Skocz do zawartości
AreckiW

Pioneer Kuro Full HD 9G LX-5090H

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już napisałem mam od ponad dwóch lat serię 508 Kuro i nie stosuje żadnych zabezpieczeń przed wypalaniem i nie mam powidoków ani wypalonego logo stacji.

Plazmy trzeba docierać ponad 300 godzin. Docierania powoduje zabezpieczenie matrycy przed opisywanymi skutkami. Plazma stopniowo traci swoje własności świecenia. Występuje to na początku kiedy jest najbardziej narażona na ryzyko powstania powidoków lub wypaleń.

Test wytrzymałościowy nowych ekranów plazmowych (modele z lat 2008 i 2009 ) przeprowadził amerykański serwis HDguru.com, gdzie przebadano telewizory plazmowe pod kątem wypalania i powidoków.

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/tele...ja,1409913,3610

Odsyłam do forum audiostereo.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...t=45157&p=1

Gmeru

Musisz dłużnej użyć tych tablic nawet powyżej 8 godzin.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plazma stopniowo traci swoje własności świecenia.

Może właśnie te zmiany we własnościach świecenia wpływają na to, że w pewnym momencie, lub w pewnych warunkach powstają powidoki, a w innych warunkach nie?

Nie wiem jak jest w Kuro, ale po plotkach o coraz słabszej czerni w Panasonicach serwis Cnet zrobił test Panasoniców G10 i okazało się, że po 500 godzinach pracy poziom czerni wynosi .008 footlambertów a po 1500 godzinach już .023. Wystarczyło 1000 godzin działania by poziom czerni był 4x gorszy (zresztą po tym teście Panasonic oficjalnie przyznał, że tak się dzieje), więc jeśli Plazma potrafi tak gwałtownie zmieniać własności świecenia, pewno ma to również jakieś przełożenie na powstawanie powidoków czy trwalszych wypaleń.

To, że w teście HDGuru nie było wypaleń niczego nie wnosi, bo przecież Gmeru czy inni koledzy nie wymyślają sobie tych powidoków tylko faktycznie one powstają. Kwestia tylko kiedy, dlaczego, i jak im zapobiegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie nie wymyśliłem, że w serii 508, 608 jak i w KRP nie ma wypaleń ani powidoków. Natomiast widziałem je w Panasonicach, Samsungach i w serii 509 Pioneera !!!!!!!!!.

Jeżeli chodzi o plazmy Panasonica to firma stosuje jeszcze własne matryce a nie Pioneera.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejS ale chyba można zgodnie stwierdzić > nie brzmisz przekonywująco. Skąd ty niby możesz wiedzieć, że te serie tego nie mają? No skąd? Masz badania na cały świat? Co za bzdury.... :P Bo ty nie masz? Bo twój kolega nie ma na osiedlu? W środku pewno jest inny typ plazmy i nagle jest wszystko ok.

Teraz będzie tak, że tylko 5090 coś ma albo, że źle coś wygrzaliśmy (to tylko telewizor już bez przesady... od kiedy to się plazmy dociera albo za mocno albo za słabo... farmazony - na początku trzeba uważać i już ale żeby jeszcze różne sposoby na docieranie? Co to samochód czy wysokiej klasy ekran?). Takie ekrany kupują ludzie którzy zazwyczaj nie mają bladego pojęcia o TV. Już widzę jakby mój ojciec miał coś docierać. Szkoda, że w instrukcji nie ma > dotrzyj swoją plazmę. Jestem idealnym przykładem: sporadycznie używam TV, zresztą dominikjestem po 3 dniach już to miał więc jak to można uzasadnić (też na niskim kontraście)?

Litości.... albo okulary. Już widzę jak ktoś się przyzna, że w najlepszym TV ma powidoki. Tylko ja czy dominikjestem bez problemu to napisaliśmy bo czemu by nie? Pewno każdy się boi bo potem nie sprzeda :lol: a doskonale wiadomo czego można się spodziewać po tej technologi... i każdy kto kupuje plazmę czy to nową czy używaną musi się tego spodziewać. Coś za coś jak widać. Jakość ultra wysoka ale kosztem innych przygód.

Inne nie mają (posiadacze 5090 też...) . W sumie to tylko ma my pewno mamy na całym świecie :lol: Bo mamy za dobry wzrok i się czepiamy czego się da ale o to właśnie chodzi.

Plazma się wypala i tyle. W różny sposób to pokazując. Taka technologia a nie że jeden ekran ma a inny nie. Plazma. Cieszę się, że mogłem tego doświadczyć bo to moja pierwsza plazma w domu po masie LCD a nie na 1 dzień do testu gdzie nigdy to nie wyjdzie.

Po świętach się pobawię chociaż 8h walki to chyba bezrobotni mają tyle czasu : / Żeby tak się bawić z telewizorem za tyle kasy. :D

pioneerwypalanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego !!!!!!

Spokojnie i bez nerwów.

Skąd wiem?. Wiem, bo mam i widziałem kilka egzemplarzy. Ponadto czytam inne fora o tej tematyce gdzie ludzie skarżą się na serię 509. Natomiast nie znalazłem negatywnych opinii o 508, nawet na tym forum.

Nie bez powodu podałem przykład tych modeli TV. Proponuję porównać matryce serii 508, KRP i 509 nawet nie zaglądając do środka telewizora i wyciągnąć stosowne wnioski.

Nie napisałem, że matryce telewizorów plazmowych nie wypalają się. Na jednych widać to wcześniej a na drugich później. Niestety matryca matrycy nie jest równa.

AndrzejS

Ps.

Nie musisz 8 godzin go katować. Twój telewizor, Twój problem.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to właśnie chodziło. KONKRETY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mało zaglądam ostatnio na forum, bo albo jestem za granicą w delegacji, albo w robocie od świtu do nocy...

czytam wątek i jako posiadacz 5090H mam prawo do zabrania głosu.

Nie neguję, że plazmy się nie wypalają, jednak moja ma już ponad półtora roku, gra średnio 8-10 godzin dziennie, kontrast ustawiony na +40, i nigdy nie miałem i nie mam żadnych wypaleń, ani powidoków. Oglądam AXN, TVN24, i możecie mi wierzyć lub nie, ale nic nie miałem i nie mam wypalonego.

Orbiter mam ustawiony na 1, format TV na Auto, więc jak jest coś 4:3 to rozciąga mi na cały ekran, cała reszta nastawów jest z avforums.

Nigdy nie wygrzewałem swojej kury, jak tylko ją kupiłem, to natychmiast ustawiłem wg optymalnych nastawów z avforums i zapomniałem o całej reszcie. Dzieciaki katują gry na PS3, często włączają pauzę, mnie chyba sprzęty elektroniczne kochają :-) i ze wzajemnością ;-)

Podsumowując, wyjątek nie potwierdza reguły, że plazmy mogą mieć powidoki, ale mojej nie zamieniłbym na żaden LCD, nawet ten B&O za 60 tysiaków.

pozdrowienia

Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arecki, powiedz tylko co twój post wnosi do tematu wypaleń? Wiemy ze sa i to czesto (sam poczytalem inne fora i to norma niestety... ) i koledzy szukaja odpowiedzi jak sobie z tym poradzic. A ty piszesz ze u ciebie jest wszystko ok. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co chciałeś osiągnąć zwracając uwagę koledze Areckiemu który w przeciwieństwie do Ciebie wypowiedział się na temat i opisał swoje spostrzeżenia.

Ameryki nie odkryłeś, że plazmy się wypalają ale jest to proces bardzo powolny zwłaszcza w TV Pioneera. Widziałem kilkuletnią plazmę Pioneera jeszcze G7 na której nie było widać tych objawów.

Najbardziej narażone są na wypalenia i powidoki matryce Samsunga i Panasonica, niestety.

Odpisałem koledze Gmeru aby przez kilka godzin użył tablic do usuwania tych przypadłości i powinno pomóc.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post nic nie wnosi, poza tym, że pokazuje, jakie mam ustawienia, co oglądam, ile i w jaki sposób.

Nie wiem jak poradzić Gmeru, ale to co pisze andsie1 jest jedną z metod zalecanych przez producentów plazm, oby skuteczną.

Mój wujek ma plazmę 42" Panasonica (już nie pamiętam dokładnej nazwy modelu, chyba 42PV500) ponad 4-lata.

Do dzisiaj nie ma żadnego wypalenia i cały czas gra tak, jak 4 lata temu.

Mój brat ma model 37PV80, brak wypaleń, mój kolega z pracy i kolega z Płocka mają 42PV60 - brak wypaleń, moi dwaj inni koledzy z pracy mają Samsungi 50 cali - zero wypaleń, moja koleżanka z pracy i jej rodzice mają Panasoniki przedostatnią generację, bez wypaleń. moja szwagierka ma 37PV70 - bez wypaleń, mój szwagier Samsunga 50 cali - to samo.

Niczego to nie dowodzi, relacjonuję tylko doświadczenia moich bliskich i znajomych z plazmami.

P.S. Wszyscy powyżsi kupili swoje TV za moją poradą i często z moją pomocą, połowa z nich przerzuciła się z LCD, dotychczas nikt nie żałuje... :):P , to też niczego nie dowodzi rzecz jasna :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój post nic nie wnosi, poza tym, że pokazuje, jakie mam ustawienia, co oglądam, ile i w jaki sposób.

Nie wiem jak poradzić Gmeru, ale to co pisze andsie1 jest jedną z metod zalecanych przez producentów plazm, oby skuteczną.

Mój wujek ma plazmę 42" Panasonica (już nie pamiętam dokładnej nazwy modelu, chyba 42PV500) ponad 4-lata.

Do dzisiaj nie ma żadnego wypalenia i cały czas gra tak, jak 4 lata temu.

Mój brat ma model 37PV80, brak wypaleń, mój kolega z pracy i kolega z Płocka mają 42PV60 - brak wypaleń, moi dwaj inni koledzy z pracy mają Samsungi 50 cali - zero wypaleń, moja koleżanka z pracy i jej rodzice mają Panasoniki przedostatnią generację, bez wypaleń. moja szwagierka ma 37PV70 - bez wypaleń, mój szwagier Samsunga 50 cali - to samo.

Niczego to nie dowodzi, relacjonuję tylko doświadczenia moich bliskich i znajomych z plazmami.

P.S. Wszyscy powyżsi kupili swoje TV za moją poradą i często z moją pomocą, połowa z nich przerzuciła się z LCD, dotychczas nikt nie żałuje... :):P , to też niczego nie dowodzi rzecz jasna :)

pozdrawiam

ja tez kupilem plazme za Twoja namowa i nie zaluje a wrecz przeciwnie, za kazdym razem jak ogladam TV to papa mi sie cieszy :) Czasami gram cala noc itp i jak do tej pory zadnych wypalen.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy i jak można wejść w menu serwisowe Pioneera 5090 w celu sprawdzenia ilości przepracowanych godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem potrzebny specjalny pilot. W poprzednim modelu się dało. Tutaj pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czemu TV przestał pamiętać ustawienie formatu obrazu? Daję na HDMI4 dot to dot i jak przełączę na inne HDMI lub zgaszę i włączę TV to znowu mam inny format i się samo przestawia w formacie (powiększa się obraz poza ekran) : /

Co ustawię w podręcznym menu to nie zapamiętuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero pomysłu czemu TV nie trzyma ustawień? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak skonfigurować połączenie z PC, gram w gry FPS (BF3) i mam czasem problem jakby z poziomym odświeżaniem, bo obraz potrafi sie przyciąć w połowie w dynamiccznej scenie czy obracaniu postacią.

Edytowane przez Doni_forever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawienia "drive mode"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawienia "drive mode"

Próbowałem i niestety dalej podobny efekt, komp wyświetla mi że max na pionku to 60Hz, więc pytanie jak uzyskać te 100hz, zacząłem sie rozglądać za monitorami, bo mam już dosyć kłopotów z tym obrazem, jakoś rewelacyjna, ale te przycięcia są denerwujące, jestem ciekaw jaki input lag ma pionek, bo tej informacji nie moge nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer nie ma żadnych 100Hz. Odpowiednie ustawienie drive mode pozwala uzyskać 75Hz z sygnału PAL i 72Hz z 24p przy pomocy 3:3 pulldownu (więc nie powinno być żadnych przycięć). Jeżeli odtwarzasz filmy z komputera skonfigurowanego na 60Hz to komputer musi wykonać 3:2 pulldown, którego konsekwencją są mikroprzycięcia.

Input lag jest pewnie minimalny jak na większości plazm. Możesz to sprawdzić używając zegara http://tft.vanity.dk/ tylko jako punkt odniesienia powinieneś wziąć monitor CRT, w przeciwnym razie wyjdzie Ci ujemny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak ma 100hz

http://www.avforums....7-post1663.html

"

Drive mode only applies to 50Hz sources.

50Hz Film is actually only running at 25 with the frames doubled. 50Hz Video is at 50Hz.

The lower the refresh rate of the Pioneers (Hz) the better the picture quality is supposed to get. (better black levels, lower noise)

Drive Mode 1 = 75Hz. This is optimal for 50Hz Film sources. (25x3) It is unsuitable for Video sources, as 50 does not fit into 75 evenly.

Drive Mode 2 = 100Hz. This is optimal for 50Hz Video sources. (50x2) It is also suitable for 50Hz Film sources (25x4) but is not optimal.

Drive Mode 3 = 60Hz. (and was previously thought to be 72Hz) Neither Film or Video sources will work correctly here. The story is that they wanted to let Europeans see the Pioneers at their best (lowest refresh rate) but it is totally unsuitable for any 50Hz/PAL source.

"

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,

connectiontable053id8.png

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuro i te jego Hz.... to jest temat rzeka. Chyba do każdego typu telewizji wypadałoby ręcznie coś przestawiać. To już jest kosmos. A w sumie naklejka na TV była jasna: 100Hz. Nawet ją mam. Ale chyba tylko Pioneer mógł to wszystko TAK SKOMPLIKOWAĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tabelki chyba wynika ze 100Hz mozemy miec najwyzej podczas ogladania telewizji (1080i)* ale juz z kompa 1080p - ni huhu

* - oraz niektorych filmow BD wydawanych przez rodzima firme, o zlej slawie, co zreszta rzuca nowe swiatlo na odwieczna zagadke Monoshitowych 1080i50 - moze, po prostu, ktos z ludzi zajmujacych sie ta robota w domu KURO i chcial ogladac BD przy drivemode2 100Hz ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...