Skocz do zawartości
BoDeX

PCM po HDMI - Lista amplitunerów, które to przyjmują.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że nie wszystkie amplitunery potrafią odtworzyć sygnał Audio po złączu HDMI (pass-thru)

Proszę dopisywać sprawdzone modele, które potrafią przyjąć po HDMI wielokanałowy strumień PCM z konsoli
PS3 .



.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=738511"][color="#FF0000"]Analogiczny[/color] [/url]wątek na avsforum. Warto poczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' post='109136' date='07.07.2008, 18:45 '][url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=738511"][color="#FF0000"]Analogiczny[/color] [/url]wątek na avsforum. Warto poczytac.[/quote]

Trochę tego nie trybię ;) To jak mam HDMI 1.1 (H/K 245) to czy sygnał PCM 7.1 z PS3 pójdzie na tym Heńku :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzić to problem ? Przyjmuje w ogóle dżwięk po HDMI ?

DVD ze złączem HDMI i w opcjach ustawiasz PCM a nie bitstream .


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Onkyo TX-SR674 - PCM 5.1/7.1 48Khz/16bit - resztę zakresu sprawdzę wkrótce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/features.do?group=mp3audiovideo&type=hometheater&subtype=avreceiver&model_cd=AV-R720R/XEO"]A taki sobie niedrogi SAMSUNG 7.1[/url]

"Formaty Dolby Digital+, True HD, DTS-HD mogą być odtwarzane przez HDMI, gdy odtwarzacz BDP wysyła nieskompresowany sygnał PCM. "


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd od HK. Ciekawe co w środku, np. jaki zasilacz i trafo. Wizualnie prezentuje się super i pasuje do [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=396964734"]BD-P1500[/url] Może ktoś go już ma i napisze o nim pare linijek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już , to nie do 1500 ( brak dekoderów w ampli i playerku ) , a bardziej do zapowiadanego 2500 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cenowo i wizualnie zdecydowanie do 1500 ;)

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie ma więcej cennych spostrzeżeń w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co najciekawsze najwyższa półka procesorów kina domowego ze stajni Mark Levinson nie dekoduje na pokładzie DTS HD i DD THD !!!

Rozmawiałem z Product Managerem na IFA, próbując dowiedzieć się dlaczego. Otóż Pan twierdezi, że to jest niepotrzebne ponieważ 6 wejść HDMI w specyfikacji 1.2 przyjmuje LPCM 7.1. A przypominam, że na pokładzie tego klocuszka znajdują się 4-y procesory Sharck, które na śniadanko mogą rozkodować nowe formaty.
Sam dośpiewałem sobie, że chłopaki nie maja zamiaru płacić do DD i DTS opłat licencyjnych i skoro sa playery, które potrafią zdekodowac na pokładzie i wypuścić LPCM 7.1 to po co dublować te możliwości w procesorze?

BTW klocek kosztuje jedyne 35 tys EUR i jest abolutnym hi-end'em wśród procesorów KD. Wkrótce zamieszczę o nim małe info w oddzielnym wątku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy takie jak Mark Levinson wszystkie nowości technologiczne wprowadzają z dużym opóźnieniem.
Wspomniany procesor jest już od dawna na rynku, a dodając do tego proces projektowania i zapewne
wysokich opłat licencyjnych, to nowy model ze "wszystkim" pojawi się za rok, dwa ( aktualny musi jakoś
na siebie zarobić) i pan który wygłaszał takie popierdułki, będzie piał z zachwytu, że ML ma dekodery .... :rolleyes:

A cena ? Hmmmm .... bez komentarza , ktoś snobów musi kroić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 100% racja. Praktycznie każda HI-ENDowa firma jest około półroku jak nie lepiej za resztą świata Najciekawsze jest to - czemu tak jest ?? Posiadają wiedze, posiadają sprzet i mozliwości aby robić klocki króe będą świeższe niż masowe produkcje z Chin a jednak tak nie jest. Dobry rok temu czytałem wywiad z przedstawicielem znanej audiofilskiej firmy który twierdził że HDMI wogóle nie jest potrzebne w ich sprzecie aby kino było super HD, ale po kilku miesiącach pojawiły się procesory dżwięku własnie z HDMI
Ciekawe czy ktoś wie dlaczego tak jest. Mi przychodzi tylko ten sam powód o którym wspomniał BoDeX - trzeba starocie wyprzedac które kosztują po xxxxxxxx$
pozdr. dawmac Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dawmac - długi ten Twój urlop, a smutno tu trochę bez Ciebie i Twoich zwariowanych, rewolucyjnych pomysłów na zmiany !
Napisz co tam u Ciebie , cos pozmieniałeś w drodze na OLIMP A/V ? ? ?

A co do tematu nie bycia na bieżąco, to oczywiście jest to w miarę proste : przygotowano projekt , maszyny , urządzenia , zamówiono określone
partie u kontrahentów , obliczono ew. chłonnośc rynku i po prostu to trzeba SPRZEDAĆ ! ! ! Oczywiście za kolosalne pieniądze .

Na 100% ML ma u siebie na deskach kreślarskich nowy, aktualny model , na 100% nad nim pracują - kwestia samej licencji jest marginalna
i w sumie w tak drogich grajkach to mikroułamek ceny końcowej . Nie ma co dyskutować- robią bolidy i to "musi" odpowiednio kosztować .
Pamiętajmy, że poprawa właściwości o jakieś % to nie jest udział proporcjonalny w cenie , tam już zaczynają się ściany płaczu !

No to żeby zbytnio nie odbiegać od tematu , to dopiszę tylko, że ML także potrafi odtworzyć sygnał LPCM wysłany z PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz ktos odswiezyl temat
to tez doloze od siebie
RXV2700 PCM 7.1

z tego przed chwila sobie testowalem dzwiek z dvd yamaha s2700 film z dts 700 kbs i odtwarzacz dekodowal go do pcm dzwiek rewelacja
zadnych roznic miedzy dekodowaniem ampli po koncetryku(coaxial) a dvd do pcm po hdmi
dzwiek bardzo czysty i soczysty z dużą dynamiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SONY STR-DG820 - 7.1 LPCM - sprawdzone.

Cieszę się, że ktoś na tym forum zauważył istnienie tego sprzętu. Za pieniądze "z półki samsunga" sprzęcicho zaiwania jak ta lala... Mam go od 4 miesięcy. Zdecydowanie polecam, chociaż wszystkich ochów i achów o Onkyo, nie przebiję. Uwaga, mam 4 wejścia HDMI. Ten element w klockach konkurencji wszystkim doskwiera.

Snookerman pozdrawiam szczególnie. :)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez sie przymierzam do wymiany wkoncu staruszka (Sony STR-DE875) właśnie na tego Sony STR-DG820 :) bedzie git do PS3 mam nadzieje

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej ochów i achów o Onkyo nie mam zamiaru przebijać. Niemniej jednak, jak na budżetowy klocek, sprzęt godny uwagi i zakupu. Cena lekko przekracza JEDEN tysiąc zł, a możliwości regulacji i dekodowania dźwięku jak z topowych wzmacniaczy. Pieniądze zaoszczędzone na tym zakupie przesunąłem na głośniki. Na razie zestaw 5.1, ale w garażu zalegają Technicsy (trochę leciwe), więc rozszerzę system do 7.1. Jak organoleptycznie stwierdzę, potrzebę nabycia dodatkowych sourandów, zrobię to bez wahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...