, 3 secondary audio i do tego: 4.status, 5. funktions, 6. top menu, 7. pop-menu, 8. display, 9. option, 10. setup. Jeśli ktoś używa Pansonica (np. Nagrywarkę) na co dzień to jest przyzwyczajony. Dla mnie po ciemku to koszmar :rolleyes: .
- Możliwości ustawienia AUDIO są bardzo kiepskie :( : do wyboru kolumny duże i małe, czas opóźnienia (dlaczego nie odległości w metrach? – żeby zapalić lampkę i popatrzeć w załączoną tabelkę :blink: ). Głośniki tylko od 0 do minus 12 dB, co gorsza, że funkcja "TEST" NIE POKAZUJE USTAWIONEJ GŁOŚNOŚCI ale tylko pozycje głośników :o:huh::( .
- Ustawienia VIDEO są, może niezbyt zaawansowane, ale mnie przy takiej jakości obrazu wystarczają. Chyba trochę przesadzili z barwą czerwoną (sprawa do sprawdzenia przez fachowców), wyregulowałem to w projektorze Panasonica, który pod tym względem przerasta o lata odtwarzacz (ma nawet osobno ustawienie gamma dla każdego kanału osobno w każdym trybie).
- Karty SD trzeba formatować w odtwarzaczu, nie widzi tych sformatowanych w moim kompie. Odtwarza filmy w AVCHD, niejasne czy da radę Mpeg2 (do sprawdzenia póżniej). W specyfikacji karty do 32 Gb.
- połączenie z internetem bezbolesne, nowy software przyjmuje też na nagranych płytach (ale nie na karcie co byłoby prostsze).

[b]OBRAZ:[/b]

Jak zaznaczyłem mam tylko 24' monitor full HD i projektor 720p. Obraz SUPER, ale nie mam z czym porównać więc nie będę się rozpisywał. Filmy DVD oglądane z projektora nabrały nowej jakości ale nie mam porównania z innymi odtwarzaczami BR więc jak wyżej.

[b]AUDIO: [/b]

Dźwięk po analogu nie jest ZŁY. Nie jest też DOBRY. Jest taki jakiego możemy się spodziewać za te pieniądze. Na moim sprzęcie pokazuje niestety swój charakter:
jest lekko cofnięty, CHROPAWY, skupiony więcej na basach niż sopranach. Ten chropawy dźwięk wydaje mi się celowym zabiegiem do kina, fajnie poprawia efekty dźwiękowe. Ale słuchanie CD trwało tylko po parę minut na paru płytach. Oczywiście dynamika jest bez porównania lepsza niż z dobrego Dolby Digital ( o kiepskim Dolby nie wspominam, bo nawet radio potrafi zagrać lepiej).
Drugim problemem jest brak przestrzenności, odtwarzacz nie buduje sceny ale odtwarza dźwięk punktowo z każdego głośnika. Nie jest to problem przy mniejszych pokojach, ale moje kino ma prawie 40 m2. Przy takich odległościach głośników pogorszenie przestrzenności było wyraźnie słyszalne nawet przez widzów, którzy byli w moim kinie trzeci raz (oczywiście przy porównaniu przestrzenności jest mowa o zwykłym DD i DTS). Dochodzi tutaj kolejny problem: ile macie płyt z audio 7.1. ? Pewnie jak ja pojedyncze sztuki ? po co nam w takim razie odtwarzacz 7.1 ? Następny problem: kiedyś wydawało mi się, że dźwięk na płytach w postaci nieskompresowanego PCM jest bardzo dobry, bo nie potrzeba dekoderów. Myliłem się. Gdy na płycie jest Dolby HD a szczególnie DTS MA możemy go zdekodować do wspaniałego, „pełnego” DD lub DTS. Czas na BLUŹNIERSTWO :P : niektóre płyty lepiej brzmiały w DTS ze wzmacniacza niż DTS MA z odtwarzacza. Na przykład koncert „Chicago” w postaci DTS MA z odtwarzacza, na MOIM wzmacniaczu zabrzmiał jak kiepskie SACD ! Był wspaniale analityczny, ale z bardzo wyostrzonym, męczącymi wysokimi tonami. Ale jak wzmacniacz prześle po koaksjalu dobre DTS to wzmacniacz ma wreszcie co zdekodować: dźwięk staje się bardziej zaokrąglony, spokojniejszy, zrównoważony, po prostu da się słuchać. O przestrzeni nie wspomnę. A w przypadku filmów mogę w zwykłym DTS i DD uruchomić tylne kolumny ze wzmacniacza (co jest niemożliwe w przypadku odtwarzania HD audio z odtwarzacza :(:(:( ). I w przypadku filmu „Helikoptery w ogniu” stanąłem przed dylematem: wspaniale dynamiczny i szczegółowy dźwięk nieskompresowanego PCM z odtwarzacza, czy jednak tylko bardzo dobre DD, ale w postaci 7.1 ? Czyli dynamika kontra przestrzeń.

[b]MOJE WRAŻENIA W STOSUNKU DO CENY ODTWARZACZA:[/b]

- dużo powyżej oczekiwań: projekt, wygląd i budowa zewnętrzna
- powyżej oczekiwań: obraz z BR, obraz z DVD
- zgodny z oczekiwaniami: dźwięk po analogu, odgłosy pracy, czas startu płyty
- poniżej oczekiwań: pilot, grafika setup-u
- dużo poniżej oczekiwań: możliwość regulacji audio, czas przejścia do setup-u :angry:

W zasadzie oprogramowanie audio jest tak złe, że mam nadzieję, że to tylko niedoróbka z pośpiechu i będzie szybko poprawione w nowym softcie, ale te „ms” zamiast „cm” i kompletnie idiotyczna funkcja „test” dają do myślenia....

[size=4][b]PODSUMOWANIE: [/b][/size]

Parę lat temu zainwestowałem w sprzęt próbując połączyć kino z audio SACD. Nie udało się. Następna idea, że ten odtwarzacz zastąpi DOBRY wzmacniacz okazała się też błędna. Można na nim przeczekać ciesząc się bardzo dobrym obrazem i dźwiękiem z analogu, prawdopodobnie zbliżonym do tańszych ampli z dźwiękiem HD. Byłby to „odtwarzacz na który czekał świat” gdyby poprawiono trochę soft i zainwestowano parę procent budżetu więcej w tor audio. A więc jak dla mnie: bardzo dobry odtwarzacz, z którym prawdopodobnie spędzę następne lata. Jednak byłem naiwny myśląc, że za 400 euro załatwię też sprawę dobrego audio z analogowych wyjść B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz- uwagi na temat nóżek antywibracyjnych są troche nie na miejscu porównujac konstrukcję tego czegoś co ty masz /a jest to zwykła dziadowska guma podklejona do plastikowej podstawki/ Miałem kiedys cos takiego w technicsie- badziewie się po 2 latach tak mocno przykleiło do klocka na którym stało że podczas ściagania segmentów aż nogi się powyrywały /były to zwykłe plastikowe dekielki z byle jak doklejoną gumą - przyklejałem to pozniej od srodka na superglue/

W poważniejszych konstrukcjach stopki są na mimośrodach - ale to zdecydowanie wyzsza szkołą jazdy. Oczywiscie - nie wpływa to znacząco na jakosć dzwieku ale cały wic polega na tym ze w połaczeniu z innymi rozwiazaniemi /np dobre zasilanie/ zaczyna nam się powoli wyłaniac dobrze brzmiacy klocek.... Pamietaj ze brzmienie jest WYPADKOWĄ całej konstrukcji Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='131720' date='17.11.2008, 19:29 ']wiesz- uwagi na temat nóżek antywibracyjnych są troche nie na miejscu porównujac konstrukcję tego czegoś co ty masz /a jest to zwykła dziadowska guma podklejona do plastikowej podstawki/ Miałem kiedys cos takiego w technicsie- badziewie się po 2 latach tak mocno przykleiło do klocka na którym stało że podczas ściagania segmentów aż nogi się powyrywały /były to zwykłe plastikowe dekielki z byle jak doklejoną gumą - przyklejałem to pozniej od srodka na superglue/

W poważniejszych konstrukcjach stopki są na mimośrodach - ale to zdecydowanie wyzsza szkołą jazdy. Oczywiscie - nie wpływa to znacząco na jakosć dzwieku ale cały wic polega na tym ze w połaczeniu z innymi rozwiazaniemi /np dobre zasilanie/ zaczyna nam się powoli wyłaniac dobrze brzmiacy klocek.... Pamietaj ze brzmienie jest WYPADKOWĄ całej konstrukcji[/quote]

Mobor, z lekka pojechałeś po koledze. Ja jestem daleki od zajadłości, ale w SPRZĘCIE mimośród jest powszechnie spotykany.
No, chyba że sdiełano u kitajców. Tam istotnie, mimośród, jak korkociąg, nikomu nie jest potrzebny. Przecież flaszkę zawsze można otworzyć "liściem" w denko. A klocki na supergluta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze do niego dokupic kondycjoner i vibrapody i bedzie bez wad!! :)

a co sądzicie o pierwszym playerze bluray do Cambridge Audio? Wezmą pewnie bebechy toru wideo od samsunga i tor audio zrobią sami - ideał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pojechałem po koledze tylko po sprzecie którym tak się delektuje a którego wykonanie jest przecież bardzo bliskie temu co oferował niejaki Technics 6-7 lat temu...
To są fakty a nie "jechanie" po kimś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technics kilka lat temu był wzorem solidności wykonania, zresztą z odpowiednio dobrymi kolumnami (nie Altusami) gra całkiem dobrze.

A wracając do tematu nie ma co narzekać, za tą cene nie można dostać nic lepszego. W tym momęcie Panasonic 35/55 są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.
Jeśli ktoś chce lepszego dzwięku i lepszej obudowy to proszę bardzo: Denon DVD1800BD, DVD2500BD, Marantz BD7003, BD8002 itd ceny od 2499 za sztukę


PS.
widze że bardzo wielu forumowiczów ocenia sprzęt nie mając go w domu tylko widząc go podczas niedzielnego wypadu do sklepu Nie Dla Idiotów. W takim razie miłego oceniania....................przynajmniej można podotykać :(:):lol::lol::lol::lol: nie wydając ani grosza..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='drago44' post='132447' date='21.11.2008, 22:22 ']A wracając do tematu nie ma co narzekać, za tą cene nie można dostać nic lepszego. W tym momęcie Panasonic 35/55 są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.
Jeśli ktoś chce lepszego dzwięku i lepszej obudowy to proszę bardzo: Denon DVD1800BD, DVD2500BD, Marantz BD7003, BD8002 itd ceny od 2499 za sztukę[/quote]

Na dzień dzisiejszy najlepszym playerem BD, który miałem w swoich łapkach do pobawienia (a Panasa 55 też miałem) jest bez żadnej wątpliwości SONY BDP-S5000ES.
Czy to się komuś podoba czy nie. A że trzeba za to będzie duzo zapłacić ... no cóż, jakość kosztuje.

Rzeczony Panas 55 w stosunku do swojego starego krewnego 10-ki, którą miałem ponad pół roku, wygląda jak ubogi, plastikowy krewny.
Niestety panasonic zapomniał jak się robi dobre hi-fajowe klocki. Pamiętacie jeszcze VHS-y od Panasa?

Takie wymogi rynku, ma być slimowate, małe, zawierać i odtwarzać wszystko i tanio kosztować. Tanio ... to można sobie pooglądać.

I tyle moich refleksji, Gmeru go dokładniej opisze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz zdecydowalem czekam na styczen i biore na raty flagowca sonego bo widze to niema sensu ! kupowac tanie zabawki
nie lubie sobie psuc dzwieku sztucznie go niby polepszajac nowymi kodekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że u mnie ten SONY zagości juz wkrótce :D .
Nie będę czekał na LX91, tym bardziej, że cena 2200 EUR skutecznie mnie odstrasza, za taką kasę wole Teufel Theater THX Ulstra 2 :o .
Poza tym i tak dźwiękiem wyjdę po HDMI i SPDiF.
Dla mnie mogli by w SONY zrobić okrojoną wersję bez toru audio.
BTW ten SONY gra po analogach, tym torem z OAMPami od BB naprawde fajnie. Oczywiście daleko mu do dźwięku z CD-ków z przedziału 5.000-10.000 zł ale jest to najlepszy dźwięk audio 2ch po analogu jaki słyszałem z odtwarzaczy blu-ray. Gra na pierwszym planie, troszkę oszukuje ale niewprawionym uszom dźwięk może się podobać.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy oplaca sie kupowac kable analog 2 za 20 zl czyli do 5.1 by mnie to wynioslo 60 zl czy kupic zwykle chinche po 5 zl ? Uslyszy sie roznice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy na jakim sprzecie ...
Nie ma sensu kupować kabli po stówie do playerka za tysiac złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rany, tak czy siak lepiej te za 60zł. Sznurki za 5zł to nawet bym do radia nie podłączył ; p 60zł to chyba nie aż tak dużo (skoro do BD) a zawsze to lepsze wykonanie itd. Te za 5zł to jeszcze Ci pękną ; ) Ja bym brał te droższe. Za 200zł bym nie kupił ; ) ale tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.allegro.pl/item483955258_1rca_2rca_cinch_1_5m_24k_ofc_nowy_vivanco_gwr_fv.html"]http://www.allegro.pl/item483955258_1rca_2...nco_gwr_fv.html[/url]
Myslem o tych... a jak nie pekna te za 5 zl to uslyszy sie roznice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównywalne. Co do kabli to daj sobie już spokój ; ) Nie, nie usłyszysz różnicy. To wszystko, to ta sama półka. Czy te za 5łz czy te za 15zł. Te vivanco to oprócz ładnego pudełka też są za "5zł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O taka odp. mi chodzilo ,a teraz czekamy na jakies wietrzenie magazynow w MM bo troche mi szkoda 1400 zl wydac na BD Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='132800' date='24.11.2008, 02:21 ']Nie, nie usłyszysz różnicy. To wszystko, to ta sama półka.[/quote]

Gmeru, wybacz że Ci perfidnie cytat z kontekstu :) wycinam ale czy usłyszymy od Ciebie jakiś prosty test porównawczy Sony S550 z tym BD55?
Coś kiedyś w tej kwestii obiecywałeś, co prawda bezterminowo ale...nadzieja umiera ostatnia.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. To ta sama półka.
Ale pewnie są szczegóły funkcjonalne - bo jeśli chodzi o obraz i dźwięk to nie spodziwam się dramatycznych różnic - które mogą spowodować, że ktoś zdecyduje się albo na Sony, albo mna Panasonica.
I taki podstawowy test temu mógłby służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...