Skocz do zawartości
Rejter

Koncerty Blu-ray , co polecacie ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Flight 666 zdecydowanie polecam. Zarówno obraz jak i dzwięk na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Greenday i w sumie nie oczekiwałem po nim nic wielkiego ale sie i tak ciut zawiodłem bo początek jednak rokował coś lepszego niż chciałem. Cóż... wybrali na poczatku te lepsze piosenki i potem im zostały te mniej znane. Ogółem zespół lubie (przedostatnia płyta wręcz lepsza niż składanki przebojów innych zespołów) ale mi nie pasuje ta realizacja w formie teledysku. Ten czarno-biały filtr , szybkie ruchy kamery , zmiany tempa... efektowność na siłe i psuje wrażenie że to jest koncert... ale nie tak bardzo jak te wypowiedzi miedzy piosenkami. Ja nic nie mam przeciwko takiemu dodatkowi ale czemu miedzy utworami? Mogli dać opcje że same piosenki lecą po kolei. No i troche zbyt wiele głupot na scenie odwalają , każdemu nie da rady puścic koncertu w którym wokalista świeci tyłkiem i udaje akty seksualne. Czasem może to i być zabawne w jakimś stopniu. Mogl by wokalista też mniej razy śpiewać te same przyśpiewki i krzyczeć coś innego niż tylko "Hey England".

No i ogolnie jak na Blu Ray to jakoć średnia , sądze że na DVD nie ma wielkiej różnicy , koncert z 2005 roku a wtedy kamery HD widać nie były takim standardem lub były słabsze... niektóre ujęcia są wręcz w SD o czym świadczy obraz w okienku z pasami po boku(tak sadze). W każdym razie można zobaczyć , zły koncert dla mnie to nie jest na pewno ale nie ma czegoś w nim co by kazało od razu 2 raz go włączyć. Zawsze to kwestia gustu , na pewno kogoś zachwycić też to może. Pewnie sprzedam choć może nie od razu bo i tak kasy na gwałt nie potrzebuje a już taniej niż te 40-50 zł do końca roku to on chodzić nie będzie bo nie ma nic za darmo. A może się jeszcze przekonam i załapie klimat.... Ogółem narazie daje takie słebe 8 lub mocne 7 na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"U2 - Rattle and Hum"

Video: MPEG-2 Video / 26190 kbps / 1080p / 23,976 fps

Audio: English / DTS-ES Audio / 6.1-ES / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit

Audio: English / Dolby Digital Audio / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

Obraz i dźwięk O.K. Film dobrze znany...

Polecam

Kupiłem ten koncert (a raczej film) w sklepie UK za 45 złotych, ale....obraz tragedia. Wydanie tylko dla zagorzałych fanów U2

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tydzień temu. Ale dla mnie sam koncert czy też faktycznie film (plus że przez to są teksty piosenek non stop w formie napisów a tego zaden koncert chyba nie ma) jest dobry choć fanem ich wielkim nie jestem , po prostu lubie te znane utwory singlowe a to wielu moze powiedzieć. Z tym obrazem to racja że słaby ale tak chyba miało być skoro materiał z 1988 roku chyba. No i fakt że wymyślono sobie to tak że ma być ten film przez 90% czasu trwania czarno biały mu nie pomaga. Choć może maskuje słabe kolory też, no bo kolor gdy jest to jakiś rewelacyjny też nie jest:) Ale jak napisałeś fani będą wniebowzięci i tak. Dla nich toi tak gratka , wystarczy na filmweb wpisać ten tytuł. A teraz na tym Blu Ray choć nie jest rewelacyjna jakość obrazu to i tak ogółem jest to wszystko lepsze na pewno niż na DVD a cena teraz nawet na allegro tego jest 40-50 zł non stop wiec nie wiele wiecej niz dvd. Tak wiec dla fana lepiej mieć niż nie mieć. Ale mi i tak się podoba i nie fanom też może się podobać... Tylko trzeba się od razu nastawić z tym że obraz jest przeciętny i że nie usłyszymy tu przebojów z ostatnich 20 lat bo zwyczajnie wtedy nawet te piosenki nie były nawet napisane.

Ja sam koncert (już zostańmy przy tym ze to koncert) oceniam na 8+/10 może 9. Więc niedziwne że fani skale by najchętniej przekroczyli :) Nie wiem czy będę sprzedawał... Pewnie nie bo teraz to i tak staniało do granic i się nie zbyt mi to opłaca zwłaszcza że poczta mi trochę opakowanie pokancerowała więc wartość jeszcze spada o pare zł. Generalnie i tak fajnie mieć...

Akurat może i dało się zrobić lepszy obraz i usprawiedliwienie wiekiem jest za proste ale ja sam miałem dotąd koncerty tylko te które miały materiał góra z przed 4 lat więc nie mam jak porównać tego wydawnictwa do czegoś równego stażem. Ktoś może widział koncert z lat 70-90 co był nie wiele gorszy jakościowo od tych nowszych ale niestety ja nie więc puki to się nie zmieni to nie bede sie czepiał Rattle and Hum za jakość.

W między czasie dalej czekam na koncert z ich ostatniej trasy ... Mieli imponującą scene zawsze no i teraz na pewno każdy utwór to znany przebój ... Trudno więc mi na to nie czekać zwłaszcza że tym razem jakość na pewno będzie minimum bardzo dobra ,chciał bym napisać rewelacyjna ale jak wiemy niestety im coś nowsze to nie znaczy że lepsze i nie musi to być wyznacznik jakości, choć oczywiście wierze że może nim się okazać. Z tego co już nie długo to ciekawi mnie Bon Jovi i Kings of Leon. Jak ktoś już sprawdzi to niech napisze co sądzi (teraz jeszcze od reki chyba nie ma w sklepach ale może się mylę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony

Amy Winehouse "I told you I was Trouble"

obraz 9/10 - 1080i

dźwięk 9/10 - naprawdę super nagrany koncert DTS HD MA

The Police "Certifiable"

obraz 9/10 1080i

dźwięk 9/10 Dolby True HD

The Killers "Live From The Royal Albert Hall"

obraz 10/10 1080i

dźwięk 10/10 DTS HD MA

Toto - Falling In Between

obraz 8/10 1080i

dźwięk 9+/10 DTS HD MA

Pozdrawiam

Dzeq

Edytowane przez dzeq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny koncert B.B.Kinga " The King of Blues is back!". Obraz i dżwięk 10/10. Zawartość - powiem tak: prawdopodobnie jeden z ostatnich koncertów Kinga , co nie znaczy, że gorszy. Wręcz przeciwnie, w porównaniu do B.B.King "Live At Montreux", który to koncert uwielbiam, robi dużo większe wrażenie. Luz , naturalność , radość grania , pomimo nie najlepszej już predyspozycji fizycznej (gra na siedządzo ) , reakcja widowni mówi wszystko! Polecam ! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie posłuchałem i obejrzałem koncert noworoczny Filharmoników Wiedeńskich z 2009.

679141f38c35a11c.jpg

1080i, 16:9, DTS-HD 24bit, LPCM 24bit stereo. Koncert prawie 2 godz.

Dodatki ok 50 min (taniec, muzyka, podróż po Linzu) również z takimi samymi parametrami.

Dla mnie rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu była mowa ale gorąco polecam blu-ray Helene Fischer - Zaubermond/Live. śpiewa sporo po niemiecku ale tez i po angielsku i to znane utwory.

Jakośc obrazu i dżwieku moim zdaniem przebija Celine Dion. Jedyny minus to własnie repertuar dośc chrakterystyczny dla niemieckich wykonawców ( nie przepadam za nim ale ta płyta to wyjatek ) Polecam.

Na koniec dodam jeszcze że miłośnicy czystego brzmienia gitar lat 60 koniecznie powinni nabyć Roya Orbisona "Black & White Night". Dzwięk to mistrzostwo swiata obraz też dobry tylko czarno biały.

Edytowane przez general

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert Madonny fajny ale jakosc wydania BD daje wiele do zyczenia. Obraz taki jak byl w HBO HD no moze ciut lepszy.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madonna = SHIT

MEGA HIT to LEE RETINOUR - OVERTIME, mega wypas - klimat i jakość ... polecam. 15/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Madonna = SHIT

MEGA HIT to LEE RETINOUR - OVERTIME, mega wypas - klimat i jakość ... polecam. 15/10

No a czy w końcy jest LEE RETINOUR na blu? Był zdaje się na HD DVD ale nic nie wiem o wersji blu...

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do zakupu

-Status Quo Live at Montreux

-Michael Bolton Live at Royal Albert Hall

Czy te koncerty są godne uwagi i polecenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo mogę powiedzieć, choć nie słucham jej muzyki, to koncert fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2010 był tragiczny dla produkcji muzycznych.

Podaż znikoma a i ranga raczej nikczemna.

Podoba mi się:

- Bonamassa = el. blues na Les Paulu z Claptonem:

http://www.mystic.pl/blu-ray,bonamassa_joe-live_from_the_royal_albert_hall_blu-ray,10441.htm

- STING Berlin skopany ale kontent i formuła sie podobaja każdemu,

- Bolton jest OK choć nie lubię jego głosu

Sporo ciekawej muzy wydaje ( zapowiada) EAGLE ROCK. W posce obsługiwany przez f-mę MYSTIC.

Na pytanie dlaczego nie ma kompletu w MM/SAT opdpisali, że sciągną dla mnie każdą pozycję EAGLE ROCK.

Zawodowstwo !

Ceny mają w pożo.

Więc warto odwidźić stronę EAGLE ROCK .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2010 był tragiczny dla produkcji muzycznych.

Podaż znikoma a i ranga raczej nikczemna.

Janunio,

Posłuchaj nagrań Chopina z płytki Lang Lang ( http://allegro.pl/lang-lang-lang-lang-live-in-vienna-blu-ray-3d-i1408469251.html ), BTW wydanej w 3D.

Znakomita realizacja, o niej wspominał Arecki podczas opisów i testów plazmy 3D panasonica.

Znakomita realizacja dźwiękowa.

Druga pozycja w 3D topowo wykonana pod względem audio to Goldberg Variations Acoustica ( http://www.blu-ray.com/movies/Goldberg-Variations-Acoustica-3D-Blu-ray/15570/ ) ... ten klimat jak cię znam będzie ci pasować.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie za takie podpowiedzi.

Goldberg 3D na pniu.

Fredzio;

Się zastanowię.

ps.:

Miałem nagłaśniać (zastępstwo) w FN eliminacje konkursu Chopinowskiego i trochę mi się przejadło.

Nic specjalnego, gotowiec; wpięcie kilku majków, włączenie PC (rejestracja archiwizująca), ale odpowiedzialność paralizująca.

No i nikt nie lubi umierać ze strachu za 50 zeta na dobę.

ps.2;

region A. Only ?

Chwyt obronny niezbędny ?

Mam TMTheatre 5 z 3D.

Jeszcze nie sprawdzałem czy to odpala moje pliki AVA 3D czy MJ 3D. Może wypalić DL BD ?

Jak sie mieszka na wsi to tak życie się toczy bez nacisków i w innym tempie.

Obecnie poluję z foto i video na stado sarn spacerujęce za moim płotem.

Może wiecie jak je zachęcić do pozowania ?

Słoninka ?

Słomy nie mam.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEE RETINOUR blu-ray na bieżąco do kupienia na giełdzie ... ot taka dystrubucja ! :) Cena 30 pln. więc i radocha wielka , a co tam ....

To co chłopaki wyprawiają w jamie ok. 103 minuty, to się w pale nie mieści - mega czad ... ENJOI THE MUSIC ... PO-LE-CAM ! ! !

A Janunio w basistów zapatrzony - na bank .... a robią tam miazgę - totalny odjazd ! :)

Obok Carmen Bizeta wydanej przez DECCA, to najlepsza realizacja z jaką miałem do czynienia - rekomendacja .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Steve Wonder - Live At Last.

StevieWonder-LiveAL-F.jpg

Obraz - 7/10

Niestety widoczne ziarno, szczególnie gdy ciemno, gdy jasno jest super!

Dźwięk - 9/10

DTS HD MA 5.1, dla mnie super, wszystko pieknie słychać, ekstra muzycy w ekipie Steva.

Sam koncert mi się bardzo podobał, wszystkie przeboje plus kilka nowinek, bardzo dobry kontakt z publicznością, czuć emocje jak na koncercie, gęsia skórka wychodzi :)

Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje i ogląda ktoś jeszcze jakieś koncerty ? ... :)

w sumie przydatny wątek - bo czasem przekazane informacje moga być przydatne. Wyszło jednak troche materiału na B-R, sam mam dużo koncdrtów na DVD i już kilkukrotnie "podmiana" na Blu Ray dała niewiele, poza zdublowaniem pozycji - jakośc materiału filmowego jest nieznacznie tylko lepsza od standardowego DVD, przykłady: Joe Bonamassa i AC/DC No Bull. Po drugiej stronie np. Rolling Sones iMAX - stary materiał, a technicznie zrobiony bardzo dobrze. Doskonały technicznie obraz ma też BB King Live.

Jednym słowem - zachecam do kontynuowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 'referencyjną' płyta koncertową pod wzgledem obrazu i niewielę ustepującą jakościa dzwieku jest "CROSSROADS -ERIC CLAPTON GUITAR FESTIVAL 2010"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2011 r. wydano mizerną ilość wartościowych koncertów.

Nadmienię, że wykonawcy typu ADEl mnie nie kręci, ani Celinka D.

Moje ostatnie odkrycie to FENOMENALNY materiał na tytule:

"The 25th Anniversary Rock & Roll Hall of Frame"

http://www.blu-ray.com/movies/Rock-and-Roll-Hall-of-Fame-Concerts-Blu-ray/16223/Hall of Fame Concerts

muzyka 10/10

video 10/10

audio 10/10

podsumowanie: top

Wonder i Jeff Beck

Wonder i STING

BB King ale nareszcie akceptowalny,

podobnie jak Art Garfunkel (duo z P. Simonem) bez fałszów.

To PERŁY na BD 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno przysąłeś - to tytuł z 2010 roku. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...