Home News Facebook stworzy asystenta AI. Będzie rywalizować z Google i Amazon?
Facebook stworzy asystenta AI. Będzie rywalizować z Google i Amazon?

Facebook stworzy asystenta AI. Będzie rywalizować z Google i Amazon?

63
0

Jak podaje CNBC, Facebook pracuje nad asystentem głosowym. Miałby być konkurentem dla popularnych rozwiązań, jakimi są Amazon Alexa i Google Asystent.

Telewizja CNBC rozmawiała niedawno z byłymi pracownikami Facebooka. Wyjawili oni, że amerykańska korporacja pragnie stworzyć wirtualnego asystenta. Zeszłej jesieni Facebook wprowadził do sprzedaży Portal. Jest to urządzenie będące mariażem inteligentnego głośnika z tabletem. Jest ono zintegrowane z Alexą, ale własne rozwiązanie tego typu miałoby biznesowo większy sens.

Facebook

Asystent głosowy Facebooka prawdopodobnie umożliwiałby zaawansowaną interakcję z popularną platformą social media, ale i Instagramem oraz WhatsApp. Firma zakupiła w 2017 startup specjalizujący się w tworzeniu asystentów AI, Ozlo. W międzyczasie eksperymentowała z asystentem o nazwie M, dostępnym w USA. Został on teraz wycofany ale pewne jego element miały pojawić się w przyszłych projektach firmy.

Coraz częściej korzystamy z asystentów głosowych do telewizorów

W świetle powyższych informacji, źródła CNBC wydają się wiarygodne. Facebook zorganizuje konferencję dla deweloperów, F8, w dniach 30 kwietnia – 1 maja. Niewykluczone, że wtedy otrzymamy oficjalne potwierdzenie.

 

Źródło: CNBC

(63)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.