Skocz do zawartości
andrzej_an

Cyfrowy UPC bez dekodera UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kolejną wade upc mediabox. Strasznie się grzeje :/ Od spodu się go dotknąć nie da, ciekaw jestem co zrobi upc gdy szafka się od takiej temperatury uszkodzi. Słyszałem ze w wersjach z HDD jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzej_an' post='106158' date='09.06.2008, 07:56 ']Witam wszystkich abonentów UPC zinteresowanych telewizją cyfrową.
W sobotę kupiłem sobie telewizor >>>>>>(upps, kryptoreklama) z cyfrowym tunerem kablowym MPEG2 i MPEG4.
Podłączyłem do gniazdka UPC w Warszawie na Ursynowie i:
- znalazł standardowe 61 kanałów analogowych, z czego 2 (Zone Europe i dublet TVP1 nie nadają się do oglądania)
- znalazł 130+ usług cyfrowych, w tym coś ponad 100 kanałów telewizyjnych
Zakodowane są WSZYSTKIE poza dwoma programy TV.
Prawdopodobnie ze względów serwisowych nie są kodowane: TVP2 i TVP-Info - monter musi wiedzieć, czy popsuł się dekoder, czy też karta kodowa nie działa.
NIe miałem czasu na większe badania (KUBICA), ale porównanie TVP2 na cyfrze i alanogu wypada zdecydowanie na korzyść cyfry.
Bez trudu też wszedłem do cyfrowego programatora.
Jeśli mój post spotak się z odzewem, więcej info wkrótce.[/quote]


Witam do TV powinienes wsadzic modol CI z karta ( w zaleznosci od kodowania conax, nagravision, itp) i wszystkie programy powinny bec odkodowane

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nigdzie nie wsadzisz, bo UPC na dziś nie udostępnia takiego kompletu jak moduł dostępu warunkowego wraz z kartą, więc nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja też wiem :)

BTW była by możliwość samodzielnego zakupienia modułu Cl i wsadzenia do niego tej karty z dekodera??

Edytowane przez buladag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bravi kld seria w z lewej strony jest taka dziura wielkosci karty pcimcia. w srodku sa jakies wystajace piny ( 2 rzedy ) moze tam da sie zasadzic jakis moduł i do tego karte dekodujaca. ja mam kablowke analog w aster i po wyszukiwaniu znalazł ilestam kanalow cyfrowych. epg dziala tylko obrazu nie ma. zasadniczo opcja dekodowania tego bardzo mnie interesuje min dlatego ze chce miec 1 pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem do kablówki UPC w Krakowie KDL-32V4500. Ku mojemu zaskoczeniu na cyfrówce nie wyłapał absolutnie nic...Zrobiłem przed instalacja zerowanie wszystkiego i wybrałem opcje kablówka. Rozpocząłod wyszukiwania cyfrowego i przy 20% zatrzymał. Po odczekaniu dobrej chwili anulowałem i wyłapał analoga. Potem próbowałem recznie skanowac pasmo ale robił to tylko dla kanałow niekablowych i moze dlatego nic nie złapal... Z naziemnej bez problemu TVPHD i inne. W/g specyfikacji ma on tuner DVB-C. Zadzwoniłem do UPC i powiedzieli mi, ze bez ich tunera DVB nic nie złapie. Informacji na jakich częstotliwościach nadają cyfrówkę nie chcieli mi udzielić (pewnie tajne...). Albo gość miał racje i bez ich tunera rzeczywiście tego nie zdekoduje (chociaż wydawało mi sie, że przynajmniej wyłapie , ale wyświetli np. komunikat "zakodowane", czy "niedostepne" ), albo bez wykupienia paczki DVB te częstotliwości sa wycięte i TV nie ma prawa ich wyłapac. Może ktoś zna odpowiedzi na moje pytania? Pozdrawiam.

Co prawda napisałem to już w innym wątku , ale tu lepiej pasuje i myślę , że mi Admin głowy nie urwie.

Edytowane przez viadrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 32w4000 znajdowal (też w kraku :) ) kanały rzecz jasna analogowe ale i rowniez cyfrowe, z tym że wyswietlal ze są "zakodowane" poza chyba tvp2 i tvpinfo. oczywiscie mowie o sytuacji gdy jeszcze nie mialem wykupionego pakietu cyfrowego w upc. po wykupieniu opcji przyszedł monter, władował do domu tą ich puszke, zdemontował wszystkie analogowe wzmacniacze sygnału po dordze i poszedł :> w sumie nawet ta skrzynia by mi nie przeszkadzała gdyby nie to że sygnał cyfrowy przekazywany jest do tv przez AV, w dodatku trzeba mieć dwa piloty, niby ten od upc jest programowalny ale nie obsluguje podstawowych funkcji telewizora takich jak np zmiana formatu obrazu. wiec tak czy siak trzeba leciec na dwa piloty co jest bardzo denerwujące. Swoją drogą jaką anteną złapałeś TVPHD? i co tam nadają? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą jaką anteną złapałeś TVPHD? i co tam nadają? :P

Na normalnej instalacji antenowej. Tego sony miałem najpierw u siebie gdzie nie mam kablówki , a potem zawiozłem go teściowej. Paczka DVB-T nadaje od początku Marca z Chorągwicy z mocą 15kW na kanale 25. Na razie TVP1, TVP2, TVP-info, Sport i HD. Do tego trzy radia PR1,2,3. Jakbyś mógł teraz sprawdzić co odbiera sam TV i przy jakich ustawieniach. Wejdz na ręczne wyszukiwanie i odpisz na jakich kanałach co złapie. Naturalnie jak bedziesz w stanie to zrobić.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co odbiera sam TV i przy jakich ustawieniach. Wejdz na ręczne wyszukiwanie i odpisz na jakich kanałach co złapie.

chodzi ci o sprawdzenie co, jak i gdzie łapie na podlaczonej analogowej upc bez dekodera tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kabel antenowy bezpośrednio w gniazdko TV bez dekodera. Oczywiście na wyszukiwaniu cyfrowym.

Edytowane przez viadrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok postaram się to sprawdzić przy najblizszej okazji. swoją drogą podpiąłem dziś jakas antene tak z głupia zeby zobaczyć czy coś znajdzie. znalazlo 8 kanalow w tym tvp hd... jestem mega zaskoczony tą jakością ;) wogole programy nadawane naziemnie mają znacznie lepszą jakość niz te z upc co nieco mnie zmartwiło i w sumie wkurzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok postaram się to sprawdzić przy najblizszej okazji. swoją drogą podpiąłem dziś jakas antene tak z głupia zeby zobaczyć czy coś znajdzie. znalazlo 8 kanalow w tym tvp hd... jestem mega zaskoczony tą jakością :) wogole programy nadawane naziemnie mają znacznie lepszą jakość niz te z upc co nieco mnie zmartwiło i w sumie wkurzyło.

Ja zauważyłem że programy analogowe z mojej anteny o niebo lepiej szły niż analogowe na kablówce. Cyfrowe w SD miały porównywalną jakość do analogowych na mojej instalacji. Oczywiście przy dobrym sygnale. Przy słabym sygnale na analogu może śnieżyć i moga być odbicia. Przy cyfrze będzie super albo nie będzie wcale albo będzie kostkować. W kablu gorsza jakośc wynika z gęstego upakowania kanałów i zawsze sąsiedni kanał trochę będzie zakłocać ten odbierany. Nawet przy idealnym ustawieniu poziomów kanałow. Objawia sie to delikatna kaszką. Efekt ten jest widoczny nawet na TV CRT, a co dopiero na LCD, które maja duża ostrość i niestety ta kaszke eksponują. Dlatego na plazmach i CRT kablówka chodzi lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn na zakłócenia nie narzekam absolutnie, ale np barwa kolorów jest zupelnie inna, przez upc są bledsze niż z naziemnej. W sumie tak teraz zastanawiam się nad tym co ktoś kiedyś napisał (chyba nawet na tym forum) że UPC przerabia analogowy sygnał który ma dostarczany na cyfrowy przez co CyfrowaUPC to tylko teoria w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę temat!

Czy mogę wyjąć kartę z dekodera, włożyć ja do jakiegoś modułu CI, wsadzić w telewizor, tak żeby pozbyć się z półki tej skrzynki z UPC?

Telewizor ma fullHD, dekoder TV cyfrowej DVB-T i wejście na moduł CI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pociągnę temat!

Czy mogę wyjąć kartę z dekodera, włożyć ja do jakiegoś modułu CI, wsadzić w telewizor, tak żeby pozbyć się z półki tej skrzynki z UPC?

Telewizor ma fullHD, dekoder TV cyfrowej DVB-T i wejście na moduł CI.

Z tego co wiem to Mediaboxy maja Nagravision a ten system ma sparowane karty do dekodera czyli karta moze choidzic tylko w tunerze do którego została przypisana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak sądzicie czy można by sparować kartę z wewnętrznym tunerem LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jak sądzicie czy można by sparować kartę z wewnętrznym tunerem LCD?
Właśnie właśnie...

Takie parowanie musi odbywać się na podstawie jakiegoś unikalnego numeru tunera (coś jak MAC karty sieciowej) i może dałoby się odczytać ten "MAC" mediaboxa i nadać taki tunerowi TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W systemie kodowania Nagravision stosuje się parowanie kart z dekoderami lub parowanie kart z modułami dostępu(CI). Do parowania służą klucze BOXKEY oraz RSA.

Edytowane przez grudzien86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...czyli pan z kablówki mógłby przypisać moduł CI do wydanej karty tak żeby używać wewnętrzny tuner telewizora?

...to jeszcze jedno pytanie z innej beczki: jak sądzicie czy istnieje alternatywny firmware obsługujący USB pozwalający na odtwarzanie plików DviX?

Edytowane przez yay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wkładając inną kartę w moduł CI (nie tą od operatora kablówki, tylko np. TNK lub C+) będę mógł oglądać kanały TNK odkodowane korzystając z sygnału dostarczanego z kablówki, czy nie obejdzie się bez pociągnięcia kabla do anteny sat ?

Nadmieniam, że TV, znajduje wszystkie kanały cyfrowe z kablówki, jednak poza TVP1 , TVP Historia i ArteHD pozostałe pokazuje jako zakodowane (czarny ekran, w rogu ekranu znaczek przypominający kartę)

Pytam, czy to możliwe, bo nie potrzebuję całej oferty cyfrowej kablówki za 92 zł, a taniej kupić sam moduł za ok 150 zł i kartę na 3 miesiące TNK.

Edytowane przez zuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat gdyż mimo, że jest leciwy to zainteresowanie nim duże a może nie każdy wie, że od pewnego czasu UPC bez problemu można obsługiwać bez dekodera UPC ale za pomocą modułu CI+ dostępnego ze strony operatora. Pełne info oraz lista kompatybilnych TV: http://www.upc.pl/telewizja/mediamodul/

Sprawdź, czy MediaModuł CI+ działa na Twoim Telewizorze

Instalacja UPC MediaModułu CI+ jest możliwa w telewizorach z wbudowanym tunerem kablowym (DVB-C), które obsługują standard CI+. UPC może zapewnić, że telewizor będzie poprawnie współpracował z UPC MediaModułem CI+ jedynie w przypadku, gdy znajduje się on na liście certyfikowanych odbiorników TV.

......

2t71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o jakość sygnału cyfrowego. W dekoderach bez nagrywania nędza, z nagrywarką podobno jakość jest nieco lepsza. Czy moduł CI przepuszcza "czysty" sygnał cyfrowy? Czy to tylko teoria. Czy ktoś z użytkowników może ocenić jakość obrazu HD, np. w porównaniu z "niebem" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że tutaj i tutaj obraz taki sam (dekoder i karta) obraz leci po tym samym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...