Skocz do zawartości
andrzej_an

Cyfrowy UPC bez dekodera UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, stary zimny kotlet.

Mam telewizję UPC z dekoderem z nagrywarką.

Zakupiłem drugi telewizor , i też chciałbym na nim UPC i tu oczywiście temat "multiroom"

Opcje są dwie a w sumie trzy.

Karta CI+ za 15zł /msc

Dekoder bez nagrywania za 25zł /msc

Dekoder z nagrywaniem 45zł /msc (ze wzgledu na cene absolutnie odpada ta opcja)

I tu zaczyna się moj problem, prosze o poradę:

Czy jeśli zdecyduję się na kartę CI+ to kupując prywatnie dekoder to będzie mi to poprawnie działało i bedzie full HD i będzie działać nagrywanie?

(mam tv z gniazdem CI ale to samsung z 2008roku i on naziemnej tv nie dekoduje - tz. obrazu nie ma , dzwięk jest)

Więc kwestia wsadzenia karty CI+ do mojego "starego" TV odpada bo tv nie ogarnie, poza tym chciałbym nagrywanie, a tv nie zmienie bo ten co mam jest dobry i on zostaje.

Bo rozumiem że decydując się na opcje nr 2 czyli dekoder bez nagrywarki , nie moge sobie kupic innego dekodera z HDD i wsadzić karty dekodującej bo karta przypisana jest tylko do dekodera ktory da mi UPC i z innym dekoderem nie zadziała ? (w gre wchodzą tylko legalne rozwiązania)

Czy monter jeśli zdecydowałbym się na kartę CI+ przypisuje taką karte do odbiornika tv czy mogę mieć np co miesiąc inny tv z gniazdem CI+ i bedzie to działało czy to jest konfigurowane tylko pod dany tv i do niego przypisany?

Czy jak bym miał swój prywatny dekoder z HDD i onsługą CI+ to monter przypisze mi kartę do tego mojego dekodera ?, czy nie bo to musi być telewozior?

No i jeśli mogę zastosować swój dekoder to prosze o link co kupić z nagrywarką , bo jestem zielony.

Ale nadrutowałem :blush:

Proszę o pomoc i porade :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o jakość sygnału cyfrowego. W dekoderach bez nagrywania nędza, z nagrywarką podobno jakość jest nieco lepsza. Czy moduł CI przepuszcza "czysty" sygnał cyfrowy? Czy to tylko teoria. Czy ktoś z użytkowników może ocenić jakość obrazu HD, np. w porównaniu z "niebem" ?

Modul nic nie przepuszcza. Modul daje tylko uprawnienia.

O jakosci decyduje wbudowany w TV tuner SAT.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modul nic nie przepuszcza. Modul daje tylko uprawnienia.

O jakosci decyduje wbudowany w TV tuner SAT.

Pozdro

Niezupełnie o to mi chodziło... Wejście-Czarna Skrzynka(odbiornik)-Wyjście. Pomijając problem uprawnień. Cokolwiek dzieje się w odbiorniku o jakości obrazu na wyjściu decyduje też jakość na wejściu. W TV z modułem CI nie ma podłączonego dekodera. Sygnał kablowy UPC przechodzi tylko przez moduł CI, czy tak jak w odbiorniku TV SAT jest jeszcze "obrabiany" przez dekoder? Krótko mówiąc, czy w TV też jest dekoder kablówki, czy tylko podaje sygnał "z kabla"? Marny obraz dekoderów UPC to wina sprzętu czy taki jest sygnał "cyfrowy"? Chodziło mi o to, czy uniezależniając się od dekodera zyskam na jakości obrazu?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...