Home News Kupiłeś lub planujesz kupić telewizor z dopłatą od państwa? Uwaga, rząd Cię skontroluje!
Kupiłeś lub planujesz kupić telewizor z dopłatą od państwa? Uwaga, rząd Cię skontroluje!

Kupiłeś lub planujesz kupić telewizor z dopłatą od państwa? Uwaga, rząd Cię skontroluje!

1.12K
0

Trwa transformacja naziemnej telewizji cyfrowej. Od końca marca w kolejnych regionach następuje przełączenie sygnału na nowy standard DVB-T2 / HEVC. Jednocześnie rząd oferuje dofinansowanie w postaci 100 zł na nowy, kompatybilny dekoder lub 250 zł na telewizor. Okazuje się, że Polacy łamią warunki jego przyznawania – stwierdzono szereg nadużyć, dlatego mają zostać wdrożone specjalne kontrole.

Telewizja DVB-T2 / HEVC: 250 zł na telewizor lub 100 zł na dekoder – są nadużycia. Rząd zapowiada kontrole

Przechodzenie na sygnał DVB-T2 w polskiej telewizji naziemnej nie odbywa się bez kłopotów. Największy problem to wciąż niepełna świadomość obywateli naszego kraju, którzy bardzo często posiadają w swoich domach niekompatybilne z nowym standardem telewizory. Kilka miesięcy temu rząd RP zapowiedział wsparcie dla takich osób, które rzeczywiście jest teraz realizowane. Można odebrać dopłatę na dekoder w kwocie 100 złotych lub na telewizor w kwocie do 250 zł

Kłopot w tym, że takie świadczenie nie powinno przysługiwać każdemu chętnemu. W przepisach mowa bowiem o gospodarstwach domowych, które mają problemy ze sfinansowaniem takiego zakupu. Deklaracja o trudnej sytuacji finansowej musi się znaleźć we wniosku o zapomogę. Tymczasem okazało się, że rząd już notuje pewne nadużycia. Oficjalny serwis Rzeczypospolitej Polskiej informuje między innymi o zakupie z wykorzystaniem dofinansowania rządowego telewizora wartego przeszło 13 tysięcy zł.

Będzie dopłata do zakupu dekodera lub TV DVB-T2 / HEVC! Prezydent podpisał ustawę. Ile i jak odebrać?
Jest dofinansowanie, ale są też nadużycia

Źródło informuje, że w takim przypadku wcześniejsze oświadczenie zawarte we wniosku o dopłatę jest poświadczeniem nieprawdy. Ruszyły już ponoć postępowania wyjaśniające, a także karne o możliwości popełnienia przestępstwa. Rząd przekazał, że w wypadku negatywnego dla obywateli rozstrzygnięcia tych sprawa, będą oni zmuszeni zwrócić odebraną zapomogę finansową. Ponadto będą nawet zagrożeni pozbawieniem wolności od 6 miesięcy do 8 lat, choć w omawianym przypadku zapewne kończyć się będzie na grzywnie lub ograniczeniu wolności.

Według oficjalnych danych, które pochodzą z 27 kwietnia, złożono już ponad 112 tysięcy. wniosków o dofinansowanie do zakupu telewizora i dekodera. W programie bierze udział ponad 800 przedsiębiorców, a w ponad 3300 punktach sprzedaży można zrealizować świadczenie, z którego do tej pory skorzystało już ponad 71 tysięcy gospodarstw domowych.

Jak odbierać kanały w DVB-T2 na swoim telewizorze? Aktualne parametry nadawania w jakości HD w telewizji naziemnej!

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/dofinansowanie-do-odbiornika-cyfrowego-dvb-t2—komu-przysluguje


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(1123)

1.5 2 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x