Przetwarzanie mowy w telewizorach LG OLED TV oraz LG Super UHD TV z linii 2018. Czy telewizory nasłuchują stale otoczenie?
Gorącym tematem ostatnich kilku dni jest zasada działania sztucznej inteligencji w najnowszych telewizorach marki LG. Pojawiły się pytania na forum oraz sugestie czy telewizory nie nasłuchują tego co dzieje się np. w pomieszczeniu w którym znajduje się ekran. Zapytaliśmy firmę LG jak to naprawdę jest i czy przypadkiem nie ma tutaj jakiegoś niepożądanego działania?
Poniżej odpowiedź:
Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV z linii 2018 zostały wyposażone w funkcję sztucznej inteligencji ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się sformułowań użytkownika dzięki technologii głębokiego uczenia się – DeepThinQ. Funkcje ThinQ AI rozpoznają naturalny język polski oraz z czasem podnoszą poziom rozumienia nowych zwrotów. Polecenia głosowe, które możemy wydawać telewizorom LG OLED TV oraz LG Super UHD TV zostaną „usłyszane” przez urządzenie tylko wtedy, jeśli przed wydaniem komendy wciśniemy i przytrzymamy na pilocie odpowiedni przycisk oznaczony ikoną mikrofonu. Tylko wtedy telewizor aktywuje mikrofon, który będzie mógł odebrać polecenie głosowe od użytkownika. Nie ma innej możliwości włączenia mikrofonu telewizora (np. przez odpowiednią komendę głosową) niż przez użycie pilota. Po zwolnieniu przycisku telewizor wyłącza mikrofon. Cały proces działa na podobnej zasadzie, co dyktowanie wiadomości tekstowych w telefonach. Telewizory LG nie nasłuchują stale otoczenia – robią to tylko na wyraźną akcję użytkownika realizowaną za pomocą pilota, w celu zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników.
(865)