Jump to content

Artur Nutek

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Artur Nutek last won the day on July 8 2019

Artur Nutek had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

About Artur Nutek

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przecież na allegro z kurierem bez problemu sprzedasz za 8k. Nawet licząc prowizję to i tak będziesz na plus.
 2. Obecnie bez dekodera są już 34 programy w tym ponad 20 HD. Otrzymuje je każdy, nawet zamawiając tylko net.
 3. Limit dyfrakcyjny dla tej matrycy to f 1,2 a co za tym idzie przy zastosowanym obiektywie 1,7 uzyskamy nie 48 a max 38 Mpx przy obrazowaniu 4/3. Gdy wytniemy do proporcji 16/9 zostanie już niespełna 30Mpx. Gdzie zatem owe 33Mpx potrzebne do filmów 8k?
 4. Niestety mam podobne wrażenia. Wszystko wskazuje na to (szczególnie cena), że jest to matryca 50Hz. Wychodzi na to, że poza oledami Philips nie produkuje już niczego dla wymagających klientów.
 5. Ale ja niemal nie oglądam tv chociaż mam wypasiony pakiet. Dziś obejrzałem z Polsatu Mroczną wierzę z nagrywarki, żeby pominąć reklamy i uświadomiłem sobie, że ostatni raz oglądałem Polsat jakieś 3 lata temu. Większość co oglądam to jak pisałem programy podróżnicze zgrywające się na twardziela. I tu zbytnio jakości nie oczekuje bo wiem, że to tylko 720p czasem 1080i. Szczęścia dopełnia YT z materiałami 4k i za nic więcej płacić nie mam ochoty. Jednak nawet do tak niewielkich potrzeb zaopatrzę się za niespełna rok w oleda, bo potrafię zauważyć różnice i bardzo mnie one drażnią (mam ips). Pozostaje mieć nadzieję, że Netflix też poprawi jakość swojego 4k.
 6. Owszem, nie warto. Po pierwsze Niebieska planeta to w 70% twórczość komputerowa, bo nie istnieją kamery, które dałyby radę zarejestrować takie sceny, ani operatorzy, którzy mieliby tyle szczęścia by nacisnąć rec właśnie wtedy. To już wolę S-F bo nikt mi nie wciska kitu, że to real. Po drugie koszt tych płyt. Po trzecie trzeba je na czymś odtworzyć. Ile tysiaków zatem trzeba wydać by obejrzeć kilka godzin efektów specjalnych?
 7. Ambilight może krytykować wyłącznie ktoś, kto nie umie z niego korzystač. To jak narzekać na Miss Świata, że kiepska z niej narzeczona bo nie chce z nami grać w piłkę. Miałem dwustronne, obecnie potrójne i nie wyobrażam sobie, by kolejny tv był bez tego. Tryb dynamiczny załatwia sprawę. I jak napisał jeden z poprzedników, nie ma to zamiennika. Tak jak Miss Świata trudno zastąpić dmuchaną lalką.
 8. Fakt, są maksymaliści (i chwała im za to bo to oni wywalają kasę na nowinki a my możemy potem tanio kupić kolejne generacje) ale przyznaję, że również nie rozumiem jak można wydać tyle kasy na film, którego obejrzenie ma sens może ze 3 razy? Dla mnie znacznie bardziej liczy się treść. Podróżnicze vlogi w stereo na YT znaczą dla mnie więcej niż obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu w 11.2 ...
 9. Kiedy czytam fora podobne do tego, to odnoszę wrażenie, że u nas jest tak samo. Ludzie utyskują "na co wam 4k, skoro żadna telewizja nie nadaje nawet 1080p". Można codziennie powtarzać o zawartości Netflixa czy YT a oni ciągle swoje... Nie wiem czy to dzieciarnia, której rodzice nie chcą kupić nowego tv i chce się poczuć lepiej czy poprostu inteligencja szczoteczki do zębów?
 10. Zaskakująco wyglądają te statyczne IP. Netia zawsze miała dynamiczne. Jeśli masz w pobliżu miasto z elektromarketem to kup na próbę PLC (w MM masz miesiąc na zwrot) i przekonaj się czy to pomogło. Jeśli tak to wtedy się zastanów czy zostawić czy przejść na kabel. Jeśli nie stanowi to dużego problemu to oczywiście możesz od kabla zacząć, bo na nim nie ma strat a to przy tak wolnym necie jest kluczowe dla działania Alek video. Na 4,2Mb Netflix nie pójdzie. Chyba, że w SD. Ale w takim przypadku to po co płacić za niego. Nie wiem jak u ciebie z funduszami, ale poszukałbym rozwiązania LTE, bo nawet w najgorszej (...) powinieneś osiągać 13 Mb. Za kasę którą teraz płacisz miałbyś może nie bez limitu, ale pewnie z odpowiednio dużym, by na filmy starczyło.
 11. Chętnie poznam model telewizora FHD z zaimplementowaną funkcją HDR. Chętnie poznam telewizory FHD innych marek niż Sony, na których można podłączyć konsolę i uzyskać HDR.
 12. Sprawdź czy masz aktualny soft. Jeśli tak, to przywróć ustawienia fabryczne dla YT i sprawdź efekt. Jeśli pomoże to samo zrób z Netflixem. Czasem automatycznie zasysa nie to co trzeba i ściągają się wersję z ograniczeniem do 10Mb/s.
 13. Zawodowo mam z tym do czynienia i jedyne wypalone modele jakie spotykałem u ludzi to te FHD a z nowych to wystawowe w sklepach MM, bo oni po zamknięciu wyłączają prąd i tv nie ma szans na czyszczenie matrycy.
 14. Zamów komuś w rodzinie telewizję UPC i zainstaluj sobie Horizon GO. Działa w całej Unii. Eleven również...
×
×
 • Create New...