Skocz do zawartości
pmcomp

nowy PowerDVD 7

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem,

nowy dezajn ma :) .

A tak na poważnie bez problemu czyta H.264 oraz np. ścieżki dżwiękowe w DTS.
Polecam.

Aaaa, odpalony na procku A64 3700+.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadz się, fajny jest
tylko jak jego filtry obrazu podpiąć by działało to z subeditem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jabba' date='21.06.2006, 01:46 ']zgadz się, fajny jest
tylko jak jego filtry obrazu podpiąć by działało to z subeditem?
[right][post="6539"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
To powinno bez problemu działać. Jeśli jest inaczej to musisz napisać więcej.
Czy w ogóle nie działa czy podłącza Ci co innego.
Jakie inne filtry masz zainstalowane?

Jeśli możesz pokazać obrazek z GraphEdit po próbie renderowania pliku filmowego to na pewno znajdę przyczynę Twoich problemów.

s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ffdshow, dscaler5, windvd 7, powerdvd 7, nvidia pure video, ac3 filter, chyba tyle

Problem nie polega na działaniu czy niedziałaniu, widzę po trayu, że to purevideo mi zaczyna dekodować obraz po odpaleniu .ts co ma tą zaletę, że cpu obciązone jest góra 30-40 %. Wadą jest to, że purevideo jakośnie potrafi radzić sobie z interlace a VLC pokazuje już wiek mojego Bartona..., przy tym wszystkim chciałbym widzieć napisy (.srt na przykład) czyli wniosek - > subedit player ale nie z purevideo tylko z obrazem i dźwiękiem dekodowanym przez powerdvd7 - taka kombinacja najbardziej by mi odpowiadała.
Z obrazkiem ciężko, piszę z pracy. Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jabba' date='21.06.2006, 10:59 ']Mam ffdshow, dscaler5, windvd 7, powerdvd 7, nvidia pure video, ac3 filter, chyba tyle

Problem nie polega na działaniu czy niedziałaniu, widzę po trayu, że to purevideo mi zaczyna dekodować obraz po odpaleniu .ts co ma tą zaletę, że cpu obciązone jest góra 30-40 %. Wadą jest to, że purevideo jakośnie potrafi radzić sobie z interlace a VLC pokazuje już wiek mojego Bartona..., przy tym wszystkim chciałbym widzieć napisy (.srt na przykład) czyli wniosek - > subedit player ale nie z purevideo tylko z obrazem i dźwiękiem dekodowanym przez powerdvd7 - taka kombinacja najbardziej by mi odpowiadała.
Z obrazkiem ciężko, piszę z pracy.
[right][post="6548"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Bardzo dziwne, że PureVideo nie radzi sobie z przeplotem - ma to być jego jedna z najlepszych właściwości.
Skoro chcesz SubEdit-a bez PureVideo to go odinstaluj lub zablokuj jego działanie.
Tak czy inaczej jestem bardzo ciekawy co w Twojej konfiguracji pokazuje GraphEdit.
Możesz przecież wymusić dowolne podłączanie filtrów np. przy pomocy DirectShov Filter Manager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitalny ten Direct Show Filter Manager, już jest ok, subedit śmiga z obrazem od cyberlinka i jest czad !
graphedita znam od swoich pierwszych dni z divx 3.11, też bardzo pomocne urządzenie :)
na subedita się uprałem, bo niektórzy ze współwidzów mogliby mieć problemy z angielskim tylko ze słuchu... sam też często poprawiam napisy, zdarza się, że i po Hataku czy slideroh, tak na własne potrzeby, każdemu zdarzy się machnąć literówkę a jak już to utrwalam to niech będzie dobrze. Tu można i oglądać, i w razie potrzeby poprawić, więc uważam program za godny polecenia.

co do purevideo to również jestem zaskoczony, może mam za stare forceware (84.21)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również od jakiegoś czasu testuje najnowszy Power DVD. Faktycznie duże postępy szczegolnie z H.264. Smiga az milo.
Ostatnio tez testowalem Direct DVD HD, jeden z lepszych wg mnie playerow, ale niestety narazie troche mam z nim klopotow przy odtwarzaniu HDTV.
Ale do tej pory nie wiedzialem o programiku do przestawiania priorytetow filtrow.
Mysle, ze jak poznam jego tajniki to programik zacznie smigac jak zloto.
A jest pod wzgledem jakosci naprawde niezly i do tego naszprycowany roznymi pluginami do video i audio.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Też zainstalowałem nowy nabytek, Power DVD 7 i filmów w formacie H.264 nie odtwarza. Wszystkie inne tak a tego formatu nie rusza, Nie wiem, co jest i jak go skonfigurować. Proszę o info. Natomiast zauważyłem, ze przy innych formatach i rozdzielczościach obciążenia procka 8-13 %. Te same filmy na Media Player Classic, obciążenie 25-35%. Posiadam procesor Intel D 950 3.4 Ghz podkręcony do 3.9Ghz.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zainstalowałem. U mnie odtwarza wszystko :( z h.264 włącznie. A rezultat widać gołym okiem. Naprawde daje kopa ten odtwarzacz :) zwłaszcza jeżeli chodzi o deinterlaceing (chyba dobrze napisałem ;P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wam działa H.264, a mnie nie!. Co jest grane?. Może mi ktoś wyjaśni? Na innych odtwarzaczach działa. W systemie mam zainstalowane wszystkie kodeki.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że jeżeli są problemy w PowerDvd7 z H.264 to trzeba wyłączyc w filtrach ffdshow przestawic odwarzanie H.264 na disabled. Ogólnie PD7 kwasi się z filtrami ffdshow i najlepiej je odinstalowac. Ogólnie za PD7 podziękuję bo to nie dla mnie, u mnie nie odtwarza plików .mkv i pewnie nie tylko u mnie :(
Kmp górą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak, wystarczy sprawdzić grapheditem
bez uporządkowania filtrów miałem tak, że i cyberlink decoder 7, i ffdshow NA RAZ chciały mi .ts dekodować, efektem tego było przeskakiwanie klatek
zmniejszenie priorytetu ffdshow załatwiło sprawę

co do mkv - odtwarzamy czym nam się podoba, i tak haali media splitter i dekodery odwalają robotę :( co innego zrobić samemu mkv...

Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że mam zainstalować ffdshow i wszystko będzie ok.?
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem te filtry i nic.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem pd7 jak tylko wyszlo, roznic poza wygladem wtedy nie widzialem, do wczoraj
komp sie troche pocil (30-50%) tyle, ze z lekkim obciazeniem dysku wiec problemow z dostepem do plikow film nie mial, otworzylem koncert madonny i sie przycinal....power dvd6, intervideo windvd8, i w kazdym innym, wiec odpalilem powerdvd7 i zero przycinek...wiekszosc ludzi by juz wtedy zakonczyla poszukiwania i ogladala, ale nie ja. sprawdzilem ile ramu potrzebuje kazdy program, pd7 najwiecej, obciazenie proca o ile wszystkie inne pokazywaly obciazenie 80-90% czyli ok 50% sam film bral to sie dalej scinaly, w przypadku pd7 max co widzialem to 75%....czyli cos mu wybitnie pomagalo. w tym miejscu zaczalem sie zastanawiac co. postanowilem sprawdzic grafike, (radeon 9550 chodzacy jako 9600pro) i byla mocno ciepla, no to wyciagnalem moje CHY (termometr profesjonalny [url="http://www.termo-precyzja.com.pl/index.php?n=czujniki&k=&p=131"]http://www.termo-precyzja.com.pl/index.php...mp;k=&p=131[/url] ) i przyczepilem go do radiatora
zrobilem kilka testow:
- temp tylko z pulpitem - 30 stopni
- temperatura przy pd6, windvd8 itp - 31 stopni
- temp w pd7 - 50! stopni!

wnioski:
jakims cudem pd7 posilkuje sie karta graficzna, nie wiem tylko jakim skoro nie mam karty z avivo, jedna test temp pokazuje ze grafika nad czyms mysli, kolejny powod aby tak sadzic to brak zacinek tylko w pd7

oczywiscie po wylaczeniu aplikacji, ktora dzialala na moim kompie nic sie nie tnie :lol:
komp to P4 630 3,0GHz, 512 ram 500mhz

czy moze ktos poczynic podobne obserwacje?

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda tylko ze w PDVD7 nie mozna zminiac wysokosci/szerokosci ekranu - tu zdecydowanie wymiata MPC
A jak sprawdzic czy Ati X1700 jest z avivo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://ati.amd.com/technology/Avivo/products.html"]http://ati.amd.com/technology/Avivo/products.html[/url]
tutaj jest lista

mozna zmienic proporcje w aspect ratio, narazie nie moge sprawdzic ale skoro od dawna bylo to teraz pewnie tez jest

edit
znalazlem pare ciekawych informacji na stronie ati (oczywiscie dotyczace modelu 9550/9600)

Innovative decoding technology with reduced reliance on the main CPU significantly improves DVD and HDTV video playback quality - jeszcze ~2 miesiace temu nie bylo takiego info, wiec wyglada na to, ze jesli soft potrafi odwolac sie do grafiki to bedzie to dzialac

# All-format DTV/HDTV decoding - na potwierdzenie

# YPrPb component output for direct drive of HDTV displays - tu juz ciekawiej, zawsze trabili, ze tylko composite ma a tu prosze, tylko kabelek potrzebny i mamy componenta, takie samo rozwiazanie jest w niektorych modelach gf 7300gs/gt i 7600gs/gt

ati ma to w swoim sklepie nawet [url="http://shop.ati.com/product.asp?sku=2550138"]http://shop.ati.com/product.asp?sku=2550138[/url]

bede to musial w jakis sposob wyprobowac, jesli ktos ma taka mozliwosc to prosze aby to zrobil Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie sie to ratio zmienia?


Dziwne widze:
Mobility™ Radeon&reg; X1800 Series
Mobility™ Radeon&reg; X1600 Series
Mobility™ Radeon&reg; X1400 Series
Mobility™ Radeon&reg; X1300 Series

a brakuje avivo w X1700, ktora jest nowsza i lepsza niz x1600. Wie ktos cos na ten temat?
Jak sie wogle instaluje to avivo? Tak jak pure w nvidi? Edytowane przez kedu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kedu

x1700 w pełni obsługuje Avivo poprzez sterowniki: h.264, mpeg2, vc-1 , zainstaluj ostatnie 6.12, dodatkowo xcore converter jeśli używasz.
Najlepiej utworzyć kilka niestandardowych rozdzielczości w Powerstripie albo Ati Tray Tools zamiast bawić się w aspect.

@demek

Jeśli możesz zrób oddzielnie testy temperatur dla mpeg2 i h.264, ten pierwszy był zawsze obsługiwany przez serię kart radeon 9xxx, ten drugi nie, jeśli dodali jego sprzętową obsługę to rzeczywiście przełom tylko czemu się tym nie chwalą.

Wkurzający jest brak jednoczesnej obsługi YPrPb component output i Video in/out, a niewiele osób o tym wie.
Nowy PDVD 7.2 jest faktycznie lepiej zoptymalizowany, ale dalej program (a nie filtry) nie obsługuje kontenera mkv.
Role znów się odwrócą gdy softwarowy CoreAvc dostanie funkcję obsługi sprzętowej. Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to musze cos h264 sciagnac
chyba, ze masz cos pod reka czyli znasz jakis link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszke inny problem, moze ktos z Was bedzie w stanie mi pomoc.
Zainstalowalem swiezego PowerDVD, wylaczylem dekodowanie avc i h264 w coreAVC ktorego uzywam na codzien i dekoder h.264 cyberlinka faktycznie dekoduje mi material (w dowolnym odtwarzaczu, uzywam haali media splitter), tyle ze przeskalowuje rozdzielczosc do ntsc (720x480) gdy wlaczone jest wspomaganie sprzetowe DxVA. Poza przeskalowaniem, ubocznym efektem jest predkosc dekodowania filmu na poziomie 17~23 klatek/s (przy obciazeniu procesora w okolicach 40-50%) i niemoznosc zmiany ustawien parametrow obrazu (rgb, kontrast, jasnosc, etc. - w panelu dekodera cyberlinka). Moj sprzet to sempron2800 (faktycznie 1600, wersja na am2) i 1gb ramu + geforce7300gs (wg danych nvidii dekodowanie w gestych formatach jak najbardziej wspiera). Normalnie korzystam z coreAVC (o ffdshow nie ma mowy, rwie na potege) i filmy chodza plynnie (przy obciazeniu procesora rzedu 75-95%), od swieta cos zwolni (matrix - scena w ktorej smiglowiec rozbija sie o wiezowiec ze szkla i stali :angry: - tu niestety moj sprzet juz nie wyrabia i zwalnia na ok. 1,5 sekundy, po czym wszystko wraca do normy). Filmy ktore ogladam sa w 720p, bo idealnie sie to wpasowuje w optymalna rozdzielczosc mojego moniotra (crt - nec fe950+).
Wracajac do sedna, gdzie powinienem szukac winowajcy przeskalowywania obrazu do SD?

pozdr

phonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='phonik' post='32752' date='04.01.2007, 00:53 ']Zainstalowalem swiezego PowerDVD, wylaczylem dekodowanie avc i h264 w coreAVC ktorego uzywam na codzien i dekoder h.264 cyberlinka faktycznie dekoduje mi material (w dowolnym odtwarzaczu, uzywam haali media splitter), tyle ze przeskalowuje rozdzielczosc do ntsc (720x480) gdy wlaczone jest wspomaganie sprzetowe DxVA. Poza przeskalowaniem, ubocznym efektem jest predkosc dekodowania filmu na poziomie 17~23 klatek/s (przy obciazeniu procesora w okolicach 40-50%) i niemoznosc zmiany ustawien parametrow obrazu (rgb, kontrast, jasnosc, etc. - w panelu dekodera cyberlinka). Moj sprzet to sempron2800 (faktycznie 1600, wersja na am2) i 1gb ramu + geforce7300gs (wg danych nvidii dekodowanie w gestych formatach jak najbardziej wspiera). Normalnie korzystam z coreAVC (o ffdshow nie ma mowy, rwie na potege) i filmy chodza plynnie (przy obciazeniu procesora rzedu 75-95%), od swieta cos zwolni (matrix - scena w ktorej smiglowiec rozbija sie o wiezowiec ze szkla i stali ;) - tu niestety moj sprzet juz nie wyrabia i zwalnia na ok. 1,5 sekundy, po czym wszystko wraca do normy). Filmy ktore ogladam sa w 720p, bo idealnie sie to wpasowuje w optymalna rozdzielczosc mojego moniotra (crt - nec fe950+).[/quote]

Mam tak samo na A64 3000+ i 7600GS, albo po prostu ten sprzętowy sterownik jest słabo napisany albo za dużo pracy przerzuca na kartę, a na stronach purevideoHD (np. [url="http://www.nvidia.pl/object/nzone_downloads_purevideo_32bit_92.91_pl.html)"]http://www.nvidia.pl/object/nzone_download..._92.91_pl.html)[/url] jest napisane że dopiero od 7600GT w górę GPU poprawnie dekoduje HD (czyli chyba h264). TSy (mpeg2) działają super w PowerDVD, obciążenie proca 30% ładnie deinterlaceuje 1080i i nic nie zacina.
Zatem używam CoreAVC i 720p chodzą w miarę OK, 1080p natomiast już nie... Czekam na CoreAVC ze wsparciem dekodowania GPU, oni to chyba zrobią lepiej, jakoś mądrzej dzieląc pracę między CPU a GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u Was, ale u mnie po włączeniu sprzętowej akceleracji wideo obraz wygląda gorzej niż bez niej - a mianowicie nie jest robiony poprawny deinterlacing, bardzo wyraźnie widać przeplot. Próbowałem wszystkich ustawień, ale bez rezultatu. Wciąż najlepiej wygląda obraz z samego PowerDVD7 z wyłączoną akceleracją sprzętową. Generalnie coś mi się wydaje że te wszystkie peany na temat jakości purevideo to jedna wielka ściema! OK, odciąża procesor ale nic poza tym. I żeby jeszcze kazali za to płacić?

Używam najnowsze purevideo i 7600GT. Teraz sobie myślę że trzeba było kupić ATI ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@apatch
mam h264
power przy nim nie wspomaga sie sprzetowo, 720p, 1080i ida bezproblemowo, 1080p przycina sie lekko, ale po wylaczeniu zbednych rzeczy idzie normalnie (mowa oczywiscie o h264)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...