Skocz do zawartości
kmac

PS3 bitstream vs. LPCM z nowym firware 2.3x i lista amplitunerów

Rekomendowane odpowiedzi

20 utworów to spamietasz w wypadku CD-Audio a my piszemy o mp3

No, chyba ze na płytę 4.7 GB wrzucasz 20 plików mp3 i zamykasz sesje- pewnie że można i tak...

Do piwnicy też mozna iść całkowicie po ciemku

A ja do tych celów używam PSP. Włączam remote playa, łaczy się z PS3 i jazda z muzyką bez TV. Tyle że MP3 muszę mieć niestety nie na płycie ale i tak ich na płycie nie trzymam tylko na dysku i serwuje upnpowo przez wrt610n (mogły by być na playce, ale wtedy problem z folderami ...). PS3 to widzi i spokojnie można nawigowac po katalogach itp (wszystko używając PSP jako kontrolera). Oczywiście są wady takiego rozwiązania:

- nie mogę robić dynamicznych playlist (bo na plikach serwowanych przez upnp ps3 nie umie robić list)

- psp ma słąbą baterię i w zasadzie cały czas wisi na kablu

- ps3 się pięknie włącza przy uruchamianiu remote play, ale i tak musze sięgnąć po pilota i włączyć amplituner więc chcąc nie chcąc musze klikać pilotem i PSP

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zadawałem to pytanie na różnych forach: lepsze bitstream czy LPCM. Odpowiedzi było wiele jednak wychodzi na to, że zdecydowana większość obstaje za LPCM.

Czyli dekodowanie sygnału przez PS3 a następnie wysłanie go po kablu HDMI jako LPCM do amplitunera. Mi również wystarcza przycisk select na padzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, wiem że temat ma ponad 6 miesięcy, ale warty chyba jest ciągnięcia... bo userów ps3 pewnie jest trochę.

w nowym sofcie w slimie w dźwięku mamy takie opcje:

bitstream ( miksowanie)

bitstream (bezpośrednio)

LPCM

i teraz tak:

na miksowaniu po wciśnięciu -select- mamy np. dts hd ma

na bezpośrednim na tym samym audio mamy - dts

a na lpcm - stereo

to tylko przy podłączeniu optyka lub coax'a

jak powinno być przy podłączeniu hdmi ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje umarlaka ;)

Ponawiam pytanie: Lepszy efekt daje Bitstream czy LPCM?

Czy w PS3 w ustawieniach wyjścia audio po zaznaczeniu HDMI dalej zostawić automat czy ręcznie coś poodznaczać?

Konsole mam podpiętą do Onkyo 606 a więc jest obsługa dźwięku HD.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę jak ustawić w PS3 wyjście dźwięku żeby na amplitunerze SONY STR-DH800 zapaliły się czerwone lampki.

Jak posiadałem PS3 60GB powiedziano żeby zmienić na PS3 Slim (PS3 60GB padła i kupiłem 160GB) a kontrolki kol.czerwonego jak się nie paliły tak się nie palą.

Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...