Skocz do zawartości
paw

6 Konferencja Telewizji Nowej Generacji N już wkrótce

Rekomendowane odpowiedzi

Co będą puszczać na wiosnę 2009 roku w dwóch kanałach HD.
Że później będą mieli co puszczać to jest dla mnie zrozumiałem ale nie wiem co by mieli na wiosnę puszczać, skoro Canal+ ma prawa do wszystkiego co ma premierę kinową do końca 2008 roku, czyli w połowie 2009 pojawią się pierwsze pozycje do których prawa będzie miało N, ale z tego raczej kanału się nie zrobi na wiosnę, bo musieliby 4 filmy w kółko puszczać.

Widzę, ze niektórym zaślepionym trzeba pisać dokładnie i dużymi literami bo inaczej nie zrozumieją i potraktują jako atak na swoją "jedyną słuszną platformę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne masz rację, ale nie zapominajmy o MGM'ie. Pewnie na dzień dobry pójdzie jeden kanał, a potem wraz ze schodzeniem praw na kolejne produkcje następny.

Ale to chyba dobrze, że będzie kolejny filmowy kanał premium HD? Czy to też fanbojstwo?

Nie rozumiem niektórych zarzutów. Każdy chwali to, co ma. Nikt nie lubi się przyznawać, że zainwestował w coś kiepskiego lub niespełniającego oczekiwań. Gdy n skosi mnie na grubą kasę lub w inny sposób wystawi (tak, jak operator komórkowy z którego początkowo byłem bardzo zadowolony) to zmienię zdanie. Na razie jestem zadowolony i mam podstawy. Tyle


Ktoś inny jest zadowolony ze splitowania w C+. Jego/jej sprawa. Mi to jest niepotrzebne, wolę dużo dobrego kontentu HD. Ale niekoniecznie sportowego, więc n jest dla mnie. Gdybym wolał dużo sportu na poziomie, to wybrałbym innego operatora. To piękno wolnego rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='116575' date='04.09.2008, 12:20 ']Co będą puszczać na wiosnę 2009 roku w dwóch kanałach HD.
Że później będą mieli co puszczać to jest dla mnie zrozumiałem ale nie wiem co by mieli na wiosnę puszczać, skoro Canal+ ma prawa do wszystkiego co ma premierę kinową do końca 2008 roku, czyli w połowie 2009 pojawią się pierwsze pozycje do których prawa będzie miało N, ale z tego raczej kanału się nie zrobi na wiosnę, bo musieliby 4 filmy w kółko puszczać.

Widzę, ze niektórym zaślepionym trzeba pisać dokładnie i dużymi literami bo inaczej nie zrozumieją i potraktują jako atak na swoją "jedyną słuszną platformę".[/quote]
Pewnie będą puszczać to na co cyfra już nie bedzie miała praw. Czyli na poczatek satrsze produkcje. Jeśli jednak w HD to chyba fajnie przynajmniej w aspekcie rozwoju rynku HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='116581' date='04.09.2008, 12:35 ']Ale to chyba dobrze, że będzie kolejny filmowy kanał premium HD? Czy to też fanbojstwo?[/quote]
No to bardzo dobrze, tylko nie tak szybko nie od razu i nie będzie to Cyfra+ killer jak to by niektórzy chcieli.


[quote name='hr.susel' post='116581' date='04.09.2008, 12:35 ']Nie rozumiem niektórych zarzutów. Każdy chwali to, co ma. Nikt nie lubi się przyznawać, że zainwestował w coś kiepskiego lub niespełniającego oczekiwań. Gdy n skosi mnie na grubą kasę lub w inny sposób wystawi (tak, jak operator komórkowy z którego początkowo byłem bardzo zadowolony) to zmienię zdanie. Na razie jestem zadowolony i mam podstawy. Tyle[/quote]
No i dobrze, na tym to polega, jedni są zadowoleni z jednego, inni z drugiego. Ciągłe wypisywanie przez fanbojów n o tym jaka to Cyfra jest kiepska i jak zaraz upadnie jest denerwujące i śmieszne.
Ja nie mam sentymentu ani do n ani do C+ ani do CP. Ale denerwuje mnie brak obiektywizmu.

[quote name='hr.susel' post='116581' date='04.09.2008, 12:35 ']Ktoś inny jest zadowolony ze splitowania w C+. Jego/jej sprawa. Mi to jest niepotrzebne, wolę dużo dobrego kontentu HD. Ale niekoniecznie sportowego, więc n jest dla mnie. Gdybym wolał dużo sportu na poziomie, to wybrałbym innego operatora. To piękno wolnego rynku[/quote]
Otóż to, dla Ciebie lepsza jest N, dla kogoś innego lepsza jest Cyfra, a ja wole HD-DVD i Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='116575' date='04.09.2008, 12:20 ']Widzę, ze niektórym zaślepionym trzeba pisać dokładnie i dużymi literami bo inaczej nie zrozumieją i potraktują jako atak na swoją "jedyną słuszną platformę".[/quote]

Nie wiem czy to do mnie, ale jesli tak to chyba nie do konca sie rozumiemy. Nigdy nie pisalem, ze N jest najlepsza platforma. Uwazam, ze nie ma czegos takiego jak "jedyna sluszna platforma". Nasze platformy roznia sie za bardzo, ze by mozna je latwo porownac. Wszystko zalezy od gustow i oczekiwan. Szanuje abonentow CYFRY oraz POLSATU CYFROWEGO. Uwazam C+ za bardzo dobry program.

Jesli w ramach obrony swoich wyborow zdarza mi sie krytykowac jakas platforme to nie nalezy tego traktowac jako atak na nia. Swoja zreszta krytykuje bardzo czesto na roznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='geowik' post='116582' date='04.09.2008, 12:44 ']Pewnie będą puszczać to na co cyfra już nie bedzie miała praw. Czyli na poczatek satrsze produkcje. Jeśli jednak w HD to chyba fajnie przynajmniej w aspekcie rozwoju rynku HD.[/quote]
Oby tak było i oby to wszystko było w HD. Tylko czy jak uruchomią program premium z czterema premierami i resztą filmów 3-5 letnich to nie wiem czy nie będzie to trochę śmieszne, chyba, że dadzą go za darmo wszystkim na pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiadomo też, czy n nie przygarnęła jakichś mniejszych wytwórni. C+ to były nie tylko te 4 molochy ale i sporo drobnicy. Może n tam też coś podskubała.

Czy będzie dobrze czy źle to w tej chwili ciężko ocenić. Ja mam nadzieję, że będzie OK.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='116584' date='04.09.2008, 12:51 ']Nie wiem czy to do mnie, ale jesli tak to chyba nie do konca sie rozumiemy. [...] Swoja zreszta krytykuje bardzo czesto na roznych forach.[/quote]
Ok, niech będzie, ale ja raczej kojarzę Twoje posty głównie z wychwalania n pod niebiosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, wiemy mniej więcej, że filmy z Dreamworks będą tylko te wydane w 2009 roku. Nie do końca wiemy jak wyglądają zapisy z Paramount. Oprócz tego jest jeszcze MGM. No i nie zapominajmy o samym ITI. Dodatkowo może podpisali/podpiszą jeszcze inne umowy. Także nie mamy co marudzic na powtórki na kanałach, których jeszcze nie ma. Wstrzymajmy się z tym do dnia ich startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeglądam materiały z tej komferencji i zastanawiam się, czemu pan S. nie powiedział o:

1. Materiałach video na nPortalu (np. tvn24)
2. POWIADOMIENIU O NADCHODZĄCEJ POCZCIE
3. "Zapamiętywaniu ustawień (takich jak format obrazu) dla poszczególnych programów a nie tylko kanałów".

Może jeszcze nie wprowadzili i coś się im w materiałąch wymskło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesowała możliwość podpięcia drugiego dysku do N-Recordera ( albo ewentualnie wymiana obecnego na inny o większej pojemności - żeby prawa autorskie były bezpieczne :) ). Wydawało mi się, że jedno z drugiego wynika - nowe kanały HD i inne ... przecież to wszystko wymaga miejsca do zapisu. A tu ... lipa :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę stwierdzić, że większość fanów n wykazuje hipokryzję. Gdy w n nie było kanałów premium to wszyscy
pisali, że to przeżytek a przyszłość to VoD. Teraz to wszyscy sikają z radości.

Muszę także zaznaczyć, że C+ uruchamia własny VoD a przy tej usłudze nie ma wyłączności dla żadnej wytwórni.
Może więc jest to świadome działanie C+. Tego szybko się nie dowiemy ponieważ C+ nie organizuje C+Konferencji.

Moja teza jest więc taka. N sięga po przeżytki, czyżby cofała się w rozwoju.
Zanim wszyscy się na mnie rzucą to muszę zaznaczyć, że jestem sympatykiem n i dobrze jej życzę
ponieważ dzięki n i tylko n mamy taką sytuację na rynku HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AY, n recorder jest przeżytkiem.

Czyżby n sięgała po rozwiązania które kręcą ludzi? Okazało się, że trzeba dobrego kanału premium (odpowiedź na świetne Canal+) to chcą wprowadzić. A z VoD nie rezygnują przecież. To się nazywa uzupełnienie oferty chyba.

Cyfra stwierdziła, że jest zapotrzebowanie na VoD, to wprowadzi.

Tak się robi taki business.

Zastanawiam się tylko, jak Philek pociągnie VoD, skoro ma duża zaległości softowe (oby! bo może to skopany hardware). Ale mam nadzieję, że będzie jak z TVP HD - wszyscy się śmieją i wątpią, a potem są miło zaskoczeni :)

Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, czekałem do konferencji n z wyborem pomiędzy platformą ITI, a Cyfrą+ i dalej nie wiem co wziąć :)
Chyba jeszcze poczekam by zobaczyć jaki VOD wprowadzi C+ i czy może dołączą History Ch. HD???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radze lepiej poczekac jeszcze troche i bedzie wiadomo wiecej co nam dadza n i C+. Ostatnia konferencja N to wg mnie pic - zamierzony ruch aby podraznic konkurencje. Czyli beda kolejne ruchy N na jesienna promocje cyfry.

Cyfra dostala kolejny strzal, ale jeszcze nie odpowiedziala na niego i zapewne cos sie ciekawego pojawi. Te obecne dodatki typu zone... i domo (byc moze to bedzie dobry kanal) nic nie wnosza na dzien dzisiejszy. Zobaczymy jaka bedzie oferta C+VoD ale tu raczej przewiduje, ze bedzie repertuarowo to samo co na N tyle, ze z problemami sprzetowo-programowymi i obsuwa czasowa moze tez (na poczatek jak to zwykle w C+). Zobaczymy jak z tym HD bedzie w C+ bo obecnie to cienko.

O stracie przez C+ praw na 2 wytwornie filmowe to wiadomo, ze C+ dalo doopy i tego juz "pieknym usmiechem" nie odkreca.

Trza czekac na rozwoj sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe są te prawa VOD - wyglądało jakby prawa na VOD też były osobno kupowane. Ale czy na wyłączność? Ciekawe. Bo jak kupowane są na wyłączność, to C+ może mieć problem. A jak nie, to bendą się uzupełniały filmy od n i C+. Fajowsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy artykuł: [url="http://blogi.satkurier.pl/42661-n-odbiera-cyfrze-argument-jakosci.html"]http://blogi.satkurier.pl/42661-n-odbiera-...nt-jakosci.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru cos zachowawczy jestes w tym temacie, nie byles na konferencji, zadnego ekstra wywiadu z Maciejem?

Zero wiesci typu MaGdaM :rolleyes: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diana' post='116648' date='04.09.2008, 18:04 ']Dobry bezstronny artykuł pokazujący rynek platform w Polsce.[/quote]
Czy on jest bezstronny to bym nie powiedział. Brzmi jak artykuł sponsorowany. Osobiście zależy mi na rozwoju enki ale art jest przelukrowany i mimo wszystko zbyt pesymistyczny w stosunku do C+. Tak źle, to póki co z nimi nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='116603' date='04.09.2008, 13:49 ']Radze lepiej poczekac jeszcze troche i bedzie wiadomo wiecej co nam dadza n i C+. Ostatnia konferencja N to wg mnie pic - zamierzony ruch aby podraznic konkurencje. Czyli beda kolejne ruchy N na jesienna promocje cyfry.

Cyfra dostala kolejny strzal, ale jeszcze nie odpowiedziala na niego i zapewne cos sie ciekawego pojawi. Te obecne dodatki typu zone... i domo (byc moze to bedzie dobry kanal) nic nie wnosza na dzien dzisiejszy. Zobaczymy jaka bedzie oferta C+VoD ale tu raczej przewiduje, ze bedzie repertuarowo to samo co na N tyle, ze z problemami sprzetowo-programowymi i obsuwa czasowa moze tez (na poczatek jak to zwykle w C+). Zobaczymy jak z tym HD bedzie w C+ bo obecnie to cienko.

O stracie przez C+ praw na 2 wytwornie filmowe to wiadomo, ze C+ dalo doopy i tego juz "pieknym usmiechem" nie odkreca.

Trza czekac na rozwoj sytuacji.[/quote]

W takim razie czekam. Oby nie zbyt długo :)
Anuż się opłaci? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa już nowy program na stronie n, była o nim mowa na konferencji. Wygodniejszy od poprzedniego, ale niestety trochę brak mu jeszcze funkcjonalności.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej formie to działa chyba już od wtorku :):):)
Cały czas brak podglądu i programowania nagrań.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł nieco przesadzony, szczególnie w części wstępu. Ale analiza może być słuszna. Choć szkoda by było upadku C+ - bo dla HD Polsat nie robi nic (zauważcie z kolei, że CP nie wprowadza nic atrakcyjnego, a przebił inne platformy 4x w pierwszym półroczu :blink: ) a jak są nka i C+ to walczą o supremację wprowadzając więcej i lepiej. A tak znów rynek się podzieli jak przed wejściem nki i zapadnie w stagnację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...