W poniedziałek rusza nowy kanał TVP! Za darmo w TV naziemnej – gdzie znaleźć?
3 października, w poniedziałek, Telewizja Polska uruchomi nowy kanał TVP Nauka. Stacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich odbiorców telewizji naziemnej. Ma zostać ulokowana na MUX-6 oraz trafić do wybranych sieci kablowych. Gdzie dokładnie będzie można oglądać?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Telewizja naziemna: kolejny MUX powraca! Nowe kanały w jakości HD dla odbiorców – gdzie oglądać?
Telewizja naziemna – nowy kanał TVP Nauka od 3 października! Gdzie oglądać?
TVP Nauka to nowy kanał Telewizji Polskiej prezentujący treści oparte na faktach i dowodach naukowych, budujący stałą i lojalną widownię, realizując misję mediów publicznych. Podzielony będzie na pasma tematyczne emitowane każdego dnia, skierowane do odbiorcy powyżej 14 roku życia.
„Miejsce dla TVP Nauka w telewizyjnej rodzinie czekało od dawna. Mamy kanał dziecięcy, kobiecy, nie było nauki, a to przecież oczywiste, że częścią misji telewizji publicznej jest docieranie do widzów z programami popularnonaukowymi. Praca nad tym, żeby najmłodsze pokolenia miały ambicje naukowe i się rozwijały, by rodziny mogły mieć kontakt z dobrym, bezpiecznym programem, tylko pożytki będą z tego wynikać. Myślę, że kanał TVP Nauka dzięki różnorodności będzie dawał widzom satysfakcję, że zaczną poznawać świat nie tylko z jednej perspektywy” – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej..
Nasi widzowie będą mogli uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach naukowych, poznawać dorobek polskich i światowych uczonych w naukach ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekologii, medycynie, naukach o ziemi i naukach społecznych. Fascynujące filmy dokumentalne i intrygujące programy popularyzujące wiedzę przybliżą piękno i zagadki otaczającego nas świata.
A dokumentowanie i prezentowanie w atrakcyjny sposób unikalnej polskiej przyrody będzie jednym z naszych głównych celów. Na antenie toczyć się będą również wciągające debaty naukowe prezentujące różnorodność opinii i ścierające się poglądy w najważniejszych obszarach badawczych.
Dla naszych widzów przygotowaliśmy też emocjonujący teleturniej naukowy. W paśmie filmu fabularnego zaprezentujemy ambitne kino SF oraz filmy biograficzne dotyczące ludzi świata nauki. Natomiast w paśmie „Nauka i sztuka” przedstawimy artystów, którzy w swojej twórczości inspirują się badaniami i odkryciami naukowymi.
TVP Nauka to stacja dla głodnych wiedzy „urodzonych odkrywców”. Od pierwszego dnia antena zaprezentuje swój charakter pokazującej „na żywo” pasjonujący świat nauki, transmitującej ogłoszenie tegorocznych laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Studio noblowskie poprowadzą Marta Kielczyk i Michał Juszczakiewicz. W kolejnych dniach widzowie będą mogli uczestniczyć w ogłoszeniu laureatów z chemii, fizyki i ekonomii. Transmisje ważnych wydarzeń naukowych będą wizytówką TVP Nauka. Właśnie tym nasz kanał wyróżni się wśród największych światowych stacji o charakterze popularnonaukowym. Już 25 października widzowie TVP Nauka będą mogli oglądać kolejną transmisję częściowego zaćmienia Słońca. Planujemy także relacje ze startów najważniejszych kosmicznych misji, czy też innych najistotniejszych wydarzeń naukowych na świecie.
Na antenie TVP Nauka nie zabraknie nowych programów. Codziennie Franek Cofta będzie odkrywał tajemnice zjawisk i przedmiotów, które wszyscy powinniśmy dobrze znać. Zapyta m.in.
o to, „ile ważą chmury” czy „komu nie zaśpiewamy 100 lat” w emitowanym każdego dnia programie „Jasne jak słońce”. Bogumił Radajewski zgłębiać będzie tajemnice kosmosu w programie „Astronarium”, a doktor Łukasz Grabarczyk umożliwi widzom uczestniczenie w niezwykłych dokonaniach polskich chirurgów w cyklu dokumentalnym „Tajemnice operacji”. Dariusz Gross, dziennikarz zafascynowany tajnikami przyrody poprowadzi widzów przez polskie parki narodowe, prezentując wyniki żmudnej pracy naukowców chroniących i ratujących polskie dziedzictwo przyrodnicze. Łukasz Nowicki poprowadzi teleturniej „Giganci Nauki” realizowany według oryginalnego formatu Telewizji Polskiej. Cotygodniowy „Raport Naukowy” przybliży widzom najważniejsze, bieżące wydarzenia ze świata nauki.
TVP Nauka to również pasjonujące, realizowane w najdalszych zakątkach świata, filmy i cykle dokumentalne np.: „Czy wiesz, że?”, „Wielkie wynalazki” i „Piwnice Jukatanu”.
Na antenie znajdą się znane i lubiane filmy, programy i cykle popularnonaukowe zrealizowane przez Telewizję Polską m.in. „Jak to działa?”, „Sonda” i „Sonda 2”, „Przyrodnik na tropie”, „Weterynarze z sercem”, „Operacja zdrowie”. Z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej TVP Nauka przypomni sylwetkę wybitnego polskiego pisarza, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie twórców SF Stanisława Lema.
W 2023 roku obchodzić będziemy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, najbardziej na świecie znanego polskiego naukowca. Z tej okazji TVP Nauka, a także inne anteny Telewizji Polskiej prezentować będą dorobek wielkiego Polaka. TVP Nauka obchody Roku Kopernika zainauguruje 1 stycznia 2023 r. teleturniejem „Giganci Nauki”, który dotyczyć będzie Mikołaja Kopernika. Na naszej antenie zaprezentowane zostaną także filmy dokumentalne dotyczące fromborskiego kanonika. Przygotowujemy również wielkie widowiska artystyczne, które prezentować będą dorobek polskiego astronoma.
TVP Nauka zaprasza do współpracy ośrodki badawcze, zarówno uniwersyteckie oraz te niezależne. Zapraszamy także naukowców i popularyzatorów nauki, inżynierów i wynalazców, a także technologiczne start-upy. TVP Nauka będzie prezentować wasze odkrycia i badania, publikacje naukowe i wasz warsztat pracy.
TVP Nauka popularyzuje wiedzę z zakresu przyrody, technologii i technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych, kierując się mottem Stefana Żeromskiego: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.
Nowy kanał startuje w poniedziałek, 3 października i będzie od początku dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej, a widzowie znajdą go wybierając numer 20 na pilocie. Od pierwszego dnia nadawania TVP Nauka będzie dostępna w sieci telewizji kablowej TOYA w pakietach Oszczędnym, Wygodnym oraz Bogatym. Abonenci znajdą kanał na pozycji 96. W ciągu kilku kolejnych dni TVP Nauka znajdzie się w ofercie największego operatora kablowego w Polsce – Grupy Vectra. Abonenci spółek Vectra i Multimedia Polska znajdą TVP Nauka na pozycji 160. Program będzie również dostępny w kilkudziesięciu innych sieciach kablowych m.in.: Promax, SatFilm, Dolsat, TELPOL, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu, JMDI, Spółdzielnia Słowianin, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady, East&West.
Źródło: informacje prasowe
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.
Telewizja – przeczytaj więcej:
- W Polsce niespodziewanie pojawił się ważny zagraniczny kanał! Nadaje za darmo! Jak go oglądać?
- Popularny w Polsce kanał zmienił logo! Jak teraz wygląda? Czy jest nowy program?
- Wielka piłka w jednym miejscu? Duży operator wprowadza nowy sportowy pakiet! Hit?
- Świetny darmowy kanał zmienia lokalizację w telewizji! Gdzie teraz będzie można oglądać?
- Abonament RTV jednak nie musi być opłacany?! W tym przypadku nie ma wątpliwości!