Skocz do zawartości
McGuru

Sopot Festival 2008 w HD na TVN HD!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gmeru' post='114276' date='23.08.2008, 20:43 ']Słabo śpiewają ; ) jakaś trema widzę spora. HD nie pomaga ;)[/quote]
Średnio na jeża ;) a tak pozatym czy u Was jest to samo jak pokazują wykonawce i numer telefonu to mam obciętą kwote za połączenie.
A co do jakosci to o wiele lepiej niz na zwyklym SD TVN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. O wiele lepiej niż na TVN SD i wiele lepiej niż upscal. Ważne, że teraz na 46" wygląda to dobrze. Oczywiście jak zawsze bitrate bitrate bitrate ale na to nie mamy wpływu. Tak już będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='114283' date='23.08.2008, 21:06 ']... ale na to nie mamy wpływu. Tak już będzie.[/quote]

Ano mamy, bo jesteśmy klientami i jakość HD 8mbit (na oko jest między 8 a 9 właśnie) to jest HD light a nie true HD. Ja bym napisał tak być nie może - tutaj mamy dużo statycznych obrazków (no są "dynamiczne kamery" - btw wygląda to słabo, jakby ktoś przed kimś uciekał) więc nie razi, ale coś z dużą dawką dynamizmu i już jest po zawodach. Ale fakt - przy lwiej części rynku zaoranej 32" nie ma co szybko liczyć na 10 i więcej mbitów. Ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='austrian' post='114280' date='23.08.2008, 20:58 ']Średnio na jeża ;) a tak pozatym czy u Was jest to samo jak pokazują wykonawce i numer telefonu to mam obciętą kwote za połączenie.
A co do jakosci to o wiele lepiej niz na zwyklym SD TVN.[/quote]

pobaw sie "overscan'em" moze zobaczysz nr telefonu i kwote ;)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='114285' date='23.08.2008, 21:18 ']Ale fakt - przy lwiej części rynku zaoranej 32" nie ma co szybko liczyć na 10 i więcej mbitów. Ehhh[/quote]

O właśnie. Padła odpwiedź Why" i to nie tylko zaoranej 32" co zaoranej 4:3 CRT : / bo nawet panoram jest stosunkowo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten znaczek mi sie nie podoba ;) Zobaczymy jak już na ekranie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6,5-8,5 Mbit/s to ma w tym momencie TVN SD z DVB-T w MPEG2. To macie takie małe porównanie jak TVN traktuje HD.
Dźwięk strasznie kiepski. Zero dynamiki. Ciekawe czy w DD 5.1 też taka porażka. Bo artystycznie to śmiech na sali. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='114286' date='23.08.2008, 21:24 ']pobaw sie "overscan'em" moze zobaczysz nr telefonu i kwote ;)[/quote]
probowalem wszystkiego obciete było przed przerwa, a teraz zmienili po przerwie kolejnosc i wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matko jedyna ale pożal się boże jak to słychać ten ich śpiew ; ) Czy komputery aż tak im pomagają? Przecież to całkiem inny głos niż w teledyskach. Mat Pokora czy jak mu tam też dobry przypał ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='114294' date='23.08.2008, 21:46 ']Matko jedyna ale pożal się boże jak to słychać ten ich śpiew ; ) Czy komputery aż tak im pomagają? Przecież to całkiem inny głos niż w teledyskach. Mat Pokora czy jak mu tam też dobry przypał ; )[/quote]
Hehe przypały sie dopiero rozpoczynaja : Sopot przypał 2008 ;) choc Rusłana i Velvet chyba, calkiem calkiem.
Ooo Pectus czy nie spiewa znow to samo?

Edytowane przez austrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska "ekstraklasa" spiewakow faktycznie cienka jak barszcz!
Miedzynarodowka juz lepsza.
DVB-T 6-8MB! To zdaje sie, ze TVN HD ma podobnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobają mi się komentarze jury, są soczyste ;)
Dwóch wykonawców nadaje się do nagrody, Pectus i Laura reszta to komercha pod publiczkę.

Edytowane przez airjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panna z jury: "dreszczy dostaje tylko od pogody a nie wykonawców". podpisuje się. Żeby to jakies dożynki były i przegląd kapel z okolicznego gimnazjum to oki ale wielki festiwal ?
masakra.
Głos panny z OH Laura - hmm... Miło posłuchac że ktoś nie znalazł sie na scenie przypadkowo.
Tyle na gorąco.. I tak pewnie niedługo reklamy kredytów bedzie wspierał pectus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczek TVN HD pozostał, film juz w SD ale sie nie dziwie, bo w HD bedą w wiekszosci produkcje ITI TVN.
W końcu stopniowo cos sie bedzie zmieniac. Jak Wam się widział Sopot? ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten Sopot to była kpina ;)

Jakie HD? Owszem porządne SD to może i było. Ale nic więcej. Dowolny rip filmu z BR zrobiony z bitratem 6.5Mbita jest 10 razy lepszy.
Prawdę mówiąc technicznie ogromne rozczarowanie.
Dzwięk .... tragedia. Gdy sobie przypomnę niedawno oglądane w TVP Opole to nóż się w kieszeni otwiera.
Cokolwiek by mówić o państwowej telewizji to realizować takie widowska potrafi.
Tutaj .... dno.

O poziomie artystycznym Festiwalu się nie wypowiem ...... bo jak można opisywać coś czego nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety pixele ladnie dawaly po oczach. Taki bitrate to moze wystarczyc na jakis program studyjny albo serial gdzie nic sie nie dzieje na ekranie, ale nie na nocny koncert. Jedyne co wygladalo niezle to zblizenia. czekamy na wylaczenie analoga i bitrate przynajmnej 10 -11Mbits.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26']Niestety pixele ladnie dawaly po oczach.[/quote]
Ja nawet nie wspominam o pixelach. Obraz był po prostu rozmyty. Zero ostrości znanej z filmów HD.
Dla mnie, na pierwszy rzut oka, to wyglądało jak dobrze zrealizowana produkcja SD upscalowana do HD.
Niski bitrate powoduje pixelozę, kiepskie przejścia tonalne ale nie gubi aż tak szczegółów.

Ok. Przestaje się czepiać. Było lepiej niż dotychczas.
Ale na miłość boską ... do HD (znanego choćby z Olimpiady) to jeszcze lata świetlne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh Laura jak dla mnie pierwsza klasa :blink: Ta piosenka z tego co pamiętam była już dawno wykorzystana w reklamie SAAB'a. Laska ma konkretny głos i z tego co widzę to jedyny wykonawca, który zasłużył na miano artysty.

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz 7 wrzesnia bedziemy mogli porownac realizacje koncertow na TVN HD z TVP HD podczas Festiwalu muzyki polskiej w Londynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i czytam i wiecie co jedni zachwalają drudzy narzekają a ja powiem tak jak sie komuś nie podobało to po co oglądał i z tym zle i z tamtym zle (istna mentalnośc polaka) to niech by sobie przełączył na inny kanał czy włączył coś w BR i miał by święty spokój lecz polacy tylko narzekać potrafią, no chyba ze ktos siedzie z nosem w ekranie i wynajduje nieprawidlowosci to co innego moze ma taka misje to przepraszam bo ja gdy ogladalem z odlegolosci ktora mnie satysfakcjonowala jak i pod wzgledem obrazu i dzwieku to i tak jestem szczesliwy w porownaniu z festiwalami z lat wczesniejszych i tylko czekam ze jezeli sa minusy ktore zostaly wylapane przez osoby bliskowzroczne to chwala im za to bo pewnie panowie realizatorzy owych programow beda mieli na uwadze ze jednak trzeba jeszcze duzo poracowac nad tym aby zadowolic 300% polskiego spoleczenstwa. Za bledy przepraszam jak i za to ze moglem kogos urazic swoja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='meridz']za to ze moglem kogos urazic swoja opinia.[/quote]

Absolutnie mnie nie uraziłeś :)

Uraziła mnie TVN realizacją nagrania festiwalu.
Proste przełączanie pomiędzy kanałami np. Eurosport HD a TVN HD stwarzało pytanie: "Co oni do diabła wyarabiają?".
Jestem zdecydowanie za popularyzacją kanałów HD. Jednak zwykła uczciwość nakazuje, jeśli jakaś stacja chwali się znaczkiem HD, puszczanie materiałów HD.

Pod względem realizacji Opole stało na o wiele wyższym poziomie. Wiadomo jakiej jakości sygnał puszczają ale przynajmniej dało się słuchać.
TVN HD jednak absolutnie się nie popisało.

Głupio mi to wszystko pisać bo zawsze byłem zadowolony. Jest już naprawdę dużo fajnych kanałów HD i zawsze (jak dla mnie) jest co oglądać.
Jestem, byłem i będę optymistą ...... ale Sopot dobił odrobinkę mój optymizm.

Tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dźwiękiem jest coś nie halo. To dlatego, że fronty są bardzo głośne a central cichy i taki dziwny stąd brak dynamiki i dziwne wrażenia odsłuchowe. Chociaż teraz leci muza i jest w miarę ok. Dziwnie jest jak Magda gada z Szymonem. Słabo ich słychać w DD.

ps. Czy on czyta tekst bo ciągle patrzy w ten telewizorek na dole O_o ; ) ale dzisiaj i tak będzie pewno cool muza : > ja tam lubię takie klimaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wczoraj nie kumałem o co wam chodziło. Bo oglądałem na mojej tosi. Dziś odpaliłem projektor i kino domowe i już wiem. Odnośnie obrazu to jest do zaakceptowania, ale dzwiek płaski jak naleśnik. Mozna sie załamać :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: to niemożliwe, żeby wszyscy tak słabo śpiewali (jakby same fałsze leciały). Coś tu nie halo z dźwiękiem. Aż się krępuje jak tego słucham :)

A i Szymon nie mógł wytrzymać z Kurskim ; ) I potem się dziwią bojkotów przez PiS ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...