Skocz do zawartości
biax

Sharp BD-HP20SB- czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy koledzy, może podpowiecie czy warto zakupić Sharp-a BD-HP20SB ? Jakieś doświadczenia z tym modelem ?
Z góry dziękuję za opinie.

Pozdrawiam

biax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm... powiem tak...

będzie wielu malkontentów, którzy będą krzyczeć że lipa itd...

ja osobiście mam sprzęt już 1,5 tyg...

spięty raptem z zestawem Samsunga HT-X250R i Sharp Aquos LC-32X20E....

moje wrażenia...

Jestem bardzo zadowolony, stosunek jakość/cena w tym momencie najlepszy na rynku, kupilem sprzęt za niecałe 900PLN.

- skalowanie obrazu do 1080p
- wsparcie dla 24Hz

większość wydań dvd odtwarzanych na nim i na tym TV wygląda na tyle dobrze, że nie mam zamiaru czepiać się ich wersji na BD...

śmiało mogę powiedzieć, że film puszczony z w/w Samsunga wygląda po prostu słabiej (skalowany tylko do 1080i)...


z minusów można wymienić brak odtwarzania mp3...


osobiście....polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Bardzo dziękuję za info. Bardzo mocno mi pomogłeś w decyzji, chyba jeszcze dzisiaj zakupię Sharpa <_<
Mam tylko jedno pytanie. Jak wygląda obraz z płyty dvd skalowalny do 1080p ? W tej chwili posiadam Samsunga LE40M71B (chyba dobrze pamiętam), Ferdka 8900HD (z pakietem C+ HD), oraz odtwarzacz DVD Panasonic S99 (HDMI). Standardowy obraz z dvd poprzez HDMI jest dobry (przynajmniej dla mnie), czy obraz z Sharpa (po skalowaniu) będzie równie dobry. Przepraszam za moje "lamerskie" pytanie, ale nie bawiłęm się jeszcze takimi rzeczami :(

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

biax


[quote name='pmmazz' post='96750' date='14.04.2008, 07:09 ']hmmm... powiem tak...

będzie wielu malkontentów, którzy będą krzyczeć że lipa itd...

ja osobiście mam sprzęt już 1,5 tyg...

spięty raptem z zestawem Samsunga HT-X250R i Sharp Aquos LC-32X20E....

moje wrażenia...

Jestem bardzo zadowolony, stosunek jakość/cena w tym momencie najlepszy na rynku, kupilem sprzęt za niecałe 900PLN.

- skalowanie obrazu do 1080p
- wsparcie dla 24Hz

większość wydań dvd odtwarzanych na nim i na tym TV wygląda na tyle dobrze, że nie mam zamiaru czepiać się ich wersji na BD...

śmiało mogę powiedzieć, że film puszczony z w/w Samsunga wygląda po prostu słabiej (skalowany tylko do 1080i)...


z minusów można wymienić brak odtwarzania mp3...


osobiście....polecam[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak:

do Sharp LC-32X20E (FullHD) podpięty:
- po HDMI Samsung HT-X250R (Skalujący do 1080i)
- po HDMI Sharp BD-HP20SB (Skalujący do 1080p)

i szczerze mówiąc, kiedy mam coś oglądać z DVD to tak naprawdę mógłbym rzucać wszystko z Samsunga, a puszczam z Sharpa bo obraz dostrzegalnie lepszy, a na ile dobry, to już napisałem - nie mam zamiaru zastępować wydań DVD wydaniami BD, na tyle zadowalający (czyt. zaskakujący pod względem jakości) jest obraz z tego playera...oczywiście przy dobrych jakościowo pozycjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jeszcze jedna drobna sprawa. Mój znajomy dostał owy model Sharpa, razem z 46'' LCD HD Sharpa. Twierdzi że sprzęt jest OK. ma drobne zastrzeżenia co do czasu inicjalizacji płyt z materiałem BD. Po prostu strasznie długo trzeba czekać na pojawinie się choćby menu płyty. Zauważyłeś też taki objaw na swoim egzemplarzu ? Bawiłeś się w odsłuch płyt audio ? jak to wygląda, a właściwie jak słycha :) ?

Dzięki

biax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='biax' post='96816' date='14.04.2008, 14:46 ']Ok, dzięki. Jeszcze jedna drobna sprawa. Mój znajomy dostał owy model Sharpa, razem z 46'' LCD HD Sharpa. Twierdzi że sprzęt jest OK. ma drobne zastrzeżenia co do czasu inicjalizacji płyt z materiałem BD. Po prostu strasznie długo trzeba czekać na pojawinie się choćby menu płyty. Zauważyłeś też taki objaw na swoim egzemplarzu ? Bawiłeś się w odsłuch płyt audio ? jak to wygląda, a właściwie jak słycha :) ?

Dzięki

biax[/quote]

hmmm....

jesli chodzi o czas inicjalizacji to podobno jest jeden z najkrótszych z obenych na rynku playerów, oczywiście opcję "szybkiego startu" należy aktywować w setupie urządzenia, oczywiście coś kosztem czegoś, a konkretnie włączenie tej opcji powoduje wieksze zapotrzebowanie na energię w trybie "stand by"...

audio muszę przyznać nie odpalałem, bo i tak dźwięk idzie mi po optyku przez Samsunga, więc odpalam bezpośrednio z niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem tego modelu, szczególnie że dzięki promocji "599" moża go już kupić na wtórnym rynku za 650-850 zł. Porównywałem jego parametry z innymi "emerytami 1.0" czyli Sony S300, Panasonic BD10 oraz Samsung 1400 i Sharp w stosunku jakość/cena prezentuje się bardzo ładnie. Stąd prośba do użytkowników Sharpa o jak najwięcej opinii i spostrzeżeń na jego temat. Dylemat : kupić/nie kupić trwa - niestety do następcy [url="http://www.cinemotion.biz/informacion.php?iinfo=494"]BD-HP50[/url] brakuje mi paru $ :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od 3 dni ostro testuję nowo zakupionego Sharpa BD-HP20SB. Poniżej moja ocena:
- obraz z dysków BD bardzo dobry,
- obraz z płyt DVD słabszy (dla porównania użyłem do tej pory używanego Panasonica S99 - jest znaczna różnica na korzyść tego drugiego,
- dosyć długi czas inicjalizacji (w szczególności płyt BD),
- dźwięk przestrzenny OK, niestety mogłem tylko sprawdzić co słychać w DD 5.1, DD EX, DTS i DTS ES (nie posiadam wzmacniacza HD),
- wygląd na 5

Ogólnie warto go kupić, za niecałe 900 zł brutto, nie dostaniemy na rynku multiodtwarzacza DVD, BD oraz CD-Audio w tej cenie.
Polecam

biax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='biax' post='97637' date='18.04.2008, 20:51 ']Witam

Od 3 dni ostro testuję nowo zakupionego Sharpa BD-HP20SB. Poniżej moja ocena:
- obraz z dysków BD bardzo dobry,
- obraz z płyt DVD słabszy (dla porównania użyłem do tej pory używanego Panasonica S99 - jest znaczna różnica na korzyść tego drugiego,
- dosyć długi czas inicjalizacji (w szczególności płyt BD),
- dźwięk przestrzenny OK, niestety mogłem tylko sprawdzić co słychać w DD 5.1, DD EX, DTS i DTS ES (nie posiadam wzmacniacza HD),
- wygląd na 5

Ogólnie warto go kupić, za niecałe 900 zł brutto, nie dostaniemy na rynku multiodtwarzacza DVD, BD oraz CD-Audio w tej cenie.
Polecam

biax[/quote]

Dziękuje za opinie. Poczytałem jeszcze [url="http://www.areadvd.de/hardware/2008/sharp_aquos_bdp.shtml"]tu[/url] i faktycznie za te pieniążki nie ma aktualnie innej lepszej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Poniewaz kilka dni temu zakupilem w promocji odtwarzacz BD sharpa, dlatego chciałbym dodac swoje 3 grosze.
Uwazam ze Sharp ma wiele wad i niestety malo zalet.

zalety:
- zaleta to dobra jakosc obrazu z dyskow BD,
- cena 599,
- oraz moim zdaniem wyglad, ale to kwestja gustu.

wady:
- bardzo dlugie zczytywanie plyty - niezaleznie czy to DVD czy CD nie mowiac o BD - trwa to chyba z minute, nie pomaga ustawienie szybkiego startu w menu.
- nie czyta nagrywanych plyt DVD - np. leci film a po 10 minutach obraz staje - dodam ze moj leciwy pioner 575 (z 5 lat go chyba mam) czyta bez problemu wszystkie które testowalem w obydwu odtwarzaczach.
- upscalowanie DVD - mysle ze slabo, tzn np bajki lepiej wygladaja na starym pionku po componencie, natomiast z filmami roznie bywa tu czesciej wygrywa sharp - aczkolwiek spodziewal bym sie wiecej po odtwarzaczu nowej generacji. Wydaje mi sie ze lepiej sobie radzi tuner N-ki - choc nie da sie porownac bezposrednio.
- przy nagaranej plycie za pomoca NERO - obraz z KAMERY VIDEO - odtwarzacz nie potrafi skakac pomiedzy rozdzialami. Stary pioneer jak najbardziej. W tym punkcie nalezy napomniec ze skalowania sharpa jest lepsze niz u pioneera.
- słaby wyswietlacz.
- ponoc nie odtwarza nagrywanych plyt BD pomimo tego ze widnieje w instrukcji ze czyta BD-R - tego nie sprawdzilem, ale sadzac jak czyta DVD to w to wierzę.

czy dzis bym kupil drugi raz sharpa????
Napewno dlugo bym sie zastanawial. Nie dal bym za niego wiecej jak 600PLN - chyba ze tylko z mysla ogladania BD - oryginałów, bo ponoć nagarnych kamera HD i przekonwertowanych przez Nero nie czyta. Narazie przeczekam, ale napewno w niedalekiej przyszlosci czeka mnie zmiana odtwarzacza BD. I mysle ze jedynie ze wzgledu na cene byl to dla mnie dobry zakup. Bo za cos lepszego musial bym dac 2 lub 3 razy wiecej.
Chcialbym napomniec ze skalowanie testowalem tylko do 720P, dlatego ze obraz ogladam na projektorze PT-AX100. I to co napisalem sa to moje indywidualne odczucia i mozecie sie z nimi zgodzic lub nie.

pozdr
Galczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy także dodać, że nie wysyła po HDMI bitstreamu HD AUDIO , co dla lubiących "lepszy" dźwięk oznacza dyskwalifikację .



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='102124' date='16.05.2008, 12:01 ']Należy także dodać, że nie wysyła po HDMI bitstreamu HD AUDIO , co dla lubiących "lepszy" dźwięk oznacza dyskwalifikację .


Pzdr.[/quote]


Czy to potwierdzone organoleptycznie, czy zassane z netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem tego Sharpa kilka dni temu.
Już go dziś dostałem
Wieczorem przetestuję go.
Mam nadzieję, że nie będzie tak źle.
Jak poczytałem niektóre opinie to się ciut przestraszyłem,
że to może być kiepski model.
Ciut żałuję, że nie wziąłem droższego Samsunga 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomek1967' post='102228' date='16.05.2008, 19:08 ']....Mam nadzieję, że nie będzie tak źle ...[/quote]

Też mam taką nadzieję :P trzymam kciuki. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych wszystkich postów byłem podłamany.
Uff na szczęście nie było tak źle :P
Po pierwszej projekcji jestem zadowolony.
Na razie zaliczyłem jeden film Blue Ray i 1/2 filmu DVD-R.
Blue Ray jest oczywiście super.
DVD też jest o oczko lepsze jak z mojego 3 letniego Samsunga
mającego wyjście DVI i 1080i. Wydaje mi się ciut ostrzejsze.
No i mój SHARP czyta nagrane DVD-R, obejrzałem pół filmu bez problemu,
ktoś pisał, że to nie działa.
Mam dokładnie model BD-HP20S
Ogólnie podoba mi się menu i pilot,
proste i intuicyjne.
Jakby wystapiły jakieś problemy to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wygląda to tak.


Obraz z BD na filmie BD jest calkiem Ok, zebym umarl z zachwytu to nie moge powiedziec...
Natomiast obraz z BD ale plyty DVD, to kaszana, naprawde lepszy byl na pioneerze i 26" Samsungu skalowanym do 720p.

Podlacze jeszcze stary odtarzacz DVD do TV i zobaczymy, zdaje mi sie, ze obraz w 720p na tym SHARPie bedzie calkiem ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='102124' date='16.05.2008, 12:01 ']Należy także dodać, że nie wysyła po HDMI bitstreamu HD AUDIO , co dla lubiących "lepszy" dźwięk oznacza dyskwalifikację .



Pzdr.[/quote]
Witam

Tak jak słusznie zaznaczył BoDex Sharpik niestety nie wysyła po HDMI bitstreamu HD Audio. Miałem Sharpa i po stwierdzeniu tegoż faktu, odsprzedałem go i nabyłem Panasonica BD30. Sharp oferuje dobry jakościowo BD lecz bez wodotrysków, strasznie długi start płyt, obraz DVD niestety słaby. Wzornictwo to kwestia gustu, mi się bardzo podobał. Niestety to czego oczekiwałem - HD Audio birstream nie otrzymałem ....

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy co?

Dzwiek z TrueHD nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach faktyczny czas startu podają 40s w trybie standart i [b]10s[/b] w trybie QuickStart, a to chyba rekord wśród stacjonarnych BD. BD-HP20 posiada wbudowane dekodery DTS HD, DD+ i TrueHD i nie wysyła? ;) Może nowy soft coś pomoże? Jeżeli ma HDMI 1.3 to w czym tkwi problem? Na szczęście pięćdziesiątka jest już w zapowiedziach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help!!!!!!!!



W jaki sposób należy podłączyć BD (mam plytke z tak nagranym dzwiekiem) do ampli (kupiłem Onkyo 606) aby uzyskać DTS HD MA ?



Czytalem [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]TEN[/url] watek i doczytalem sie, ze trzeba by wypuscic nieskompresowany dzwiek po hdmi, ale przeciez nasz sharp tego nie potrafi :)



Zglupialem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='9000' post='104280' date='28.05.2008, 12:37 ']Help!!!!!!!!

W jaki sposób należy podłączyć BD do ampli (kupiłem Onkyo 606) aby uzyskać DTS HD MA ?

Zglupialem..[/quote]


Tak to tylko w Erze ... Sharp sobie z tym nie poradzi - niestety .
Podłączenie oczywiście HDMI , powinien wysłać CORE , czyli standardową wersję, ale nie jestem pewien czy to zrobi .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='104280' date='28.05.2008, 12:37 ']Help!!!!!!!!



W jaki sposób należy podłączyć BD (mam plytke z tak nagranym dzwiekiem) do ampli (kupiłem Onkyo 606) aby uzyskać DTS HD MA ?



Czytalem [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]TEN[/url] watek i doczytalem sie, ze trzeba by wypuscic nieskompresowany dzwiek po hdmi, ale przeciez nasz sharp tego nie potrafi :)



Zglupialem..[/quote]

Sposób jest bardzo prosty choć upierdliwy w realizacji :P :
trzeba sprzedać tego Sharpa i kupić Panasa 30 lub Samsunga 1400.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='104282' date='28.05.2008, 12:46 ']Sposób jest bardzo prosty choć upierdliwy w realizacji :) :
trzeba sprzedać tego Sharpa i kupić Panasa 30 lub Samsunga 1400.

Pozdro[/quote]


Haha dobre :P


Rozumiem, ze obydwa sa do tego przeystosowane i przez HDMI wypuszcz nieskompersowany dzwiek , ktory to zostanie przetworzony przez ampli i podany w formacie 7.1 DTS HD MA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='9000' post='104293' date='28.05.2008, 13:45 ']Haha dobre :)


Rozumiem, ze obydwa sa do tego przeystosowane i przez HDMI wypuszcz nieskompersowany dzwiek , ktory to zostanie przetworzony przez ampli i podany w formacie 7.1 DTS HD MA ?[/quote]


BD-HP20 posiada liniowe przetwarzanie PCM (kan.) 7.1, obsługuje systemy DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus i Dolby TruHD (48kHz) ale DTS HD MA CORE to chyba już nie.

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='104293' date='28.05.2008, 13:45 ']Rozumiem, ze obydwa sa do tego przeystosowane i przez HDMI wypuszcz nieskompersowany dzwiek ,
ktory to zostanie przetworzony przez ampli i podany w formacie 7.1 DTS HD MA ?[/quote]


Nie, nie, nie - to nie tak :)

Wypuszczą przez HDMI skompresowaną kodekiem DTS HD-MA 7.1 kanałową ścieżkę ,którą
Twój ampli zdekoduje i poda na wyjścia analogowy sygnał 7.1 do wysterowania kolumn ! :P


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...