Skocz do zawartości
AreckiW

Pioneer Kuro Full HD 9G LX-5090H

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, zaraz, bo ja ostatnio nie w temacie jestem. To Gmeru kupił Kuro? I kupuje skaler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, to jest prawda. Tylko Ty pozostałeś nieugięty ze swoimi teoriami. Po prostu nie jesteś na bieżąco i przespałeś najważniejsze wydarzenie na Forum.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacja dla kupujacych Kure kupujcie szybko puki jeszce stare zapasy magazynowe od poniedzałku 1.12.2008 informacja z DSV Pioneer drozeje 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='134706' date='03.12.2008, 22:05 ']Niestety, to jest prawda. Tylko Ty pozostałeś nieugięty ze swoimi teoriami. Po prostu nie jesteś na bieżąco i przespałeś najważniejsze wydarzenie na Forum.[/quote]
Ja nieugięty? Czemu? I jakie teorie? Że żaden skaler nie poprawi obrazu z Blu-ray na tyle dobrze, żeby było to warte paru tyś. zł? To nie teoria :P

Się tylko pytam a Ty już nudny jesteś z czepianiem się.
Kure widziałem w akcji na tej samej imprezie do Gmeru, DJ i Autorus i mi się bardzo podobała, ale 10k za TV nie dam, bo ani LCD ani PDP mi się nie podoba :) Niestety 50 calowych CRT nie robią. Za to na przetrzymanie biorę Samsunga PS50A756 (tak, Andsie, wiem straszne gó.wno na pewno, ale jakoś będę musiał to przeboleć), bo z dwojga złego zawsze wolałem plazmę. A jak Gmeru będzie miał tego VP50 to chętnie zobaczę w akcji, bo ostrze sobie ząbki na Egde'a od jakiegoś czasu.

Dziwię się tylko, bo jeszcze u Areckiego Gmeru marudził, że mrówki, że nie ogląda po ciemku i takie inne pierdoły, z których się śmialiśmy, bo obraz był extra i to było najważniejsze. A ten z nosem przy szybie mrówki liczył :D i truł, że tylko LCD a tu nagle się mu zmieniło.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę, jednak przyznajesz mi rację. Lepiej późno niż wcale i wojna słowna była niepotrzebna.

Jestem przekonany, że jak będziesz miał sprzęt wyższej klasy to też zmienisz zdanie do okablowania i nie kupisz przewodu HDMI za 30 zł.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='134720' date='03.12.2008, 22:38 ']No proszę, jednak przyznajesz mi rację. Lepiej późno niż wcale i wojna słowna była niepotrzebna.[/quote]
Ty zawsze generalizujesz. Jak ja piszę o skalowaniu obrazu z Blu-ray/HD-DVD to Ty od razu mi wmawiasz, że neguję procesory obrazu. A jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Zawsze twierdziłem, że sygnał SD można trochę poprawić, że daje się nawet oglądać. Już Reon w XE1 robi to w sposób zadawalający, ale faktycznie Edge ma taką cenę, że rozważam zakup tego cuda (głównie z myślą o TV SD)

Nasze słowne potyczki dotyczyły sensowności instalacji SDI w urządzeniach SD (którą to sensowność ostatecznie mi wytłumaczyłeś i udowodniłeś) i bezsensowności instalacji HD-SDI w urządzeniach HD (i tu jestem nieprzekonany cały czas, a że od jakiegos czasu mam codzienny kontakt ze studyjnym sprzętem HD, działającym na HD-SDI to tym bardziej jestem nieprzekonany).

A co do Kuro to też nie przypominam sobie negowania jakości wyświetlanego obrazu. ZTCP to właśnie z Gmerem miałeś największe utarczki słowne.

Tak więc strasznie się uprzedziłeś i w każdym poście czepiasz się wszystkiego co napiszę w sposób co najmniej dziecinny.

PS. Do HDMI też mnie nie przekonasz. Różnic nie ma bo być nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@maxiuca
to juz nie ma sensu, on i tak wie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia to podniecenie wielu kolegów ; ) jak to Gmeru kupił Plazmę. WOW. Cieszę się, że cały świat na to czekał i teraz czujecie ulgę. (aż się dziwiłem, że i tak mało było podniety wczoraj;p) Tylko, że dla mnie mogło stać się to realne bo 9G ma niesamowity obraz czego nie można powiedzieć moim i nie tylko moim zdaniem z pozostałymi plazmami i generacjami. Na razie piękność obrazu psuje mi bół głowy i szyba.

Ja to traktuje jako kolejne doświadczenie ale wcale nie czuję się spełniony. Na razie walczę ze złym samopoczuciem. Po 1h boli mnie głowa. Migotanie na razie mnie zabija. Wczoraj miałem to samo. Ciekawe czy do tego można się przyzwyczaić? Oczy pękają : / patrząc na ten piękny obraz. A przez szybę muszę zrobić spore przemeblowanie O_o

Szkoda, że nikt nigdzie nie opisuje takich rzeczy i potem są suprajsy. Ale to jest takie trochę w stylu audiofilów (wszystko jest super idealne, bo ja to mam) a to nie moje klimaty ; ) Alla temacik o Loewe (no mamy podobno nowego króla LCD O_O )... bosze....(jest na forum temat).

Co do procesora to już napisałem do Gustawa. Tym razem się zaparłem i jak będzie mi dane to sprawdzę to cudo. Musimy w końcu kiedyś ten temat zamknąć ; ) Ale prawda jest taka, że mając KURO, trudno pisać ocenę filmów czy satki bo jakość zawsze jest super. Nawet MTV HD wygląda bosko : > SZOK (leci teraz jakiś koncercik..przecież ta czerń to :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru,

Po pierwsze:
Nie wyśmiewam się z Ciebie ani z nikogo na tym Forum. Twoja decyzja zakupu telewizora Kuro wywołała wielkie zdziwienia i stąd takie reakcje.

Po drugie:
Telewizory Pioneera Kuro nie posiadają szyby. Mają zastosowany filtr, antyrefleksowy, który do złudzenia przypomina szklaną taflę. Po pewnym czasie przyzwyczaisz się do tego jak do konwencjonalnego TV i nie będziesz później na to zwracał uwagę. (Napisałem o tym na Forum w temacie KURO).

Po trzecie:
Zmień ustawienia na „Napęd 2”. Wyeliminujesz migotanie dużych powierzchniach.

Po czwarte:
Ból głowy wynika z wrażenia, jakie doznałeś na tym TV, bo nigdy wcześniej nie miałeś kontaktu z taka jakością obrazu. Ból może się nasilić po prawidłowej kalibracji telewizora. Wydaje mi się, że ustawienia, z których korzystasz są niewłaściwe. Nie wszystkie pasują do każdego telewizora, Ustawienia należy dobierać do każdego indywidualnie z uwagi na miejsce eksploatacji.
Prawdopodobnie masz źle ustawiony kontrast, czyli stosunek bieli do czerni. Przy telewizorach Kuro należy na to zwracać szczególną uwagę ze względu na jego „czerń”. Pod tym względem telewizory są kapryśne. Wystarczy złe dobranie stosunku jasności do czerni i gradacja szarości zamienia się w jedną czarna plamę. Nie widać wtedy szczegółów na czarnych i białych partiach obrazu. Bardzo często jest to widoczne w sklepach lub u niedoświadczonych użytkowników. Ale tam ten zabieg jest stosowany celowo, żeby uwidocznić walory tego telewizora i pokazać, jaka jest czerń. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością i prawidłowym oddaniem gradacji szarości.
Proponuję indywidualną kalibrację telewizora. Wiem coś na ten temat, bo sam korzystałem u ustawień innych użytkowników i za każdym razem wydawało mi się, że jest OK. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy sam dokonałem kalibracji TV i dopiero teraz wiedzę różnicę.

Maxiuca,
Teoria, teoria i jeszcze raz teoria.
Usłysz i zobacz a później napisz, tak jak to zrobił Gmeru.


Demek,
Krytykować to Ty potrafisz. Jedno, co Ci dobrze wychodzi.
Wskaż osobę na tym Forum, która skorzystała z moich rad i była z nich niezadowolona.


Pozdrawiam,
Andrzej S.

Ps.
Prawdopodobnie przed świętami będę testował procesor obrazu Meridian DVP-2351 podłączony do 60” Pioneera KURO.
Zastanawiam się, czy warto podzielić się uwagami z tego testu na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='134759' date='04.12.2008, 08:33 ']Maxiuca,
Teoria, teoria i jeszcze raz teoria.[/quote]
Andrzej,
zapraszam do mnie do pracy.
Zobaczysz monitory referencyjne za kasę kilka większą niż wszystkie Twoje zabawki razem wzięte, połączenia HDMI, HD-SDI, DVI i kilka innych. Zobaczysz w końcu nieskompresowany obraz HD i wtedy sobie pogadamy i ustalimy kto tutaj teoretyzuje na podstawie kilku przebajerzonych i horrendalnie drogich amatorskich klocków których działanie opiera się głównie na efekcie placebo.
Kable HDMI testowałem nie tylko ja. Nikt żadnej różnicy nie widzi (Gmeru, Kulpa, nawet pmcomp). Jak mi udowodnisz, że widzisz różnicę w ślepym teście to oficjalnie na forum Cie przeproszę za brak wiary i przyznam rację. To kiedy się umawiamy? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, @andsie1 i ślepy test :(, ale tylko na jego sprzęcie za grube pieniądze, bo tylko wtedy widać różnice. Dajmy już mu spokój z tymi kablami, niech używa czego chce tylko niech nie nakręca normalnych ludzi, którzy mają szacunek dla pieniędzy na kable hdmi za 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie zrozumiałeś o czym napisałem i dobrze , bo to nie dotyczy twojej osoby.
W myśl przysłowia, Licz siły na zamiary.
Nie wiem czy i to zrozumiesz.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='134759' date='04.12.2008, 08:33 ']Po czwarte:
Ból głowy wynika z wrażenia, jakie doznałeś na tym TV, bo nigdy wcześniej nie miałeś kontaktu z taka jakością obrazu.[/quote]
Powiem tylko jedno: :(:):):lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maxiuca, refleksem to Ty nie grzeszysz i nie potrafisz odróżnić aluzji od rzeczywistości.
No, ale to cały TY.

Ten typ tak ma.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie ustawienia:
tryb movie contrast 30, jasność 0
tryb standard: contrast 20, jasność -20

A może pabnel musi sie wygrzać, bo przez pierwsze dni o czym pisałem miałem tak samo jak Ty.
Migotania po 3 tyg juz nie stwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ta jakie sa najlepsze ustawienia waszym zdaniem 5090?? ja tak naprawde ogladam narazie na standardowych ustawieniach ale juz 300god sie zbliza. Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='134790' date='04.12.2008, 10:51 ']Maxiuca, refleksem to Ty nie grzeszysz i nie potrafisz odróżnić aluzji od rzeczywistości.[/quote]
W Twoim przypadku granica między światem bajek, marzeń, voodoo, aluzji, ironii a rzeczywistością jest tak płynna, że nigdy nie wiadomo o czym właśnie piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjarany jestem na maxa. Dzwonili ze sklepu. Dzisiaj wieczorem odbieram 5090H. Nie wiem tylko jak wytrzymam do 17 -tej w pracy. Masakra :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dominikjestem' post='134805' date='04.12.2008, 14:03 ']Ja mam takie ustawienia:
tryb movie contrast 30, jasność 0
tryb standard: contrast 20, jasność -20

A może pabnel musi sie wygrzać, bo przez pierwsze dni o czym pisałem miałem tak samo jak Ty.
Migotania po 3 tyg juz nie stwierdzam.[/quote][/i]
Janusz,

Z tymi ustawieniami to rożnie bywa. Te same ustawienia w różnych telewizorach tej samej serii inaczej wyglądają.
Próbowałem rożnych ustawień zaczerpniętych z netu i ciągle było nie tak. Obraz był za ciemny albo za jasny.

Kontrast i jasność ustawiłem tak,

Wybrałem tryb który mnie najbardziej odpowiada w tym przypadku był to "Tryb Film" i dokonałem ustawie jasności i kontrastu z tym, że jako pierwszy ustawiłem kontrast a w drugiej kolejności jasność. Jako tablicy kontrolnej użyłem procesora wideo którego przełączyłem w tryb generatora kalibracji. Można to zrobić przy użyciu tablic kontrolnych płyty kalibracyjnej umieszczanej w odtwarzaczu.

Następnie przy użyciu "pająka" dokonałem pozostałe ustawia
w telewizorze.

Inne ustawienia na zasadzie własnych upodobań, z tym, że większość poprawiaczy obrazu wyłączyłem.

W Kuro jest bardzo ważna opcja " Napęd" [Drive Mode], którą ustawiamy w zależności od oglądanego materiału. Są to opcje.

1: Displays PAL signal at 75Hz
2: Displays PAL signal at 100Hz
3: Displays PAL signal at 72Hz
To avoid judder, select [Drive Mode] "1" for PAL film material (e.g. DVDs), and [Drive Mode] "2" for PAL video content (e.g. news, sports) a [Drive Mode] "3" płyta Blu-ray.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie1 czy po profesjonalnej kalibracji lx5090 moze zagrac lepiej niz np sony X4500 chodzi mi o ostrosc kontrast biel i ogulnie, kuro jest takie ciemniejsze biel ciemniejsza itp choc ja mam narazie na ustawieniach standardowych ale juz z 300 godz pracuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypuszczam, że masz na myśli kalibrację ISF (Imaging Science Foundation).
Jest to zaawansowana kalibracja ekranów telewizyjnych pod wzgledem kontrastu, nasycenia, poziomu kolorów oraz innych parametrów i wykonuje się ją z poziomu menu serwisowego.
Są dwa tryby ustawień, w dzień i w nocy, które zapisuje się jako dodatkowe ustawienia, po czym blokuje przed przypadkowymi zmianami. Wybór nasteruje z menu telewizora.
Nie wszystkie telewizory mają możliwość dokonania kalibracji ISF.

Żeby porównać wymienione przez Ciebie telewizory należy je skalibrowane w ten sam sposób. Na pewno każdy z nich zagra inaczej ze względu na technologię budowy ekranu (plazma, LCD). Wg mnie, choć nie miałem możliwości jednocześnie oglądać tych tv, obraz z Pioneera będzie lepszy.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='134767' date='04.12.2008, 10:14 '][i]Andrzej,
zapraszam do mnie do pracy.
Zobaczysz monitory referencyjne za kasę kilka większą niż wszystkie Twoje zabawki razem wzięte, połączenia HDMI, HD-SDI, DVI i kilka innych. Zobaczysz w końcu nieskompresowany obraz HD i wtedy sobie pogadamy i ustalimy kto tutaj teoretyzuje na podstawie kilku przebajerzonych i horrendalnie drogich amatorskich klocków których działanie opiera się głównie na efekcie placebo.
Kable HDMI testowałem nie tylko ja. Nikt żadnej różnicy nie widzi (Gmeru, Kulpa, nawet pmcomp). Jak mi udowodnisz, że widzisz różnicę w ślepym teście to oficjalnie na forum Cie przeproszę za brak wiary i przyznam rację. To kiedy się umawiamy?[/quote][/i]
Nie bardzo wiem co miałbym takiego zobaczyć o czym bym nie wiedział. Wiem na czym polega transmisja drogą SDI i jaki sygnał jest przesyłany.
Oczywiście, że będą różnice w jakości sygnału nieskompresowanego a skompresowanym jaki mamy w naszym domowym sprzęcie.

Ciągle wywołujesz wilka (SDI) z lasu. Jednak ten temat nie daje Ci spokoju i za wszelką cenę chcesz mi coś udowodnić.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie1 dzieki za odpowiedz widac ze jestes profesionalista plazma zawsze bedzie swiecic inaczej niz lcd mam Pionka lx 5090 od 3 miesiecy ale jak mialem samsunga 46a956 to ten obraz na samsungu mi sie bardziej podobal wiem ze to pewnie mniej naturalny obraz jak na pionku ale ja mam takie odczucie mi sie bardziej podoba obraz z samsunga A956 niz soniaka X4500 ale to tylko moja opinia kazdy bedzaie mail inna i na to nie ma rady :)

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No to cena poszła w górę. :)

Czy wiecie Panowie gdzie go można w jakiejś dobrej cenie kupić? Najlepiej przed świętami, bo wyjeżdżam ;)

PR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...