Skocz do zawartości
Rejter

Koncerty Blu-ray , co polecacie ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rosnącą ochotę na zakup czegoś z muzyki klasycznej.

Na 31 maja zapowiada się wielka czwórka :rolleyes: :

Bach

Rachmaninov

Czajkowski

Vivaldi

Czajkowski must have, w dodatku w wykonaniu jego rodaków! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam trzy BD wydawnictwa OPUS ARTE, Czarodziejski Flet Mozarta, Die Fledermaus Straussa, Cecillia&Bryn ,wydania pod względem obrazu i dzwięku bardzo dobre, oraz BD La Traviata z Netrebko i Villazon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam z innej beczki :D Czy na BR wydali już Bee Gees - One Night Only ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm rzeczywiście nie pomyslałem o tym :unsure: Miałem nadzieję, że tylko DVD tak wydane a na BR byłoby ok. :D A szkoda dla mnie to jedna z moich ulubionych pozycji :unsure: Strasznie lubię posłuchac ( i obejrzeć ) ten koncert :D

Swego czasu powiedziałem sobie , że na 100 % kupię BR jak będzie wydany ten koncert :unsure: Dobrze , ze zwróciłeś mi na to uwagę bo bym czekał , czekał , czekał i umarł :unsure: hahaha

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivaldiego wlasnie kupilem ale jest ZONK nie robi mi bistream DTS HD MA po HDMI inie moge uzyskac dzwieku ta droga.

NIe ma mozliwosci bledu technicznego z mojej strony.Mam mnostwo dyskow DTS HD MA i nie ma problemu.

Moze jest to zwiazane z odtwarzaczem poniewaz na moim Sony 350 dysk zgłasza sięjako AVCHD i tak odtwarza.Na info płyty wyskakuje dosyc dziwna informacja DTS MASTER AUDIO 3/4.1 ale dżwiek nie wychodzi na receiver

CHyba musze ja oddac i zamienic na cos innego. Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladal juz ktos koncert Iron Maiden?,jak obraz,dzwiek, wlasnie zamowilem,ale moze juz ktos ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obejrzysz,to szybciutko napisz opinię...chętnie posłucham,bo jak bedzie dobra to sobie też kupię:)Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie oglada IM666. Obraz wydaje sie bardzo dobry ale mam malutkie zastrzeżenie do dźwięku. Mam wrażenie że montażysta przesadził ze uprzetrzennianiem dzwieku i dostosowywaniem go do 5.1. Co mi tu nie gra mimo, ze sciezka DTS HD MA jest bardzo dobra ale chyba nie wzorowa.

Moze jak przeslucham za kilka dni jeszcze raz to zmienie zdanie. Tak po za tym to ACES HIGH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał o Foo Fighters na Wembley. Nabyłem ten koncert i jestem zadowolony. Przyznam jednak że to pierwszy koncert jaki kupiłem w życiu to nie mam porównania do innych wydan blu ray. Moge ocenić tylko sam koncert a ten był naprawde swietny. Koncert jak to koncert , obraz minimalnie mrowi z racji tego że głównie nagrany w nocy. Ale to z dystansu. Na bliskim planie obraz ostry i żywy. Dzwieku nie sądze bo nie mam 5.1 nawet. Nic do zarzucenia mu nie mam w kazdym razie w tej kwestii. Samo wydanie nie ma zadnych dodatków w postaci przygotowań do koncertu czy wywiadów. Nie wiem czy tak jest zawsze i zaden koncert nie ma dodatków ale mówie jak jest w tym przypadku. A jest tak że jest Menu w którym można wybrać poszczególną piosenkę od razu tak jak jest ze scenami w filmach i to wszystko. Ja bardzo lubie ta kapele i czysto subiektywnie oceniam to wydanie na 9/10 przy czym sadze że mam prawo twierdzic ze wiele lepiej z koncertem jakościowo być nie może nawet jak innych nie kupowałem. Choć w sumie troche na MTV HD widziałem no i nigdy nie było lepiej niż tu. Zalicytowałem na allegro bo uważałem że za te 53 zł warto spróbować nawet jak mi nie zależało dotąd na żadnym koncercie ale jak już płytka doszła to spodobała się mi bardziej niż liczyłem. Jak ktoś się wstrzymywał to powinien już przestać i sobie też kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już wciągnął koncercik Micheal'a Buble ?

ciekaw jestem opinii na jego temat gdyż szczerzę sobie na niego ząbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert Michaela Buble bardzo fajnie nagrany zarówno audio i video na dobrym poziomie technicznym a w MM widziałem ten BD za 59,9 na Ostrobramskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już w Warszawie (Solec 97) do nabycia Quincy Jones - 75 lecie ur.

http://www.hdfilm.pl/quincy-jones-live-in-...uray-p-605.html

Czy już to macie ?

Jestem poza miastem i dojedzie na wiochę dopiero 25 lipca.

Wlaśnie skończylem ogladać. :) Często podczas sluchania "back on the block" wyobrażałem sobie jak może wyglądać koncert z wykonawcami z tej płyty.No i dzisiaj zobaczyłem. Wiem że 1/3 z tych gigantów muzyki nie żyje, ale to co zostało robi wrażenie. Obraz i dżwięk bez zarzutu. Polecam Naturally7

Z nowości mam jeszcze John Mayall &... , jak obejrzę to napiszę. Też mieszkam na wsi i wolę kosić trawnik niż siedzieć przed tv, ale dzisiaj upał zwyciężył. :P

Edytowane przez jarmarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos widzial moze koncert Madonny na Blu-Ray, jesli ktos ma i chce sie wymienic to chetnie oddam ZZ TOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor mam buble jest ok. DTS HDMA bardzo dobre mimo zxe na pudelku nie ma informacji o sciezce audio.

Obraz super. W koncu stajnia Fostera a on dba zeby wszytsko bylo na najwyzszym poziomie

no i ta cena. MOglby to byc wzor dla innych.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wcześniej pytał o Foo Fighters na Wembley. Nabyłem ten koncert i jestem zadowolony. Przyznam jednak że to pierwszy koncert jaki kupiłem w życiu to nie mam porównania do innych wydan blu ray. Moge ocenić tylko sam koncert a ten był naprawde swietny. Koncert jak to koncert , obraz minimalnie mrowi z racji tego że głównie nagrany w nocy. Ale to z dystansu. Na bliskim planie obraz ostry i żywy. Dzwieku nie sądze bo nie mam 5.1 nawet. Nic do zarzucenia mu nie mam w kazdym razie w tej kwestii. Samo wydanie nie ma zadnych dodatków w postaci przygotowań do koncertu czy wywiadów. Nie wiem czy tak jest zawsze i zaden koncert nie ma dodatków ale mówie jak jest w tym przypadku. A jest tak że jest Menu w którym można wybrać poszczególną piosenkę od razu tak jak jest ze scenami w filmach i to wszystko. Ja bardzo lubie ta kapele i czysto subiektywnie oceniam to wydanie na 9/10 przy czym sadze że mam prawo twierdzic ze wiele lepiej z koncertem jakościowo być nie może nawet jak innych nie kupowałem. Choć w sumie troche na MTV HD widziałem no i nigdy nie było lepiej niż tu. Zalicytowałem na allegro bo uważałem że za te 53 zł warto spróbować nawet jak mi nie zależało dotąd na żadnym koncercie ale jak już płytka doszła to spodobała się mi bardziej niż liczyłem. Jak ktoś się wstrzymywał to powinien już przestać i sobie też kupić.

Zmieniam ocene z 9 na 10:)))))) No bo jak coś juz się słucha po raz 7-10 (juz straciłem rachubę) to inna ocena chyba byc nie może. Z ciekawosci sprawdziłem recki jakies (zagraniczne bo polskich nie ma ) i wszyscy po równo dają praktycznie maksymalne noty więc chyba nie zachwycam się bez powodu:)

Zaczne teraz częściej chyba kupować koncerty bo jednak muza to muza. Nawet rewelacyjnego filmu nie oglada sie w krótkich odstepach wiele razy , czesto rewelacyjne gry przechodzi się tylko raz.... A z muzyka tak jest ze sie jej słucha wiele razy. Teraz chętnie bym U2 posłuchał , Within Temptation i AC/DC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ze swojej strony polecam WITHIN TEMPTATION - "Black Symphony" - koncert z orkiestrą symfoniczną. Rewelacyjna realizacja, super koncert.

Specyfikacja:

Video

Video codec: VC-1

Video resolution: 1080i

Aspect ratio: 1.78:1

Audio

English: PCM 5.1 (96kHz, 24-bit)

English: PCM Stereo (96kHz, 24-bit)

English: DTS 5.1 (96kHz, 24-bit)

English: Dolby Digital 5.1... (more)

English: PCM 5.1 (96kHz, 24-bit)

English: PCM Stereo (96kHz, 24-bit)

English: DTS 5.1 (96kHz, 24-bit)

English: Dolby Digital 5.1

English: Dolby Digital 2.0

i opis wydania:

http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?i...amp;show=review

Edytowane przez kazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczne teraz częściej chyba kupować koncerty bo jednak muza to muza. Nawet rewelacyjnego filmu nie oglada sie w krótkich odstepach wiele razy , czesto rewelacyjne gry przechodzi się tylko raz....

A z muzyka tak jest ze sie jej słucha wiele razy.

Tak trzymaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Within Temptation to niezle wykonanie jesli chodzi o polaczenie muzyki barok/metal z orkiestra.

Tak jak pisza "Complete with a 5.1 24/96khz PCM track at the data rate of 13.8mbps" i tyle jest wyswietlane na PS3. Jak narazie nie widzialem wyzszego bitrate w Polsce dla audio.

Sam koncert polecam ludziom ktorzy lubia sluchac klimatow typu Metallica itp w polaczeniu z orkiestra. Chyba wlasnie orkiestra dodaje temu koncertowi najwiecej barwy tonalnej. Warto ja miec w swojej kolekcji :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam "Within Temptation", bardzo przyjemnie się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Within Temptation - za całokształt aczkolwiek momentami obraz jest tylko dobry. lepszy obraz zaobserwowałem na Moody Blues - taki kameralny koncert ale bardzo fajny. Natomiast rewelacyjny obraz jest na Ricky Martin - bije oba wyżej wspomniane pod każdym względem no moze poza muzyką ale ta tez nie jest najgorsza - zalezy co kto lubi - ale ze względu na jakośc warto obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , zapomniałem o Metallice i ich występie wraz z orkiestrą. Wyszło to na Blu-Rayu ? Bo nie widziałem u nas nigdzie tego a sądze że gdyby było to by już dawno to ktoś sprowadził na allegro.

Jeśli jeszcze można spytać , to co sądzicie o "Green Day : Bullet in a bible "i "Iron Maiden - Flight 666" bo też mi wpadły w oko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...