Skocz do zawartości
biax

Sharp BD-HP20SB- czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: nie jest latwe pojac to tak od razu!


A dlaczego Sharp tego nie potrafi?


Czy zeby uslyszec dzwiek DTD HD MA, trzeba miec dekodera zarowno w plejerze i w ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE - wystarczy, że player potrafi wysłać poprzez HDMI tak zakodowaną ścieżkę , a amplituner dokona reszty .


pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='104342' date='28.05.2008, 18:25 ']NIE - wystarczy, że player potrafi wysłać poprzez HDMI tak zakodowaną ścieżkę , a amplituner dokona reszty .


pzdr.[/quote]


A dlaczego SHARP tego nie potrafi?
Czego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='104363' date='28.05.2008, 20:42 ']A dlaczego SHARP tego nie potrafi?
Czego nie ma?[/quote]


SHARP tego nie potrafi .... i już ! :) (może nie zapłacili)
Nie ma bitstreamu po HDMI - jasne ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie wierze na slowo :)

Ale z ciekawosci chcialbym wiedziec co jest odpowiedzialne za ten proces...




ps. warto placic wiecej 500 pln za panasonica (niz samsunga?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='104402' date='28.05.2008, 23:11 ']Ja Cie wierze na slowo ;)

Ale z ciekawosci chcialbym wiedziec co jest odpowiedzialne za ten proces...




ps. warto placic wiecej 500 pln za panasonica (niz samsunga?)[/quote]
Jak masz wolne środki to warto i 700 (aktualna różnica od cen minimalnych), Panasonic jest rewelacyjny, tak przynajmniej wynika z opinii użytkowników. A jeżeli możesz poczekać to wkrótce polska premiera nowego Samsunga [url="http://www.pcrush.com/prodspec.asp?refid=1057&itemno=139671&cpid="]1500[/url] lub [url="http://www.blu-ray.com/news/?id=480"]Daewoo[/url] ([url="http://www.reghardware.co.uk/2007/08/30/ifa_daewoo_bluray/"]DBP-1000[/url] i [url="http://www.dooyoo.de/dvd-player/daewoo-dbp-2000/"]DBP-2000[/url]) z obsługą pełnego 2.0 Profil Blu-ray, łącznie z BD Live i PIP. A ich zapowiadane ceny to 199 i 299 dolarów i to kanadyjskich! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='104280' date='28.05.2008, 12:37 ']Help!!!!!!!!



W jaki sposób należy podłączyć BD (mam plytke z tak nagranym dzwiekiem) do ampli (kupiłem Onkyo 606) aby uzyskać DTS HD MA ?



Czytalem [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]TEN[/url] watek i doczytalem sie, ze trzeba by wypuscic nieskompresowany dzwiek po hdmi, ale przeciez nasz sharp tego nie potrafi :lol:



Zglupialem..[/quote]

Niestety nie uzyskasz dzwięku HD w tej konfiguracji. Miałem identyczną sytuację co Ty. Onkyo 605 + Sharp. Sharp niestety nie potrafi na wyjściu HDMI generować sygnału High Definition Audio w formacie bitstream... Więc magiczne kontrolki DD TrueHD czy DTS HD Master nie rozbłysną...
Rozwiązanie ..... wymiana na odtwarzacz, który potarafi przesyłać bitstream po HDMI (nawet taki, który nie ma wbudowanych dekoderów) - jesteś w tej szęśliwej sytuacji, ponieważ Twoje Onkyo ma wszystko co jest do szczęścia potrzebne - komplet dekoderów na pokładzie ;)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Daewoo nie poradzil bym sobie psychicznie ;)


Moze ten nowy samsung...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' post='104472' date='29.05.2008, 15:21 ']Z Daewoo nie poradzil bym sobie psychicznie ;)


Moze ten nowy samsung...[/quote]

Daewoo i Hyundai zaczyna tak samo jak kiedyś Samsung i LG, wystarczy dać im szanse ;) Ten sam kraj, ta sam technologia, ci sami robotnicy i być może te same części :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
mam moze dziwne pytanie
jestem laikiem ;-)
czy odtwarzacz Blue-Ray np firmy Sharp HP20S odtworzy mi płyty HDDvD ?
Pozdrawiam
P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeze troche temat

Podpowiedzcie jaki najlepiej kupic odtwarzacz blu ray do ogladania filmow ... (najlepiej jakby odwarzał wszystkie opcje czyli divx itp)

aha i zapomnialem dodac ze to ma byc budzetowy odtwarzacz widzialem bd-p1400 za 650zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z kolegów próbował robić upgrade firmware w BD-HP20SB?
Dzisiaj otrzymałem z Niemiec SKARB NARODÓW 2 (lektor i napisy PL),gdy do odpaliłem w pleyerze,to był chyba rekord świata w najwolniejszym uruchamianiu.Najpierw sto tysięcy reklam Disneya,które co prawda dawało się przeskoczyć ale trwało to wieki,kilka razy dysk się zawieszał,potem sam startował.W sumie od włożenia płyty do uruchomienia filmu właściwego minęło 0k.15-20 min.
Co prawda na początku był komunikat (po polsku),że w niektórych playerach film nie uruchomi się prawidłowo albo,że może to potrwać 2-3 min. oraz zalecają w takim wypadku aktualizację firmware ze strony www.Blu-raydisc.com.Znalazłem tam nowy soft datowany na 06.06.2008 ale do modelu BD-HP20U,o którym prawdę mówiąc nie słyszałem.I tu mam pytanie do ekspertów - czy można to wgrać do BD-HP20SB,ewentualnie czym grozi taki eksperyment?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na stronie [b] [url="http://www.sharpusa.com/products/TypeSoftware/0,1086,229,00.html"]http://www.sharpusa.com/products/TypeSoftw...086,229,00.html[/url] [/b] jest nowy firmware do Sharp BD-HP20U. Ma poprawic wyswietlanie i startowanie niektórych filmów BD w szczegolnosci tych wydanych przez Century Fox.
Cytat ze strony :
[i]"Firmware update file and installation instructions. This Firmware Update improves playback of the 20th Century Fox BD movie title "Jumper", as well as resolves all previous disc-playability issues." [/i]

Tez zastanawiam sie nad tym, choc ja osobiscie zadnych problemow jak dotad nie mialem.

Przy okazji chcialem wyrazic swoja opinie nt obrazu, ktory wyswietlam na Panas 50PY800. W skrócie:
1. obraz z BD 8/10 pkt - ostry, wyrazny i płynny w przejsciach tonalnych kolorow (zdecydowanie lepszy od Samca 1400 - mialem jeden dzien na testach)
2. obraz z DVD 7/10 - skalowanie przy dobrych ekranach raczej ustawic na max 1080i (u mnie na ww TV buzery w nim zawarte robią wiecej z sygnalu 1080i niz przy ustawieniach 1080p)
3. dzwiek - 8/10 (poza brakiem pewnych dekoderow na pokladzie o ktorych mowa wyzej) na wysokim poziomie bez zbednych zaklocen z czytnika - co mialo miejsce przy Samcu 1400, ktory podczas przelaczania w tryb menu wydawal dziwny wysokiej czestotliwosci syk w glosnikach przez ktotka chwile.

Podsumowanie: Sprzet za 600PLN warty swojej ceny, a juz na pewno warty zastanowienia sie nad przeczekaniem roku na Sharpie na nowe technologie i obnizenie cen na odtwarzacze z gornej polki. Szal na BD rusza (nawet w Polsce) i wyscig ten nabiera coraz wiekszego tempa. Edytowane przez radams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radams' post='118868' date='17.09.2008, 11:32 ']na stronie [b] [url="http://www.sharpusa.com/products/TypeSoftware/0,1086,229,00.html"]http://www.sharpusa.com/products/TypeSoftw...086,229,00.html[/url] [/b] jest nowy firmware do Sharp BD-HP20U. Ma poprawic wyswietlanie i startowanie niektórych filmów BD w szczegolnosci tych wydanych przez Century Fox.[/quote]
[url="http://www.sharp.de/softwareupdates/blu-ray/bd-hp20s.html"]Tutaj[/url] firmware europejski via USB lub CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HD Tosiek' post='123932' date='03.10.2008, 14:59 '][url="http://www.sharp.de/softwareupdates/blu-ray/bd-hp20s.html"]Tutaj[/url] firmware europejski via USB lub CD.[/quote]
A [u][url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12444"]tu[/url][/u] instrukcja wgrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marcus64' post='123952' date='03.10.2008, 15:59 ']A [u][url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12444"]tu[/url][/u] instrukcja wgrania.[/quote]
Sharp potrafi zrobić to sobie sam :blush: no prawie sam ([url="http://www.sharp.de/softwareupdates/blu-ray/update_BD-HP20S_USB.pdf"]instrukcja /niem./[/url]) z pendriva via USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Galczych' post='99107' date='28.04.2008, 18:45 ']Witam
Poniewaz kilka dni temu zakupilem w promocji odtwarzacz BD sharpa, dlatego chciałbym dodac swoje 3 grosze.
Uwazam ze Sharp ma wiele wad i niestety malo zalet.

zalety:
- zaleta to dobra jakosc obrazu z dyskow BD,
- cena 599,
- oraz moim zdaniem wyglad, ale to kwestja gustu.

wady:
- bardzo dlugie zczytywanie plyty - niezaleznie czy to DVD czy CD nie mowiac o BD - trwa to chyba z minute, nie pomaga ustawienie szybkiego startu w menu.
- nie czyta nagrywanych plyt DVD - np. leci film a po 10 minutach obraz staje - dodam ze moj leciwy pioner 575 (z 5 lat go chyba mam) czyta bez problemu wszystkie które testowalem w obydwu odtwarzaczach.
- upscalowanie DVD - mysle ze slabo, tzn np bajki lepiej wygladaja na starym pionku po componencie, natomiast z filmami roznie bywa tu czesciej wygrywa sharp - aczkolwiek spodziewal bym sie wiecej po odtwarzaczu nowej generacji. Wydaje mi sie ze lepiej sobie radzi tuner N-ki - choc nie da sie porownac bezposrednio.
- przy nagaranej plycie za pomoca NERO - obraz z KAMERY VIDEO - odtwarzacz nie potrafi skakac pomiedzy rozdzialami. Stary pioneer jak najbardziej. W tym punkcie nalezy napomniec ze skalowania sharpa jest lepsze niz u pioneera.
- słaby wyswietlacz.
- ponoc nie odtwarza nagrywanych plyt BD pomimo tego ze widnieje w instrukcji ze czyta BD-R - tego nie sprawdzilem, ale sadzac jak czyta DVD to w to wierzę.

czy dzis bym kupil drugi raz sharpa????
Napewno dlugo bym sie zastanawial. Nie dal bym za niego wiecej jak 600PLN - chyba ze tylko z mysla ogladania BD - oryginałów, bo ponoć nagarnych kamera HD i przekonwertowanych przez Nero nie czyta. Narazie przeczekam, ale napewno w niedalekiej przyszlosci czeka mnie zmiana odtwarzacza BD. I mysle ze jedynie ze wzgledu na cene byl to dla mnie dobry zakup. Bo za cos lepszego musial bym dac 2 lub 3 razy wiecej.
Chcialbym napomniec ze skalowanie testowalem tylko do 720P, dlatego ze obraz ogladam na projektorze PT-AX100. I to co napisalem sa to moje indywidualne odczucia i mozecie sie z nimi zgodzic lub nie.

pozdr
Galczych[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Galczych' post='99107' date='28.04.2008, 18:45 ']Witam
Poniewaz kilka dni temu zakupilem w promocji odtwarzacz BD sharpa, dlatego chciałbym dodac swoje 3 grosze.
Uwazam ze Sharp ma wiele wad i niestety malo zalet.

zalety:
- zaleta to dobra jakosc obrazu z dyskow BD,
- cena 599,
- oraz moim zdaniem wyglad, ale to kwestja gustu.

wady:
- bardzo dlugie zczytywanie plyty - niezaleznie czy to DVD czy CD nie mowiac o BD - trwa to chyba z minute, nie pomaga ustawienie szybkiego startu w menu.
- nie czyta nagrywanych plyt DVD - np. leci film a po 10 minutach obraz staje - dodam ze moj leciwy pioner 575 (z 5 lat go chyba mam) czyta bez problemu wszystkie które testowalem w obydwu odtwarzaczach.
- upscalowanie DVD - mysle ze slabo, tzn np bajki lepiej wygladaja na starym pionku po componencie, natomiast z filmami roznie bywa tu czesciej wygrywa sharp - aczkolwiek spodziewal bym sie wiecej po odtwarzaczu nowej generacji. Wydaje mi sie ze lepiej sobie radzi tuner N-ki - choc nie da sie porownac bezposrednio.
- przy nagaranej plycie za pomoca NERO - obraz z KAMERY VIDEO - odtwarzacz nie potrafi skakac pomiedzy rozdzialami. Stary pioneer jak najbardziej. W tym punkcie nalezy napomniec ze skalowania sharpa jest lepsze niz u pioneera.
- słaby wyswietlacz.
- ponoc nie odtwarza nagrywanych plyt BD pomimo tego ze widnieje w instrukcji ze czyta BD-R - tego nie sprawdzilem, ale sadzac jak czyta DVD to w to wierzę.

czy dzis bym kupil drugi raz sharpa????
Napewno dlugo bym sie zastanawial. Nie dal bym za niego wiecej jak 600PLN - chyba ze tylko z mysla ogladania BD - oryginałów, bo ponoć nagarnych kamera HD i przekonwertowanych przez Nero nie czyta. Narazie przeczekam, ale napewno w niedalekiej przyszlosci czeka mnie zmiana odtwarzacza BD. I mysle ze jedynie ze wzgledu na cene byl to dla mnie dobry zakup. Bo za cos lepszego musial bym dac 2 lub 3 razy wiecej.
Chcialbym napomniec ze skalowanie testowalem tylko do 720P, dlatego ze obraz ogladam na projektorze PT-AX100. I to co napisalem sa to moje indywidualne odczucia i mozecie sie z nimi zgodzic lub nie.

pozdr
Galczych[/quote]Co można powiedzieć na to - jeśli ktoś kupuje DVD i narzeka ,że nie odtwarza Divx-ów. To tak jak byś kupł odtwarzacz Blue-ray i chciał na nim słuchać płyt WINYLOWYCH , to cofanie się do epoki kamienia (kup poprostu adapter i będzie git) . Co dalej? Jeżeli chcesz mieć super obraz HD lub skalowany do 1080p , to poprostu kup telewizor Full HD i po problemie. Ja mam Sharp-a full HD , obraz skalowany z DVD do 1080p jest taki , że jak pokazałem kumplom to nie wiedzieli , czy to jest DVD czy Blue-ray - jak podepniesz Blue-ray'a do TV Lazuryt ( gdybyś nie wiedział co to , to Ci podpowiem ) telewizor z lat 70-80, gwarantuję Ci że obraz będzie gorszy niż z VHS'a. Długo odczytuje płyty , a i owszem bo ma do sprawdzenia od 30-60 Gb pojemności, a nie jak z DVD 4,7-9,4 Gb. Dam Ci prosty przykład - przeczytaj w tym samym czasie książkę co ma 100 stron i drugą , która ma 500 stron , jak Ci się to uda napisz do mnie , sam osobiście wywale Blue-ray'a przez okno POWODZENIA. Co do nagrywanych płyt DVD , to trzeba o nie dbać bo niebieski laser jest bardzo czuły na rysy i brud , mam ponad 100 nagrywek i tylko trzy mi się zatrzymywały , no ale często je pożyczałem i są troche zmasakrowane. A to , że Ci może nie czytać BD-R jest możliwe dlatego bo czyta tylko (BD-RE wersja 2.1 1L) i (BD-R wersja1.1 1L), ( co jest uwzględnione w instrukcji obsługi ) LUDZISKA CZYTAJCIE DOKŁADNIE DANE TECHN. zanim coś kupicie. Żeby się jeszcze raz nie powtarzać , to napomknę jeszcze o jednym problemie innego urzytkownika . Kochany chcesz mieć dzwięk Dolby TrueHD , to napewno nie przez HDMI , TYLKO! przez pięć gniazd RCA do wzmacniacza HD , bo telewizory , o ile się orientuje takich nie mają. REASUMUJĄC Płyty DVD = DVD , DIVX = komputer , Blue-ray = SHARP BD-HP20SB. ALE jeżeli chcesz oglądać i słuchać wszystkiego + płyt chodnikowych - to kup MANTĘ i po bulu.
A dla snobów , to niech kupują sprzęty za dwa albo pięć razy wyższe ceny - chociaż i tak nie ZOBACZĄ ani nie USŁYSZĄ różnicy - bo z nimi jest jak z głuchym który nie będzie słuchał muzyki na Wieży DIORA tylko na kinie domowym , za 7000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wb120' post='131051' date='13.11.2008, 17:13 ']Co można powiedzieć na to - jeśli ktoś kupuje DVD i narzeka ,że nie odtwarza Divx-ów. To tak jak byś kupł odtwarzacz Blue-ray i chciał na nim słuchać płyt WINYLOWYCH , to cofanie się do epoki kamienia (kup poprostu adapter i będzie git) . Co dalej? Jeżeli chcesz mieć super obraz HD lub skalowany do 1080p , to poprostu kup telewizor Full HD i po problemie. Ja mam Sharp-a full HD , obraz skalowany z DVD do 1080p jest taki , że jak pokazałem kumplom to nie wiedzieli , czy to jest DVD czy Blue-ray - jak podepniesz Blue-ray'a do TV Lazuryt ( gdybyś nie wiedział co to , to Ci podpowiem ) telewizor z lat 70-80, gwarantuję Ci że obraz będzie gorszy niż z VHS'a. Długo odczytuje płyty , a i owszem bo ma do sprawdzenia od 30-60 Gb pojemności, a nie jak z DVD 4,7-9,4 Gb. Dam Ci prosty przykład - przeczytaj w tym samym czasie książkę co ma 100 stron i drugą , która ma 500 stron , jak Ci się to uda napisz do mnie , sam osobiście wywale Blue-ray'a przez okno POWODZENIA. Co do nagrywanych płyt DVD , to trzeba o nie dbać bo niebieski laser jest bardzo czuły na rysy i brud , mam ponad 100 nagrywek i tylko trzy mi się zatrzymywały , no ale często je pożyczałem i są troche zmasakrowane. A to , że Ci może nie czytać BD-R jest możliwe dlatego bo czyta tylko (BD-RE wersja 2.1 1L) i (BD-R wersja1.1 1L), ( co jest uwzględnione w instrukcji obsługi ) LUDZISKA CZYTAJCIE DOKŁADNIE DANE TECHN. zanim coś kupicie. Żeby się jeszcze raz nie powtarzać , to napomknę jeszcze o jednym problemie innego urzytkownika . Kochany chcesz mieć dzwięk Dolby TrueHD , to napewno nie przez HDMI , TYLKO! przez pięć gniazd RCA do wzmacniacza HD , bo telewizory , o ile się orientuje takich nie mają. REASUMUJĄC Płyty DVD = DVD , DIVX = komputer , Blue-ray = SHARP BD-HP20SB. ALE jeżeli chcesz oglądać i słuchać wszystkiego + płyt chodnikowych - to kup MANTĘ i po bulu.
A dla snobów , to niech kupują sprzęty za dwa albo pięć razy wyższe ceny - chociaż i tak nie ZOBACZĄ ani nie USŁYSZĄ różnicy - bo z nimi jest jak z głuchym który nie będzie słuchał muzyki na Wieży DIORA tylko na kinie domowym , za 7000 PLN[/quote]

zgadzam sie w 100% od głupich narzekań czasem aż głowa boli.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a zamiast narzekać wystarczy doskładać pare tysięcy złotych i kupić Pioneer'a BDP-LX91 na pewno będzie ciut lepiej, szybciej no i wyświetlacz większy :rolleyes: Ja nie wymagam od starego modelu kupionego w promocji za niewielkie pieniądze żadnych cudów. I tak jest lepszy od BD-P1000 mojego sąsiada kupionego za 10x większe pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej wypowiedzi wydaje mi sie ze napisal to pracownik lub dystrybutor sharp polska, ale coz i tak odpowiem. przede wszystkim to wyrazilem moje zdanie i mozesz sie z tym zgodzic lub nie.

"Co można powiedzieć na to - jeśli ktoś kupuje DVD i narzeka ,że nie odtwarza Divx-ów. To tak jak byś kupł odtwarzacz Blue-ray i chciał na nim słuchać płyt WINYLOWYCH , to cofanie się do epoki kamienia (kup poprostu adapter i będzie git) ."

Akurat winilowych plyt nie mozna odtwarzac w ww odtwarzaczu i nie ma ich w specyfikacji, a dvd-r jak najbardziej tam widnieja, dlatego powinny byc odtwarzane - tymbardziej ze 5letni pioneer sobie z tym radzi. A nie kazdy ma miejsce aby miec osobny odtwarzacz do dvd i osobny do Blyray. No i po co tyle pilotow w domu. A filmow dvd mam pozbierane z kilku lat i pewnie czesc z nich nigdy nie wyjdzie na BD

"Co dalej? Jeżeli chcesz mieć super obraz HD lub skalowany do 1080p , to poprostu kup telewizor Full HD i po problemie. Ja mam Sharp-a full HD

Jak jestes ich pracownikiem to dziwne zebys mial np sony.

Obraz skalowany z DVD do 1080p jest taki , że jak pokazałem kumplom to nie wiedzieli , czy to jest DVD czy Blue-ray"

No to chlopaki powinni chyba okulary sobie kupic, albo ogladali 40 cali z 6metrow."

"- jak podepniesz Blue-ray'a do TV Lazuryt ( gdybyś nie wiedział co to , to Ci podpowiem ) telewizor z lat 70-80, gwarantuję Ci że obraz będzie gorszy niż z VHS'a"

Ale przeciez napisalem ze ogladam na projektorze HDready dodam ze ekranie 90cali i odleglosc 4m , tak wiec mysle ze to porownanie jest jak najbardziej nie na miejscu.

"Długo odczytuje płyty , a i owszem bo ma do sprawdzenia od 30-60 Gb pojemności, a nie jak z DVD 4,7-9,4 Gb"

Ma maxymalnie 5 razy wiecej a robi to 30x dluzej niz standardowe DVD. Stwierdzilem fakt, mysle ze ten czas bedzie coraz krotszy, ale napisalem zaby nowi uzytkownicy byli swiadomi co kupuja - np PS-3 robi to z 5 razy szybciej wiec sie da.

"Co do nagrywanych płyt DVD , to trzeba o nie dbać bo niebieski laser jest bardzo czuły na rysy i brud , mam ponad 100 nagrywek i tylko trzy mi się zatrzymywały , no ale często je pożyczałem i są troche zmasakrowane."

A ja do tej pory myslalem ze do czytania dvd jest osobny laser, wiec chyba jestes w bledzie i piszesz bzdury. Bo do dvd jest czerwony laser. Mysle ze poprostu sharp raczkuje w branzy i jego odtwarzacze sa niedopracowane. te plyty co mi sie blokuja nie maja najmniejszej ryski.

"A to, że Ci może nie czytać BD-R jest możliwe dlatego bo czyta tylko (BD-RE wersja 2.1 1L) i (BD-R wersja1.1 1L), ( co jest uwzględnione w instrukcji obsługi ) LUDZISKA CZYTAJCIE DOKŁADNIE DANE TECHN. zanim coś kupicie."

Jestem ciekaw czy wogole jakas nagrywana plyte odtwarzales bo chyba nie, a instrukcja najprawdopodoniej kłamie. Aczkolwiek ten temat jeszcze podrąze zeby sie przekonac na 100%.

I dodam jeszcze na koniec ze juz obejzalem kilkdziesat filmow BD i zdaza sie ze odtwarzacz sie zawiesza podczas odtwarzania, zadko, ale jednak - plyty czysciutkie - oryginaly. Na dvd z malymi ryskami z wypozyczalni tez sie zdazylo. I dodam ze leciwy pioneer w przypadku dvd znowu sie sprawdzil, plyta przeszla bez zajakniecia.

Nie napisalem aby oczernic ten player, tylko opisalem co mi sie w nim podoba a co nie i kazdy moze wyciagnac wnioski czy go kupic za te cene czy nie. Interesuje sie RTV od dluzszego czasu i mam pewne wymagania co do moich urzadzeń, a ze na ww sharpie sie troche zawiodlem to pisze aby inni wiedzieli co kupują.

Jezeli ty kupiles sobie pierszy w zyciu odtwarzcz blyray(a moze i DVD) i jestes zachwycony to bardzo dobrze i zycze milych wrazen przy ogladaniu filmow w wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pozyczylem od brata sony playtstation i porownywalem obraz z sharpa do obrazu z sony. I obraz z BD jest porownywalny, aczkolwiek chyba lepsza plastyke jakby daje PS3. Natomiast obraz z sony jest super plynny w szybkich scenach. Mozliwe ze to dlatego ze PS3 posiada 24p. W bardzo szybkich scenach obraz s sharpa tak jakby delikatnie rwie.

Potem porownalem plyty DVD i tu wielkie zaskoczenie - pooprostu sharp nie dorasta PS3 - DVD poprostu wygladaja rewelacyjnie, aż zacząłem szukać w sieci opinni ktory z odtwarzaczy stacjonarnych posiada tak dobre skalowanie jak PS3. Bo jakos trzymanie konsoli w salonie srednio mi sie podoba, a do tego ten oblesny pad.

Nastepnie puscilem plyte CD i tu znowu niespodzianka, ale tym razem ze strony sharpa. Dzwięk wysylany kablem optycznym z sharpa jest duzo lepszy niz z sony (niby bit po bicie a roznica znaczna). No wiec porownalem jeszcze do mojego starego pioneera no i co - pioneer podobny do sony - sharp zdecydowanie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... I obraz z BD jest porownywalny, aczkolwiek chyba lepsza plastyke jakby daje PS3. Natomiast obraz z sony jest super plynny w szybkich scenach. Mozliwe ze to dlatego ze PS3 posiada 24p. W bardzo szybkich scenach obraz s sharpa tak jakby delikatnie rwie.

Sharp również ma 24 Hz (chyba o to Ci chodziło). W ustawieniach HDMI trzeba zaznaczyć "auto" i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rocznego Sharpa BD-HP20SB z najnowszym firmware. Wymiana na gry na PS3 - Killzone 2 + Street Fighter 4, lub filmy na BD ewentualnie sprzedaż - 300PLN + wysyłka. Pozostał rok gwarancji... Sprzęt oczywiście w 100% sprawny i w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...