Skocz do zawartości
kmac

PS3 bitstream vs. LPCM z nowym firware 2.3x i lista amplitunerów

Rekomendowane odpowiedzi

Na zaprzyjaźninym forum ( często tam zaglądamy) znalazłem interesujące, na bieżąco uzupełniane informacje:

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1017825"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1017825[/url]
Porządkujące informacje dotyczące PS 3 i nowych formatów dźwięku po nowym firmware 2.3x.

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=943558"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=943558[/url]
Lista amplitunerów akceptujących sygnał wielokanałowy (5…1 do 7.1) LPCM po HDMI.

GOOD JOB :P

Ja czekam na Onkyo TX-SR 706
- bo ma pre out a 606 nie ma
- bedzie przyjmował i przetwarzał LPCM 7.1 ch 192 kHz ( tak jak 606)
- 705 i wyższe 5 przyjmuja LPCM 7.1 ch 192 kHz ale prztwarzaja go do LPCM 7.1 ch 96 kHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie odkryję Ameryki, ale dopowiem, że posiadacze PS3 z ograniczonymi funduszami nie muszą od razu szukać ampli z DTS HD MA i DD TrueHD (tym bardziej, że po bitstreamie nie zobaczą na wyświetlaczu "magicznych" symboli HD ;) ).

Wystarczy "ekonomiczny", nie obciążający zbytnio kieszeń ampli (np. Sony 910, jest na liście) z systemem 7.1 i jesteśmy w domu. PS3 na LPCM i na LCD (po wciśnięciu "select" na padzie) widzimy piękne DTS HD MA, bądź TrueHD (oczywiście oglądany BD musi mieć takie ścieżki audio).

Sprawa jest dla większości oczywista i znana, ale dla niektórych chyba nie, sadząc po zadawanych pytaniach w niektórych wątkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz djrobus. Majac PS3 nie zapala sie kontrolki w amplitunerze. Jesli to komus przeszkadza to zmuszony jest zmienic PS3 na cos innego.

Mi to nie przeszkadzalo.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak piszesz djrobus. Majac PS3 nie zapala sie kontrolki w amplitunerze. Jesli to komus przeszkadza to zmuszony jest zmienic PS3 na cos innego.

Mi to nie przeszkadzalo.

Pozdrawiam

braavoo

dlaczego tak się dzieje ? czy to dotyczy również nowej PS3 slim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, PS3 Slim ma nowy kontroler HDMI 1.3, który obsługuje bitstream hd audio. Stary miał jakiś tak nie do końca ten kontroler i dlatego nie można było hd audio przesyłać w postaci bitstreamu a jedynie jako rozkodowany LPCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, PS3 Slim ma nowy kontroler HDMI 1.3, który obsługuje bitstream hd audio. Stary miał jakiś tak nie do końca ten kontroler i dlatego nie można było hd audio przesyłać w postaci bitstreamu a jedynie jako rozkodowany LPCM.

rozumiem że obecnie lepszego odtwarzacza BD od PS3 slim nie znajdę na rynku za ta cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co rozumiesz przez lepszy.

Nappewno znajdziesz cichsze i ładniejsze w tej cenie.

Warot rozważyć kwestie dodatkowych funkcji jak mozliwosc grania i wygodnego wyswietlania zdjec (moze inni cos znajda, dla mnie tylko to sie liczy), po stronie minusów trzeba PS3 dopisac brak obslugi mkv, co inne playery juz potrafia zrobic, (a będzie ich coraz wiecej)i brak analogowego audio, co znow mozna znależć juz w budzetowych playerach. Wiec jeśli nie masz wzmacniacza z hdmi pleyka odpoada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze wygodne odtwarzanie muzyki, możliwość trzymania tejże muzyki i zdjęć na wewnętrznym hdd, a także możliwość przechowywania klipów wideo na wewnętrznym hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że obecnie lepszego odtwarzacza BD od PS3 slim nie znajdę na rynku za ta cenę ?

włąśnie - tak naprawdę mocno się zastanawiam. Ampli jest i to porządne i teraz czas na BD. Zastanawiam się nad PS3 Slimem ponieważ ma mnóstwo dodatkowych możliwości niż zwykłe BD. Zastanawiam się co można by powiedzieć przeciwko PS3 jako odtwarzacz BD ?. W chwili obecnej jest z killzonem 2 i dodatkowym dualshockiem 3 za 1450 brutto i nie iwem czy bedzie w najblizszym czasie lepsza cena ? C\zy moglibyście coś podpowiedzieć ?

moderatorów proszę o ewentualnie przeniesienie dyskusji jeśli zasmiecam podwieszony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z drugiej strony jak gry nie za wazne i masz jeszcze z miesiac czasu to moze PH C-200 albo nowe HDI (jesli będą działać zadowalająco). Z tym , że koszt może być nieco większy, bo trzeba dokupic naped BD i moze dysk twardy. Za to dostaniesz największą kompatybilnosc z najrózniejszymi plikami czego PS3 nie zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodałbym jeszcze wygodne odtwarzanie muzyki, możliwość trzymania tejże muzyki i zdjęć na wewnętrznym hdd, a także możliwość przechowywania klipów wideo na wewnętrznym hdd.

wwrzuć 20GB mp3 na dysk PS3 i spróbuj je wygodnie odtwarzać.....

do szefskiej pasji moze doprowadzic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i do tego za kazdym razem- czy chcesz czy nie- MUSISZ właczyc TV - nawet po to by odsłuchać 1 mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo obeznany jestem w tym temacie a mam dwa pytanka:

1. Mam Amplituner Yamaxa rx-v663. Jak ustawić PS3 Slim. LPCM czy bitstream? W której opcji dźwiek będzie lepszy?

2. Czy podłączając sprzęt przez Amplituner (HDMI) będę miał wieksze opóźnienia (Lag) niz w przypadku podłączenia bezpośrednio do tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...i do tego za kazdym razem- czy chcesz czy nie- MUSISZ właczyc TV - nawet po to by odsłuchać 1 mp3

A to ciekawe bo mam nowego slima 250gb i nie muszę odpalać tv by posłuchać muzyki... wkładam płytę (mp3 lub audio ) i leci ,bez problemu z nawigacją po utworach. Ps3 podpięte optykiem do onkyo 805. Za to mam inny problem ... płyty cd audio DTS bez problemu chodzą na starym sony bdp 350 za to na ps3 ani rusz... coś trzeba gdzieś przestawić , może ktoś z was wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta... na hdmi kupa.. tv musi działać....

Sorki za pomyłkę tv nie musi być włączony by słyszeć dźwięk zarówno po optyku jak i po hdmi ,co ciekawe to to ,że dekoder n-ki nie daje rady z hdcp a konsola tak. I o co chodzi?

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe bo mam nowego slima 250gb i nie muszę odpalać tv by posłuchać muzyki... wkładam płytę (mp3 lub audio ) i leci ,bez problemu z nawigacją po utworach. Ps3 podpięte optykiem do onkyo 805. Za to mam inny problem ... płyty cd audio DTS bez problemu chodzą na starym sony bdp 350 za to na ps3 ani rusz... coś trzeba gdzieś przestawić , może ktoś z was wie?

a to interesujące. Nawigujesz- jak mniemam - na pamięć ?

Bo widzisz- odpalenie płyty "jak leci" - to na prawdę żaden wyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze mniemasz... tylko nie wiem co tu pamiętać , 20 utworów z płyty? ps3 ma opcję auto startu płyty więc nie trzeba latać po menu a jeśli ktoś ma 1000 mp3 w stu katalogach to ma problem :-). Jeśli chodzi o dts cd to znalazłem już rozwiązanie, w menu ps3 należy wyłączyć opcję LPCM 2Ch 88,2 i 176,4 bo onkyo tego nie łyka. Kolego mobor napisałeś :cyt."...i do tego za każdym razem- czy chcesz czy nie- MUSISZ włączyć TV - nawet po to by odsłuchać 1 mp3 " no więc zareagowałem bo to nieprawda,czy chcę czy też nie ... Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ,wiem o tym doskonale,ale tak to już jest.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 utworów to spamietasz w wypadku CD-Audio a my piszemy o mp3

No, chyba ze na płytę 4.7 GB wrzucasz 20 plików mp3 i zamykasz sesje- pewnie że można i tak...

Do piwnicy też mozna iść całkowicie po ciemku

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem można... ale można też pomóc sobie playlistami lub też czymś takim : http://www.allegro.pl/item825131767_wysoki...kosc_gwara.html Działa na 220 i 12v 16:9 1440x234 224zł z przesyłką .W ps3 zwiększasz czcionkę podłączasz jednym kabelkiem i stawiasz w dowolnym miejscu w pokoju,lub też dla ambitniejszych ,wybebeszyć ten telewizorek i w miejsce głowicy antenowej wstawić niewielki bezprzewodowy transmiter video np taki: http://www.allegro.pl/item813249207_nadajn...miter_fvat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha w końcu zobaczyłem czerwoną kontrolkę :)

(Po zmianie PS3 na:)

PS3slim, po podłączeniu przez HDMI do Onkyo 606 w końcu potrafi "zapalić" czerwoną ikonkę DTS HD MAS (chyba dokładnie jest takie napis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się dziś przekonam jak tam kontrolki na mojej Jamaszce RX-V863.

Sprzedałem swojego fata 80GB i jadę po południu po slima.

Czy dobrze zrobiłem? nie wiem ale zawsze to nowe, pad ze świeżą baterią i gwarancja nowa.

Tylko troszkę kasy w plecy

:):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah czego to ludzie nie zrobia zaby zobaczyc czerwona lampke TrueHD lub DTSHD na amplitunerze :-).

Oczywiscie zartuje bo tez mam bzika na tym punkcie.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lampki już się wyleczyłem, wystarczy mi znaczek DTS HD MA i DD TrueHD na LCD po wciśnięciu "select" na padzie heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam juz slimkę :rolleyes:

Ale z fata nie rezygnuję- dzieciak dostanie

Wipeout multi na 2 konsole się szykuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już śmiga slimek.

Tak wszystko z głupia wyszło dzisiaj, powiedziałem znajomemu, że w sumie mało mam czasu na granie i jak by ktoś dał 1000zł to bym sprzedał.

Konsola była w oryginale z 2 grami kupiona jakieś 10 miesięcy temu za 1330zł, gość powiedział, że bierze ale dziś i już mam iść pakować.

W sumie mnie zaskoczył i jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B i być konsekwentny.

Przejechałem po kilku marketach, przejrzałem promocje i na końcu do centrum sony.

Promocji na konsolę z dyskiem 250GB było kilka: z 5 grami do ściągnięcia za 1349zł, z filmami Batman - mroczny rycerz i X-Men za chyba 1399zł.

Mówię miłemu sprzedawcy o co mi chodzi, że te promocje nie dla mnie i wolę z filmami ale w normalnej cenie.

Pan policzył i dał propozycję: 1299zł za konsolę bez promocji (bez promocyjnego pudelka) i 2 filmy BR gratis (nie ma ich na fakturze) do wyboru z kilku tytułów.

Wybrałem Anioły i Demony i Szklaną Pułapkę 4 :)

Teraz wreszcie cieszę oko Logiem DTS HD MA na amplitunerze. :rolleyes:

Edit:

Głupio mi się zrobiło jak zobaczyłem tam pudełka z konsolami "Fatami" 80GB po 999zł

Co prawda bez gier ale jednak nówki.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...