Skocz do zawartości
AreckiW

Pioneer Kuro Full HD 9G LX-5090H

Rekomendowane odpowiedzi

Super Gmeru jako zagorzały fan audio Pioneera i użytkownik tej marki miała zawsze u mnie fory. Widziałem tą plazmę i ajefajna ...znaczy sie obraz :P)) Tak wiec KURO PD rulez niestety KURO LCD sucks po tym co dzisiaj mialem okazje obejrzec. Szkoda ze ta szafa tyle prądu łyka no ale zamiast kaloryfera jak znalazl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No siedzę i się jaram ;p jest naprawdę super. Co ciekawe, DVD wygląda na niej naprawdę DOBRZE. Słucham koncertów z DVD i jest spoko obraz O_o .Ostatnio się zastanawiałem właśnie jak to temat LCD Pioneer umarł ; ) Czyli rozumiem, że dzisiaj widziałeś? Umarł bo cena zabija i nie przechodzi w jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam krótkie pytanie czy naprawde warto kupic PDP-LX5090H czy wystarczy PDP-LX5090?Jestem zdecydowany na kupno wacham sie tylko z ta decyzja.Jakie w zasadzie sa rożnice.Z gory serdecznei dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H ma na pokładzie wszystkie tunery. DVB-T(chodzi TVP HD itd) czy tuner satelitarny (chodzi C+ itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co tam czytalem DVB-T ma tez model bez H.Ja mam platforme N czy to wsjo jedno:).Zastanawiam sie czy bede z tych dodatkowych funkcji korzystac.Napewno nie jestem tak wytrawnym videofanem ja Wy tu na forum ale bardzo lubie dobre rzeczy a o Kuro słysze i czytam jedno -ze jest super:)tylko tak jak pisze nie wiem czy sie pokuisc na tego H.Jeszcze raz dzieki za szybka odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Decyzja zapadła. :P ale mam pytanie. jak to jest z tą pradożernością? Bo niby na stronie podają 438W. A (sorry za porównanie) samsung któryśtam 750W. poprostu nie rozumiem tych różnic.

pzd

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru i jak tam z Kuro rewelka? w porównaniu do LCD? :P co sadzis o jakosci obrazu testwales ostatnio Samsunga 55a956 soniaka Z4500 ...? w poruwnaniu ? ja dalej zostałem przy Kuro 5090.Choć soniaki i samsungi tez dobrze daja ale to nie to <_< ja nie moge uwieżyć że przekonałeś się do plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuro Plazma i Kuro LCD to dwa róźne światy. PIerwszy to prawdziwa doskonałośc drugi to zaledwie środek stawki .
Tak Gmeru dzisiaj bawiłem sie Kuro LCD tyle z emodelem 32 cale wiec moze troche malo reprezentatywnym no ale tez 32 cale potrafi ukryc wiuele niedoskonalości...ten nie potrafil ito niestety za 5000tys PLN.

Dawno nie bawilem sie live LCD-kami bo nie widzialem az tak bardzo potrzeby zmiany i teraz widze jaki postep zrobil sie od 2 lat od kiedy kupilem Sharpa.

Moja prywatna top lista na dzisiaj to

1. Philips 42LC9803
2. Samsung 46A956
3. Sony Z4500
4. Samsung 46A856

Celowo pomieszałem LEDy z bezLEDami ponieważ różnice w tych jakby niepatrzec topowych produktach w zakresie kontrastu i czerni "użytkowej" nie testowej są niewielkie.

Niestety Philips jest horrendalnie drogi. Jezeli przyjąć ocene cena/jakość Zdecydowanie wybrałbym Samsunga serii 8 jeżeli przyjąć kategorie hi end zdecydowanie Philips. Wniosek z tego że wyborem salomonowym sa pozycje 2 i 3 i tu tak naprawde role odgrywaja osobiste preferencje. Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamienilem KURO na lcd sony 55X4500 hehe
Brak bieli w dzien i szyba przechylily szale, teraz jestem happy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='Gmeru' post='134514' date='03.12.2008, 01:00 ']No siedzę i się jaram ;p jest naprawdę super. Co ciekawe, DVD wygląda na niej naprawdę DOBRZE. Słucham koncertów z DVD i jest spoko obraz O_o .Ostatnio się zastanawiałem właśnie jak to temat LCD Pioneer umarł ; ) Czyli rozumiem, że dzisiaj widziałeś? Umarł bo cena zabija i nie przechodzi w jakość.[/quote][/i]
Witam,

Arecki zrobił kawał dobrej roboty z tym przyjęciem. Skoro przekonał Gmeru do plazmy to wyobrażam sobie ile było wódy. Wprawdzie jedni widzieli białe myszki i insekty wędrujące po kurze, ale efekt końcowy został osiągnięty.
Firma Pioneer powinna mu dać medal lub wystawić laurkę ze propagowanie „kury” na polskim rynku.

Gdy czytałem, że Gmeru kupił sobie kurę to pomyślałem, że mam coś ze wzrokiem albo mój monitor przekłamuje tekst.

Muszę jeszcze przekonać go do procesora wideo, który w połączeniu z kurą wyda piękne jajka o intensywnych ostrych kolorach bez chropowatości i zniekształceń na skorupkach.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Ps.
Należy oczekiwać, że niedługo na forum pojawi się reklama Pioneera. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jtd' post='134553' date='03.12.2008, 09:57 ']A ja zamienilem KURO na lcd sony 55X4500 hehe
Brak bieli w dzien i szyba przechylily szale, teraz jestem happy <_<[/quote]
Gratulacje. Bardzo fajny TV. Nudno by było, gdyby wszyscy kupili ten sam model telewizora :). Będzie przynajmniej o czym podyskutować :P. Zalety, wady - wszystko zależy od warunków oglądania i preferencji Kupującego. Przy najlepszych modelach różnice są minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='134558' date='03.12.2008, 10:08 '][i][/i]
Muszę jeszcze przekonać go do procesora wideo, który w połączeniu z kurą wyda piękne jajka o intensywnych ostrych kolorach bez chropowatości i zniekształceń na skorupkach.[/quote]

Widzisz, to nie jest kwestia przekonania tylko muszę to po prostu pożyczyć/dostać do testów i się tym pobawić. Kiedyś to mieliśmy (miał pmcomp i miał dominikjestem) ale temat został olany bo w sumie zawsze chciałem to sprawdzić na Kuro. A teraz to może odezwę się do ...no właśnie. Chyba Gustawa? I chętnie zobaczę z czym to się je. Bo jednak widzę jak ten panel wyświetla SD bez żadnych wspomagaczy. Nie myślałem, że kiedyś napiszę, że SD wygląda ok ; ) Do tego kanały HD z satelity zyskały i nie widać pixeli. MTV HD wygląda wypas! Mam wrażenie oglądania obrazu z projektora z tą różnicą, że nie musi być ciemno, żeby go oglądać hehe.

W moim przypadku prywatnym to jedyna okazja by mieć plazmę i to taką gdyż akurat wiem co będzie się działo na wiosnę np. z Sony ; ) A zawsze chciałem jednak tego spróbować i naszła okazja bo 9G to naprawdę wypasiony TV. Za pół roku czekam "być może" na kupca ; p

KDL-55X4500 to także mega wypasiony TV. Tak czy owak za parę dni go odbieram na testy i to długie bo pewno do nowego roku ale przybędzie do naszego test roomu. Cóż, u mnie na 55 jest za mało miejsca. TO JEST NAPRAWDĘ MEGA KOLOS LANS ; p Ale przyznam się, że w weekend siedziałem chyba z pół dnia na Jana Pawła i sobie oglądałem na kanapie różne rzeczy na 55" ; ) No cóż... wielkość po prostu rozwala :) Na bank jest lepszy od Samsunga 9 55". Obraz też ma piękny ale na testach wyjdzie więcej bo w sklepie to tak czy owak nie ma dobrych warunków.

I nie każcie mi pisać co jest lepsze w moim odczuciu ; ) Trudno, żeby TV za około 12tys był słaby. Wiem, że są różne ceny ale tak samo jest z innymi markami. Sony też w zależności od sytuacji można mieć za różną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że doceniłeś jakość obrazu na tym TV i nie boisz się o tym pisać.

Jak napisałem, że na kanałach HD z tunera to obraz jak Blu-ray , to nikt nie chciał w to wierzyć.

Jam mam 50" i oglądam z odległości około 2.5-2.80 m. i uważam, że 60" byłby w sam raz.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Ps.
Bardzo często zaglądam do Centrum SONY przy Jana Pawła II. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mimo wszytsko jezeli macie okazje zobaczcie Philipsa 42LC9803H. Obraz jest obłędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz sie przypomne bo nadal nie wiem co kupic a chcialbym juz ten TV zamowic.PDP-LX5090 czy PDP-LX5090H:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]W moim przypadku prywatnym to jedyna okazja by mieć plazmę i to taką gdyż akurat wiem co będzie się działo na wiosnę np. z Sony[/quote]

Kolejny ruch Solorza ?

No to napisz coś o wiośnie 2009 w wykonaniu SONY.
PLEASE

ps.
Jeszcze ze dwa tygodnie minie zaczym zaczniesz się dogadywać z ekranem PDP po wieloletnim obcowaniu z topem od LCD.
No może szybciej bo wiem, że jesteś na chorobie ( jak ja).

[size=5]uwagi [/size]o 50890H 9G PIONEER rzucam na szybko z prośbą o Twój komentarz:
[1] jak ze smużeniem - utratą ostrości/płynności
To był zawsze argument za PDP. Moja opinia jest taka: smużą ale mniej i inaczej od LCD,
[2] Optymalny tryb dla nadawania SAT 1080i (50Hz; N-ka) - jakieś sugesie poproszę jak zoptymalizujesz ekran,
[3] migotanie uznałem za wyeliminowane, ale może być problemem dla użytkowników mniej zaawansowanych lub oczekujących od presetów łatewgo spełnienia oczekiwań,
[4] jako doskonałość uważam w ekranie 5090H: czerń, nasycenie i przestrzeń kolorów, szczegółowość, jasność, wszelkie typy kontrastów.
W szczególności oglądanie koncerów dla mnie ma ogromne znaczenie i to dostałem na maxa.
[b]WYPALANIE:[/b]
tu proszę o uwagę bo jest;
Otóż [b]wypaliłem sobie, po 2 tyg. exploatacji dwie linie pionowe na granicy obszaru 4:3.[/b]
Zastosowałem system podczyszczania i to pomogło. Ale od tej pory załączam już zalecaną szarość na czarnych marginesach tfromety 4:3.
Wniosek:
PDP PIONEER się potrafi wypalić.
To bezsprzeczy fakt.
Nie dziwim więc ilość środków bezpieczeństwa zastosowanych w 5090H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby odpowiedzieć na te pytania to potrzebuję czasu ; )

Ale jedno wiem: telewizor ma wspomaganie płynności bo nic mnie nie razi. Na logo Universal itp a to znaczy, że jest OK. Ale dopiero po tych ustawieniach z AVS.

Podoba mi się też to, że moje oczy w tej chwili odpoczywają. Uwielbiam taki obraz kinowy. Czy to za dnia dzisiaj czy teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadmienię dla śledzących wątek, że dopiero (tylko i wyłącznie) dziewiąta generacka matrych plazmowych PIONEER PDP (słownie 9G - nie mylić z 5/6/7/8G) wniosi naprawdę postęp istotny w dziedzinie odwzorowania wideo.
Stąd zmiana barykady.
Czego i Wam życzy:
Do OLED-a.

Dominikjestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wiosne sony wypuszcze nowe modele, m.in. nastepce X4500 z kontrastem 2,1 mln i 200hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tia 2,1 mln na papierze a w rzeczywistosci 4k nie osiagnie
ale papier wszystko przyjmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='dominikjestem' post='134617' date='03.12.2008, 16:05 '][b]WYPALANIE:[/b]
tu proszę o uwagę bo jest;
Otóż [b]wypaliłem sobie, po 2 tyg. exploatacji dwie linie pionowe na granicy obszaru 4:3.[/b]
Zastosowałem system podczyszczania i to pomogło. Ale od tej pory załączam już zalecaną szarość na czarnych marginesach tfromety 4:3.
Wniosek:
PDP PIONEER się potrafi wypalić.
To bezsprzeczy fakt.
Nie dziwim więc ilość środków bezpieczeństwa zastosowanych w 5090H.[/quote][/i]


Telewizor należy wygrzać przez około 300 godzin i przez ten okres nie oglądać na maxa.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym grzaniem się całego ekranu to rzeczywiście jest jednak bujda bo u mnie ekran jest tak samo ciepły jak LCD. Nic specjalnego nie zauważyłem w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygrzanie a grzanie to są dwie różne rzeczy.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru powiedz mi a twoim zdaniem w obrazie oczywiscie co jest lepszego w 55x4500 od samsunga 55a956 jakie ruznice zauwazyles , bo dziwne ze w niemickim audio video samsung serii 9 dostale lepsze opinie niz soniak x4500 ?? bo o pionka nie pytam bo widze ze jestes pod wrazeniem :D zreszta ja tez bylem jak kupilem 5090.


PS

I co bedzie sie dzialo z sonym na wiosne??

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...