Skocz do zawartości
andrzej_an

Cyfrowy UPC bez dekodera UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich abonentów UPC zinteresowanych telewizją cyfrową.
W sobotę kupiłem sobie telewizor >>>>>>(upps, kryptoreklama) z cyfrowym tunerem kablowym MPEG2 i MPEG4.
Podłączyłem do gniazdka UPC w Warszawie na Ursynowie i:
- znalazł standardowe 61 kanałów analogowych, z czego 2 (Zone Europe i dublet TVP1 nie nadają się do oglądania)
- znalazł 130+ usług cyfrowych, w tym coś ponad 100 kanałów telewizyjnych
Zakodowane są WSZYSTKIE poza dwoma programy TV.
Prawdopodobnie ze względów serwisowych nie są kodowane: TVP2 i TVP-Info - monter musi wiedzieć, czy popsuł się dekoder, czy też karta kodowa nie działa.
NIe miałem czasu na większe badania (KUBICA), ale porównanie TVP2 na cyfrze i alanogu wypada zdecydowanie na korzyść cyfry.
Bez trudu też wszedłem do cyfrowego programatora.
Jeśli mój post spotak się z odzewem, więcej info wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dagie' post='106178' date='09.06.2008, 11:31 ']Z tego co wiem to bez Mediaboxa się nie obejdzie.[/quote]
Nic nie rozumiem: Bez Mediaboxa, bezpośrednio na telewizorze mam 2 kanały cyfrowe z gniazdka UPC. Resztę kanałów telewizor znalazł jako zakodowane, ale mogę "podglądac", co aktualnie na nich i do której leci, jeśli kanał obsługuje przegląd zdarzeń. Ciekawostka - nie zanalazłem żadnego kanału z ze dżwiękiem 5.1 etc, wszystko zwykłe dwukanałowe stereo. Elektroniczny przewodnik po programach pokazuje całośc oferty (ofermy) UPC. Mediaboxa nawet z dopłatą od UPC nie wezmę!!!!
Mam zamiar trochę UPC poszturchać, aby odkodowali przynajmniej te kanały, które lecą jako testowe z PKiN w Warszawie, no i jakiś testowy HD :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andrzej_an' post='106293' date='10.06.2008, 09:10 ']Ciekawostka - nie zanalazłem żadnego kanału z ze dżwiękiem 5.1 etc, wszystko zwykłe dwukanałowe stereo.[/quote]
U mnie jest co najmniej kilka programów z dzwiekiem 5.1 i nie są to tylko programy HD. Z tym, że trzeba zmienić w ustawieniach dla danego programu dżwięk z "polski" na "polski 5.1". No ale ja mam Mediabox-a :)
jureK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='roomster' post='106306' date='10.06.2008, 11:31 ']U mnie jest co najmniej kilka programów z dzwiekiem 5.1 i nie są to tylko programy HD. Z tym, że trzeba zmienić w ustawieniach dla danego programu dżwięk z "polski" na "polski 5.1". No ale ja mam Mediabox-a :huh:
jureK[/quote]

Obecność ścieżki oznaczonej jako 5.1 nie oznacza, że wszystkie programy na tym kanale są faktycznie 5.1. Przykład TVN - ścieżka 5.1 jest cały czas, a w standarcie Dolby Digital 5.1 są tylko nieliczne programy (rozpoznawane przez amplituner jako DD). Poza tym denerwujące jest to, że tę ścieżkę trzeba za każdym razem wybierać ręcznie po zmianie kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzej_an' post='106158' date='09.06.2008, 08:56 ']Podłączyłem do gniazdka UPC w Warszawie na Ursynowie i:
- znalazł standardowe 61 kanałów analogowych, z czego 2 (Zone Europe i dublet TVP1 nie nadają się do oglądania)
- znalazł 130+ usług cyfrowych, w tym coś ponad 100 kanałów telewizyjnych[/quote]

Ale masz usługę cyfrową wykupioną ? Bo bez tego to chyba w kablu tylko analog ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tie' post='112092' date='05.08.2008, 16:38 ']Ale masz usługę cyfrową wykupioną ? Bo bez tego to chyba w kablu tylko analog ?[/quote]
Mam zwykły analog UPC.
Kanały cyfrowe i analogowe są w kablu "wymieszane", z tym, że cyfrowe są tylko w zakresie kanałów kablowych (dlatego pewnie nie da się nic odebrać na kartach telewizyjnych do komputera - one nie mają kanałów kablowych).
Tzw wykupienie usługi cyfrowej w UPC to przyjście technika z Mediaboxem i jego podłączenie.
Sygnał w kablu jest ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam telewizor z ww. tunerem i u mnie również odbiera tvp2 i tvp info cyfrowo (kraków) reszta kanałów jest zakodowana. niebawem ma do mnie przyjść "monter" z całym tym "złomem" i zastanawiam się po co, skoro nadawane przez upc programy są odbierane przez mój tv. nie mogliby tego puścić bez wkładania tego złomu do domu? Inną sprawą jest to że u mnie te programy wyglądają gorzej niż na analogu... (wg. telewizora siła sygnału jest "średnia) Mam nadzieje ze po "aktywacji" uslugi jakosc się poprawi ;)

drugą sprawą i pytaniem jest czy da się jakoś "w celach edukacyjnych" w przyszłości odblokować dodatkowe programy cyfrowe typu hbo itd (teraz zamówiłem pakiet select(?) ?

Z góry dzięki za odpowiedzi i liczę na rozwiniecie się tematu, moze ktoś juz użytkuje cyfrową upc i ma jakieś odczucia?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='buladag' post='114304' date='23.08.2008, 23:04 ']tez mam telewizor z ww. tunerem i u mnie również odbiera tvp2 i tvp info cyfrowo (kraków) reszta kanałów jest zakodowana. niebawem ma do mnie przyjść "monter" z całym tym "złomem" i zastanawiam się po co, skoro nadawane przez upc programy są odbierane przez mój tv. nie mogliby tego puścić bez wkładania tego złomu do domu? Inną sprawą jest to że u mnie te programy wyglądają gorzej niż na analogu... (wg. telewizora siła sygnału jest "średnia) Mam nadzieje ze po "aktywacji" uslugi jakosc się poprawi :blink:

drugą sprawą i pytaniem jest czy da się jakoś "w celach edukacyjnych" w przyszłości odblokować dodatkowe programy cyfrowe typu hbo itd (teraz zamówiłem pakiet select(?) ?

Z góry dzięki za odpowiedzi i liczę na rozwiniecie się tematu, moze ktoś juz użytkuje cyfrową upc i ma jakieś odczucia?

Pozdrawiam![/quote]

Pozdrawiam
U mnie siła signału jest na full, we wszystkich pakietach, mimo że mam w instalacji UPC ten sam od wielu lat stary kabel koncentryczny. Widać u Ciebie będzie potrzebna wymiana kabla. Zauważyłem, że sygnał cyfrowy "nie lubi" wielu rzeczy, np wzmacniaczy, przełączników etc. Jak przyjdzie technik, to sprawdź koniecznie, czy sygnał jest na full, albo od razu zażądaj wymiany kabla.
Ale jest inny problem. Czy jesteś w stanie zidentyfikować typ karty kodowej?
Bo jeśli ta karta wspólpracowałaby z jakimś modułem dostępu, to można byłoby się pozbyć Mediaboxa. Karta do modułu, moduł do slotu CI w telewizorze. Podobno mając select można w ten sposób odbierać pakiet extra, bez kanałów płatnych typu C+ czy HBO.
Co do jakości analog-cyfra UPC, to się zgadzam....
UPC tnie jakośc sygnału cyfrowego. Nawet cyfrowy naziemny jest lepszy, niż cyfrowy z UPC
Np na TVP-HD z Pekinu dźwięk był DD 3/2.1, a w UPC DD 2.0..... Hańba
Odkodowany jest także w UPC kanał techniczny, na którym pokazują obsługę Mediaboxa....
Daj znać , co dalej u Ciebie
Zyczę sukcesu

Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='buladag' post='114304' date='23.08.2008, 23:04 ']tez mam telewizor z ww. tunerem i u mnie również odbiera tvp2 i tvp info cyfrowo (kraków) reszta kanałów jest zakodowana. niebawem ma do mnie przyjść "monter" z całym tym "złomem" i zastanawiam się po co, skoro nadawane przez upc programy są odbierane przez mój tv. nie mogliby tego puścić bez wkładania tego złomu do domu? Inną sprawą jest to że u mnie te programy wyglądają gorzej niż na analogu... (wg. telewizora siła sygnału jest "średnia) Mam nadzieje ze po "aktywacji" uslugi jakosc się poprawi :blink:

drugą sprawą i pytaniem jest czy da się jakoś "w celach edukacyjnych" w przyszłości odblokować dodatkowe programy cyfrowe typu hbo itd (teraz zamówiłem pakiet select(?) ?


Pozdrawiam![/quote]


Sprawa jest przecież prosta. Sygnał jest zakodowany, podobnie jak sygnał naszych platform cyfrowych z satelity. Gdyby tak nie było to każdy kto jest podłączony do kabla, mógłby wszystkie te programy oglądać niezależnie czy ma wykupioną usługę czy też nie. A tak to do odbioru potrzebny jest nie tyle Mediabox co odpowiedni moduł dostępu warunkowego wraz z kartą kodową. Oczywiście UPC nie udostępnia takich modułów więc i tak ostatecznie musi się skończyć na Mediaboxie.

Zatem o tym do jakich programów masz dostęp decyduje moduł dostępu warunkowego i karta kodowa przypisana do Twojego konta abonenckiego. Zmianę zakresu odbieranych usług można uzyskać tylko poprzez próby nieuprawnionej ingerencji w ten zestaw.

Przypominam też, że wszelkie dyskusje mające na celu ułatwienie procederu nieuprawnionego dostępu do jakichkolwiek platform satelitarnych/kablowych czy też jakichkolwiek innych mediów oferujących płatny dostęp warunkowy, są na naszym forum [b]zabronione [/b] Więc jeśli będziesz dalej drążył ten temat na naszym forum to "w celach edukacyjnych" możesz w najlepszym przypadku dostać ostrzeżenie ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='114485' date='25.08.2008, 09:35 ']Sprawa jest przecież prosta. Sygnał jest zakodowany, podobnie jak sygnał naszych platform cyfrowych z satelity. Gdyby tak nie było to każdy kto jest podłączony do kabla, mógłby wszystkie te programy oglądać niezależnie czy ma wykupioną usługę czy też nie. A tak to do odbioru potrzebny jest nie tyle Mediabox co odpowiedni moduł dostępu warunkowego wraz z kartą kodową. Oczywiście UPC nie udostępnia takich modułów więc i tak ostatecznie musi się skończyć na Mediaboxie.

Zatem o tym do jakich programów masz dostęp decyduje moduł dostępu warunkowego i karta kodowa przypisana do Twojego konta abonenckiego. Zmianę zakresu odbieranych usług można uzyskać tylko poprzez próby nieuprawnionej ingerencji w ten zestaw.

Przypominam też, że wszelkie dyskusje mające na celu ułatwienie procederu nieuprawnionego dostępu do jakichkolwiek platform satelitarnych/kablowych czy też jakichkolwiek innych mediów oferujących płatny dostęp warunkowy, są na naszym forum [b]zabronione [/b] Więc jeśli będziesz dalej drążył ten temat na naszym forum to "w celach edukacyjnych" możesz w najlepszym przypadku dostać ostrzeżenie ;).[/quote]
Witam Pana Moderatora
Oczywiście uwaga o "edukacyjnym odkodowywaniu" w cytowanym poście była niestosowna i niedopuszczalna
Sprawa UPC jest jednak trochę skomplikowana.....
Analog kosztuje 60 (a raczej 63, po ostatniej podwyżce) PLN i umozliwia odbiór na wielu telewizorach, usługa cyfrowa 65 PLN tylko na jednym, analog dalej zostaje, w co oczywiście jest wliczone jest użytkowanie Mediaboxa. Pakiet Select cyfrowy odpowiada praktycznie pakietowi pełnemu w analogu, te parę kanałów więcej nie ma znaczenia, tym bardziej, że są tam kanały zabrane kiedyś z pakietu analogowego (np TVE hiszpański, na którym b. mi zależy).
Dlatego też nie rozumiem, dlaczego opłacając pakiet pełny w analogu, nie mogę mieć dostępu do cyfrowego pakietu Select, tym bardziej, że na zaokiennej antenie mam odbiór 2 bezpłatnych pakietów cyfrowych zawierających 2 kanały HD.
Pisałem w tej sprawie do UPC i dostałem kuriozalną odpowiedź (postaram się ją wkrótce zamieścić), a co gorsza, nawet słowem nie zająknęli się o komplecie: moduł dostępu + karta kodowa, który to komplet w pełni odpowiada warunkom regulaminu świadczenia usług tV cyfrowej.
Problem prawdopodobnie w czymś innym.
UPC boi się, że komplet ten mógłby być użyty w dekoderze umożliwiajcym "prawdziwe" nagrywanie, a więc archiwizowanie nagrań na zewnętrznych nosnikach. Zacytowano mi bowiem punkt regulaminu zabraniający nagrywania programów cyfrowych z udziałem innego niż Mediabox urządzenia.
Czy zatem dyskusja nad sposobem użycia karty kodowej UPC w sposób nie przewidziany przez UPC, nie naruszający licencji nadawcy, ale jednak w jakiś sposób niezgodny z regulaminem UPC (bo nie używamy Mediaboxa) jest również naruszeniem regulaminu FORUM :blink: ?
Z pozdrowieniami

Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andrzej_an' post='114498' date='25.08.2008, 12:34 ']Witam Pana Moderatora
Oczywiście uwaga o "edukacyjnym odkodowywaniu" w cytowanym poście była niestosowna i niedopuszczalna
Sprawa UPC jest jednak trochę skomplikowana.....
Analog kosztuje 60 (a raczej 63, po ostatniej podwyżce) PLN i umozliwia odbiór na wielu telewizorach, usługa cyfrowa 65 PLN tylko na jednym, analog dalej zostaje, w co oczywiście jest wliczone jest użytkowanie Mediaboxa. Pakiet Select cyfrowy odpowiada praktycznie pakietowi pełnemu w analogu, te parę kanałów więcej nie ma znaczenia, tym bardziej, że są tam kanały zabrane kiedyś z pakietu analogowego (np TVE hiszpański, na którym b. mi zależy).
Dlatego też nie rozumiem, dlaczego opłacając pakiet pełny w analogu, nie mogę mieć dostępu do cyfrowego pakietu Select, tym bardziej, że na zaokiennej antenie mam odbiór 2 bezpłatnych pakietów cyfrowych zawierających 2 kanały HD.[/quote]

Ale to chyba faktycznie pytanie do BOKu UPC. Ale z doświadczenia wiem że wielce pokrętne i niezbadane są ścieżki myśli chłopców od marketingu ;). Może rozumują tak, iż udostępniając część kanałów na zasadzie FTA, a dokładniej to chyba FTC, znaczy Free To Cable :P likwidują bodziec do wykupu u nich konkretnej, czytaj droższej, usługi.

Ale tego naprawdę nie wiem, to pytanie już do tych którzy o tym decydują.

[quote name='andrzej_an' post='114498' date='25.08.2008, 12:34 ']Pisałem w tej sprawie do UPC i dostałem kuriozalną odpowiedź (postaram się ją wkrótce zamieścić), a co gorsza, nawet słowem nie zająknęli się o komplecie: moduł dostępu + karta kodowa, który to komplet w pełni odpowiada warunkom regulaminu świadczenia usług tV cyfrowej.
Problem prawdopodobnie w czymś innym.
UPC boi się, że komplet ten mógłby być użyty w dekoderze umożliwiajcym "prawdziwe" nagrywanie, a więc archiwizowanie nagrań na zewnętrznych nosnikach. Zacytowano mi bowiem punkt regulaminu zabraniający nagrywania programów cyfrowych z udziałem innego niż Mediabox urządzenia.[/quote]

Jeśli chodzi o moduł dostępu warunkowego to użyłem go jako przykładu na fakt iż dostęp ten jest jednak warunkowany na poziomie konkretnego abonenta, a nie "leci" nic free więc i nie ma co liczyć na szerszy odbiór na nieautoryzowanych przez UPC urządzeniach. Ale nie liczyłbym na taki zestaw od UPC. Powodem mogą być właśnie wymogi licencyjne przy zakupie określonych programów u dostawców, to znaczy właśnie ochrona przed nagrywaniem treści w sposób umożliwiający ich dalsze rozpowszechnianie w cyfrowej formie bezstratnej.

Drugim powodem może być obawa, iż taki zestaw (moduł warunkowy + karta) może stanowić furtkę do prób modyfikacji zabezpieczeń. A tak to mediabox jednak stanowi dość zamknięty i szczelny system.


[quote name='andrzej_an' post='114498' date='25.08.2008, 12:34 ']Czy zatem dyskusja nad sposobem użycia karty kodowej UPC w sposób nie przewidziany przez UPC, nie naruszający licencji nadawcy, ale jednak w jakiś sposób niezgodny z regulaminem UPC (bo nie używamy Mediaboxa) jest również naruszeniem regulaminu FORUM :blink: ?
Z pozdrowieniami[/quote]

Dyskusje na temat określonej polityki dostawców, sprzętu z jakiego korzystają i tym podobnych rzeczy oczywiście są jak najbardziej dozwolone, ba nawet wskazane bo podnosi to świadomość wśród obecnych i przyszłych abonentów.

A w swojej wypowiedzi odniosłem się do bardzo konkretnego tekstu, cytuję:

"czy da się jakoś "w celach edukacyjnych" w przyszłości odblokować dodatkowe programy cyfrowe typu hbo itd"

Wybacz, ale nie mogłem jako moderator pozostawić tego bez reakcji. Jest to jednoznaczne i bezsprzeczne naruszenie podstawowych zasad, stąd też moja reakcja, dość łagodna zresztą. Zwykłe słowne ostrzeżenie, aby ostudzić zapędy w tym kierunku.

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem i o "edukacyjne odblokowanie" w takim razie już nie pytam :blink:

Co do całego sprzętu dostarczanego przez UPC to jeszcze nic nie wiem bo monter ma się zjawić dopiero w tym tygodniu. Jak będe miał "to w ręce" to dam znać co i jak.

Co do siły sygnału to okablowanie idzie w ścianie w specjalnych "rurkach(nie wiem jak to nazwać ;):P ) i było robione przez UPC 3lata temu. Co do starego kabla to zazdroszczę. Korzystam z UPC od początku istnienia (wczesniej PTK a jeszcze wczesniej to nawet nie pamietam :D ) i w starym mieszkaniu puszczony przez nich kabel był 2x lepszej jakości niż ten który położony został teraz :/

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam cyfrową upc :)

zacznijmy od jakosci obrazu. kolory są na pewno żywsze, sama jakosc podobna do analoga.

Dekoder: jako iz mam najnizszy ich cyfrowy pakiet (select standart?) dostelem dekoder thomsona. modelu nie pamietam ale jak ktoś zainteresowany to sprawdze poznije :)

co do samej instalacji to byly male klopoty bo pomiedzy skrzynka a moim mieszkaniem byly wzmacniacze analogowe i dekoder nie mogl pobrac swojego ip itd, ale mlody czlowiek "monter" po dluzszej chwili uporał się z tym.

dekoder podlaczany przez eurozlacze. Posiada wsadzoną w siebie "karte-klucz" dostarczona od upc. w instrukcji napisane jest aby jej nie wyjmowac ale ja oczywiscie to uczynilem. karta wyglada identycznie jak telefoniczna-chipowa (jak ktos chce dokladnego producenta i inne info to dajcie znac)


to chyba tyle :) jak narazie jestem zadowolony, bo w sumie funkcja pwbudowanego programu tv i przypominaczy o danych programach jest fajna :P


wkurza mnie tylko to iz pomimo mozliwosci ustawienia pilota do obslugi tv musze uzywac 2óch pilotow- drugim od tv musze przelaczac pomiedzy formatami bo upc nadaje programy w roznych formatach, nie podajac przy tym informacji jaki w którym przez co tv nie radzi sobie z ustawieniem sam.

druga denerwujaca rzecza jest to iz tv z dekodera oglada sie poprzez "av"

trzecia wkurzajaca mnie rzecza jest to ze ten ich dekoder nie moze puszczac jednoczesnie sygnalu analog i cyfrowego przez co kompletnie nie mogę uzywac "PIP" w tv :lol:


pozdr!

PS: ach i zapomnialbym. kolejną rzeczą ktora mnie wnerwia to to ze UPC na np: national geographic wild nadaje napisy hebrajskie, portugalskie rumunskie, a pl nie raczy. to samo BBc jestesmy zmuszeni do ogladania bbc albo z lektorem PL albo oryginał, napisów brak :/ osobiscie wolalbym bbc z napisami,zeby zerknac tylko dla informacji gdybym nie zrozumial jakiegos slowka.


sorry za ewentualne bledy w tekscie ale jestem dzis tak padniety ze szok, a chcialem do was o mediaboxie napisac bo to obiecalem :P A tylko teraz mialem chwile czasu wolnego :P

Edytowane przez buladag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do obslugi tv pilota - mozna go zaprogramowac na obsluge tv. poczytaj w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem to, tak jak wyzej napisalem, ale pomimo tego, na pilocie od upc nie ma wszystkich przycisków które były by odpowiednikami wszystkich funkcji z oryginalnego pilota, np. w moim przypadku nie ma przycisku do zmiany formatu obrazu i wlanie z tego powodu jestem zmuszony uzywac nadal 2óch pilotów. Po zaprogramowaniu pilota od UPC obsluguje on tylko podstawowe funkcje tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziles wszystkie przyciski pilota? np. u mnie skalowanie jest pod przyciskiem mediaboxa oznaczonym jako help (pytajnik)

poza tym - sprawdz inne kody dla danej firmy TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sprawdzilem wsystkie kody, na zadnym nie ma interesujacej mnie funkcji:P

Co do dalszych informacji o dekoderze to sprawdzilem dziś wejście ethernet z tyłu. nie działa, tzn działa ale "połączenie ma ograniczoną przepustowość" czyli jest ono pewnikiem wyłączone poprzez firmware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie, jak wejść w standardowym mediaboxie w jakies serwisowe ustawienia w którer wchodził monter podczas instalacji?
wiadzialem ze naciskał jakas kombinacje klawiszy na pilocie ale nie moglem sie dopatrzec jaka. interesuje mnie to poniewaz byla tam podana dokladna sila sygnalu a ja chcialbym ją teraz sprawdzic bo mediaboxa puscilem sobie innym kablem niz jak byl testowany i chcialbym wiedziec czy sa jakies straty. Z gory dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='buladag' post='116912' date='06.09.2008, 23:43 ']dekoder podlaczany przez eurozlacze. Posiada wsadzoną w siebie "karte-klucz" dostarczona od upc. w instrukcji napisane jest aby jej nie wyjmowac ale ja oczywiscie to uczynilem. karta wyglada identycznie jak telefoniczna-chipowa (jak ktos chce dokladnego producenta i inne info to dajcie znac)[/quote]

Witam
Jestem bardzo ciekawy, co to za karta , tzn czy po producencie uda się poznać system kodowania.
Podobno jest jaskiś typ Nagravision ale szukam pewnych informacji. Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest to karta nagravision. Innych informacji poza numerem seryjnym i tym jak ją wkładać na niej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='buladag' post='117709' date='12.09.2008, 13:45 ']mam jeszcze jedno pytanie, jak wejść w standardowym mediaboxie w jakies serwisowe ustawienia w którer wchodził monter podczas instalacji?
wiadzialem ze naciskał jakas kombinacje klawiszy na pilocie ale nie moglem sie dopatrzec jaka. interesuje mnie to poniewaz byla tam podana dokladna sila sygnalu a ja chcialbym ją teraz sprawdzic bo mediaboxa puscilem sobie innym kablem niz jak byl testowany i chcialbym wiedziec czy sa jakies straty. Z gory dzieki za info.[/quote]
MENU i potem z kl. numerycznych na pilocie 1789 (ukryte menu serwisowe) - dla Mediabox-u HD z nagrywarką Edytowane przez roomster5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...