Skocz do zawartości
pmcomp

nowy PowerDVD 7

Rekomendowane odpowiedzi

@phonik

Purevideo jest ładne kolorowe, wydajne tylko że stwarza wiele dziwnych problemów do których nvidia się nie przyznaje.
A pisze to jako były użytkownik Purevideo i GF6600GT, pozostaje mi życzyć powodzenia.

@demek

Czyli tak ja podejrzewałem , nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Jeśli nie znasz i nie używasz CoreAVC to pora to zmienić, jeśli robił problemy to znaczy że problemy mógł stwarzać splitter haali lub niewłaściwe priorytety ustawionych kodeków, poszukaj na forum o DSFMgr.

@Sober

Przy twoim sprzęcie powinno chodzić wszystko raczej płynnie (nie znam proca).
Miałem kiedyś podobny problem, ostatecznie pożegnałem się z purem, a w Ati też raczej używam trybu Overlay.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='33096' date='05.01.2007, 20:45 ']@demek

Czyli tak ja podejrzewałem , nic się w tej kwestii nie zmieniło.
Jeśli nie znasz i nie używasz CoreAVC to pora to zmienić, jeśli robił problemy to znaczy że problemy mógł stwarzać splitter haali lub niewłaściwe priorytety ustawionych kodeków, poszukaj na forum o DSFMgr.

Pozdrawiam[/quote]

nie mam problemow z odtwarzaniem, chyba, ze z 512 ramu jest 100 wolnego :) to trzeba troche programow powylaczac i dziala - w skrocie trzeba doprowadzic do normalnego stanu a nie 15 otwartych rzeczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@demek

z lenistwa nie napisałem że chodziło mi o brak obsługi sprzętowej kodeka h264 w serii kart ati radeon 9xxx
"Czyli tak ja podejrzewałem , nic się w tej kwestii nie zmieniło." :)

Masz racje że zżarta pamięć zwalnia odtwarzanie takiego 1080i lub p, szczególnie torrenty, proc masz ładny więc nie powinno być żadnych problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p2p nie uzywam takze torenty mi nic nie zwalniaja :angry2:
jedynie binarki, ale tez nie doje non stop

co do proca, pracowal przez dlugi okres czasu na wodnym i 4ghz, ale jak wyjezdzalem za granice sprezentowalem je sasiadowi a zalozylem sobie boxa, kompa uzywa teraz siostra a ja o 3 w nocy wracam do londynu, najgorsze jest to ze juz w niedziele ide na nowe mieszkanie a tam netu nie ma, wiec bede rzadziej bywal, zreszta i tak kompa nie mam :angry2: ale kuzyn niedaleko wiec moze jakos bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='33096' date='05.01.2007, 22:45 ']@Sober

Przy twoim sprzęcie powinno chodzić wszystko raczej płynnie (nie znam proca).
Miałem kiedyś podobny problem, ostatecznie pożegnałem się z purem, a w Ati też raczej używam trybu Overlay.[/quote]

Witam!

Tak, wszystko chodzi bezproblemowo przy programowym dekodowaniu (procek to najniższy core 2 duo) - h.264 na razie nie testowałem. Po prostu spodziewałem się lepszej jakości przy pure bo nvidia tak się chwali tym super deinterlacingiem i innymi bajerami... a tu sie okazuje ze deinterlacing jest do bani. Pytałem bo może coś źle skonfigurowałem. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

[quote name='harvi' post='32769' date='04.01.2007, 10:53 ']Mam tak samo na A64 3000+ i 7600GS, albo po prostu ten sprzętowy sterownik jest słabo napisany albo za dużo pracy przerzuca na kartę, a na stronach purevideoHD (np. [url="http://www.nvidia.pl/object/nzone_downloads_purevideo_32bit_92.91_pl.html)"]http://www.nvidia.pl/object/nzone_download..._92.91_pl.html)[/url] jest napisane że dopiero od 7600GT w górę GPU poprawnie dekoduje HD (czyli chyba h264). TSy (mpeg2) działają super w PowerDVD, obciążenie proca 30% ładnie deinterlaceuje 1080i i nic nie zacina.[/quote]

Na stronce invidii byla taka tabelka (za cholere nie moge teraz tego namierzyc), ktora przegladalem setki razy przed zakupem karty i tam bylo jak byk, ze wszystkie chipsety poczawszy od 6150 (wlacznie z moim 7300) wspomagaja sprzetowe dekodowanie HD, w formatach mpeg2, vc-1 i avc. Widze ze cos tam z tego dziala, ide o zaklad, ze gdyby obraz nie byl skalowany do SD (tak jak ma to u mnie miejsce) wszystko smigalo by plynnie, bo odnosze wrazenie ze wlasnie ta procedura (paradoskalnie) najbardziej obciaza karte.

[quote name='apatch' post='33096' date='05.01.2007, 22:45 ']Purevideo jest ładne kolorowe, wydajne tylko że stwarza wiele dziwnych problemów do których nvidia się nie przyznaje.
A pisze to jako były użytkownik Purevideo i GF6600GT, pozostaje mi życzyć powodzenia.

Pozdrawiam[/quote]

Problem z pure video polega na tym, ze jest to technologia w fazie mocno testowej, a jest reklamowana jako finalny produkt.
Nie trace jednak nadziei, w tej chwili nie ma oprogramowania, nie ma odpowiednich dekoderow, nie ma odpowiednich sterownikow, ale byc moze w koncu sie pokaza :).

I jeszcze taka ciekawostka. Film na ktorym testowalem dzialanie dekodera cyberlink to x264 zapakowany do kontenera mkv o srednim birate obrazu na poziomie 4314kbps, w 720p. Pozniej odpalilem trailer do filmu Transformers w kontenerze mov (czyli najbardziej badziewnym), zakodowany h264 ze srednim biratem ok. 9800kbps i to w 1080p (ze o dzwieku w aac, ktore pochlania procesor duzo bardziej niz ac3 nie wspomne...). I co? Trailer ten, owszem, zostal przeskalowany przez dekoder do 720x480 ale chodzil idealnie plynnie (procesor byl obciazany w ok.40%).
Gdzie tu sens i gdzie logika?

---- EDIT ----
Znalazlem nieszczesna tabelke:
[url="http://www.nvidia.pl/page/purevideo_support.html"]http://www.nvidia.pl/page/purevideo_support.html[/url]
Jak na dloni, dla kart z geforce 7300gs mamy sprzetowa akceleracje h.264, mpeg-2 i wmv9 dla strumieni high definition.


pozdr

phonik

Edytowane przez phonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@phonik

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale jeśli problem przeskalowania, objawia się we wszystkich playerach i tylko przy kodeku h.264, to problemem może być uszkodzony splitter haali, trzeba go odinstalować i zainstalować jeszcze raz.
Najlepiej z wersji oddzielnej a nie tej dołączonej do CoraAVC. Jeśli masz odpowiedni soft to upakuj tego problematycznego sampla do ts lub mpeg2 i stestuj jeczcze raz.

Najlepiej by było sprawdzić twój sprzęt na innym czystym systemie.

Najczarniejszy scenariusz to niedopracowany albo wadliwy układ 7300gs, podobnie jak kiedyś 6800 (nie pamiętam serii) na starcie było sporo problemów ze sterownikami do 7300 , może to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='phonik' post='33678' date='08.01.2007, 18:51 ']Na stronce invidii byla taka tabelka (za cholere nie moge teraz tego namierzyc), ktora przegladalem setki razy przed zakupem karty i tam bylo jak byk, ze wszystkie chipsety poczawszy od 6150 (wlacznie z moim 7300) wspomagaja sprzetowe dekodowanie HD, w formatach mpeg2, vc-1 i avc. Widze ze cos tam z tego dziala, ide o zaklad, ze gdyby obraz nie byl skalowany do SD (tak jak ma to u mnie miejsce) wszystko smigalo by plynnie, bo odnosze wrazenie ze wlasnie ta procedura (paradoskalnie) najbardziej obciaza karte.
Problem z pure video polega na tym, ze jest to technologia w fazie mocno testowej, a jest reklamowana jako finalny produkt.
Nie trace jednak nadziei, w tej chwili nie ma oprogramowania, nie ma odpowiednich dekoderow, nie ma odpowiednich sterownikow, ale byc moze w koncu sie pokaza :).[/quote]

No niestety też się na tym zawiodłem, też studiowałem te tabelki, ale jak po kupieniu 7600gs mi rwało to zacząłem przekopywać zachodnie fora i... generalnie wszyscy narzekają, żądają nawet zwrotu kasy za PureVideo i PowerDVD7. Cyberlink podobno zwraca ale NVidia nie chce ;) Po prostu karty poniżej 7600GT są za słabe albo jeszcze trzeba poczekać następne pół roku na lepiej napisane dekodery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

[quote name='apatch' post='33693' date='08.01.2007, 21:49 ']Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale jeśli problem przeskalowania, objawia się we wszystkich playerach i tylko przy kodeku h.264, to problemem może być uszkodzony splitter haali, trzeba go odinstalować i zainstalować jeszcze raz.
Najlepiej z wersji oddzielnej a nie tej dołączonej do CoraAVC. Jeśli masz odpowiedni soft to upakuj tego problematycznego sampla do ts lub mpeg2 i stestuj jeczcze raz.[/quote]

Czy moglbys wskazac jakis encoder do mpeg2, ktory kompresuje w HD (najlepiej darmowy :)), bo moj HC odmawia wspolpracy z obrazem wiekszym niz palowy...
THX

pozdr

phonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='phonik' post='33825' date='09.01.2007, 13:47 ']Witam
Czy moglbys wskazac jakis encoder do mpeg2, ktory kompresuje w HD (najlepiej darmowy :)), bo moj HC odmawia wspolpracy z obrazem wiekszym niz palowy...
THX

pozdr

phonik[/quote]

Wszystko zależy od tego z jakiego kontenera do jakiego chcesz to przerzucić.
Jeśli z mkv do ts lub mpeg2 , to użyj MKVextractGUI w pakiecie Mkvtoolnix (darmowy). Ciągle hd.

HDTVtoMPEG2 ts do mpeg2

A dopiero AvivoXCode (w funkcjach CCC) przerobi expresowo mpeg2 do SD.

Polecam VideReDo, ProjectX i inne płatne "torrent-finder" :) wynalazki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Antarktis' post='33843' date='09.01.2007, 17:03 ']try this: darmowy AvivoXCode.
Szybko encoduje h264 (wykorzystuje akcelerację GPU, działa również z kartami nvidia)

opis
[url="http://www.digit-life.com/articles2/video/avivo_1.html"]http://www.digit-life.com/articles2/video/avivo_1.html[/url][/quote]

Z moja karta nvidii zdecydowanie nie dziala, na wstepie dostaje komunikat mowiacy, ze program przeznaczony jest tylko dla kart ati i na tym koniec (to samo zreszta wynika z tekstu pod linkiem, ktory podales). Jesli jego uruchomienie na karcie geforce wiaze sie z zainstalowaniem jeszcze czegos (jakichs sterownikow na przyklad), to odpada.


[quote name='apatch' post='33885' date='09.01.2007, 20:50 ']Wszystko zależy od tego z jakiego kontenera do jakiego chcesz to przerzucić.
Jeśli z mkv do ts lub mpeg2 , to użyj MKVextractGUI w pakiecie Mkvtoolnix (darmowy). Ciągle hd.

HDTVtoMPEG2 ts do mpeg2

A dopiero AvivoXCode (w funkcjach CCC) przerobi expresowo mpeg2 do SD.

Polecam VideReDo, ProjectX i inne płatne "torrent-finder" :) wynalazki.[/quote]

Nie zrozumiales mojego zapytania. Pytalem o encoder, kontener to male piwo, z tym sobie poradze. Problem polega na tym, ze soft ktorego uzywam (CCE i HC) operuje tylko na rozdzielczosciach SD, a ja potrzebuje strumien w formacie mpeg2 i rozdzielczosci 1920x1080. Wymog jest wlasciwie jeden, program musi lykac skrypty avs, a jaki plik wypluwa (ts, mpg, mpv czy m2v) jest mi kompletnie obojetne.
Jak pisalem wyzej konwerter Ati u mnie nie dziala, pojawia sie komunikat, ze wymagana jest karta z chipsetem x1k.
Z gory dzieki za pomoc.


---- EDIT ----
Okazalo sie, ze czego nie moze polprofesjonalny CCE, potrafi amatosrki TMPGEnc, ktory bez problemu koduje do mpeg2 w wyzszych rozdzielczosciach. Trailer Transformersow przekonwertowalem do pliku o rozdzielczosci 1920x1080 i bitrate'ach: srednim - ok.12Mbit/s i maksymalnym ok.20Mbit/s. Plik odtwarzalem poprzez cyberlink video/sp decoder z wlaczona sprzetowa akceleracja i odtwarza sie w 1080p, idealnie plynnie, karta calkowicie odciaza system (na procesorze obciazenie w ok.25-30%, a w tle opera, azor, spf, aqq i jeszcze pare innych rzeczy). Moj problem najwyrazniej dotyczy h264, pod koniec tygodnia bede walczyl ze splitterem.


pozdr

phonik

Edytowane przez phonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ukazała sie najnowsza wersja PowerDVD 7.3 która ponoć radzi sobie z odtwarzaniem kontentu BluRay'owskiego i HD DVD.
Leży na usenecie ale pewnie zaraz wypłynie dalej. :)

Pozdrawiam

Mała poprawka nie wszystkim działa, grom go wie czy sprawdza HDCP, trzeba się wstrzymać aż testerzy sprawdzą :D

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomóżcie szukam już od tygodnia jakiegokolwiek testowego klipu video kodowanego w h.264 (oczywście HD) żeby mozna było przetestować purevideo chociażby w Powerdvd7. te które znalazłem PowerDvd 7nie chce odtwarzać.
Nie chcę sciągać całego filmu tylko jakiś testowy plik. Może ktoś ma link do takiego pliku , albo może na jakiś upload może wrzucić ?
Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='41292' date='09.03.2007, 08:36 ']Ukazała sie najnowsza wersja PowerDVD 7.3 która ponoć radzi sobie z odtwarzaniem kontentu BluRay'owskiego i HD DVD.
Leży na usenecie ale pewnie zaraz wypłynie dalej. ;)

Pozdrawiam

Mała poprawka nie wszystkim działa, grom go wie czy sprawdza HDCP, trzeba się wstrzymać aż testerzy sprawdzą ;)[/quote]


testawałem tego nawego PowerDVD 7.3 i pod win xp i pod vistą64,. Pod win xp chodzi bez problemów. Problem pojawia się pod vistą 64 - nie pasuje mu sterownik grafy (nv gf 8800 gtx) i coś pisał o hdcp. Może to wina nowych sterowników beta 101.41??? a może dział zabezpieczenie?? tego nie narazie nie wiem :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='41292' date='09.03.2007, 08:36 ']Ukazała sie najnowsza wersja PowerDVD 7.3 która ponoć radzi sobie z odtwarzaniem kontentu BluRay'owskiego i HD DVD.
Leży na usenecie ale pewnie zaraz wypłynie dalej. ;)

Pozdrawiam

Mała poprawka nie wszystkim działa, grom go wie czy sprawdza HDCP, trzeba się wstrzymać aż testerzy sprawdzą ;)[/quote]


testawałem tego nawego PowerDVD 7.3 i pod win xp i pod vistą64,. Pod win xp chodzi bez problemów. Problem pojawia się pod vistą 64 - nie pasuje mu sterownik grafy (nv gf 8800 gtx) i coś pisał o hdcp. Może to wina nowych sterowników beta 101.41??? a może dział zabezpieczenie?? tego nie narazie nie wiem :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='41292' date='09.03.2007, 08:36 ']Ukazała sie najnowsza wersja PowerDVD 7.3 która ponoć radzi sobie z odtwarzaniem kontentu BluRay'owskiego i HD DVD.
Leży na usenecie ale pewnie zaraz wypłynie dalej. ;)[/quote]

Masz na myśli wersję PowerDVD Ultra? Bo PowerDVD na razie nie przekroczyło wersji 7.0 (najnowszy build to 2414).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='egregius' post='41492' date='10.03.2007, 21:42 ']Panowie pomóżcie szukam już od tygodnia jakiegokolwiek testowego klipu video kodowanego w h.264 (oczywście HD) żeby mozna było przetestować purevideo chociażby w Powerdvd7. te które znalazłem PowerDvd 7nie chce odtwarzać.
Nie chcę sciągać całego filmu tylko jakiś testowy plik. Może ktoś ma link do takiego pliku , albo może na jakiś upload może wrzucić ?
Dziękuję i pozdrawiam[/quote]

Purevideo działa tylko z MPEG-2 i MPEG-4. Co do materiału to czemu nie jakiś trailer? Mało to tego na sieci??
[url="http://www.digital-digest.com/movies/pirates_of_the_caribbean2_h264_1080p_trailer.html"]http://www.digital-digest.com/movies/pirat...0p_trailer.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...