Home News Apple: adapter USB-C HDMI 2.0 z 4K Dolby Vision
Apple: adapter USB-C HDMI 2.0 z 4K Dolby Vision

Apple: adapter USB-C HDMI 2.0 z 4K Dolby Vision

699
2

Firma Apple postanowiła odświeżyć swój adapter USB-C i wydała nowy model akcesorium z obsługą HDMI 2.0 i 4K HDR, w tym Dolby Vision.

Nowa przejściówka Apple może być przydatna dla posiadaczy MacBooków Pro, Retina iMac, iMac Pro i iPad Pro. Adapter podpinany jest do wejścia USB-C po stronie komputera / tabletu, a z drugiej strony do telewizora przez HDMI 2.0. Akcesorium pozwala na przesyłanie obrazu w 4K / 60 Hz z HDR10 lub Dolby Vision.

Dolby Vision

Od strony systemowej, potrzebny będzie macOS Mojave 10.14.6 lub iOS 12.4 i późniejszy. Warto pamiętać, że obsługiwane komputery MacBook Pro (15-calowe) i Retina iMac to modele wprowadzone w 2017 roku lub nowsze.

Cały zestaw, zwany USB-C Digital AV Multiport Adapter zawiera trzy wejścia: USB-C, HDMI oraz USB-A i kosztuje 69 dolarów (około 266 złotych). Poprzednia przejściówka obsługiwała maksymalnie 4K przy 30 Hz lub 1080p z 60 Hz odświeżaniem. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na oznaczenie, nowy adapter to Model A2119, podczas gdy stary – Model A1621.


ZOBACZ TAKŻE: Star Trek, Szeregowiec Ryan i Venom w dobrej cenie w 4K na Apple TV


Źródło: 9to5Mac, Engadget

(699)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

2
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o