Skocz do zawartości
AreckiW

Pioneer Kuro Full HD 9G LX-5090H

Rekomendowane odpowiedzi

szperam i znalazłem ciakawą tabelkę.
Dotyczy 8G ale można się pobawić tymi ustawieniami.

[url="http://img183.imageshack.us/img183/7144/connectiontable053id8.png"]http://img183.imageshack.us/img183/7144/co...table053id8.png[/url]

może by ja admin jako ilustrację dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest to o czym napisałem.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images26.fotosik.pl/303/b0fd9b6a2ff10c2f.png[/img][/url]

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nadal, w kolumnie "Drive Mode" ustawienie trybu 3 występuje tylko w przypadku płyt DVD z 24p. I to z adnotacją "rarely or not yet used".

Co więcej, ta sama tabela pokazuje, że płyty BD/HD DVD autor woli oglądać z wyłączonymi trybami DM (czy to w ogóle możliwe rozwiązanie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='hr.susel' post='135490' date='08.12.2008, 12:05 ']Ale nadal, w kolumnie "Drive Mode" ustawienie trybu 3 występuje tylko w przypadku płyt DVD z 24p. I to z adnotacją "rarely or not yet used".

Co więcej, ta sama tabela pokazuje, że płyty BD/HD DVD autor woli oglądać z wyłączonymi trybami DM (czy to w ogóle możliwe rozwiązanie?)[/quote][/i]
Jest to możliwe przy ustawieniach "Użytkownika" w opcjach Pure Cinema/Advance (opcje filmu) Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[u][b]Janusz,[/b][/u]

Może ta tabelka wyjaśni trochę Twoje watpliwości


[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images24.fotosik.pl/303/f6c1ab0947067830.jpg[/img][/url]

a to masz pełny oryginalny tekst

[url="http://www.hometheatermag.com/gearworks/1106gear/"]http://www.hometheatermag.com/gearworks/1106gear/[/url]

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej nie do końca wiadomo o co chodzi Pioneerowi z drive mode 3, tzn. co ma dać wyświetlanie strumienia 50Hz na ekranie odświeżanym częstotliwością 72Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie wiadomo,
Ten tryb jest zarezerwowany dla źródła 24k/s

24x3=72 Hz.

Jeżeli do tv dostarczysz sygnał 24Hz, to na wyświetlaczu masz info 1080p 24Hz, tzn, że telewizor przyjął taki sygnał i wyświetli go w zależności od ustawienia przełącznika Drive Mode 1,2 lub 3(przydzielony dla 24Hz).

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że jednak nie jest tak, jak piszesz.

Tabelka i instrukcja (cytowane fragmenty o tym, że ustawienia są niemożliwe przy źródle 1080@24Hz) wyraźnie niema już tłumaczą, że tryb ten jest przeznaczony dla częstotliwości 24 klatek/s, ale przy rozdziałce 576p.

Czyli to taki ekstremalny i dość dziwaczny tryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem właśnie tę (5090H) Kurę dla rodziców. Ma hulać z LX03 oraz C+. Specjalnie dokładałem parę złotych do literki H, żeby pozbyć się kolejnego grata (dekoder) i kolejnego pilota. Dzwoniłem też do dystrybutora Pioneera, żeby potwierdzić czy C+ hula i jaki CAM jest OK. Otrzymałem odpowiedź, że hula na CAMie sprzedawanym przez Cyfrę bez żadnych problemów. Teraz Pan w punkcie C+ wmawia moim rodzicom, że to nie chodzi jak należy, że się wykrzacza i w ogole jest niestabilne. Czy użytkownicy 5090H i C+ mogliby potwierdzić lub zaprzeczyć temu co mówi Pan z punktu C+? Mieszkam za granicą, nie mogę sam powalczyć z tym wszystkim ani im popatrzeć na ręce kiedy będą to instalować rodzicom. Z drugiej strony, dobry CAM wolnorynkowy, to wydatek sporo większy niż 179PLN, które życzą sobie w C+. Proszę, napiszcie jak to działa w rzeczywistości.

Pozdrawiam
Pegass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pająk Gmera mierzy podświeżanie matrycy ? Powinien.
Jeżeli tak to apel do Gmera:
[b]zrób pomiar [/b]PLZZZZZZZZZZZZZZZ.

Szukam w videotece DVD z 24 fps.
Mam kilka europejskich DVD w NTSC ale są 30 fps. Może to puszczę na modzie nr. 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co chcesz sprawdzić, ale domyślam się, że wymusisz tryb pracy, może to pomoże:

[url="http://www.entechtaiwan.com/util/moninfo.shtm"]http://www.entechtaiwan.com/util/moninfo.shtm[/url]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dominikjestem' post='135699' date='09.12.2008, 12:47 ']Czy pająk Gmera mierzy podświeżanie matrycy ? Powinien.
Jeżeli tak to apel do Gmera:
[b]zrób pomiar [/b]PLZZZZZZZZZZZZZZZ.

Szukam w videotece DVD z 24 fps.
Mam kilka europejskich DVD w NTSC ale są 30 fps. Może to puszczę na modzie nr. 3.[/quote]
[/i]

Janusz,
Jakie odtwarzacze DVD są w stanie "wypluć" 24 lub 30 fps ?. Podaj ich markę, producenta.
Takie cuda to tylko w Erze albo w VP50.

Jeszce raz napiszę,
Tryb Drive Mode jest przeznaczony do Blu-ray (1080p/24)
Podłącz sobie ten odtwarzacz, ustaw na Drive Mode 3 i zobacz co się będzie działo.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... wpisałem po prostu w google 576p24 i wyszedł mi jeden (dziwny) tytuł: Justice League - The New Frotnier 2009.

A PS3? Lub po prostu właśnie nie odtwarzacz, a HTPC?

Tabela uwzględnia ten tryb właśnie do wyświetlania tego "nietypowego" formatu jako Drive Mode 3.

W takim razie instrukcja musi się mylić, skoro piszą, że tryb 1080p24 nie może być ustawiony. Stąd, myślę, oznaczenie PAL 72Hz - PAL czyli 576.

Ale a ty twierdzisz, że wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PAL,em też się określa 50Hz

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.

Ale w kontekście wszystkich zebranych informacji wydaje się, że tryby Drive Mode przeznaczone są głównie (jeśli nie tylko), do sygnału 576.

DM1 - 576i/p(?)25
DM2 - 576i/p(?)50
DM3 - 576i/p(?)24

To wyjaśniałoby wszystkie wątpliwości @dominikjestem i byłoby w zgodzie z pokazaną tabelą (gdzie pewnym odstępstwem jest HD TV, ale znów - pewnie rozróżnienie trybu 25->50Hz i 50->100Hz też może poprawić oglądanie 1080)i opiniami z AVSforum Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tabelki pokazują wszystkie kombinacje przy ustawieniach Pure Cinema i Drive Mode.
Nie wiem co miał autor na myśli przy 576p/24. Może faktycznie chodziło o HTPC.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jakie odtwarzacze DVD są w stanie "wypluć" 24 lub 30 fps ?. Podaj ich markę, producenta.[/quote]

[1]
ustawiamy PS3 SONY upscall OFF i wkładamy DVD NTSC,
Tak chyba zostawię, niech ONKYO pracuje skalując bo w końcu zapłaciłem za tego REONA.
No i jest dużo DUŹO lepiej niż gdy skaluje PS3. WOW. Odkrycie na 5+.

[2]
teraz ONKYO pokazuje, że z PS3 dostaje 480p/60. Czyli 60 fps.
[b]Też dziwne bo takiego trybu nie ma w setupie PS3 !?
Znalazłem więc błąd w PS3. Należy się mi nagroda.[/b]

Chyba nie istnieje dla DVD tryb 480i/30 fps ? Czyli oczekiwane przez Ciebie 30 fps.
ONKYO skaluje teraz do 1080p/60.

- O DVD 24fps nigdy nie słyszałem, co nie oznacza, że twierdzę, że ich nie ma.
Ale jakie to ekrany z epoki DVD miały by mieć taką zdolność przyjmowania i wyswietlania 24fps ?
Może CRT ? Nie mam pojęcia.

uzupełnienie:
info o nietypowym DVD:
STING "Bring on the Night", wydanie 2005' by Universal Music Polska sp. zoo na polskę.
To jest NTSC typowe ale na Europę.
Sam materiał (1985' !) jest super ciekawy. Opiszę w osobnym wątku, gdy dostanę wersję BD. Nowość w USA.
Jedzie z USA. Powinna być do końca tygodnia.


Dostałem odpowiedź od krajowego serwisu PIONEER piotech@trv.com.pl:
[quote]Czy Państwo może wiecie jakie jest odświeżanie ekranu 5090H (9G) w opcjach Drive Mode 1 / 2 / 3 ?
Zwłaszcza w Drive mmode 3 !
Czy to jest 75 Hz czy 74 Hz.
Pytam bo sa różne opinie a nie mogę znaleźć tej informacji od PIONEER Support.[/quote]

[quote]Witam

Czestotliwosci odswiezania ekranu w PDP-LX5090 sa 60/75/100 Hz.

Pozdr
Tadeusz[/quote]
piotech info:
Tele Radio Video, Gdynia, Boh.Getta Warsz.18 ,81-609 (0-58) 624-50-09 piotech@trv.com.pl Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tej informacji , jak dobrze zrozumiałem to,

Drive mode 1 to 60Hz
Drive mode 2 to 75Hz
Drive mode 3 to 100Hz

Nonsens.
Jestem ciekawy jak sygnał 24Hz można wyświetlić płynnie przy 100 Hz. Wg mnie to ustawienia dla
SD DVD i BD-HDDVD to:


Dla PAL DVD: -Standard i Drive mode 1
Dla NTSC DVD: -Advanced i Drive mode 3
Dla BluRay: -Advanced i Drive mode 3

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w takim razie DM2 i Pure Cinema Off pozostaje dla TV SD PAL, czy tak ?
a jakie ustawienie powinno być dla kanałów HD z satelity, np. z n-boxa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. TAK

2. PURE CINEMA OFF
DRIVE MODE : 2

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej to rozumiem:
Wypowiedź dotyczy odświerzania w trybach DM 1/2/3 ale nie w kolejności.
Dlatego zacytowałem moje pytanie.

Zadałem uzupełniające pytania.
To jest servis z Trójmiasta a więc siedziby macierzystej DSV.

Badam juz zastosownie urządzeń metrologicznych.
Napiszemy prace doktorskie na koniec.

Koncepja mechaniczna:
- płynna regulacja napięcia na wiatrak; werdykt: organoleptyka
Inne:
- stroboskop z regulacją częstotliwości migotania
- podgląd kamerą 24/25/20 fps !!! ( to mi się najbardziej podoba ale nie znam kolesia z taka kamerą - poszukam).

Dalsze koncepcje w przygotowaniu.

[b]Że przypomnę o co chodzi w Naszych dociekaniach:
Czy DM 3 odświeża matrycę PDP 5090H 72 razy czy 75 razy w każdej sekundzie.[/b]
Pożniej będzie : w jakim to celu i na jaka okoliczność. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DM 3 (72Hz) - Blu-ray i tego się trzymaj. To co napisałem to jest logiczne 24 x 3 = 72Hz. Nie może być inaczej.
Jedynie Pioneer to zastosował w swoich TV.

Jeszce pozostał serwis w Warszawie i oczywiście Japonia (żródło).

Życzę powodzenia a ja idę oglądać Blu-ray przy ustawionym DM 3.

pozdrawiam,
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='135780' date='09.12.2008, 20:15 ']DM 3 (72Hz) - Blu-ray i tego się trzymaj. To co napisałem to jest logiczne 24 x 3 = 72Hz.
Jeszce pozostał serwis w Warszawie i oczywiście Japonia (żródło).[/quote]

Nie do końca jest logiczne, bo przeczy temu zarówno adnotacja "PAL", jak i przytoczone szeroko inne opinie, jak i wersja serwisu (choć dziwna) jak i problem, jaki mogłoby sprawiać wyświetlenie 24 1080 linii x 3. A z pewnością dla 576 linii będzie to łatwiejsze dla elektroniki.

Logiczne jest 24x3 to 72Hz. Ale już 1080 nie do końca, szczególnie że wydaje się, że tryby DM zostały pomyślane jako wsparcie sygnału SD, a nie HD. Stąd też pewnie m.in. dlatego Kuro dystansuje inne panele w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym spytac ile od sciany powiesic ten tv(konkretnie oczywiscie LX5090) zeby była dobra cyrkulacja powietrza.Osobiscie zalezy mi bardzo na tym aby był jak najblizej sciany ale chce to zrobic z rozsądkiem.W gory dziekuje za pomoc Edytowane przez 2amaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='2amaru' post='135786' date='09.12.2008, 20:31 ']Witam chciałbym spytac ile od sciany powiesic ten tv(konkretnie oczywiscie LX5090) zeby była dobra cyrkulacja powietrza.Osobiscie zalezy mi bardzo na tym aby był jak najblizej sciany ale chce to zrobic z rozsądkiem.W gory dziekuje za pomoc[/quote]
Instrukcja obsługi. Strona nr. 19. Zalecenie producenta - ponad 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...