Skocz do zawartości

southorn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    288
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Odpowiedzi dodane przez southorn


  1. W dniu 26.04.2021 o 21:18, somerset napisał:

    SPDIF to wyjście optyczne- jego ustawienia są bez znaczenia , przecież po optyku max to i tak DD.

    Tylko takie ustawienie jest obecne przy korzystaniu z aplikacji TV, telewizji i z ARC. Ustawienie "Format dźwięku HDMI" jest dostępna tylko dla źródeł zewnętrznych podłączonych do TV. Dlatego przy Netflixie i wysyłaniu dźwięku przez ARC tego nie ma i te opcje są w takim przypadku nieistotne.

    W dniu 26.04.2021 o 21:18, somerset napisał:

    Nie wiem jaki masz amplituner ,w kazdym razie u mnie na Denonie i jestem przekonany ,że na większości ampltunerów ustawienia dla drugiej strefy (czyli ZONE 2) nie maja nic wspólnego z Atmosem, jego aktywacja jest w konfiguracji ilości głośników.

    W moim Denonie bez przestawienia sekcji ZONE 2 na dodatkowe głośniki Dolby Atmos amplituner nie "odbiera" ścieżki DA tylko DD+. Sprawdzałem kilkukrotnie i tak właśnie jest.

    W dniu 26.04.2021 o 21:18, somerset napisał:

    Prawdopodobnie w TV miałeś ustawiony PCM zamiast bitstream dlatego wychodził DD+ , Xbox widocznie domyslnie ustawiony jest na bitstream.

    Nie ma związku bo przecież ustawienia "Menu > Dźwięk > Wybór SPDIF > Auto/PCM/Dolby Audio" dotyczą optyka a nie HDMI, do którego nie ma ustawień "Bitstream" przy korzystaniu z ARC i wbudowanej aplikacji Netflix. Prawdopodobnie jeśli podłączysz zewnętrzne urządzenie np. do HDMI 1 i wyprowadzisz dźwięk przez ARC telewizora to przelatuje stratny Atmos i amplituner automatycznie się przełącza. Moim zdaniem bez przestawienia ZONE 2 na głośniki Atmos GZ950/960 traktuje aplituner jako urządzenie niezgodne i wysyła tylko DD+

    W dniu 26.04.2021 o 21:18, somerset napisał:

    Zaś co do twoich insynuacji- najpierw uparcie twierdziłeś ,ze ten TV nie wysyła Atmosa a gdy podałem Ci ustawienia umożliwiające wysyłanie takiego sygnału ,które ten fakt potwierdziły to twierdzisz że takowego sprzętu nie posiadam..... Brak słów..... 

    Nie podałeś ustawień bo u mnie była to kwestia konfiguracji amplitunera (pomysł znalazłem na avforums) a nie TV. Powtórzę: przy korzystaniu z telewizji i aplikacji np. Netflix i wyprowadzaniu dźwięku przez ARC nie ma ustawienia "Format dźwięku HDMI". Sprawdź...

    Owszem pomyliłem się co do stratnego Atmosa z GZ960/950 ale problem nie leżał po stronie TV i jego ustawień.

    Na tym koniec.


  2. W dniu 20.04.2021 o 10:57, somerset napisał:

    ?! Nie wiem gdzie znalazłeś takie ustawienia ?

    Menu > Dźwięk > Wybór SPDIF > Auto/PCM/Dolby Audio

    Takie ustawienia są obecne podczas używania wbudowanej aplikacji Netflix oraz z wyjścia dźwięku przez ARC do amplitunera. Opcja "Format dźwięku HDMI" w menu TV i ustawienia HDMI pojawiają się po przełączeniu na zewnętrzne urządzenie podłączone przez HDMI do telewizora.

    Rozwiązanie znalazłem i było związane z ustawieniem amplitunera. Trzeba przestawić wzmacniacz z ZONE2 na dwa dodatkowe głośniki Atmos (i najlepiej je podłaczyć 😉) wtedy TV wysyła stratny DD+ z danymi Dolby Atmos (trzeba też zmienić pilotem dekoder z DD+ na DA przyciskiem MOVIE). Bez przestawienia wzmacniacza na dodatkowe głośniki TV traktuje amplituner jako urządzenie niezgodne z Atmosem i podaje tylko DD+. Co ciekawe XBOX wysyła Atmosa bez względu na ustawienie amplitunera oraz ilość głośników i amplituner od razu automatycznie przestawia się na Atmos, i taki napis pojawia się na wyświetlaczu (ale z konsoli wychodzi Atmos z nieskompresowanym TrueHD więc może to tak działa w Denonie).

    Coś mi się zdaje, że nie masz GZ950/960 i teoretyzujesz (do tego z menu w języku angielskim) i posiadasz zestawu audio z Atmosem 😁


  3. W dniu 17.04.2021 o 18:03, somerset napisał:

    Moja opinia natomiast jest taka ,że skoro amplituner wyświetla DD Atmos to takowy sygnał dostaje.

    Jaki masz amplituner? Bo mój (Denon) nie wyświetla informacji "Atmos" podczas korzystania z aplikacji Netflix, który podaje sygnał DD+ i taka jest informacja na wyświetlaczu amplitunera.

    Mógłbyś załączyć zdjęcie TV + Twojego amplitunera z Atmosem na wyświetlaczu?

    W dniu 17.04.2021 o 18:03, somerset napisał:

    Tu nie ma co rozwijać- Panasonic gz960 wypuszcza Atmos w jedyny mozliwy sposób w jaki jest to możliwe, poprzez hdmi.Zarówno z własnej aplikacji (np. Netflix) ,dysku zewnętrznego jak i zewnętrznego żródła podłączonego do HDMI

    Z dysku zewnętrznego GZ950/960 też "przepuszcza" Atmosa przez ARC? Muszę to zobaczyć, załącz zdjęcie z Twojego TV koniecznie!

    Być może mój telewizor jest uszkodzony i zdążę go jeszcze oddać do naprawy gwarancyjnej 😉


  4. W dniu 15.01.2021 o 18:45, matusz151 napisał:

    Panowie czy podłączał ktoś gz950 do xbox x series ? Nie mogę uzyskać roździałki 1080p 120hz. Przypuszczam, że jakaś opcja w tv jest zablokowana. W ex780 mam to samo, po wybraniu rozdziałki na 1080p mam opcje wyboru 60/120hz ale po wybraniu 120 obraz znika i za chwile pojawia się znowu 60hz. 

    W konsoli ustawiam kolejno

    Ustawienia> TV i opcje wyświetlania> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz Zastąpienia ustawiamy na HDMI i akceptujemy. Teraz należy ponownie ustawić rozdzielczość a pod nią ukaże się opcja do ustawienia częstotliwości odświeżania

    Ktoś coś doradzi ?

    GZ950/960 nie wyświetla obrazu z sygnału w 120Hz, maksymalnie 60Hz. Owszem, matryca jest 120Hz ale te "dodatkowe" 60Hz jest wykorzystane do poprawy płynności obrazu przez oprogramowanie telewizora.


  5. A jak wygląda sprawa "bezwładności" obrazu z projektora? Np. w ekranach CRT był efekt pozostawania obrazu na luminoforze i ruch mógł wydawać się płynniejszy niż na ówczesnych LCD.

    Nie sądzę, żeby projektory miały lepsze algorytmy upłynniania obrazu niż obecne TV OLED, które mają najefektywniejsze przetwarzanie obrazu w ruchu. 24 klatki bez względu na urządzenie zawsze będą 24-ma klatkami. Może OLED jest zbyt jasny w porównaniu do projektora i do tego obraz na mniejszej powierzchni telewizora wydaje się ostrzejszy względem rozciągniętego i pozornie mniej ostrego obrazu z projektora?

    Ostry, jasny, bardzo kontrastowy (czarny jest 100% czarny) i szybki obraz OLEDa może być męczący po dłuższym czasie dla osób przyzwyczajonych do ciemniejszych i łagodniejszych ekranów lub stylów wyświetlania. Osobiście przez 2-3 miesiące po zmianie z plazmy na OLEDa czułem ogólne zmęczenie i lekki ból głowy po dłuższym oglądaniu filmów na nowym TV.


  6. Jako konsument obrazu z konsumenckiego OLEDa firmy Panasonic czekam na więcej konsumenckich telewizorów z technologią MicroLED. O ile konsumując obraz z obecnego TV jestem zadowolony jednak podczas konsumpcji brakuje mi nieco jasności i trwałości matryc OLED. Czekam na rozwój konsumenckich microledów i spadek cen dla konsumentów bo należę do tej grupy konsumentów, którzy cenią jakość konsumowanego obrazu a nowa technologia może znacznie poprawić konsumpcję filmów i gier.

    😉


  7. Godzinę temu, klaus71 napisał:

    niemożliwe rzeczy co kilka lat stają się w informatyce możliwe - nie zdziwiłbym sie jak by upłynniacz jakiejś innej firmy dawał sobie z tym bezproblemowo  radę - to zawsze jest kwestia mocy przetwarzania - można założyć że już teraz RTX3080 w madVR da sobie z tym radę

    Trudno sobie wyobrazić algorytm, który będzie "upłynniał" idealnie bo one generują nieistniejący obraz na podstawie dwóch (lub kilku klatek). Owszem jeśli przeanalizować cały film, klatka po klatce w procesie np. remasteringu to pod kontrolą człowieka można wszystko wyliczyć. Jednak w czasie rzeczywistym w trakcie wyświetlania tak wydajny i złożony upłynniacz, który bez żadnych błędów i artefaktów poprawia każdy możliwy obraz oraz nieliniowy ruch kamery filmowej musiałby być arcydziełem informatycznym przewidującym wszystkie możliwe kombinacje obrazu, koloru i ruchu w filmie.

    • Plusik 1

  8. 10 godzin temu, efel napisał:

    "W uplynniaczu Panasonica nie wystepuja microprzyciecia. " Występują. Na dowolnej scenie z dużą ilością dymu. Nie naprawili tego od lat.

    Nie jest to możliwe ("naprawienie"). Upłynniacz tworzy obraz między fizycznymi klatkami wypełniając go (wyliczonym na podstawie algorytmu z przewidywaniem) sztucznym materiałem zbliżonym do tych głównych klatek aby sprawić wrażenie płynności. I właśnie dlatego, że upłynniacz to programowy algorytm video to po prostu czasem się "pomyli" i pojawiają się błędy lub jakieś niedoskonałości. Nie da się stworzyć idealnego pośredniego obrazu na podstawie dwóch klatek bo jeśli byłoby to możliwe to od dawna mielibyśmy z materiałów 24p film ze 120 klatkami na sekundę.

    10 godzin temu, efel napisał:

    Fajnie, ale może zrobią coś, co wyeliminuje problem wypaleń, który jest realnym problemem każdego użytkownika OLEDa?

    Nigdy żaden producent nie wyeliminuje "wypaleń" w ekranach typu OLED (diody organiczne) bo zużycie czyli stałe zmniejszanie jasności każdego świecącego subpiksela wynika z technologii i budowy tych paneli. Tak samo jak nikt nigdy nie wyeliminuje ścierania się podeszw w butach lub bieżnika w oponach. Tylko zastosowanie innych materiałów lub technologii świecenia pikseli może pozwolić na uzyskanie bardziej trwałych ekranów.

     

    Fajnie jest pogadać ale dyskusja dla samej dyskusji lub myślenie życzeniowe typu "mogliby", "powinni", "niech zrobią" nie ma specjalnego sensu bo życie składa się z faktów i trzeba jest pokornie przyjmować 😉

     

    • Plusik 1
    • Dzięki 1

  9. W dniu 14.10.2020 o 19:24, Spoko_JG napisał:

    Skąd bierzesz podejrzliwość?

    1. Nowy użytkownik.

    2. Połowa ceny sklepowej

    3. Zmiana z powodu "menu" TV

    4. Powrót do starszej, gorszej technologii i jakości obrazu.

     

    Jedynie wysoki status materialny sprzedającego jest uzasadnieniem bo strata 3-4 tyś zł. (ten TV to nowość w sklepach od dwóch miesięcy) wydaje się nierozsądna.

    Chyba, że telewizor ma jakąś "niespodziankę".

    Ale może przesadzam 🙂

    • Plusik 2

  10. Trochę po czasie ale podam jeden ważny szczegół serii EZ czyli brak Absolute Black Filter. EZ nie ma tej powłoki co powoduje widoczną, magentową (wiśniową/różową jak kto woli) poświatę na ekranie TV. Od serii FZ wszystkie OLEDy Panasonica mają już ten filtr i nie widać na nim tego zabarwienia oraz odbicia światła zewnętrznego są mniejsze.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...