Skocz do zawartości

sirdaniel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    197
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez sirdaniel


  1. Szybka akcja wyszukująco-znajdująca i masz odpowiedź  https://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/2990800-can-you-get-hdr-windows-7-4k-uhd-mkv-playback.html

     

    To co oczywiste to musisz mieć zestawione połączenie HDR passthrough czyli puszczasz sygnał dalej z playera do kabla a nie odtwarzasz filmu na ekranie laptopa/kompa, ani nie używasz trybu kopiuj ekrany więc wersja systemu nie powinna mieć znaczenia. Z powyższego linka dowiadujemy się jednak, że na ten czas opcję passthrough (czyli przekierowanie streamu, puszczenie dalej do odbiornika po kablu) oferuje renderer Madvr. Wystarczy zainstalowac najnowszy klite codec pack. Otwórz odtwarzacz MPC HC, potem w ustawienia uzyj renderera Madv i w ustawieniach renderera zaznacz opcję Passthrough. Możliwy konieczny tuning ale masz więcej napisane w powyższym linku.

    Dużo też zalezy od karty graficznej i sterownika. Dobrze przy madvr miec nie taki słaby sprzęt graficzny. A co do sterowników to masz tu wykaz jakie stery działają poprawnie z ta opcją https://forum.doom9.org/showthread.php?t=176013

     

    Co do Intela którego nie ma z zestawieniu sterowników, z kazdą nową wersją win10 i sterownika intela sa nowości z HDR. Ale czy to zadziała out of the box to nie wiem. Intel i win7? Słabe połączenie bo intel wspiera aktywnie tylko najnowsze systemy, wszystko czyli systemy i sprzęt szybko otrzymuje status Legacy.


  2. Ciekawe co za technologia za tym stoi. "Tradycyjne" metody chyba tak nisko nie potrafią zejść. Czyli będzie coś w rodzaju SBR jak w aac czyli rekreowania oryginalnego dźwięku. Poza tym jesli mowa o streamowaniu to mi się źle kojarzy.

    Jesli chodzi o streaming to w elastyczności rozwiązania nic nie pobije Opus, tyle że ten nie obsługuje 5.1


  3. Yoshida doskonale wie że nie mają żadnych szans aby emulować CELL'a Po raz pierwszy w historii, konsola nowszej generacji ma 5-10% SŁABSZY procesor od poprzedniczki...

    Hmm, ale architektura PowerPC jest prawie taka sama pomiędzy xbox360 a ps3. Tyle że ps3 ma więcej rdzeni, co jest akurat tu paradoksalnie na rękę bo można ewentualnie mapować rdzenie cella do rdzeni ps4. Skoro można emulować trzy wielkie rdzenie z xboxa, to tym bardziej wg mnie kilka mniejszych na ps4. Po prostu wtopili z kasą w streamowanie na genkai gier ps3 i ani to działa ani nie ma z tego kasy więc muszą się uśmiechać do złej gry.


  4. Hej, zaktualizowałem poradnik na wideoaudio, można poczytać ciekawe rzeczy ;) Trochę o 10 biti nowym/starym playerze MPDN.

    Dalej nie piszę jednak konkretnie co wybrać bo to tylko zależy od posiadanego sprzętu. Poza tym nawet jak normalnie używamy tylko "zwykłych" plików, a kiedyś załączymy coś 4k albo 60 fps to może obraz ciąć pod obciążeniem, więc trzeba się bawić w profile dla wymagających plików. EVR CP nie jest taki zły, jesli filmy które oglądamy nie wymagają znacznego skalowania, wtedy wystarczy ostry resizer bicubic. Jak ktoś nie widzi wielkiej róznicy to nie musi kombinować z Madvr. Jesli mamy kartę o na prawdę słabych parametrach, to użycie sprzętowego dekodowania Copy-Back może nawet pogorszyć, bo CB zajmuje przepustowość pamięci z karty. Dokładnie jest to samo z nvidia cuda. Ale jeśli mamy nowsze sprzęta, to przeważnie już są zoptymalizowane pod kątek transferu danych po szynie pamięci.


  5. Nie każdy wie ale od madVR v0.87.20 ma już wersję 64 bit. To oznacza, że możemy już używać na stałe wszystko w wersji 64 bit czyli mpc-hc lav filters oraz madvr, może oprócz reclocka. Wersje 64 bit sa z reguły szybsze, przynajmniej nie wolniejsz jak 32 bit. Zwłaszcza dekodowanie HEvc jest blisko dwa razy szybsze w 64 bit lav. Stare czasy minęły 64 bit to przyszłość.


  6. Mam pytanko trochę laika. Czy te transmisje 10bit są odbierane bezpośrednio na TV i dekodowane przez dekoder wbudowany? Czy trzeba użyć dekodowania na PC. W różnych instrukcjach obsługi nic nie pisze czy TV potrafi obsługiwać 10 bit hevc, zastanawiam się czy łatka "UHD TV" wymusza na TV obsługę dekodowania takich strumieni z satelity.


  7. Jedna z moich ulubionych stron http://www.geeks3d.com/20141114/nvidia-r346-16-for-linux-opengl-4-5-support/

    Chodzi o stery R346.16 te stery to w ogóle jakieś magiczne, dodają opengl 4.5, NVENC co zastępuje dekodowanie wideo starym CUDA, wsparcie sprzętowe dekodowania VP8 (oby nie hybrydowe..) tyle że się pośpieszyłem boo.., to są sterowniki dla Linuxa i do tego beta. Za co przepraszam. Ale może to samo naprawią na Windowsie?


  8. Wyszły najnowsze sterowniki Nvidii z ciekawą listą zmian. Jest jeden tajemniczy wpis a mianowicie

    Fixed a bug that caused a blank screen when setting a mode requiring YUV 4:2:0 compression. These modes are not currently supported.

    Niestety trochę lakoniczny, ale może chodzić właśnie o czrany ekran przy połączeniu yuv 420, może Klaus jeszcze raz sprawdzić. Tylko kolejne zdanie mnie zastanawia, skoro naprawili bug to: dlaczego i jakie tryby nie są wspierane. Czyżby "fix" polegał na tym że tryb yuv 420 jest całkiem wyłączony?


  9. @klaus71

    Czyli masz taki tv jak gmeru, spróbuj wersji jego sterowników. Generalnie format obrazu/rozdzielczość musi być 16:9.

    Jest jeszcze to badziewne ustawienie UHD Color on/off. W instrukcji nie wynika aby się czymś różniły jeśli chodzi o kolor 4:2:0, ale wypróbuj raz na on a raz na off. Może po prostu to w jaki sposób podłączasz do PC ma znaczenie, czy na zimno czy przy włączonym PC, czyli klonowanie obrazu itp..


  10. Milos sprawdź po prostu w instrukcji/manual twojego TV czy jako wejście/input przyjmuje 4k. Ale chyba już sprzedane TV nie są "UHD prepared" tzn że TV przyjmuje 4k i skaluje do matrycy HD? Jak tak, to będzie trzeba kupić odtwarzacz ze skalerem, kwestia kolorów też gra rolę bo bardzo mało monitorów/TV jest 10 bit. Każdy tu podaje aby czekać z kupnem czegokolwiek do następnego roku i mają rację.

    60 fps jest dla wielu pozytywny, ja tam co prawda nie szaleję za tym, ale są inni. Nie można wg mnie porównywać interpolacji przykładowo typu Smooth Video Project (SVP) z oryginalnie nagranym materiałem 60 FPS. Jak ktoś będzie robił podróby to nie kupować i tyle. Źródło 60 fps >>>Matryca 60 FPS = brak powtarzania klatek, brak judderingu podczas kadrowania widoków. Wyzwanie dla studiów jest.


  11. pmcomp piszesz prawdę ale o rozdzielczości. Temat jest o standardzie bluray. Tutaj mamy 60 FPS, wielu ludzi przyjmie to z przyjemnością bo są tacy co nie lubią pewnego kinowego skakania 24fps. Mamy 10 bit i przestrzeń kolorów bt 2020 dzięki czemu zniknie problem z odwzorowaniem kolorów. Mamy Hevc to oznacza że w końcu brak przeplotu bo ten standard tego nie przewiduje. Przy tym wszystkim to 4k to taki dodatek, którego wszyscy się czepili, ale jest bo jest, nowy standard więc hmmm dlaczego nie podwyższyć rozdzielczości skoro siła kompresji kodeka pozwala? Fakt faktem lepiej obecnie poczekać z kupnem, a kupić w końcówce 2015 roku, kiedy już będzie wszystko ustalone i przygotowane do standradów.


  12. Tylko 100GB ? Jak to ma starczyć na filmik 4K, które dodatkowo będą miały znacznie szerszą paletę kolorów ? Zostają jeszcze dodatki do filmu przecież :). Ta predkość 100Mb's nie będzie realna na takiej płycie, nawet gdyby wszedł tylko sam film :D, a co dopiero jakieś 3'godzinne produkcje

    Są dostępne już sample materiału UHD 10 bit, 4k, i przy 60 fps wideo ma 50Mbit/s tak więc można obliczyć że na płytę 100GB się zmieszczą. Blu ray 4k będzie kompresowany kodekiem HEVC, więc oszczędzamy dużo miejsca nawet przy tych 10 bitach. To ile dodatków wepchają to inna bajka, ale one nie muszą mieć 4k i wszystkich ścieżek dźwiękowych.


  13. 3D to był wybryk, a Bluray 4K musi się przyjąć. Tu masz kolor 10 bit, źródło 4k, 60 fps (HDMI 2.0) więc to jest jak woda na pustyni ;)

    Plazma vs LCD nie wypowiem się, ale jak czekałeś 7 lat to i rok poczekaj jak rynek 4k okrzepnie będzie jeszcze większy wybór. Ja przed kupnem elektroniki zawsze czytam recenzje w kilku miejscach, można poczytać co piszą o jakości obrazu w danym modelu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...